mam pomysła/ADMIN

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez miros » sobota 17 kwietnia 2004, 23:19

chodzi ci o to czy musze przez 24 h na dobe sprawdzac forum?
raczej nie, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. na forum jestem czesto (codziennie, po kilka razy) a zreszta jestem tylko moderatorem jednego dzialu, wiec duzo roboty nie ma, tylko tych pytan brakuje. jakbyscie cos mieli to dawajcie w tym temacie, a ja je potem umiezcze w FAQ.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez ella » sobota 17 kwietnia 2004, 23:23

O to mi wlasnie chodziło. Co do pytań nic mi nie przychodzi na razie do głowy. Ale jakby co to OK.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Slawek » sobota 17 kwietnia 2004, 23:39

Ja bym jednak się proponował zająć tym pytaniem, o którym mówiłem. Ta sprawa jest bardzo ważna.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez ella » sobota 17 kwietnia 2004, 23:54

Slawek napisał(a):Ja bym jednak się proponował zająć tym pytaniem, o którym mówiłem. Ta sprawa jest bardzo ważna.

Sławek tam w odpowiedzi jest dodane kategoria B
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Slawek » niedziela 18 kwietnia 2004, 10:03

Ella, ale ja już mówię o innej sprawie. :D
Jeszcze jedna sprawa (jeśli chodzi o punkty karne). Kiedyś był poruszany temat dotyczący anulowania punktów karnych. Ja twierdzę, że po roku od uzyskania pierwszych punktów anuluje się wszystkie, a niektórzy mówią, że po tym roku anulują się tylko te, które były uzyskane przed rokiem, a pozostałe po mijaniu roku od ich uzyskania. Trzebaby wyjaśnić tą sprawę do końca i zamieścić odpowiedź.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez ella » niedziela 18 kwietnia 2004, 11:58

Slawek napisał(a):Ella, ale ja już mówię o innej sprawie. :D
Jeszcze jedna sprawa (jeśli chodzi o punkty karne). Kiedyś był poruszany temat dotyczący anulowania punktów karnych. Ja twierdzę, że po roku od uzyskania pierwszych punktów anuluje się wszystkie, a niektórzy mówią, że po tym roku anulują się tylko te, które były uzyskane przed rokiem, a pozostałe po mijaniu roku od ich uzyskania. Trzebaby wyjaśnić tą sprawę do końca i zamieścić odpowiedź.

Sory :oops: tak szybko tu sie wszystko dzieje, że zgubiłam temat tych punktów karnych :lol:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » niedziela 18 kwietnia 2004, 13:24

tak wiec slawku znalazlem w ksiazce: kodeks drogowy dla poczatkujacych i zaawansowanych (rok 2001) taki oto zapis: "okresowo z konta usuwane beda punkty przypisane wykroczeniu, od ktorego minal jeden rok. calkowicie bedzie mozna oczyscic sobie konto tylko po uplynieciu roku od momentu ostatniego wykroczenia, ktore bylo w ewidencji (jezeli oczywiscie wczesniej kierowca nie przekroczyl granicy 24 punktow)"

no to jesli nic sie nie zmienilo od 2001 roku to punkty kasuja sie rok od ich dostania. czyli jesli dostalismy np. 1 stycznia 2004 - 10 punktow i 1 lutego 2004 - 5 punktow to dopiero 1 lutego 2005 skasuja nam sie wszystkie punkty, a 1 stycznia 2005 skasuje sie pierwsze 10 punktow.

teraz chyba sprawa jasna. tylko cos moglo sie zmienic i to juz moze byc nieaktualne.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Mara » poniedziałek 19 kwietnia 2004, 00:20

No i brawo dla Pluto. Wybrał bardzo właściwą osobę. W sumie miros jest bardzo konkretny i w jednym zdaniu potrafi się streścić i już wszystko wiadomo.
O rany, właśnie jestem świadkiem pięcia się w górę po szczeblach kariery. Gratuluję i pozdrawiam P. Moderatora.
Jak mi coś wpadnie do głowy z pytankami to może pomogę.
Mara
 
Posty: 369
Dołączył(a): niedziela 15 lutego 2004, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ella » poniedziałek 19 kwietnia 2004, 11:14

Wpadło mi do głowy pytanie do najczęściej zadawanych pytań.Może ono nie pada tak często jak " od ilu lat...." ale w wielu postach nasi forumowicze skarża się na swoich instruktorów i pytaja czy moga zmienic instruktora i czy nie przepadna im pieniądze.

Czy moge zmienić OSK albo instruktora?
ODP.
Tak. Możesz zmienic OSK albo instruktora, jezeli uwazasz, że ten którego masz niczego cię nie nauczy.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » poniedziałek 19 kwietnia 2004, 12:40

to jeszcze mozna dorzucic do tego: czy tracimy pieniadze jak zrezygnujemy z kursu w np. polowie jego trwania.

tylko ze ja do konca nie wiem jak z tym jest. bo jak mamy kurs na raty to poprostu tracimy dotychczasowe raty (i moze zwrot za jeszcze nie wyjezdzone godziny z ostatniej raty), ale co sie dzieje jak placimy z gory calosc za kurs, czy wtedy dostaejmy zwrot za wyjezdzone godziny i teorie czy czesc tej kwoty nam przepada?
jak tylko ktos to wyjasni do konca to umieszcze te pytanka w dziale.

ps. dzieki Mara za poparcie :)

---------------------------------------------------

a wlasnie sprawdzil ktos jeszcze jak z tymi punktami wyglada sprawa, czy rzeczywiscie jest tak jak wyczytalem?
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez ella » poniedziałek 19 kwietnia 2004, 12:46

miros napisał(a):to jeszcze mozna dorzucic do tego: czy tracimy pieniadze jak zrezygnujemy z kursu w np. polowie jego trwania.

tylko ze ja do konca nie wiem jak z tym jest. bo jak mamy kurs na raty to poprostu tracimy dotychczasowe raty (i moze zwrot za jeszcze nie wyjezdzone godziny z ostatniej raty), ale co sie dzieje jak placimy z gory calosc za kurs, czy wtedy dostaejmy zwrot za wyjezdzone godziny i teorie czy czesc tej kwoty nam przepada?
jak tylko ktos to wyjasni do konca to umieszcze te pytanka w dziale.

ps. dzieki Mara za poparcie :)

Wiesz mnie to się wydaje że zwrot pieniędzy to indywidualna sprawa osrodka, raty i inne rzeczy. Dlatego nie umieszczałabym tej informacji. Tego chyba nie reguluja zadne przepisy. A jak dodasz w odpowidzi, ze należy sie zwrot to wszyscy będa się powolywac na to. A po co?
Może napisac, że mozna zmienić instruktora ale co do kwestii zwrotu pieniędzy należy sie dowiedzieć w ośrodku.
Ważne żeby ludzie wiedzieli, że maja prawo zmienić chociażby instruktora w tym samym osrodku i się nie męczyli.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez X » poniedziałek 19 kwietnia 2004, 20:29

miros napisał(a):to jeszcze mozna dorzucic do tego: czy tracimy pieniadze jak zrezygnujemy z kursu w np. polowie jego trwania.

tylko ze ja do konca nie wiem jak z tym jest. bo jak mamy kurs na raty to poprostu tracimy dotychczasowe raty (i moze zwrot za jeszcze nie wyjezdzone godziny z ostatniej raty),


Moderatorze =), mylisz sie (przynajmniej tak mi sie wydaje). Nie jest tak jak pisales ze przerwyasz kurs zakupiony ratalnie, i nie musisz dalej placic. Dlaczego???? Gdyz zauwaz, iz nie jestes dluznikiem wobec osrdoka nauki jazdy, tylko banku...

Takie jest moje zdanie, chyba ze mowimy o ratach typu calosc rozlozona na dwie raty, chociaz terz niekon iecznie gdyz logiczne jest, ze trzebha podpisac umowe w ktorej osrodek zobowiazuje sie do nauki delikwenta, a delikwent do oplacenia pewnej kwoty na rzecz osrodka...
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 19 kwietnia 2004, 20:45

miros napisał(a):to jeszcze mozna dorzucic do tego: czy tracimy pieniadze jak zrezygnujemy z kursu w np. polowie jego trwania.

tylko ze ja do konca nie wiem jak z tym jest. bo jak mamy kurs na raty to poprostu tracimy dotychczasowe raty (i moze zwrot za jeszcze nie wyjezdzone godziny z ostatniej raty), ale co sie dzieje jak placimy z gory calosc za kurs, czy wtedy dostaejmy zwrot za wyjezdzone godziny i teorie czy czesc tej kwoty nam przepada?
jak tylko ktos to wyjasni do konca to umieszcze te pytanka w dziale.

ps. dzieki Mara za poparcie :)

Pieniadze za nie wykorzystany kurs sa zwracane na 99% HEJ powoli z tym fakiem bo nie bedzie o co pytac :P
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » poniedziałek 19 kwietnia 2004, 22:04

X - chodzilo mi wlasnie o kurs gdzie oplata rozlozona jest na przykladowo 3 raty. ja na taki uczeszczalem. byly 3 raty po 200 zlotych.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Mara » wtorek 20 kwietnia 2004, 23:02

miros napisał(a):a wlasnie sprawdzil ktos jeszcze jak z tymi punktami wyglada sprawa, czy rzeczywiscie jest tak jak wyczytalem?


U mnie na płycie Prawo jazdy 2004 która była w Rzeczpospolitej (zakładka "Paragraf na drodze") jest tak jak napisał Miros z tymi punktami.
Mara
 
Posty: 369
Dołączył(a): niedziela 15 lutego 2004, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 50 gości