CB Radio

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez mk61 » poniedziałek 01 czerwca 2009, 00:21

Oby to było tylko w filmie, a nie czyimś "mottem życiowym". ;)
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez SpearHead » niedziela 07 czerwca 2009, 06:12

SpearHead
 
Posty: 93
Dołączył(a): poniedziałek 12 stycznia 2009, 21:41

Postprzez mk61 » niedziela 07 czerwca 2009, 12:31

Ciekawa propozycja. Radio zbiera dobre opinie, bo Albrechty same w sobie są dobrymi radiami a zdejmowany panel jest bardzo przydatny.
Tutaj można go posłuchać: http://www.youtube.com/watch?v=tShG9APgJrE
Mi się podoba bardzo zarówno dźwięk tego radia, jak i ten zdejmowany panel. Można polecić.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez tom9 » niedziela 05 lipca 2009, 10:16

wiadomo ile ludzi tyle opinii. Dlatego nie bede pytał jakie radyjko polecacie tylko zapytaj czy ten sprzet za ta cene jest dobry oraz czy opinia o nim jest ok czy raczej wszyscy mowia ze to bubel

Uniden Pro 520 XL
Sirio ML 145


Chce przeznaczyc do 400 zł z montazem i strojeniem.
W grę wchodzi również własny montaż, a podjechanie tylko do strojenia.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez mk61 » niedziela 05 lipca 2009, 12:20

Teoretycznie dobry wybór.
Dużo ludzi ma i chwali.
Sam mam Sirio ML145 i zamienić mogę tylko na jakąś 2-metrówkę.
Jest to najlepsza antena ze wszystkich 1,5m. Konkuruje z nią tylko Midland, bo reszta to albo podróby, albo słabe wykonanie, albo President, który kosztuje 2 razy więcej, a daje tyle samo (są też opinie, że "Prezio" jest nawet gorszy).
Radyjko jest jednym z najczęściej wybieranych, jednak nie ma ono homologacji. Czyli teoretycznie może to skutkować zarekwirowaniem radia, ale bez obaw. Urząd Komunikacji Elektronicznej ma to najwyraźniej głęboko w poważaniu i nawet nie próbują kontrolować tego, lecz jeśli się za to zabiorą, to lepiej zmienić radio. Póki co, można używać bez obaw. Druga sprawa, jeśli już ma to być ten Uniden, to lepiej poszukać wyprodukowanego w Filipinach (używanego), bo obecnie produkowane "chińczyki" są słabo wykonane i nie wiadomo, czy nie będzie "siał" po innych kanałach i czy będzie prawidłowo działał.


Moim zdaniem: tak, to dobry zestaw. Jeśli nie jesteś maniakiem CB, nie wymagasz zbyt wielu funkcji a radio będzie Ci służyło jako "antymisiek", to można śmiało polecić. Jeśli jednak chciałbyś wejść głębiej w temat CB, to są inne, lepsze radia.


Jeszcze montaż. Chcesz je gdzieś wbudować, czy po prostu kłaść w jakimś miejscu i podłączać pod zapalniczkę?

Strojenie to kwestia 10-20zł. Żebyś czasem nie dał się naciągnąć na bajerowanie typu "Panie, zostaw mi pan radio i antenę, a ja to zrobię". Strojenie anteny (tak, bo stroi się antenę, a nie radio) powinno odbywać się na samochodzie, w miejscu takim, w którym chcesz najczęściej ją stawiać, poprzez wydłużanie, lub skracanie promiennika. Może być też taka sytuacja, że antena w tym miejscu nie będzie chciała się zestroić, więc w tym wypadku proponuję ją ustawić na samym środku dachu. Jednak takie sprzęty są "wytrwałe" i zazwyczaj każde miejsce na dachu powinno być dobre.
Pamiętaj o podklejeniu na magnes folii aluminiowej, tak, jak jest napisane w instrukcji.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez modzel » niedziela 05 lipca 2009, 13:10

tom9 napisał(a):Uniden Pro 520 XL
Sirio ML 145


za te cenę najlepszy. a montaż to ułożenie miedzy fotelami żeby nie wypadał. lepiej zabrać radio ze sobą bo to polska albo do bagażnika
modzel
 
Posty: 543
Dołączył(a): poniedziałek 24 marca 2008, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez qwer0 » niedziela 05 lipca 2009, 14:16

Musi byc magnes, czy moze byc montazowka?
Jak montazowka to zdecydowanie bardziej polecam starego, zapomnianego magnuma :)
ML 145 chowa sie przy Lemm AT 71 (72 jak chcesz latwo zdejmowac).
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez tom9 » niedziela 05 lipca 2009, 19:54

qwer0 - rozwazałem miedzy Sirio ML 145, a własnie Magnum'em.
tylko wlasnie do montazu nie jestem przekonany, jak pisałem wcześniej sciągać tego na noc nie zamierzam i nie wiem jakie rozwiazanie bedzie dla mnie najlepsze.

modzel - dziękuje za post.

Pozdrawiam
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez modzel » poniedziałek 06 lipca 2009, 01:06

chyba lepiej magnes, problem nie duży zabrać ze sobą. a rano możesz nie zobaczyć anteny. jedną i drugą łatwo ukraść
modzel
 
Posty: 543
Dołączył(a): poniedziałek 24 marca 2008, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez qwer0 » poniedziałek 06 lipca 2009, 08:32

problem nie duży zabrać ze sobą.

ze soba? Ze soba to tak samo latwo wziac i jedna i druga.
Tylko czy zabieranie calego sprzetu "ze soba" to aby sie kalkuluje?? :roll: Mnie by sie tego radia odechcialo.
tylko wlasnie do montazu nie jestem przekonany, jak pisałem wcześniej sciągać tego na noc nie zamierzam i nie wiem jakie rozwiazanie bedzie dla mnie najlepsze.

No to jak nie zamierzasz sciagac na noc to lepsza montazowka.
Zamiast motylka dajesz na stale srube i nikt Ci tego nie odkreci (nie bez narzedzi).
Jak zostawisz na noc magnes, to albo reka mozna wykrecic antene z podstawy, albo najprosciej wziac antene z cala podstawa.
jedną i drugą łatwo ukraść

no wlasnie magnes znacznie latwiej, a montazowki bez narzedzi nie odkrecisz.

Ja u siebie jakis czas temu zamienilem ML'a od Sirio na jakiegos krociotkiego lemm'a - wysokie auto i co rusz mi spadala jak musialem przejechac gdzies pod drzewami.
Jesli masz mozliwosc to ja bez zastanowienia walilbym dziure po srodq dachu :)
Zobaczysz, ze to bedzie najlepsze rozwiazanie.
Nie uzerasz sie z kablem, ktory gdzies w drzwiach jest przytrzasniety, nie boisz sie ze spadnie, nikt Ci tego z dachu za bardzo nie zawinie, dla sprzetu to jest oczywiscie najlepsza lokalizacja, no i ladnie sobie mozna kabelek puscic pod podsufitka.
Jak po3ebujesz wjechac gdzies, gdzie jest nizej to po prostu to olewasz, bo bat jest bardzo elastyczny i na pewno mu sie nic nie stanie - a gdyby cos, to mozna antenke polozyc :)
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez modzel » poniedziałek 06 lipca 2009, 17:33

ze sobą znaczy się jak się idzie do domu. wystająca anten to sygnał

chcesz cb? wybij szybę tak sam jak uchwyt do navi na szybie.

przyzwyczaj się żyjesz w Polsce. jak ci się nie chce nosić to chowaj do bagażnika. 30s roboty
modzel
 
Posty: 543
Dołączył(a): poniedziałek 24 marca 2008, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tom9 » poniedziałek 06 lipca 2009, 22:33

Uniden Pro 520 XL jednak odpada, juz nie mam czasu czytac forum, co polecacie w zastepstwie w podobnej cenie i wlasciwosciach.

edit: jednak poczytalem troche. TTI TCB 880 będzie dobrym rozwiązaniem ? i do tego Sirio ML 145 ?
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez modzel » wtorek 07 lipca 2009, 01:19

czemu Uniden nie?
tti to szumofon z kiepskim głośnikiem i kobyła
modzel
 
Posty: 543
Dołączył(a): poniedziałek 24 marca 2008, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez qwer0 » wtorek 07 lipca 2009, 08:42

Uzywalem tego Unidena i polecam ;)

TTI TCB 880 będzie dobrym rozwiązaniem ?

Takie radia sprzedaja ludzie z falda mongolska na bazarach.
To ze ktos takie zakupil, podlaczyl i ono dziala, nie znaczy, ze jest "dobre".
Nie wiem gdzie czytales opinie o tym radiu, ale ja znajduje jedynie opinie uzytkownikow, ktorzy maja antene marki hustler i przesiedli sie z cobry czy innego badziewia w cenie do 100zl - zapewne jedynie z powodu wygladu - no bo przeca wyswietlacz sie na niebiesko swieci, a uniden wyglada jak Śnieżka mojej babci.
Ciagle ktos wspomina o usterce - niedzialajacy PA.
Baaa, nawet widze opinie, ze komus sie udalo z tym radiem (jakby ono mialo cos z tym jeszcze wspolnego) ustawic SWR na 0.8 :lol:
(dla niezorientowanych - Skala jest od 1 do nieskonczonosci. 1 jest idealne i nie do osiagniecia).

Bez watpienia - to radio bedzie dzialac.
Ale czy faktycznie jest az takie dobre...
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez tom9 » wtorek 07 lipca 2009, 10:12

Uniden'a nie potrafie dostac w sklepie, do tego nie ma jakies tam zgodnosci.
Chcialbym kupić coś w zastepstwie za okolo 230-250 zł, ale skoro odradzacie to juz nie mam pojecia :roll:
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości