Prawo jazdy E (C+E)

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy E (C+E)

Postprzez Alialbinladen » poniedziałek 21 stycznia 2008, 18:41

Jak w temacie . Potrzebuję rozjaśnić nieco swoje wątpliwości gdyż z różnych stron dochodzą do mnie różne informacje .
Czy prawdą jest , że mając "C" by otrzymać "E" nie ma testów ?
Będę wielce wdzięczny jeśli ktoś kto ma E wypowie się odnośnie jak przebiega procedura zaliczenia w/w kategorii (jak było w Jego przypadku) .

Jeśli powieliłem istniejący temat wielkie sorry dla moda który sprawdza zamyka/kasuje . W takim przypadku wdzięczny będę za przeniesienie tematu w stosowne miejsce .
Serdecznie pozdrawiam
Tomek
6V24 2,5l OMC 170KM
R8 6l pow 100KM
B , C , wkładka
Egzamin czyni kierofcę , praktyka mistrza ;)
Alialbinladen
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 21 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Z Kraju

Postprzez barylkaq » poniedziałek 21 stycznia 2008, 21:38

na C masz testy i praktyke, na E sama praktyka.
prawko B, C, C+E !!!
barylkaq
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa 16 lutego 2005, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Alialbinladen » wtorek 22 stycznia 2008, 01:37

barylkaq napisał(a):na C masz testy i praktyke, na E sama praktyka.

Dzięki za odpowiedź !
Na innym forum dostałem info , że nie ma testów tylko jeśli na E zdaję do pół roku po teście na C ...
Ale to jedna z wielu odpowiedzi . :hmm: :wall: :lol: " i bądź tu człeku mądry"
To co piszesz wydaje się logiczne ; ale z innej strony wiemy gdzie żyjemy i jeszcze się nie spotkałem by jakikolwiek urząd był nastawiony by pomagać . Zawsze było tak , że jeśli tylko się dało to utrudniali . Stąd obawa o to czy wszystko pójdzie gładko . Wszystko pewnie mi się wyjaśni gdy przejadę się do loku czy innej podobnej instytucji .
Jeszcze raz dzięki za info
Pozdrawiam
Tomek
6V24 2,5l OMC 170KM
R8 6l pow 100KM
B , C , wkładka
Egzamin czyni kierofcę , praktyka mistrza ;)
Alialbinladen
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 21 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Z Kraju

Postprzez ella » wtorek 22 stycznia 2008, 08:48

Na innym forum dostałem info , że nie ma testów tylko jeśli na E zdaję do pół roku po teście na C ...
Ale to jedna z wielu odpowiedzi .

Zamiast skakać po forach i zbierać takie info zajrzyj do pewnego zródła jakim jest rozporządzenie :) (my tutaj korzystamy z tego zródła :wink: )

Rozporządzenie o szkoleniu... napisał(a):§ 25. 1. Osoba ubiegająca się o prawo jazdy lub pozwolenie przystępuje do egzaminu teoretycznego i egzaminu praktycznego, z zastrzeżeniem ust. 2, pod warunkiem spełnienia wymogów, o których mowa w art. 90 ust. 1 pkt 1-3 i 5 oraz ust. 2-5 ustawy.
2. Egzamin państwowy obejmujący wyłącznie egzamin praktyczny przeprowadza się dla osoby ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdem w zakresie prawa jazdy kategorii:
1) B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E; 2) A, B, C lub D, jeżeli posiada odpowiednio prawo jazdy kategorii A1, B1, C1 lub D1;
3) B jeżeli posiada wydane prawo jazdy kategorii B z ograniczeniem do prowadzenia pojazdów wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów.

Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alialbinladen » wtorek 22 stycznia 2008, 13:39

Elu , nie wiem jak Ci dziękować :spoko: :jupi: :spoko:
Jesteś skarbem :!: :!: :!:
Perspektywa zdawania pokrętnych Polskich testów nie dawała mi spać . Ostatnie pisałem milion lat temu a jak wszyscy wiemy : Jeszcze nigdy nie było tak by w naszym kraju jakikolwiek urząd coś ułatwił na korzyść obywatela/petenta :wink:
Jeśli nie było by kłopotu i znajdziesz chwilkę wrzuć link do wspomnianego rozporządzenia - pewnie można tam znaleźć kilka ciekawych rzeczy .
Jeszcze raz dzięki
Pozdrawiam
Tomek
6V24 2,5l OMC 170KM
R8 6l pow 100KM
B , C , wkładka
Egzamin czyni kierofcę , praktyka mistrza ;)
Alialbinladen
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 21 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Z Kraju

Postprzez cman » wtorek 22 stycznia 2008, 15:41

cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Adex » wtorek 22 stycznia 2008, 20:49

żeby nie zakładać nowego tematu to zapytam się tutaj.
Dzisiaj rozmawiałem z instruktorem na temat przebiegu egzaminu.
No i podobno do tej pory na spięcie przyczepy i sprawdzenie świateł było 10 minut.
Dzisiaj instruktor mi powiedział, iż zostały wprowadzone pewne zmiany od tego roku. Mianowicie takie, że teraz w tych 10 minutach należy najpierw sprawdzić światła na solówce, później spiąć przyczepę i następnie jeszcze raz sprawdzić światła w całym zestawie czyli auto + przyczepa a nie jak to wcześniej było, iż sprawdzało się już na spiętym zestawie jednocześnie.
Jakby ktoś coś o tym wiedział to byłbym wdzięczny za informacje.
Jeśli to prawda to jest to naprawdę chory pomysł :evil:
Adex
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek 11 grudnia 2007, 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Alialbinladen » wtorek 22 stycznia 2008, 22:12

cman napisał(a):http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/1834.htm

Dzięki !
Popatrzyłem pod tym adresem i mam jedynie nadzieję , że nie zmieniło się zbytnio
gdyż zgodnie z tym co ustawodawca napisał(a):Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 217 poz. 1834
Oraz
wcześniej , właściciel strony napisał(a):Uwaga: Widoczny niżej tekst jest nieaktualny. Od czasu jego opublikowania pojawił się inny akt prawny (lub kilka aktów),
zmieniający w jakimś zakresie widoczny tu tekst lub uchylający ten akt.


Adex !
Czy kiedykolwiek coś w pomrocznej zmieniło się na lepsze :shock: :?: :lol:
6V24 2,5l OMC 170KM
R8 6l pow 100KM
B , C , wkładka
Egzamin czyni kierofcę , praktyka mistrza ;)
Alialbinladen
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 21 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Z Kraju

Postprzez cman » wtorek 22 stycznia 2008, 22:46

Nie zmieniło się wiele, tylko to: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2006/0024.htm .
A to Adex o czym piszesz, to pierwsze słyszę...
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Adex » środa 23 stycznia 2008, 21:47

cman napisał(a):A to Adex o czym piszesz, to pierwsze słyszę...


Ja osobiście też pierwszy raz o tym usłyszałem, dlatego wolałem się zapytać. Nie wierzę zbytnio w informacje podawane przez swojego instruktora, gdyż nie jest on zbyt wiarygodnym źródłem.
Dla przykładu powiem, że zadałem mu kilka pytań na które dostałem ciekawe odpowiedzi.
Np:
Ja: jakie są przełączniki świateł w aucie egzaminacyjnym? pokrętło czy przyciski (MAN TGL 12.240)
Instr: A skąd ja mam wiedzieć przecież w nim nie siedziałem
Ja: jak się otwiera maskę aby dotrzeć do płynów?
instr: nie wiem, ale chyba będziesz miał dźwignię przy lewej nodze, albo uchwyt przy masce (wyczerpująca odpowiedź :lol: tyle to ja sam się domyśliłem)
ja: jak wygląda zmiana biegów? jak się je wrzuca?
instr: masz albo przebitkę albo guziczek
ja: z tego co wiem to jest guziczek, ale jak je się tam wrzuca, żeby nie pomylić biegów?
instr: no to skoro wiesz, że jest guziczek to po co się pytasz :?
ja: W jakiej kolejności podłącza się przewody? i jak poznać który jest gdzie? chodzi mi szczególnie o elektryczne...
instr: tak jak u nas
ja: no ale u nas w aucie są 3 przewody a tam jest ich 5
instr: 5?? :shock: no to pewnie nie ma różnicy albo będą się kolorami różnić

A więc każdą info usłyszaną od niego wolę sprawdzić, gdyż sami widzicie jaka jest sytuacja
Adex
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek 11 grudnia 2007, 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez barylkaq » czwartek 24 stycznia 2008, 09:59

niestety na C+E juz nie szkolą tak dokładnie jak na B bo przeciez juz umiesz jezdzic a instruktorzy chodza sobie gdzies po placu a ty jezdzisz sam i musisz sobie radzić (na placu).
Ja jezdzilem troche innym pojazdem na kursie niz byl na egzaminie i kolega dokupił sobie jazdy w inny osrodku gdzie był taki sam pojazd jak na egzaminie i pojechalem z nim, porobilem sobie fotki pod maską i lamp i opisalem kazda żarówkę i przydało się na egzaminie :) Niestety trza kombinować ...

a na czas masz tylko sprzęganie i rozprzęganie a na światła masz czasu ile chcesz, w każdym bądz razie nie na czas. Jak tak jest to zmień WORD, bo widocznie znalezli sobie kolejny sposob na bicie kasy.
prawko B, C, C+E !!!
barylkaq
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa 16 lutego 2005, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Postprzez przemo08 » wtorek 29 stycznia 2008, 18:03

A ja zdajac w pazdzierniku, za drugim razem spiałem przyczepe i powlaczalem swiatła, to mi egzaminator pokazal stoper i powiedziel,ze 30 sekund za pozno ( dokladnie 10:37) i mnie oblal.

A w styczniu inny egzaminator to nawet nie chcial bym swiatla wlaczal po podczepieniu przyczepy tylko od razu na łuk.
przemo08
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 07 lutego 2007, 14:28


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości