Petycja

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Slawek » wtorek 18 maja 2004, 23:15

pluto napisał(a):Niewiem ilu z Was tak strasznie i bardzo wzburzyło się tymi milionami usuniętych postów, poblokowanych tematów i ogólnej strasznej i ciągłej walki mnie-administratora z Wami. Niewiem, ilu z Was podpisało się pod tym listem bo się czuje pokrzywdzonym, a ilu bo wypadało, ilu było naciskanych, przez kogo itp, itd. Nie mam zamiaru w to wnikać.

Nie naciskaliśmy nikogo. Zadawaliśmy jedno proste pytanie i prawie wszyscy się zgadzali. Jak już pisałem - nie chodzi o "miliony" usuniętych postów, ale o sam fakt, że kiedyś było inaczej i wtedy było dobrze.

pluto napisał(a):Fakt jest taki, że jestem administratorem tego forum czy się to komuś podoba czy nie. Z nikim nie walczę (choć niektórzy próbują ze mną) i nie postępuję złośliwie.

Cieszy nas to. Bylibyśmy również wdzięczni za przyjmowanie konstruktywnych uwag.

pluto napisał(a):Warunki rejestracji (http://www.prawojazdy.com.pl/forum/profile.php?mode=register) są jasne i przejrzyste, rejestrując się tutaj zgodziliście się ich przestrzegać. ("Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba."). To czy taka potrzeba zachodzi to wynik mojej subiektywnej oceny i poczucia estetyki.

Ale my chyba możemy starać się na to poczucie wpływać.

pluto napisał(a):
ezka napisał(a):forum traktowane jest zbyt powaznie. tak jakby dazono do wprowadzenie idealnego porzadek, zeby czasem ktos nowy nie przeczytal postow nie zwiazanych z tematem i nie zrazil sie do forum.

I tak ma właśnie być. To nie jest czat dla 20 stałych użytkowników ale forum dla wszystkich.
Przebywając tutaj powinniście uszanować, że oprócz Was jest jeszcze 1000 innych użytkowników - wielu z nich korzysta z modemów, kawiarenek lub najzwyczajniej w świecie nie ma czasu przebywać tutaj więcej niż kilka godzin w tygodniu. Usuwanie postów nic nie wnoszących do dyskusji, zamykanie tematów to jedyne wyjście aby tacy użytkownicy nie musieli brnąć przez kilka stron bzdur lub pierdół. Oni też chcą się czegoś dowiedzieć. To, że jesteście stałymi użytkownikami do czegoś powinno zobowiązywać. Wiele osób skarży mi się w PW, że z forum zrobiła się jedna wielka impreza, w której prym wiedzie kilka osób - stałych użytkowników. Oni nie napiszą tego oficjalnie na forum, bo te kilkanaście osób by je od razu zjadło żywcem.
To jest forum dotyczące przede wszystkim Prawa Jazdy, odwiedzcie inne fora, poznajcie zasady netykiety na grupach dyskusyjnych - SZANUJCIE CZAS INNYCH. Czas ludzi, którzy nie siedzą tutaj 24h na dobę, ludzi, którzy chcieliby poczytać ciekawe posty, dowiedzieć się nowych rzeczy. A jest ich zdecydowana większość, choć wchodzą rzadko i generują mniejszą ilość postów.

Dyskusje, które nie są związane z tematem (poza luźną gadką) są pisane właściwie już po zakończeniu tematu. Nikomu to wtedy nie przeszkadza, ponieważ już dawno kto miał się dowiedzieć - ten się dowiedział. Osoby, które mają ograniczony dostęp do internetu i tak pytają się kolejny raz, a nie przeglądają forum.

pluto napisał(a):Rejestrując się i uczestnicząc w dyskusjach na forum, zgodziliście się przestrzegać panujących tutaj zasad, więc niewiem dlaczego próbujecie wprowadzać swoje. Dojdzie do tego, że powstanie dział gdzie będę tworzył ankiety czy mogę usunąć jakiś post czy kilku stałych użytkowników może się sprzeciwi.
Jeśli komuś się zasady nie podobają - ja nikogo tutaj na siłę nie trzymam, nie zmuszam do wchodzenia na tą stronę. Każdy ma prawo do stworzenia własnego forum i robienia na nim co mu się tylko podoba, ale przebywając u kogoś powinien przestrzegać zasad, które tam obowiązują.

Nie próbujemy wprowadzać swoich. To są tylko konstruktywne uwagi (skoro tyle osób to popiera, to chyba znaczy, że coś w tym jest).

pluto napisał(a):Ilu z Was podpisanych tak bardzo ucierpiała na skasowanych postach? Wielu z Was nigdy nie został usunięty post, wielu z Was nie przebywała na forum od kilku miesięcy. Zastanówcie się, które posty były usuwane i komu, które blokowane?
Jedyna rzecz jaką pochopnie zrobiłem to na pewną prośbę zamknąłem X'owi chat. Nic więcej nie mam sobie do zarzucenia.

Jeśli ktoś po raz n-ty zadaje to samo pytanie i kilka osób mu odpowiada w ten sam sposób, to chyba znaczy, że mają dość jego pytań, a sposób zakomunikowania mu tego w ten sposób był bardzo dobry. Pół biedy, jakby zablokować ten temat, ale po co usuwać posty?

pluto napisał(a):Wiecie co to znaczy usunąć trzy strony postów z jedną wielką kłótnią, gdzie nawet osobie, która się nie chce kłócić zdarza się napisanie postu, który po usunięciu pozostałych nie ma żadnego związku z tematem i też wylatuje. Wyobrażacie sobie pisanie 45 prywatnych wiadomości z tłumaczeniem dlaczego co jak i po co? Czy wiecie, że osoba pisząca bzdurnego posta i tak nie zrozumie powodu? Ze stworzy kolejny temat z pytaniami "dlaczego?", "co tam było nie tak?", "to nie ja zacząłem/am" itp.

Wystarczyłaby jedna informacja na miejscu usuniętych postów. Powiadomienie można stosować w pojedynczych przypadkach oczywiście.

pluto napisał(a):Do organizatorów:
Co to niby znaczy mniej poważne podchodzenie do swoich obowiązków???

W skrócie to właśnie prośba o to, aby zastanowić się, czy rzeczywiście trzeba blokować dany temat lub usuwać danego posta.

pluto napisał(a):Sławek - Tobie napiszę tylko tak: Snuj ze Szczecina napisał niedawno bardzo mądrego posta. Tutaj link:
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?p=14291&highlight=#14291 . Zamilkłeś po nim na jakiś czas i nie potrafiłeś się nawet ustosunkować. Nadal pewnie nie potrafisz!

Szczerze mówiąc zgubiłem tego posta i myślałem, że został usunięty w czasie awarii. Szczerze dziękuję za przypomnienie. Odniosę się do niego na pewno, a tutaj w skrócie o przytoczonym fragmencie: wiem, że burzyłem ostatnio porządek na forum. Wynikało to ze względów osobistych, za co wszystkich przepraszam. Zastanowiłem się nad swoim zachowaniem i teraz skupiam się nie na kłótniach, a jedynie na konstruktywnej krytyce.
Autor tych kierowanych do mnie słów jednak też podpisał się pod petycją. Coś to chyba oznacza.

My nie chcemy źle. Nasze uwagi mają przynieść pożytek wszystkim.
Pisałem to w imieniu wszyskich podpisanych pod petycją, ale nie konsultowałem tego. Jeśli ktoś z czymś się nie zgadza lub chce coś dodać...
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Sławek_18 » wtorek 18 maja 2004, 23:29

Sławek_18 - w jednym poście (dla przypomnienia: ktoś się pytał o prawko od 16 lat - post usunięty na Twoje rzucające się w oczy życzenie) potrafiłeś wielkimi czerwonymi literami napisać na pół ekranu, że admin się obija i nie usuwa postów powtarzających się (było to 2h po ukazaniu się posta), a teraz masz pretensje, że post zabawny Twoim zdaniem został usunięty? Co pomyśli nowa osoba widząc post konkretnie olany i wyśmiany przez "stałych użytkowników". To ją zachęci do dyskusji, do uczestniczenia w forum? Sam się zastanów?

TO musialo byc dawno (napisane na pol ekranu) gdy nie bylo FAQ-u
Po to jest stworzony dział najczesciej zadawane pytania aby Ci ktorzy zasilaja konta tepsy nie musili pisac po kilka razy tego samego posta (lub co gorsza (dla niego) szukac w archiwum)jesli znajdzie on odpowiedz w FAQ. A przewaznie jest tak, ze pisza nowa wiadomosc chociaz, ze na tej samej stronie juz jest to samo pytanie i "NORMALNA" odpowiedz, tak zareagowalismy (wedlug mnie) bo nudza nas takie pytania(macie faq)
Oczywiscie, mozna kilka razy to samo pisac to samo, ale czy to ma sens?
I tak zaraz bede kolejne pytania tego typu.


SZANUJCIE CZAS INNYCH.
I dlatego powstal Faq abysmy nie musieli odpowiadac w taki a nie inny sposob na posty ala prawko od 16
mysle, ze jak znow sie pojawi takie pytanie reakcja bedzie podobna :P



To czy taka potrzeba zachodzi to wynik mojej subiektywnej oceny i poczucia estetyki.
I z tego powodu moze wynikly te problemu kazdy moze miec inne poczucie estetyki.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mmeva » środa 19 maja 2004, 12:37

Muszę się tu zgodzic z Plutem, mi nigdy żadnego posta nie usunięto i nie zauważyłam, aby forum zrobiło sie 'policyjne' ... a jak padło pytanie Elli co komu pousuwano to prawe nikt nic konkretnego nie napisał...
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Colin is the best » środa 19 maja 2004, 13:19

pluto napisał(a):Wyobrażacie sobie pisanie 45 prywatnych wiadomości z tłumaczeniem dlaczego co jak i po co? Czy wiecie, że osoba pisząca bzdurnego posta i tak nie zrozumie powodu? Ze stworzy kolejny temat z pytaniami "dlaczego?", "co tam było nie tak?", "to nie ja zacząłem/am" itp.

Uważam, że wcale nie trzeba pisać tych 45 PW. Jest na to inny sposób. Każdy użytkownik może wykasować swojego posta, a z tego co wiem moderatorzy moga wszystkie. Odbywa się to poprzez naciśnięcie X i posta już nie ma. Tyle, że nikt o tym nie wie i może się do niego odwoływać. Dlatego uważam, że przynajmniej jego autor powinien być o tym informowany na PW i to wcale bez żadnego uzasadnienia, tylko wiadomość, że taki i taki post został usunięty przez tego i tego. Przejdę jednak do rzeczy i mam nadzieję, że admin odpowie na mego posta. Chodzi o to, aby po naciśnięciu X na PW jego autora wysyłana była jago kopia o temacie "Post nr xxxx w temacie xxxx został usunięty przez xxxx". Tyle mi wystarczy. Nawet jak swego posta wywalę, to będę miał potwierdzenie. To chyba nie jest aż tak skomplikowane do zrobienia. Nie znam dokładnie architektury tego forum, ale chyba Panowie Admini mogą ingerować w jego kod. Wystarczy stworzyć jedną krótka procedurkę. Sam bym to zrobił, ale niestety nie jestem Adminem :) . Zależy mi na rozwoju forum i wprowadzaniu do niego nowych rozwiązań. A osoba, której usunięto posta zawsze może otworzyć temat "Dlaczego :?: " i tego, to już chyba nikt nie zmieni.
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez JarQ » środa 19 maja 2004, 14:24

Proponuję zakopać topór wojenny udać się na piwo ;)

Niechaj naszą myślą przewodnią będą słowa naszego wieszcza:

"... Hej ramię do ramienia wspólnymi łańcuchy
opaszmy ziemskie kolisko,
zestrzelmy miśli w jedno ognisko i w jedno ognisko duchy..."

Howgh :)

Jarek
Avatar użytkownika
JarQ
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek 01 kwietnia 2004, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez miros » środa 19 maja 2004, 18:39

pytasz sie pluto czemu probojemy wprowadzac swoje zasady? moze wlasnie dlatego ze jestesmy tu stalymi bywalcami i mozna rzec, ze tworzymy taka mala rodzine :) i dobrze wiesz ze bez stalych urzytkownikow to forum duzo by stracilo.
niech nikogo nie dziwi fakt ze nie chce nam sie odpowiadac na niektore tematy. mnie osobiscie strzela ku..... jak widze temat ktory sie zaczyna np: "prawko od 16". pewnie ze niektorzy nowi userzy sie oburzaja ze tak traktujemy nowych gosci, ale niech spojza na to z naszej strony. my tez poswiecamy czas, co niektorzy poswiecaja go bardzo duzo i nie chce nam sie marnowac go zeby odpwiadac jeszcze raz na to samo pytanie.

Przebywając tutaj powinniście uszanować, że oprócz Was jest jeszcze 1000 innych użytkowników - wielu z nich korzysta z modemów, kawiarenek lub najzwyczajniej w świecie nie ma czasu przebywać tutaj więcej niż kilka godzin w tygodniu.


to ja powiem tak: przebywajac tu powinniscie uszanowac ze orpocz was jest jeszcze mala grupka stalych urzytkownikow ktorzy poswiecaja duzo czasu na odpowiadanie na wasze posty i zanim cos napiszecie to zajzyjcie do FAQ albo poszukajcie (opcja szukaj). napewno zaoszczedzicie swoj i ich cenny czas.

na koniec proponuje zeby zakonczyc te spory o usuwane posty i juz nigdy (oby) do nich nie wracac. tak bedzie chyba najlepiej dla nas wszystkich.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Kordula » środa 19 maja 2004, 21:41

Mmeva napisał(a):Muszę się tu zgodzic z Plutem, mi nigdy żadnego posta nie usunięto i nie zauważyłam, aby forum zrobiło sie 'policyjne' ... a jak padło pytanie Elli co komu pousuwano to prawe nikt nic konkretnego nie napisał...

Może dlatego, że usuwane są tylko te kompletnie bzdurne ;). Chyba kilka takich moich tu było ;). Te normalne jednak się zachowały ;).
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez pluto » środa 19 maja 2004, 22:54

Slawek napisał(a):Nie naciskaliśmy nikogo. Zadawaliśmy jedno proste pytanie i prawie wszyscy się zgadzali.

pluto napisał(a):Nie mam zamiaru w to wnikać.


--

Slawek napisał(a):Ale my chyba możemy starać się na to poczucie wpływać.

moje poczucie estetyki = moje poczucie piękna. moderatora poczucie estetyki = moderatora poczucie piękna. np. Jeśli Tobie nie podoba się jakaś dziewczyna, to nawet wmawianie Tobie przez rodziców, znajomych, że ona jest piękna nic nie da. Bo wg Ciebie nie ma w niej nic pięknego. I tak już będzie. Nikt i nic na to nie wpłynie. (chyba że alkohol)
dlatego jeśli wg mojej subiektywnej oceny post należy wywalić - to go wywalam.

--

Slawek napisał(a):Bylibyśmy również wdzięczni za przyjmowanie konstruktywnych uwag.

występujemy z prośbą o mniej poważne traktowanie swoich obowiązków przez moderatorów


--

Slawek napisał(a):Dyskusje, które nie są związane z tematem (poza luźną gadką) są pisane właściwie już po zakończeniu tematu. Nikomu to wtedy nie przeszkadza,

pluto napisał(a):Wiele osób skarży mi się w PW, że z forum zrobiła się jedna wielka impreza, w której prym wiedzie kilka osób - stałych użytkowników.

Dlaczego mówisz za wszystkich? tym kilkunastu osobom oczywiście, że nie przeszkadza, ale ludziom, którzy mają głęboko gdzieś Twoje osobiste sprawy takie posty niczego nie dają, wręcz przeszkadzają.

--

Slawek napisał(a):Pół biedy, jakby zablokować ten temat, ale po co usuwać posty?

pluto napisał(a):Co pomyśli nowa osoba widząc post konkretnie olany i wyśmiany przez "stałych użytkowników". To ją zachęci do dyskusji, do uczestniczenia w forum? Sam się zastanów?


--

Slawek napisał(a):Powiadomienie można stosować w pojedynczych przypadkach oczywiście.

Ależ tak jest, w pojedynczych przypadkach oczywiście. Kiedy osoba piszę coś co się już powtarza, temat jest usuwany, a ona na PW dostaje linka do faq lub do tematu w którym dana odpowiedz się znajduje.


==


Sławek_18 napisał(a):tak zareagowalismy (wedlug mnie) bo nudza nas takie pytania

nikt nie zobowiązuje Cię do odpowiadania na każdego posta. Moderator, kiedy tylko przeczyta takiego posta sam nakieruję osobę do faq w kulturalny i normalny sposób.

--

Sławek_18 napisał(a):I dlatego powstal Faq abysmy nie musieli odpowiadac w taki a nie inny sposob na posty ala prawko od 16
mysle, ze jak znow sie pojawi takie pytanie reakcja bedzie podobna

reakcja z mojej strony również będzie podobna.


==


Colin is the best napisał(a):Uważam, że wcale nie trzeba pisać tych 45 PW. Jest na to inny sposób

rzeczywiście rozwiązanie Twoje jest dobre.

--

Colin is the best napisał(a):Nie znam dokładnie architektury tego forum, ale chyba Panowie Admini mogą ingerować w jego kod. Wystarczy stworzyć jedną krótka procedurkę. Sam bym to zrobił, ale niestety nie jestem Adminem :) . Zależy mi na rozwoju forum i wprowadzaniu do niego nowych rozwiązań.

ależ drogi Colinie is the best nie musisz być administratorem, żeby uczestniczyć w rozwoju forum. Możesz swój pomysł zrealizować w bardzo prosty sposób. Chcesz znać architekturę - wejdź na http://www.phpbb.com i zobacz jak działa forum, weź czynny udział w rozwijaniu i udoskonalaniu tej naprawdę dobrej maszynki. Cała społeczność phpbb będzie Ci bardzo wdzięczna za napisanie tej jednej krótkiej procedurki i kiedy powstanie najnowsza wersja phpbb naprawdę z przyjemnością zainstaluję ją na forum prawojazdy.com.pl. Skorzystamy nie tylko my ale i cały świat, bo pomysł rzeczywiście jest dobrym rozwiązaniem. Czekamy z niecierpliwością...


==


miros napisał(a):pytasz sie pluto czemu probojemy wprowadzac swoje zasady? moze wlasnie dlatego ze jestesmy tu stalymi bywalcami

ja jestem stałym bywalcem na wielu forach i grupach dyskusyjnych. Do dzisiaj nikt nie usunął mi żadnego posta, nikt mnie nie zabanował. Nigdy jednak nie rzucałem się na nie swoim forum, trzymam się przyjętych tam zasad. Jeśli coś mi nie odpowiada zmieniam forum. A najważniejsza sprawa - będąc gdzieś od bardzo dawna, mając jakieś poszanowanie wśród innych użytkowników nie uważam siebie za pępek świata. Nie uważam siebie za kogoś lepszego, kogoś kto myśli, że skoro jest już długo może robić co mu się podoba. Bycie stałym użytkownikiem nie daje mi prawa do burzenia porządku i zmiany zasad obowiązujących na danej grupie.

--

miros napisał(a):tworzymy taka mala rodzine i dobrze wiesz ze bez stalych urzytkownikow to forum duzo by stracilo.

twórzcie sobie rodzinę, ale nie mafię, która będzie mi narzucała co mam robić, które działy usuwać, które zostawiać, po co stworzony kolejny dział, można go włożyć tutaj itp. Ja też mam ludzi nad sobą, tworzenie nowych działów często nie jest moją decyzją (niektóre są tymczasowe - Narodowy Test na PJ, niektóre stałe) ale takie jest moje zadanie więc to robię i nadal będę robić.
Jasne, że forum dużo traci bez stałych użytkowników. Ale niech Ci użytkownicy nie myślą, że ich posty będą traktowane priorytetowo. Szantażem nikt tutaj zasad nie zmieni, również nie zatrzymam tutaj nikogo na siłę. Jeśli komuś zasady odpowiadają - zostanie tutaj.

--

miros napisał(a):niech nikogo nie dziwi fakt ze nie chce nam sie odpowiadac na niektore tematy. mnie osobiscie strzela ku..... jak widze temat ktory sie zaczyna np: "prawko od 16".

więc omiń go szerokim łukiem, jeśli ma Cię strzelić ku..., może ktoś kogo nie strzeli da linka do faq i nie będzie robił wielkich pretensji jeśli za dzień temat ten zostanie usunięty, bo się powtarza, zajmuje miejsce. W tym czasie pytająca osoba dowie się czegoś - może nawet zauważy że jest faq, albo nauczy się szukać. Każdy kiedyś zaczynał.
Poza tym nikt nie zobowiązuje Cię do odpowiadania na wszystko.

--

miros napisał(a):to ja powiem tak: przebywajac tu powinniscie uszanowac ze orpocz was jest jeszcze mala grupka stalych urzytkownikow ktorzy poswiecaja duzo czasu na odpowiadanie na wasze posty i zanim cos napiszecie to zajzyjcie do FAQ albo poszukajcie (opcja szukaj). napewno zaoszczedzicie swoj i ich cenny czas.

dlatego nie rozumiem czepiania się o usuwanie postów - które znikają nie tylko dla nowych, ale również by uszanować czas stałych użytkowników.
To, że na forum wchodzi z buciorami nowa osoba, rzuca pytanie nie przeglądając FAQ i archiwum, które się powtarza nie oznacza, że mamy się zniżać do jej poziomu.



----

dysusja widzę toczy się o usunięcie 8 powtarzających się odpowiedzi na powtarzającego się posta. Nie znalazłem żadnego uzasadnienia dlaczego niby temat ten miał zaśmiecać forum.
że był zabawny? - kwestia gustu... czy może że odpowiedzi napisali stali użytkownicy?

napisałem wyżej to jest FORUM DYSKUSYJNE dotyczące PRAWA JAZDY obecnie dla ponad 1000 ludzi, a nie towarzyska impreza-pogadanka tylko dla "20 osób".


to jest wszystko co chciałem powiedzieć.
eot.
pluto
Administrator
 
Posty: 37
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:37

Postprzez Łakom » środa 19 maja 2004, 23:45

.....twórzcie sobie rodzinę, ale nie mafię, która będzie mi narzucała co mam robić, które działy usuwać, które zostawiać, po co stworzony kolejny dział, można go włożyć tutaj itp. Ja też mam ludzi nad sobą, tworzenie nowych działów często nie jest moją decyzją (niektóre są tymczasowe - Narodowy Test na PJ, niektóre stałe) ale takie jest moje zadanie więc to robię i nadal będę robić.
Jasne, że forum dużo traci bez stałych użytkowników. Ale niech Ci użytkownicy nie myślą, że ich posty będą traktowane priorytetowo. Szantażem nikt tutaj zasad nie zmieni, również nie zatrzymam tutaj nikogo na siłę. Jeśli komuś zasady odpowiadają - zostanie tutaj.
maiłem sie nie odzywac ale , po pierwsze nikt nie narzuca Ci co masz robic a tym bardziej które masz usuwac działy lub też czy masz otwierac nowe, jak sam widzisz w tym temacie http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... c&start=45 to są nasze propozycje, między innymi zrobienia pod naszymi linkami pare małych informacji o nas, czy mamy prawko itp, Nawet nie raczyłas odpowidzieć czy bedzie to czy też nie, czy jesteś w trakcie załatwiania tego z "odgórnymi", czy tak wogóle zastanawiasz sie nad tym, lub też mogłes poprostu odpisac że nie bedzie tego i już.... a mzoe wógóle tego nei czytałes :?: A druga sprawa to to napsiałem w swoim poście czy można by zamienic dział bezpieczeństwo zamiast "narodowy test....., spytałem tylko czy można, a nie nakazywałem Ci a tym bardziej nie narzucałem, nadzwyczajnie sie spytałem czy mozna, ale jeżeli Ty to uważasz ze my ( ja ) sie narzuacamy to następnym razem moze bedziemy prosić........

Jak widać jestesmy na bierząco i chcemy dla tego forum jak nalepiej, ilu nowych ludzi sie zarejestrowało i zostało do dzisiaj :?: nie jest ich dużo ale nie jest tez ich mało, a kto niestety nie umie ( umi) sobie poradzić lub tez pisac po "ludzku" to zostaje potraktowany tak jak zostaje, nie bedziemy dla wszytskich mili bo w sklapach wazeliny braknie......
Ja też uczestnicze na paru forach i sam wiesz ze na prawie wszystkich forach ( grpach dyskusyjnych) obowiązuje "złota" zasada, zamin rozpoczniesz nowy temat poszukaj w archiwum lub tez w "szukaj".... a dziecaki kóre maja po 16 lat pytaja sie o prawko nei pzreglodajacy forum to niestety dlamnie oni uważaja się za pempki świata a nie my...
Dzięki naszej inicjatywie został stworzony dział "faq" no prawdzie dłuugo sie do niego zabieraliśmy ale efekt końcowy jak widac jest i cieszy sie nie małą popularnością ......
dlatego nie rozumiem czepiania się o usuwanie postów - które znikają nie tylko dla nowych, ale również by uszanować czas stałych użytkowników.
To, że na forum wchodzi z buciorami nowa osoba, rzuca pytanie nie przeglądając FAQ i archiwum, które się powtarza nie oznacza, że mamy się zniżać do jej poziomu
chodzi mi o ostanie zdanie, Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem ale jeżeli nie mamy sie zniżać do kogoś kto nie przegląda archiwum to oznacza to że my jestesmy lepsi tak :?: bo zniżanie sie do czyjegoś poziomu to schodzenie ze swojego wyższego tak :?:
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez pluto » czwartek 20 maja 2004, 01:15

odpowiem na Twoje pytania:

Łakom napisał(a):po pierwsze nikt nie narzuca Ci co masz robic

to co to za petycja?
jak to nazwiesz?... prośbą?? propozycją??
dla mnie mówienie mi lub moderatorowi które posty powinny być usunięte a które nie to nie jakaś tam propozycja.


Łakom napisał(a):Nawet nie raczyłas odpowidzieć czy bedzie to czy też nie, czy jesteś w trakcie załatwiania tego z "odgórnymi", czy tak wogóle zastanawiasz sie nad tym, lub też mogłes poprostu odpisac że nie bedzie tego i już.... a mzoe wógóle tego nei czytałes ?

"złota" zasada numer dwa to: zanim cokolwiek napiszesz przemyśl dwa razy czy rzeczywiście warto coś napisać. - Tą zasadą ja się kieruję.
to przy okazji wspomnianej przez Ciebie "złotej" zasady (którą cytuję niżej) i moja odpowiedź: otóż czytałem to. Kiedy przemyślę którąś z propozycji, przeanalizuję możliwości i omówię z innymi - na pewno dam znać. Do tego czasu nie będę niczego obiecał i generował nic nie wnoszących, niepotrzebnych postów. Nie będę reagował na pojedynczego posta kiedy nadal dyskutujecie. Powiedz ile osób na tym forum kieruje się zasadą numer dwa? (pytanie retoryczne)


Łakom napisał(a):kto niestety nie umie ( umi) sobie poradzić lub tez pisac po "ludzku" to zostaje potraktowany tak jak zostaje, nie bedziemy dla wszytskich mili bo w sklapach wazeliny braknie......

użytkownicy (nieistotne czy starzy czy nowi), którzy niestety nie potrafią pisać po "ludzku", którzy nie trzymają się zasad zostają potraktowani tak jak zostają.


Łakom napisał(a):a dziecaki kóre maja po 16 lat pytaja sie o prawko nei pzreglodajacy forum to niestety dlamnie oni uważaja się za pempki świata a nie my...

pluto napisał(a):... W tym czasie pytająca osoba dowie się czegoś - może nawet zauważy że jest faq, albo nauczy się szukać. Każdy kiedyś zaczynał.

oni mają poniżej 16 lat, nie mają pojęcia o netykiecie i funkcji "szukaj". masz rację, to ich oczywiście nie tłumaczy - ale fakt jest taki, że to co robią, robią zupełnie nieświadomie w przeciwieństwie do wielu z Was.


Łakom napisał(a):Dzięki naszej inicjatywie został stworzony dział "faq" no prawdzie dłuugo sie do niego zabieraliśmy ale efekt końcowy jak widac jest i cieszy sie nie małą popularnością ......

tak to była dobra propozycja nigdy temu nie zaprzeczałem i wypowiedziałem się na ten temat.


Łakom napisał(a):chodzi mi o ostanie zdanie, Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem ale jeżeli nie mamy sie zniżać do kogoś kto nie przegląda archiwum to oznacza to że my jestesmy lepsi tak ? bo zniżanie sie do czyjegoś poziomu to schodzenie ze swojego wyższego tak ?

sens był taki, że jak 16-latek zadaje pytanie (na poziomie 16latka) to nie trzeba pisać odpowiedzi "na poziomie 16-latka". myślę, że teraz jaśniej to wygląda.
pluto
Administrator
 
Posty: 37
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:37

Postprzez ella » czwartek 20 maja 2004, 08:08

Wydaje mi się, że na tym należałoby zakończyć ten temat.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » czwartek 20 maja 2004, 12:50

no wlasnie, jesli nikt nie ma nic do dodania to jesli mozna cos zaproponowac to ja bym zaproponowal usuniecie calego tego tematu (albo przesuniecie w dol, albo klodeczka). oczywiscie jesli wszyscy sie zgadzaja i nie wywola to kolejnej burzy postow.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Mmeva » czwartek 20 maja 2004, 13:33

"Powiedz ile osób na tym forum kieruje się zasadą numer dwa? (pytanie retoryczne) " - może rzeczywiście nie wszyscy, ale są jeszcze tacy...

Co do postów pojawiajacych się po raz n-ty - nie wszyscy siędzą tu od dawna i wiedza o tej opcji, zresztą już przy okazji jakiegos posta o tym rozmawialismy (nie chce mi się teraz wyszukiwać. nie pamietam dokladnie, o jaki temat chodziło); wtedy miros po chamsku zageagował na postawione pytanie - nawet jesli to pytanie było już 100x to nie każdy musi na nie odpowiadać... zresztą uważam, że forum musi żyć, oczywiście jest faq, ale z 2 strony nowe osoby maja prawo zalożyć post i tam sobie dyskutowac; jezeli kogos to nudzi nie musi wchodzić...
Przecież tematów ścisle związanych z prawkiem tez jest skonczona ilośc - i co, my coś 2 czy 3 lata temu omowilismy miedzy soba tzn. że przez kolejne 5 nowi użytkownicy nie moga poruszyc tematu? Co to bedzie wtedy za forum?

na zakonczenie dodam, że mi sie na 4-um podoba i zamierzam jeszcze tu zabawić... pozdrowienia dla wszystkich starych i nowych uzytkowników.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Slawek » czwartek 20 maja 2004, 13:55

miros napisał(a):no wlasnie, jesli nikt nie ma nic do dodania to jesli mozna cos zaproponowac to ja bym zaproponowal usuniecie calego tego tematu (albo przesuniecie w dol, albo klodeczka).

Mam nadzieję, że to była tylko ironia :evil:
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez miros » czwartek 20 maja 2004, 17:09

moze i ironia ale ja jednak bym ten temat przesunal w dol, zeby nie byl ogloszeniem. po co NOWI maja czytac takie bzdury, przeciez nie moga marnowac swojego czasu.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości