Jesli ktos ma Poloneza - zapraszam :) Problem techniczny ;)

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Jesli ktos ma Poloneza - zapraszam :) Problem techniczny ;)

Postprzez ocrushek » sobota 03 lipca 2004, 18:50

Witam ;-)

Mam taki oto problem - moze ktos bedzie wiedzial jak mi pomoc ;-)

Chodzi mi o podswietlenie wszystkiego, co znajduje sie w okolicach radia - zegarek, przycisk swiatel awaryjnych, przeciwmgielnych itd. Nie mam zielonego pojecia co sie dzieje, ale wogole nic sie tam nie swieci... Rozebralem wszystko przed chwila na czynniki pierwsze, zaroweczki sa, nawet dobre... A kompletnie nic nie dziala (tzn zarowki sie nie swieca wtedy, kiedy powinny).

Zerknalem takze na bezpieczniki, ale nie mam pojecia ktory za to odpowiada (o ile ktorys odpowiada).


Czy ktos ma pomysl jak to samemu zrobic bez wizyty u elektryka ktory zapewne sobie dobrze policzy za taka usluge...?
Pierwszy egzamin: 01.10.2003
Wynik: Pozytywny
Przejechanych km. od 31.10.2003: 72540
Kolizji: 1 :-(
Avatar użytkownika
ocrushek
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 01 października 2003, 15:15
Lokalizacja: Radom

Postprzez bialy » sobota 03 lipca 2004, 19:31

Postaram sie pomoc.

Ktora wersja poloneza :?: Przejsciowka, caro, caro plus, rocznik, wersja silnikowa[czy jest komputer :?:]

Sprawdz bezpieczinki [nr w kolejnosci od lewej]: 7, 8, 11. Wątpie, ze to bezpiecznik, raczej cos w instalacji, sprawdz czy jest masa. JEzeli masa bedzie to żarówka z dwoma kabelkami w lape i sprawdzaj czy prad plynie [pamietaj o stacyjce :!:].

BTW. Nie w kazdej wersji poloneza konsola srodkowa byla podswietlana.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez ocrushek » sobota 03 lipca 2004, 19:40

Polonez ATU PLUS rocznik 98

Jesli chodzi o bezpieczniki, 7 jest od "trabki", 8 to awaryjne, 11- wentylatorek... Wiec to napewno te?

Tez mi sie wydaje ze to raczej cos w instalacji...

Jesli nie kazda wersja jest podswietlana, to po co sa zarowki? ;-) przynajmniej u mnie sa.

Przy przelaczniku swiatel (brak/pozycyjne/mijania) tez jest w srodku jakas mala pomaranczowa zaroweczka i takze nie swieci....

PS. Zabrzmi to bardzo bardzo glupio ale... jak sprawdzic czy jest masa? :D
Pierwszy egzamin: 01.10.2003
Wynik: Pozytywny
Przejechanych km. od 31.10.2003: 72540
Kolizji: 1 :-(
Avatar użytkownika
ocrushek
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 01 października 2003, 15:15
Lokalizacja: Radom

Postprzez ocrushek » sobota 03 lipca 2004, 19:45

Zapewne to wiele pomoze...

Na opisie bezpiecznikow (na tej plastikowej obudowie) jest zaklejony jeden opis papierem.. zerwalem go.. a pod spodem... "OŚW. WSKAŹNIKÓW".... i faktycznie w tym miejscu nie ma bezpiecznika zadnego.... zaraz sprobuje jakis wlozyc... ale.. czyzby to oznaczalo ze mam pecha i wlasnie mam ta wersje bez podswietlenia? :/
Pierwszy egzamin: 01.10.2003
Wynik: Pozytywny
Przejechanych km. od 31.10.2003: 72540
Kolizji: 1 :-(
Avatar użytkownika
ocrushek
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 01 października 2003, 15:15
Lokalizacja: Radom

Postprzez ezka » sobota 03 lipca 2004, 19:47

probowalam wypytac tate ale nic z tego nie wyszlo..
u nas podswietlane sa tylko te przyciski od ogrzewania
moze masz jakiegos znajomego taksowkarza z polonezem?? oni czesto sie znaja na takich rzeczach
Avatar użytkownika
ezka
 
Posty: 266
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 22:35
Lokalizacja: N 49°48' E 22°47'

Postprzez Snuj ze Szczecina » sobota 03 lipca 2004, 19:53

Chyba pomyliłeś fora dyskusyjne drogi użytkowniku.W tym miejscu raczej nie uzyskasz konkretnej pomocy z racji tematycznego założenia tego forum.Skorzystaj z zaproszenia FSO FORUM :

http://www.fsoautoklub.pl/?op=fvf&f=12
Pozdrawiam Serdecznie
Avatar użytkownika
Snuj ze Szczecina
 
Posty: 375
Dołączył(a): sobota 10 kwietnia 2004, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez bialy » sobota 03 lipca 2004, 19:57

Ty masz plusa ostatnia wersje, u mnie:

- bezpiecznik 7: lampki oswietleina ideogramow nagrzewnicy
- bezpiecznik 8: oswietlenia zestawu wskaznikow
- bezppecznik 11: zegarek

Konsola srodkowa nie byla podswietlana w starszych wersjach. U mnie nie swieci sie, niektore wskazniki maja zrowki niektore nie [nie mam miejsca na zarowke], ale ja mam inne przełaczniki [stara wersja]

PS. Zabrzmi to bardzo bardzo glupio ale... jak sprawdzic czy jest masa?

Nie zabrzmi glupi ja tez ine wiedzialm jak :wink:

Masa chyba jest oznaczona czarnym kabelkiem [ew. kabalek z czarna kreska], w starych polonezach dochodzil do budy, w tym penie tez tak jest[ew. idzie do komputera] poprostu sprawdz z innym kabelkiem od masy [czegos co dziala].

Jak kable wedruja do komputera, to nic nie poradze, juz tylko elektryk.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez ocrushek » sobota 03 lipca 2004, 20:01

Juz chyba wiem w czym problem.

W skrzynce z bezpiecznikami (w tej pod kierownica), na schemacie jest bezpiecznik nr 18 - od OŚW. WSKAŹNIK., tyle ze bylo to zaklejone papierem... Zdarlem papier i wlasnie przeczytalem. Probowalem w to gniazdko wsadzic bezpiecznik, ale nie ma w srodku zadnych stykow... Wiec wychodzi na to ze mam akurat ta pechowa wersje... Trzeba bedzie jednak udac sie do elektryka i dorobic ;-)
Pierwszy egzamin: 01.10.2003
Wynik: Pozytywny
Przejechanych km. od 31.10.2003: 72540
Kolizji: 1 :-(
Avatar użytkownika
ocrushek
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 01 października 2003, 15:15
Lokalizacja: Radom

Postprzez ocrushek » sobota 03 lipca 2004, 20:04

Snuj ze Szczecina napisał(a):Chyba pomyliłeś fora dyskusyjne drogi użytkowniku.W tym miejscu raczej nie uzyskasz konkretnej pomocy z racji tematycznego założenia tego forum.Skorzystaj z zaproszenia FSO FORUM :

http://www.fsoautoklub.pl/?op=fvf&f=12


Nie pomylilem for, wiem ze tu jest najmniejsza szansa na odpowiedz - ale jak widac sa osoby ktore staraja sie pomoc - i chwala im za to.
Pierwszy egzamin: 01.10.2003
Wynik: Pozytywny
Przejechanych km. od 31.10.2003: 72540
Kolizji: 1 :-(
Avatar użytkownika
ocrushek
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 01 października 2003, 15:15
Lokalizacja: Radom

Postprzez bialy » sobota 03 lipca 2004, 20:08

a) Działalo to kiedys??


b) Oswietlenie wskaznikow (brak oświetlenia :?:) pojawil sie w latach 90-94, to byla inna wersja deski rozdzielczej i inny schemat elektryczny. Ty masz pewine taka deske:

Obrazek

Ja caly czas mysle o tej starej wersji, z wsaznikami kwadratowymi i zegarkiem wskazowkowym w wskaznikach nie na desce.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez ocrushek » sobota 03 lipca 2004, 20:13

bialy napisał(a):a) Działalo to kiedys??

Nie mam pojecia - kupilem ten samochod pol roku temu i fakt - od poczatku u mnie nie dzialalo.....
bialy napisał(a):b) Oswietlenie wskaznikow (brak oświetlenia :?:) pojawil sie w latach 90-94, to byla inna wersja deski rozdzielczej i inny schemat elektryczny. Ty masz pewine taka deske:

Zgadza sie, mam wlasnie taka deske. I musze odrobine sprostowac. Te 4 przyciski - awaryjne, przeciwmgielne przednie, przeciwmgielne tylne i ogrzewanie tylnej szyby - podswietlenie dziala. Nie swieci sie zegarek i nie swieci sie nic wokol tych trzech pokretel - a chyba powinno.. Przynajmniej w kilku innych polonezach widzialem ze sie swiecilo... O ile przy zegarku moga byc przepalone zaroweczki (ale dwie..?), o tyle przy tych pokretlach juz jest dziwne...
Podjade do jakiegos elektryka i tylko pogadam - moze nie wezmie kasy za to ;-)

[/quote]
Ostatnio zmieniony sobota 03 lipca 2004, 20:18 przez ocrushek, łącznie zmieniany 1 raz
Pierwszy egzamin: 01.10.2003
Wynik: Pozytywny
Przejechanych km. od 31.10.2003: 72540
Kolizji: 1 :-(
Avatar użytkownika
ocrushek
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 01 października 2003, 15:15
Lokalizacja: Radom

Postprzez Slawek » sobota 03 lipca 2004, 20:17

Snuj ze Szczecina napisał(a):Chyba pomyliłeś fora dyskusyjne drogi użytkowniku.W tym miejscu raczej nie uzyskasz konkretnej pomocy
Jak widać znalazł. Zamiast pouczać - pomógłbyś.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez bialy » sobota 03 lipca 2004, 20:46

ocrushek napisał(a):Przynajmniej w kilku innych polonezach widzialem ze sie swiecilo


To u ciebie tez powinno sie swiecic.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez ocrushek » sobota 03 lipca 2004, 23:33

bialy napisał(a):
ocrushek napisał(a):Przynajmniej w kilku innych polonezach widzialem ze sie swiecilo


To u ciebie tez powinno sie swiecic


Powinno :) Dobralem sie do zegarka - wyjalem zaroweczke i teraz sprobuje gdzies taka kupic... Ale tak czy inaczej nie swieca sie te pokrętla od nawiewu.... Chyba ze tam jest jedna wieksza zarowna i tez sie spalila... ;-)
Pierwszy egzamin: 01.10.2003
Wynik: Pozytywny
Przejechanych km. od 31.10.2003: 72540
Kolizji: 1 :-(
Avatar użytkownika
ocrushek
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 01 października 2003, 15:15
Lokalizacja: Radom

Postprzez bialy » sobota 03 lipca 2004, 23:37

Nie kupuj nowej sprawdz za pomoca baterii i dwoch drucikow czy dziala.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości