Pasy z tyłu

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Pasy z tyłu

Postprzez scorpio44 » niedziela 24 sierpnia 2008, 17:42

Tak, wiem, było na forum już sporo o pasach. Ale kiedy wczoraj po raz n-ty zostałem wyśmiany i uznany za debila przez to, że zapinałem pasy z tyłu, wiedziałem, że muszę założyć ten wątek...

Powiedzcie mi - dlaczego większości ludzi, również tych, którzy z przodu zawsze zapinają i widzą taką potrzebę, wydaje się, że pasy z tyłu są zbędne (lub w najlepszym razie mniej potrzebne niż z przodu)? Ja nie jestem w stanie tego pojąć.

Pamiętam jakieś statystyki podające, że pasy z tyłu zapina 40 kilka % ludzi. Z moich zaś obserwacji (przynajmniej w mieście) jest to nie więcej niż 5-10%...
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez disaster » niedziela 24 sierpnia 2008, 17:47

Ponoć jak Wszechmogący chce kogoś ukarać zsyła na niego głupotę. Ja nie ruszę samochodem dopóki grzecznie wszyscy w środku mi pasów nie pozapinają, a jak się nie podoba to mogą iść na pieszo.

A skąd to przekonanie? Pewnie z czasów gdy auta z tyłu tych pasów nie miały....
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Postprzez adam_0103 » niedziela 24 sierpnia 2008, 17:51

Przez kogo zostałeś wyśmiany?
Moim zdaniem ludzie po prostu nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, może myślą, że fotel ich zatrzyma, złapią się go i wyjdą w razie wypadku bez szwanku? Jeszcze rozumiem gdy ktoś nie zapina pasów z przodu, wtedy z tyłu też nie zapnie. Ale skoro siedząc z przodu jedzie z pasami, a będąc z tyłu już nie, to powyższą hipotezę uważam za jedyną słuszną w takim przypadku... Może się mylę... Sam chciałbym wiedzieć.
Avatar użytkownika
adam_0103
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 02 listopada 2007, 12:58

Postprzez Cycu » niedziela 24 sierpnia 2008, 17:57

disaster napisał(a):A skąd to przekonanie? Pewnie z czasów gdy auta z tyłu tych pasów nie miały....

No właśnie chyba tu trzeba szukać źródła problemu :roll: ciężko wyrobić sobie nowy nawyk, skoro np. pasów z tyłu nigdy się nie zapinało, bo ich po prostu nie było.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez dariex » niedziela 24 sierpnia 2008, 18:07

No ale na litość,to było jakieś 20 lat temu?
Mniej więcej od tego czasu(no może trochę mniej,to zależy od marki samochodu) montuje się pasy bezpieczeństwa z tyłu samochodu.
Więc już raczej mieliśmy okazję się przyzwyczaić.
Nie wyobrażam sobie jazdy bez pasów,czy to z przodu,czy to z tyłu i jakoś do tej pory nie spotkałam się z jakimś negatywnym wydźwiękiem w tej kwestii.Raczej wszyscy z którymi miałam okazję jeździć i ci którzy wozili mnie i innych,pasy zapinali bez zbędnych dyskusji.
Avatar użytkownika
dariex
 
Posty: 1226
Dołączył(a): niedziela 20 stycznia 2008, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Cycu » niedziela 24 sierpnia 2008, 18:09

No ale na litość,to było jakieś 20 lat temu?

Tak, ale 19 lat temu ktoś wsiadł na tylną kanapę wyposażoną w pas, pomyślał po co mi to, nie zapiął i tak ma do dzisiaj :P ciężko ludzi przekonać do zmiany. W Stanach wydali na to miliony a i tak się nie udało :?

Może jeszcze dlatego że z tyłu tak nie widać i policja się "nie czepia"...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez Khay » niedziela 24 sierpnia 2008, 19:12

Tylko to wyjaśnienie troszkę się nie sprawdza w przypadku ludzi młodych...

Mam kolegę w pracy, 21 lat, ostatnio jechaliśmy z szefem i goścmi na kolację - przekonywał wszystkich, że z tyłu samochodu "seat belts are not necessary". Oczywiście ja swoje zapiąłem...

I co, on też w wieku 2 lat usiadł z tyłu i uznał, że nie musi zapinać pasów? ;)

Wydaje mi się, że to jednak kwestia kiepskiego uświadamiania w tych kwestiach (np. w szkołach). Kilka filmików drastycznych w odpowiednim momencie pokazanych i jeden z drugim zacznie się zastanawiać, czy naprawdę zapinanie ich to rzecz zbędna... :/

Pozdrawiam
Khay
Avatar użytkownika
Khay
 
Posty: 800
Dołączył(a): niedziela 20 kwietnia 2008, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cman » niedziela 24 sierpnia 2008, 19:20

No ja myślę, że to jednak kwestia braku wyobraźni. Zresztą czego się spodziewać po pasażerach, patrząc na brak wyobraźni kierowców na drogach. Wydaje mi się, że ludzie wyobrażają sobie: siedzę daleko z tyłu, jak co, to zderzenie nastąpi tam daleko z przodu (zresztą nie nastąpi, bo jedziemy ze świetnym kierowcą), do mnie siła uderzenia nawet nie dojdzie, najwyżej trochę polecę do przodu i zatrzymam się na oparciu...
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Rafix » niedziela 24 sierpnia 2008, 19:25

Ja tam zapinam zawsze czy z przodu czy z tyłu. No tylko czasami drobny wyjątek jest, jak już z lenistwa nie zapnę żeby sp[od sklepu przejechac 200 metrów prosto pod dom. A dodam, że całe dzieciństwo i trochę wieku młodzieńczego jeździłem Maluszkiem bez pasów. Gdy zacząłem podróżować nowszymi samochodami nie miałem jakiegoś problemu z zapinaniem. Są, więc trzeba zapiąć.
07.05.2008 - Teoria :) Placyk :) Miasto :(
31.05.2008 - Placyk :) Miasto :)
04.06.2008 - Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.
11.06.2008 - Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
12.06.2008 - Prawo Jazdy w kieszeni :)
Rafix
 
Posty: 285
Dołączył(a): środa 04 czerwca 2008, 21:32
Lokalizacja: wrocław

Postprzez krzysne » niedziela 24 sierpnia 2008, 20:22

Ja nie wiem, ale to chyba naprawdę ktoś nie ma wyobraźni, bo ja jak sobie wyobrażę to "polecę na siedzienie" to od razu oczami wyobraźni widzę złamany nos, kręgosłup w odcinku szyjnym, wstrząśnienie mózgu. Jak dla mnie to jest oczywiste że trzeba zapiąć pasy. Ja proponuję zacząć egzekwować przepisy to się wszyscy przestawią
krzysne
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota 23 sierpnia 2008, 20:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez disaster » niedziela 24 sierpnia 2008, 21:14

Wyobraźnia nie ma tutaj nic do rzeczy. Ludzie obdarzeni bujną wyobraźnią w ogóle nie podchodzą do prawa jazdy, bo podczas jazdy samochodem stać się może wszystko.
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Postprzez smerfu » niedziela 24 sierpnia 2008, 21:17

Często się zdarza że ci z tyłu bez zapiętych pasów podczas wypadku zabijają lub trwale okaleczają jadących na przednich siedzeniach w zapiętych pasach.
smerfu
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek 23 maja 2008, 11:36

Postprzez Khay » niedziela 24 sierpnia 2008, 21:44

Pewnie oglądaliśmy ten sam filmik...

http://pl.youtube.com/watch?v=Rs3CZ536VuU

Niestety, osoby przekonane, że z tyłu zapinać nie trzeba, raczej nie widziały tego filmu. Albo uważają, że TV kłamie. ;)

pozdrawiam
Khay
Avatar użytkownika
Khay
 
Posty: 800
Dołączył(a): niedziela 20 kwietnia 2008, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez smerfu » niedziela 24 sierpnia 2008, 21:54

Akurat nie widziałem tego filmiku, ale oglądam dużo programów "naukowych".

W jednym z nich było pokazane (i testowane) że pudełko chusteczek higienicznych (w takim kartonowym pudełku) leżące na tylnej półce w samochodzie jest jak pocisk podczas wypadku czy gwałtownego hamowania.
smerfu
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek 23 maja 2008, 11:36

Postprzez lled3 » niedziela 24 sierpnia 2008, 22:18

to juz bardzo gwałtowne to hamowaie musi być żeby husteczka zamieniła się w pocisk :lol:
Obrazek
lled3
 
Posty: 946
Dołączył(a): wtorek 07 sierpnia 2007, 19:45

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 44 gości