Strata w PL nowe w UK ?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez wiesniak » poniedziałek 17 listopada 2008, 15:13

Kodeks Karny napisał(a):Art. 109. Ustawę karną polską stosuje się do obywatela polskiego, który popełnił przestępstwo za granicą.

Art. 111. § 1. Warunkiem odpowiedzialności za czyn popełniony za granicą jest uznanie takiego czynu za przestępstwo również przez ustawę obowiązującą w miejscu jego popełnienia.

Art. 112. Niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu zabronionego, ustawę karną polską stosuje się do obywatela polskiego oraz cudzoziemca w razie popełnienia:
(...)
2) przestępstwa przeciwko polskim urzędom lub funkcjonariuszom publicznym,

Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (...) prowadzenia pojazdów (...)

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


Nie jestem prawnikiem, ale na moje to niestosowanie się do sądowych zakazów można podciągnąć pod "przestępstwa przeciwko polskim urzędom", a co za tym idzie jeśli sprawa wyjdzie na jaw to najprawdopodobniej lądujesz za kratkami. No chyba, że masz zamiar spędzić w UK resztę życia :).
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez Lipton » poniedziałek 17 listopada 2008, 20:33

To fakt prawnikiem nie jestes,ale to nie tyczy sie wszystkiego. . . cyt "14 Paź 2008 ... W zachodniej Europie standardem jest dopuszczalny limit alkoholu 0,5 promila, a w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Szwajcarii nawet 0,8. ..."dlatego też do dzis dzien wiekszosc panst UE nie ratifikowała traktatu,prawdopodobnie dlatego ze nie mogą sie dogadac co do dopuszczalnych % we krwi....wiec ja to wykorzystam :D,ale wczesniej zasiegne sie prywatnej fachowej porady żeby obejśc cały ten proceder jak z wazelinką i uczciwie :]

Nie ma żeczy niemożliwych. . . w każdym paragrafie znajdzie sie luka prawna :]
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Postprzez wiesniak » poniedziałek 17 listopada 2008, 21:01

Wiesz... zakaz już dostałeś i dopuszczalna ilość alkoholu w Polsce, Wielkiej Brytanii, Włoszech czy Zimbabwe nie ma tu raczej nic do rzeczy. Bardziej chodzi o to, czy złamanie zakazu poza granicami kraju można podciągnąć pod "przestępstwo przeciwko polskim urzędom", jeśli można to moim zdaniem możesz mieć kłopoty.
No i weź pod uwagę, że w UK może i można mieć 0,8, ale w razie przekroczenia na zabraniu prawka się raczej nie skończy, punktów można dostać bodajże maksymalnie 11, przy taryfikatorze podobnym do polskiego, a ograniczenia prędkości mają gorsze niż w Polsce, no i ta lewa strona...
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez Lipton » wtorek 18 listopada 2008, 16:05

No tak...dowiem sie jak to dokladnie wygląda i złoże wam wyjasnienia :]
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Postprzez lled3 » wtorek 18 listopada 2008, 19:13

zadziwiajace, że ktoś kto popełnił przestępstwo, zstał skazany nadal niczego się nie nauczył, mało tego - drwi sobie z prawa.

podejzewam że i to wyrobione w innnym kraju takze szyko stracisz ... za to samo - bo jak czytam - niczego sie nie nauczyles
Obrazek
lled3
 
Posty: 946
Dołączył(a): wtorek 07 sierpnia 2007, 19:45

Postprzez dylek » wtorek 18 listopada 2008, 20:36

lled3 napisał(a):zadziwiajace, że ktoś kto popełnił przestępstwo, zstał skazany nadal niczego się nie nauczył, mało tego - drwi sobie z prawa.

podejzewam że i to wyrobione w innnym kraju takze szyko stracisz ... za to samo - bo jak czytam - niczego sie nie nauczyles


lled3 -> nic nie rozumiesz :D kolega po prostu dba o to by nie zaginął stereotyp cwaniaczka w Bryce Młodego Wsiocha :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Lipton » środa 19 listopada 2008, 00:48

No widzisz dylek :] jak chcesz to potrafisz....może i jestem cwaniaczek,może nie...ale wiem jedno....dlugo nie zarobisz na taką Bryke Młodego Wsiocha 8)

I nie drwie z prawa 8) poprostu szukam dziur...i wiesz co ??

To tak jak z naszymi drogami,,,jest ich pelno i nie sposob wszystkich zalatać :]
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Postprzez Silent » niedziela 23 listopada 2008, 14:19

Tak jak wcześniej było napisane - jeżeli zdajesz w Anglii egzamin, i nie wjeżdżasz na teren Polski, nie będziesz mieć żadnych problemów.
Inna sprawa jeżeli usiłujesz wymienić 'zabrane' prawo jazdy na angielskie. Wtedy możesz mieć duże problemy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Silent
 
Posty: 584
Dołączył(a): poniedziałek 01 listopada 2004, 21:06
Lokalizacja: Olsztyn / Trevelmond

Postprzez Lipton » piątek 28 listopada 2008, 02:18

No i o tym caly czas mowa silent....jeden normalny który zkapował temat...Już jestem w uk ....narazie na pol roku i nie ma zadnych dornowatych przepisów ze musze tu mieszkac czy cos,,,,za 3 tyg egzamin :] ludzie powiadają tu że nie ma bata zeby nie zdac :]

Ps.Post pisany przez brata gdyż nie mam tu dostepu do neta poki co :[
Dobrze ze mamy kom. xD
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Postprzez Paloma » piątek 28 listopada 2008, 09:41

To napisz jeszcze w jakich rejonach jezdzisz. Bede na Ciebie uwazac. Jeden wyrok za jazde po pijaku nic Cie nie nauczyl. Z Twoich postow bije taka arogancja, ze mozna zaryzykowac stwierdzenie, ze szybko dolaczysz do grona naszych rodakow, ktorzy masowo traca prawka w UK. Przepisy tutaj sa o wiele ostrzejsze od polskich, wiec daleko nie zajedziesz.
Egzamin praktyczny - 18 kwietnia 2008 :)
Kocham moje auto :)
Paloma
 
Posty: 64
Dołączył(a): środa 20 lutego 2008, 22:05
Lokalizacja: GB

Postprzez Lipton » piątek 12 grudnia 2008, 14:19

No Paloma ....nie obawiaj się mnie :] jeżdze na trzezwo,jedna nauczke mialem :]ale skoro sie tak boisz to trzymaj sie z dala od Manchesteru i białego audi a4 z czerwonym przednim zderzakiem heheeh prawko jak sami widzicie poszło w trybie przyspieszonym,bez owijania w bawelne :] Już kocham ten kraj ! :) Arogancja ? no cóż ...taki już jestem hehe

Ps.Jak już wczesniej wspominałem POLAK POTRAFI


Z Poważaniem
Lipton Arogancki Dupek :]
Lipton
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 07 października 2008, 09:05

Postprzez lled3 » piątek 12 grudnia 2008, 22:11

czlowieku :?
Obrazek
lled3
 
Posty: 946
Dołączył(a): wtorek 07 sierpnia 2007, 19:45

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości