Jakie są ceny ubezpieczenia OC i AC ?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Sławek_18 » czwartek 30 września 2004, 19:20

jasne. Tylko zadbaj o to aby wpisali na rachunku jak najnizsza cene.
Nie pamietam ile tem tej akcyzy jest za taki rocznik
Ale zalatwianie papierow nie jest takie bardzo skomplikowane, strasza, ze do akcyzy sa straszne kolejki. Dzisiaj bylem i zaplacilem akcyze co mi zajelo z 2/3 godziny, potem czekac na decyzje ok tygodnia, nastepnie zaplacic vat a nastepnie do wydzialu i tu zostawiamy pewnie kolo 400 zlotych. A jeszcze najpierw przeglad rozszezony w polsce ze 160 zeta.
A jakby co to mozna jezdzic po wygasnieciu tablic celnych. Ubezpieczyc auto na numery nadwozia i smigac mozna.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez leila » czwartek 30 września 2004, 22:33

Sławek_18 napisał(a):jasne. Tylko zadbaj o to aby wpisali na rachunku jak najnizsza cene..

a dlaczego tak??dzięki za rady,własnie gadaliśmy z tym znajomym coś będzie szukał i da znać..i też mówiła że jest trochę załatwiania potem,bo to jeszcze tłumacz itp i te akcyzy i takie tam wiec trochę mnie-laika-to przeraża,ale mam miec "pomoc fachową" jakby co...zobaczymy...juz jestem zmęczona tym szukaniem samochodu,ciągle komuś coś nie pasuje :?
Opel Corsa 1.2 City:)od 11.10 moja!!!!
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez sylurek » czwartek 30 września 2004, 23:28

Co do ubezpieczenia- sluchajcie, mam problem.
Wlascicielem samochodu, ktorym jezdze jest moj Tata, ma wlasnie 60% znizki za bezkolizyjna jazde, na dwa samochody.
zaczelam sie stresowac, bo przeciez jak sie stukne, to znizka 'poleci' z dwoch autek
Ale jak sama mialabym go ubezpieczyc, to bym zabulila duzo wiecej, bo prawko mam krociutko, zreszta chyba placi sie tez od pojemnosci silnika...
No i nie wiem, co tu zrobic...
21.08.04-piersze podejście:zaliczone:)))
sylurek
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa 01 września 2004, 23:04
Lokalizacja: warszawka

Postprzez scorpio44 » czwartek 30 września 2004, 23:35

sylurek napisał(a):Co do ubezpieczenia- sluchajcie, mam problem.
Wlascicielem samochodu, ktorym jezdze jest moj Tata, ma wlasnie 60% znizki za bezkolizyjna jazde, na dwa samochody.
zaczelam sie stresowac, bo przeciez jak sie stukne, to znizka 'poleci' z dwoch autek
Ale jak sama mialabym go ubezpieczyc, to bym zabulila duzo wiecej, bo prawko mam krociutko, zreszta chyba placi sie tez od pojemnosci silnika...
No i nie wiem, co tu zrobic...

Nie stukać się. :D:D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Mmeva » czwartek 30 września 2004, 23:45

No, trzeba to rozwazyć i zapytać tatę o zdanie; w koncu jemu znizka przepadnie. A najlepiej jak napisal Scorpio nie stukać się( :lol: ) ;), tylko nie wiadomo, kiedy na kogo przyjdzie pora...
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez sylurek » czwartek 30 września 2004, 23:46

scorpio44 napisał(a):Nie stukać się. :D:D

Ej no, ja na powaznie, a Wy tu sobie zarty robicie :wink:

wiem!, obloze samochod styropianem... :wink: :)
21.08.04-piersze podejście:zaliczone:)))
sylurek
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa 01 września 2004, 23:04
Lokalizacja: warszawka

Postprzez to ja » czwartek 30 września 2004, 23:49

A ja bym proponowała w ogóle nie jeździć, wtedy raczej na pewno nie dojdzie do stłuczki ;)

A tak poważnie, to jest kwestia dogadania się z tatą. Obawiam się, że jak kupię sobie samochód też stanę przed taką decyzją... Łatwa to ona nie będzie.
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » piątek 01 października 2004, 11:14

Zarejestrowac sie na wspolwlasciciela z tata Wam po roku przejdzie polowa taty znizek a po stuknieciu sie procenty taty nie przepadaja tylko leca Twoje procenty

Leila jesli chodzi o ta kwote na rochunku pisze sie nizsza tylko po to aby jak najmniej akcyzy zaplacic. Bo akcyze sie placi od wartosci napisanej na umowie/fakturze. Oczywiscie zalezy to wszystko od sprzedajacego ale tylko nieliczni sie nie zgadzaja.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mostom » piątek 01 października 2004, 11:35

Sławek_18 napisał(a):Zarejestrowac sie na wspolwlasciciela z tata Wam po roku przejdzie polowa taty znizek a po stuknieciu sie procenty taty nie przepadaja tylko leca Twoje procenty

Sławek_18 - jesteś pewien tego co piszesz? Ja wiem jak było kiedyś (może to się zmieniło - to mnie popraw).
W momencie ubezpieczenia drugiego samochodu jako "ubezpieczenie rodzinne" - czyli wspólne - na drugi samochód są dokładnie takie same zniżki jak na pierwszy. W momencie stłuczki idą się rypać (oczywiście parę procent) zniżki z obu samochodów.
Jest tylko jeden ból - w momencie kiedy chcesz się w końcu odczepić od powiedzmy rodziców - zniżka nie przechodzi razem z tobą - tylko zaczynasz ubezpieczenie od zera - czyli bez zniżek.
Tak na pewno było kiedyś - a teraz ?
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Sławek_18 » piątek 01 października 2004, 12:30

Chodzi mi o to, ze jesli jestes wspowlascicielem z przejetymi znizkami od np taty. To w razie kolizji Znizki odtraca sie tylko tobie a taty znizki sa nieruszone.
Np.
Samochod X jest zarejestrowany na Tate ma on 60%
Kupujesz samochod Y i rejestrujesz go na Tate (jako wlasciciela) a Ty jestes zapisany na uzytkowanika czyli po roku przechodzi na Ciebie 30% ze znizek taty.
W razie kolizji spowodowanej przez uzytkownika to jemu leca znizki w dol
Oczywiste jest, ze jesli wlasciciel samochodu spowoduje kolizje to na samochod X i Y leca znizki.

Jesli tylko dostane odpowiedz potwierdze to na 100% bo teraz jestem pewien na 98%
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mostom » piątek 01 października 2004, 14:36

Sławek_18 napisał(a):Chodzi mi o to, ze jesli jestes wspowlascicielem z przejetymi znizkami od np taty. To w razie kolizji Znizki odtraca sie tylko tobie a taty znizki sa nieruszone.
Np.
Samochod X jest zarejestrowany na Tate ma on 60%
Kupujesz samochod Y i rejestrujesz go na Tate (jako wlasciciela) a Ty jestes zapisany na uzytkowanika czyli po roku przechodzi na Ciebie 30% ze znizek taty.
W razie kolizji spowodowanej przez uzytkownika to jemu leca znizki w dol
Oczywiste jest, ze jesli wlasciciel samochodu spowoduje kolizje to na samochod X i Y leca znizki.

Jesli tylko dostane odpowiedz potwierdze to na 100% bo teraz jestem pewien na 98%

No to czekam - jak możesz to sprawdź to - bo sam jestem ciekawy - ja też poszukam odpowiedzi na to pytanie. Kiedyś niezależnie kto zrobił kolizję - zniżki leciały obu (to pewne 100 %) - ale teraz już jakoś tego nie śledziłem.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Markosz » piątek 01 października 2004, 16:25

Moim zdaniem opłaca sie jak jest w dobrym stanie....po wyliczeniu wszystkich kosztów i tak kilkaset złotych ma sie w kieszeni...ale troche zachodu z tego powodu jest :!:

Pozdrawiam
Kat. B

23.08.2004 - egzamin
31.08.2004 - wydane
08.09.2004 - odebrane
Avatar użytkownika
Markosz
 
Posty: 96
Dołączył(a): czwartek 08 lipca 2004, 20:32
Lokalizacja: Trzebinia

OC

Postprzez dareksg » środa 01 grudnia 2004, 11:42

witam wszystkich
mnie natomiast ciewaki taka kwestia:
ostatnio slyszalem ze np jako wspolwlasiciel z osoba ktora ma juz z nizki czyli np. (ojciec kupil samochod i ubezpiecza go na siebie a mnie jako wspolwlasiciela) i nie leca mi znizki .
czy w ogole mozna taki cos zrobic zeby mi znizki lecialy na ubezpieczenie a placone bylyby ze znizkami jakie ma ojciec ??
nie wiem czy zrozumiecie bo troszke namieszlaem :):P
dareksg
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 01 grudnia 2004, 11:35

Postprzez bialy » środa 01 grudnia 2004, 12:16

idz do brokera, tam dowiesz sie najwiecej, juz rozne wersje słyszałem, kazdy mowi cos innego.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 54 gości