Gdzie tankujecie??

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Gdzie tankujecie??

Postprzez adxXx » sobota 04 lipca 2009, 12:24

Mam do Was takie pytanko: Cpn - Cpn"owi nie równy (przynajmniej tak słyszałem) i bynajmniej nie chodzi tu o cenę paliwa, jak o jego jakość.
Uważacie, że któraś z wiodących stacji (BP, Orlen, Statoil) jest wyraznie lepsza pod względem jakości paliwa? Większość moich znajomych tankuje TYLKO i wyłacznie na BP, która to stacja jest na końcu miasta, a po drodze są dwa ośrodki gdzie można wydać kasę na paliwko (dwa Orleny)..
A jak jest u Was? Tankujecie tylko na wybranych stacjach, jeśli tak-to jakich, czy może jest Wam to "wsio rybki" - byle blisko?
Nie mówie tu o pseudo stacjach, które oferują tylko 95 i ON, z czego 60% stanowi paliwo, reszta wody..
MazZzda team!
Obrazek
9 pasażer Mazdy, Duszek jest 8 :D
Avatar użytkownika
adxXx
 
Posty: 89
Dołączył(a): sobota 21 marca 2009, 08:50
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez jozimzbazin » sobota 04 lipca 2009, 12:29

jeśli masz w miarę nowe auto na pompo wtryskach to możesz sobie jeździć po lepsze paliwo, jak masz starsze auto to nie ma sensu
jozimzbazin
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 02 lipca 2009, 11:02
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Xsystoff » sobota 04 lipca 2009, 12:35

Tesco - jest najtaniej i nikt nie ma zadnego biznesu zeby cokolwiek robic z paliwem, bo i tak zarabia tylko i wylacznie hipermarket, a nie zaden ajent cwaniaczek.
Xsystoff
 
Posty: 545
Dołączył(a): czwartek 23 lutego 2006, 01:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez nitro2009 » sobota 04 lipca 2009, 15:36

Mama tankuje ON na Bliskiej, czasami na Orlenie, ostatnio przez przypadek tankowaliśmy u Eclerc, gdyż różnica oleju pomiędzy hipermarketem a Bliską wynosiła 10gr
Obrazek
nitro2009
 
Posty: 47
Dołączył(a): sobota 30 maja 2009, 00:41
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka / Nysa

Postprzez modzel » sobota 04 lipca 2009, 16:51

nie tankuje na Bliskiej i Nestle bo słabe paliwo (mało km na takiej samej ilości)

tankuje na Statoil ekspres czy jak to się zwie tylko dystrybutor i kasa żadnych sklepów, punktów ani nic
modzel
 
Posty: 543
Dołączył(a): poniedziałek 24 marca 2008, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rocko19 » sobota 04 lipca 2009, 20:27

Ja przeważnie na Orlenie tankuje. Zbieracie punkty za tankowanie? Udało się już komuś zamienić punkty na coś przydatnego? Ja zbieram od 2 lat i narazie za to co mam mogę jedynie żelazko wziąśc.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Postprzez vila_ » sobota 04 lipca 2009, 20:35

rocko19 napisał(a):Ja przeważnie na Orlenie tankuje. Zbieracie punkty za tankowanie? Udało się już komuś zamienić punkty na coś przydatnego? Ja zbieram od 2 lat i narazie za to co mam mogę jedynie żelazko wziąśc.


Moi rodzice zbierali punkty i mieli cos kolo 30 tys. Jak tylko dostalam auto i prawko, zaczelam wymieniac te punkty na paliwo ;D Tankując powyzej 30 zł - 15 zł mozna bylo odliczyc z karty (odejmowane bylo 3300 punktow). Byla mozliwosc odjecia wiekszej liczby, ale trzeba bylo miec wiecej punkto na karcie - czy cos takiego ;]
Avatar użytkownika
vila_
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 08 listopada 2008, 18:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Pajejek » niedziela 05 lipca 2009, 00:14

Kilka lat temu tankowałem na Jetcie. Paliwo było tańsze nawet o 30 groszy na litrze w stosunku do np. BP czy Orlen. Kiedy stacje przejął lukoil to powiedziałem, że u "ruskich" tankować nie będę. Przestawiłem się na Neste, która ma najtańsze paliwo w mieście (z wyjątkiem stacji hipermarketowskich, ale różnica jest max 5 gr). W porównaniu z markowymi stacjami zaoszczędzam średnio 10-15 groszy. To dużo. Kiedyś przeliczyłem punkty zbierane, właśnie markowych stacjach, na zaoszczędzone pieniądze na tańszych. Okazało się, że sprzęt, który mogę mieć za punkty jest dwukrotnie droższy w stosunku do tego jakbym tankował na tanich stacjach i odkładał sobie różnicę. Tak więc zupełnie się nie opłaca zbierać punkciki. Wiem, iż niektórzy mają objekcje co do wlewania na stacjach innych niż markowe. Tak naprawdę to nie ma znaczenia bo paliwo jest brane z tych samych źródeł. Tylko trzeba uważać na dystrybutory mechaniczne bo one prawie zawsze są ustawione na niekorzyść klienta. Z elektronicznymi jest inaczej. Oczywiście nie jest to regułą.
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.
Cyceron.
Avatar użytkownika
Pajejek
 
Posty: 516
Dołączył(a): niedziela 26 kwietnia 2009, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Postprzez sht » niedziela 05 lipca 2009, 00:21

Ja tankuje na Lukoil (w zasadzie najtaniej w mieście), ale ciężko mi się wypowiedzieć jak wygląda z tym paliwem sprawa. Dopiero 3 tankowania, bo autko od niedawna, a jeszcze nie miałem okazji zalać na innej stacji.
Ale ojciec tankuje na JET'cie (Lukoil obecnie) od dość dawna i nie narzeka.
sht
 
Posty: 101
Dołączył(a): czwartek 21 maja 2009, 14:57

Postprzez jozimzbazin » niedziela 05 lipca 2009, 09:46

Pajejek napisał(a):Tylko trzeba uważać na dystrybutory mechaniczne bo one prawie zawsze są ustawione na niekorzyść klienta. Z elektronicznymi jest inaczej. Oczywiście nie jest to regułą.

czyli sugerujesz ze elektronicznych nie da się przestawić tak? To powiem Ci że jest to prostsze niż przestawienie mechanicznych

http://www.insomnia.pl/V-POWER_DIESEL_- ... 85999.html macie tutaj np test V-Powera
jozimzbazin
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 02 lipca 2009, 11:02
Lokalizacja: Knurów

Postprzez tom9 » niedziela 05 lipca 2009, 10:10

auto na gaz.

tankuje na shellu.

raz pojechalem na auchen bo mialem po drodze, taniej o 20 gr czekalem 45 minut bo taka kolejka byla. wiec gdzies mam te 6 zl wole wjechac na shell'a i w momecie jestem załatwiany.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez serwal4 » niedziela 05 lipca 2009, 12:08

Ja tankuję na prywatnej stacji benzynowej...
Bo nie będe jechał za tym samym paliwem pare/parenaście km (mieszkam na wsi);
Bo paliwo i tak rozlewane z jednego miejsca...
Kwestia tylko uczciwości danej stacji... co z tym paliwem dzieje się potem w trakcie przelewania na stacji;

Oczywiście nie tankuję żadnych PB98 czy wręcz siakiś
"extra-hiper-1l mniej spalanie-20km więcej na baku" paliw...
...:: 03.06.2009r - Wreszcie na 'trasie' ::...
serwal4
 
Posty: 41
Dołączył(a): poniedziałek 09 lutego 2009, 16:22

Postprzez rocko19 » niedziela 05 lipca 2009, 12:18

Vila nawet nie wiedziałem że można tankować i potem punktami "płacić". Ile odciągają punktów z konta za 1 litr paliwa, chodzi mi głownie o Orlen orientuje się ktoś?
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Postprzez Dorian » niedziela 05 lipca 2009, 15:42

Tu nie chodzi o płacenie a o rabat. Możesz wziąć, chyba, 15zł rabatu za około 3000 punktów.
Dorian
 
Posty: 32
Dołączył(a): wtorek 30 czerwca 2009, 22:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez vila_ » niedziela 05 lipca 2009, 16:27

rocko19 napisał(a):Vila nawet nie wiedziałem że można tankować i potem punktami "płacić". Ile odciągają punktów z konta za 1 litr paliwa, chodzi mi głownie o Orlen orientuje się ktoś?


Jeżeli tankujesz za min 30 zł, to odciągali mi 15 zł, tj 3300 punktów z karty. Inaczej to wygląda przy wiekszej kwocie. Jezli zatankuje za 100 zł, jest możliwość odciągniecia 50 zł, nie wiem iole to jest punktów, ale warunkiem dostania takiego rabatu jest posiadanie odpowiedniej liczby punktów na karcie ( nie chce skłąmać, ale jest to coś ok 20-30 tysięcy). Idź na Orlen i sie zapyaj to wytłumaczą Ci konkretnie co i jak ;] Punkty mozna również sciągać za kawę, hot-doga czy płyn do spryskwaczy, ale to w zależności od tego, jaka jest akurat promocja.
Avatar użytkownika
vila_
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 08 listopada 2008, 18:30
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości