Łakom

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez bialy » środa 02 czerwca 2004, 00:01

PRZEDE WSZYSTKIM pod uwage WARTOSC KULTUROWA I WARTOSC DLA DZIEDZICTWA NARODOWEGO

dla poczciwej Warszawianki to nie jest zaden problem.

jest poprostu modelem prototypowym lub unikatowym

wiekszosc oldtimerow jest teraz unikatami, albo jest ich malo [malo wyprodukwali], albo natlukili od cholery wiec szly masowo na zlom i zostalo nie wiele [np. stare DF 125p. przed face liftem chyba w '72]. A to co wszyscy nazywaja duzymi fiatami to czesto sa FSO 1500.


Duże Fiaty”, które w latach 70-tych na torze pod Wrocławiem dokonały nielada wyczynu sportowego polegającego na przejechaniu 100 tys. km bez przerwy

To był jeden DF stoi teraz w jakims muzeum [muzeum techniki :?: ].
Przejechal dystans 25 000 kilometrów [taki byl pierwszy zamiar] pozniej stwierdzono ze pojadom dalej i pobito rekordy swiata na dystansach:
:arrow: 25 000 km
:arrow: 50 000 km
:arrow: 25 000 mil

oczywiście oprócz tankowania

dochodzi do tego jeszcze wymiana olejów i wszystkich plynow i do tego kilka krotnie, wymina świec, jednego tłoka [wypalila sie w nim dziura, wyminiono go w ok pol godz bez wyciagania silnika]

Plusem uznania pojazdu za ZABYTKOWY jest kwestia OC

Prawo o tym chyba nic nie mowi, jest to wymysl PZU i innych zakladow ubezpieczen.

polska to biedny kraj i gooowno z tego i tak będzie

Rozejrzyj sie po miescie, ja widziem juz kupe smamochodow na zoltych, byl to np. stary merolek [taki z pozimymi swiatalmi nie znam sie na merolach]

Jescze jedna mozliwosc rejstracji na zabytek:
samochod posiada nietypowe rozwiazanie techniczne, byl wielka nowscia gdy byl produkowany, wyroznial sie czyms z gronna innych pojazdow z epoki.
Ostatnio zmieniony środa 02 czerwca 2004, 14:43 przez bialy, łącznie zmieniany 1 raz
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez Łakom » środa 02 czerwca 2004, 13:38

to sa moje słowa
z tymi tablicami to własnie nie wiem jak jest do końca, czy ja takie wogóle moge posiadac,
Moze w tym tygdoniu sie przejde do wydziału komunikacji i popytam sie co i jak, napewno dam znac :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez bialy » środa 02 czerwca 2004, 14:41

Na Warszawianke mozesz bez problemowo, tylko sprawa orginalnosci.
Moze w tym tygdoniu sie przejde do wydziału komunikacji i popytam sie co i jak
Lepiej chyba przejechac sie do automobilklubu i pogadac z rzeczoznawca.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości