Witaj Europo!

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy cieszysz się, że Polska jest członkiem UE?

Czas głosowania minął sobota 15 maja 2004, 17:06

TAK
11
55%
NIE
9
45%
 
Liczba głosów : 20

Postprzez Kordula » niedziela 02 maja 2004, 23:45

Sławek_18 napisał(a):...przestanmy tutaj rozmawiac o polityce i naszym rzadach.

Może nowy (stary) rząd będzie lepszy ;).
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Mmeva » poniedziałek 03 maja 2004, 17:17

Kordula napisał(a):[Skąd takie słowo jak aneksja?? skoro tego chciala większość polaków. Może za parę lat będzie lepiej?


Slawek napisał(a):Karula jak zwykle orientuje się w temacie. Nie wypowiedaj się, jeśli nie wiesz o czym mówisz. A znaczenia słowa: "aneksja" proponuję sprawdzić w słowniku. Jest bardzo adekwatne.


Widze Sławku, że fundujesz nam powtórke z rozrywki, a nowym szanse na poczytanie słynnych kłótni z Kordulą... Dlaczego na normalny post reagujesz (jak wyżej) po chamsku? Każdy ma swoje poglady, nie musisz od razu naskakiwac na Kordulę i prowokować kłótnie.

A wracając do tematu jestem na tak i na referendum byłam :) , zgadzam się, że nie bedzie tak kolorowo jak to niektórzy mowili; a większa część kampanii (zarówno euroentuzjastów jak i eurosceptyków) była beznadziejna, a wady i zalety przerysowane na maxa. Równiez rozumiem rozsadne obawy eurorealistów;ale nie takie w stylu "aneksja" - jak napisala Kordula aneksja-siłą (chyba Ty Sławku cos źle w słowniku przeczytałeś), referendum- demokracja; a analogie do ZSRR i tamtych czasów są chyba nietrafione;
ale mimo to uważam, że jesli sie tylko postaramy korzysci może być wiecej niż ewentualnych minusów :D .

Na pewno nie bedzie tak, że budzimy się 1 maja i wszystko jest lepiej ( nie mozna czekać aż "unia da", teraz od nas zależy, czy będziemy potrafili wykorzystac szanse); w koncu jestesmy ładnych kilkadziesiat lat do tyłu; ale za kilka-kilkanaście lat jest szansa na poprawę; jasne, są kraje, ktorym sie dobrze powodzilo a do Unii nie weszły; ale Polska jest za słaba ekonomicznie aby stać z boku.

A co do polityki i polityków nie jest tak źle, jak niektórzy mówią, sa jeszcze uczciwi politycy; zresztą po to są wybory, aby móc zweryfikować co ten czy tamten zrobił ( choć w Polsce to zawsze było "od lewego do prawego", dziwne te ciagłe zmiany pogladów wiekszości).

No, to by było na tyle, dodam, że to tylko moje zdanie i nie musicie się z nim zgadzać :)
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Kordula » poniedziałek 03 maja 2004, 17:28

Dzięki, o to właśnie mi chodziło ;).
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Colin is the best » poniedziałek 03 maja 2004, 17:55

Mmeva napisał(a):
Równiez rozumiem rozsadne obawy eurorealistów;ale nie takie w stylu "aneksja" - jak napisala Kordula aneksja-siłą (chyba Ty Sławku cos źle w słowniku przeczytałeś)...

To ja napisalem, że wejście Polski do UE, to zwykła ANEKSJA a nie AKCESJA. Może i aneksja następuje przy użyciu siły, ale w tym przypadku:
:arrow: działała siła persfazji, propagandy, siła machiny ekonomiczno-gospodarczo-politycznej
:arrow: jest to dobra gra słów
Może według Was bardziej odpowiednim słowem byłby ANSZLUS :?:
Ja jestem eurorealistą i od samego początku przeciwnikiem unii. Nie będę jednak w tym miejscu przytaczał swoich argumentów, gdyż:
:arrow: to nie jest forum polityczno-gospodarcze
:arrow: sztrasznie duźo by można pisać
:arrow: wątpię, że do kogoś to trafi
:arrow: a na pewno nic nie zmieni
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez Mmeva » poniedziałek 03 maja 2004, 18:05

zgadza się, to Ty napisałeś. ale to Sławek kazał do słownika zajrzeć...

co do argumentów to masz racje, nie jest to forum polityczne; a i przekrzykiwanie sie i przekonywanie sie na siłe nie ma sensu, i tak każdy zostanie przy swoich poglądach
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Kordula » poniedziałek 03 maja 2004, 20:50

Colin is the best napisał(a):Ja jestem eurorealistą i od samego początku przeciwnikiem unii.

Możesz być eurorealistą, to są Twoje poglądy, ale niestety jak widać większość społeczzeństwa ich nie podziela, a że mamy demokrację to decyduje większość.
Być może rację masz Ty i wszyscy inni eurorealiści, a może jest dokładnie odrotnie i będą duże korzyści z przystąpienia do UE, o tym przekonamy się za kilka lat.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Slawek » wtorek 04 maja 2004, 12:56

Mmeva napisał(a):a analogie do ZSRR i tamtych czasów są chyba nietrafione;
Może przesadzone, ale na pewno trafione. A Karuli nie będę tego tłumaczyć, bo i tak nie zrozumie. A w skrócie chodziło mi właśnie o to, co powiedział Snuj.
Mmeva napisał(a):ale Polska jest za słaba ekonomicznie aby stać z boku.
Jak mi brakowało tej propagandy, bo po referendum nie jest już tak nachalna (chociaż nadal wszechobecna). Dziękuję za przypomnienie jednego z ich idiotycznych argumentów.
Mmeva napisał(a):ale mimo to uważam, że jesli sie tylko postaramy korzysci może być wiecej niż ewentualnych minusów
Staraj się. Naprawdę chciałbym, żeby to się okazało prawdą. Szkoda tylko, że nie ma na to szans.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Kordula » wtorek 04 maja 2004, 15:28

Slawek napisał(a):A Karuli nie będę tego tłumaczyć, bo i tak nie zrozumie.
A w skrócie chodziło mi właśnie o to, co powiedział Snuj.

Czy aby na pewno o to? bo ja mam wrażenie, że ty sam nie wiesz o co ci chodzi.
Może czas najwyższy, żebyś choć trochę zmądrzał i darował sobie te żałosne komentarze??
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Slawek » wtorek 04 maja 2004, 20:14

Karula, długo zamierzasz jeszcze robić z siebie idiotkę? Mówiłaś, że kończysz temat, ale widzę, że nadal chcesz, żeby się z ciebie nabijano. A właśnie dlatego, że masz jakieś idiotyczne wrażenia, to nie zamierzam tobie akurat niczego tłumaczyć. Zawsze i tak "zrozumiesz" na swój sposób i zawsze musisz mieć ostatnie zdanie. Jak zwykle żałosna.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Kordula » wtorek 04 maja 2004, 21:19

Jak to miło po nauce do matury poczytać takie głupoty jakie piszesz.
Wiesz, to co piszesz rozbawiłoby chyba każdego.
To raczej ty robisz z siebie idiotę, ale skoro ci z tym dobrze, to rób tak dalej.
Przynajmniej jest się z czego pośmiać przed maturą.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez ella » wtorek 04 maja 2004, 21:26

Kordula napisał(a):Wiesz, to co piszesz rozbawiłoby chyba każdego.

Wiesz, myslałam, że ty chociaż ustąpisz. Niektóre twoje teksty tez mogą rozbawić kazdego.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mmeva » wtorek 04 maja 2004, 22:03

Sławek - zgadza się, obie kampanie były do bani; ale moj pogląd nie wynika z poddania sie propagandzie ;) w unii nie jest rózowo; zresztą jak się smial ostatnio mój cwiczeniowiec z makro wyskoczyła mu ostatnio tabelka w kompie, niemal wszystkie kolumny z 0,... - tempo wzrostu gosp. w panstwach UE; ale trzeba miec nadzieje, że będzie lepiej

ella napisał(a):
Kordula napisał(a):Wiesz, to co piszesz rozbawiłoby chyba każdego.

Wiesz, myslałam, że ty chociaż ustąpisz. Niektóre twoje teksty tez mogą rozbawić kazdego.


ella, spokojnie, już sie każdy chyba zdążył przyzwyczeic do mądrej wymiany zdań; :lol: to nie 1 raz...

dziwi mnie tylko, że wszyscy najeżdżaja na Kordulę, a Sławek może pisac obraźliwe uwagi i pozostaje to jakby niezauważone :shock:

mam tylko nadzieje, że Slawek przestanie prowokowac, a Kordula nie będzie na zaczepki odpowiadać; ale coz, mówic sobie możemy, a wyjdzie pewnie jak zwykle...

madrzejszy powinien ustąpic, ale niektore komentarze Slawka powtarzane usilnie od dłuższego czasu są delikatnie mówiąc wkurzające; nie wazne co Kordula napisze, Slawek i tak musi sie powyzywać
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez ella » wtorek 04 maja 2004, 22:12

Ja się już zdążyłam przyzwyczaić, tylko myslałam, że Kordula utnie dyskusję i Sławek nie będzie miał z kim wymieniać swoich mądrych :lol: komentarzy. Nie najeżdżam na Kordulę bo to co pisze poza bezsensowną wymiana zdań jest zupełnie logiczne.
Ja czasami wolę ustąpić niż dać drugiej stronie przyjemność prowadzenia bezsensownej wymiany zdań.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kordula » wtorek 04 maja 2004, 22:17

Dzięki za zrozumienie.
Wiesz co Mmeva, masz rację, mądrzejszy powinien ustąpić, więc napiszę ostatnie moje zdanie w tym temacie (chyba że uda się Wam go doprowadzić do z powrotem do zaczętego wątku):
Sławek, pisz sobie co chcesz, Twoje komentarze przestały mnie już śmieszyć czy coś w tym stylu. Jeżeli chcesz to odpisz na to, jeśli nie to, ja nie zamierzam dalej prowadzić dyskusji na takim poziomie.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Kordula » wtorek 04 maja 2004, 22:17

Dzięki za zrozumienie.
Wiesz co Mmeva, masz rację, mądrzejszy powinien ustąpić, więc napiszę ostatnie moje zdanie w tym temacie (chyba że uda się Wam go doprowadzić do z powrotem do zaczętego wątku):
Sławek, pisz sobie co chcesz, Twoje komentarze przestały mnie już śmieszyć czy coś w tym stylu. Jeżeli chcesz to odpisz na to, jeśli nie to, ja nie zamierzam dalej prowadzić dyskusji na takim poziomie.
Chyba lepiej pouczyć se do matury ;).
Dzięki Mmeva, że chociaż Ty napiszesz normalnie: Kordula ;).
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości