Gaz i hamulec w jednym pedale.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Gaz i hamulec w jednym pedale.

Postprzez ella » piątek 19 marca 2004, 11:28

Wynalazłam w dzisiejszym Metrze taka ciekawostkę.
W Szwecji kilka tysięcy kierowców testowało już wynalazek- gaz i hamulec w jednym pedale. Urzadzenie sprawia,że w nagłych wypadkach czas reakcji kierowcy skraca sie, a to oznacza krótsza drogę hamowania. Nacisk przednią częścią stopy powoduje przyspieszenie a nacisk piętą uruchamia hamulec. Elektromagnes zabezpiecza przed przypadkowym hamowaniem.
Ja chyba wole jednak dwa osobne. Mogłabym przypadkowo dodac gazu zamiast zahamowac i nieszczęscie gotowe.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Colin is the best » piątek 19 marca 2004, 13:03

To mi się nie podoba :(
Takie rozwiązanie, mimo że pomysłowe, nie powinno znaleźć miejsca w samochodzie. Co mam zrobić jeśli chcę jednocześnie wcisnąć gaz i hamulec:?: Juz próbowałem i taka technika jazdy nazywa się chyba hamowaniem lewą nogą. Szybciej można w zakręty wchodzić. Mi narazie to nie wychodzi, ale ciągle trenuję na swojej działce.
A tak wogle to powinni zlikwidować pedał sprzęgła, bo on rzeczywiście nie jest potrzebny, a skrzynia biegów powinna być sekwencyjna, albo automatyczna. Brak hamulca to jakaś pomyłka.
Słyszeliście może o sterowaniu joystikiem :?: Ponoć juz takie coś wymyślono. ale ja wolę kierownicę. Taki sam poroniony pomysł jak z tym hamulcem.
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez ella » piątek 19 marca 2004, 13:24

Colin is the best napisał(a):To mi się nie podoba :(


Mnie tez to nie za bardzo się podoba ale Volvo i Ford są bardzo zaangażowani w ten wynalazek. Wynaleziono to juz 5 lat temu i ten wynalazca mysli, że pojawi sie to po 2010 roku. Twierdzi, że koszt produkcji aut z jednym pedałem byłby tańszy od tradycyjnych.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Colin is the best » piątek 19 marca 2004, 15:19

Motoryzacja posówa się w złym kierunku:
:arrow: automatyczne skrzynie biegów
:arrow: sterowanie joystickiem
:arrow: samochód sam jedzie po zaplanowanej trasie
:arrow: automatyczne hamowanie przed przeszkodami (ponoć nie zdaje egzaminu przy wyprzedzaniu w "ostatniej chwili" :) )
:arrow: hamulec z gazem na jednym pedale
:arrow: systemy kontroli trakcji, które sprawiają, że tej kontroli nad samochodem wogle sie nie ma
:arrow: komputer ma myslec za kierowce i np. nie wjedziesz na czerwonym, nie uciekniesz od policji
:arrow: zdalna, satelitarna rejestracja prametrów samochodu: prędkości, pozycji na drodze itp. itd. coś podobnego do tachografów w ciężarówkach
:arrow: wystawianie fotoradarów na każdym skrzyżowaniu

LUDZIE!!! - niedługo samochodem nie da się jeździć, wyrzucicie prawo jazdy do kosza, bo nie będzie wam potrzebne :cry:
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez ezka » piątek 19 marca 2004, 15:22

wydaj mie sie, ze osobom o slabej koordynacji ruchow bylo by trudno sie przyzwyczaic. po za ty to gdzie oprzec piete podczas dodawania gazu? to nie wygodne przy dluzszych trasach
Avatar użytkownika
ezka
 
Posty: 266
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 22:35
Lokalizacja: N 49°48' E 22°47'

Postprzez to ja » piątek 19 marca 2004, 17:39

Moim zdaniem może to być dobry pomysł, aczkolwiek kierowcom będzie bardzo trudno się do tego przyzwyczaić. Jak na razie nie jestem do tego pomysłu przekonana.
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » piątek 19 marca 2004, 19:28

colin jak to jest w jedyn poscie mowisz ze sprzeglo powinni zlikwidowac, ze skrzynie biegow powinny byc automatyczne a w drugim piszesz, ze motoryzacja idzie w zlym kierunku (automatyczne skrzynie biegow)
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Magdalenka » sobota 27 marca 2004, 03:04

No właśnie..., chciałabym wiedzieć co myślicie o automatycznej skrzyni... Prowadziłam auto z automatem i jechało się cudnie! Oczywistym jest, że trzeba umieć prowadzić ręczną skrzynię, ale czy uważacie, że jest coś złego w automatycznych skrzyniach??
Magdalenka
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 27 marca 2004, 01:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sławek_18 » sobota 27 marca 2004, 10:12

Magdalenka napisał(a):No właśnie..., chciałabym wiedzieć co myślicie o automatycznej skrzyni... Prowadziłam auto z automatem i jechało się cudnie! Oczywistym jest, że trzeba umieć prowadzić ręczną skrzynię, ale czy uważacie, że jest coś złego w automatycznych skrzyniach??

oczywiscie, ze automatem sie na pewno jezdzi wygdnie. Ja wole bawic sie ta galeczka w recznej skrzyni. Jak bede starszy i osiade gdzie na stale oraz wyrosna mi siwe wlosy to kto wie jak mnie bedzie stac.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Colin is the best » sobota 27 marca 2004, 12:46

miros napisał(a):colin jak to jest w jedyn poscie mowisz ze sprzeglo powinni zlikwidowac, ze skrzynie biegow powinny byc automatyczne a w drugim piszesz, ze motoryzacja idzie w zlym kierunku (automatyczne skrzynie biegow)


Jeżeli już mieliby coś zmieniać, to powinni wywalić sprzęgło - no a co za tym idzie - skrzynia stałaby się automatyczna, albo półautomatyczna (sekwencyjna). Ja osobiście jestem przeciwnikiem automatów i gorącym zwolennikiem skrzyn sekwencyjnych. Sekwencyjne skrzynie to takie, w którch kierowca zmienia biegi bez użycia sprzęgła. Najczęsciej spotyka się wybieranie biegów góra - dól, tzn. np z 3 na 4, tak jak ma to miejsce w samochodach rajdowych. Skrzynia taka jest niestety droga, ale zapewnia najlepsze warunki jazdy. kierowca nie musi bawić się sprzęgłem, a sam wybiera najlepsze dla siebie biegi.
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez ella » sobota 27 marca 2004, 13:45

Magdalenka napisał(a):No właśnie..., chciałabym wiedzieć co myślicie o automatycznej skrzyni...


Jechałam swego czasu Volvo z automatem. Jeszcze miał jakies bajery żeby nie trzymać bez przerwy nogi na gazie a samochód jechał tak jak powinien. Było super. Ale z powodu nadmiaru tych guziczków musiałabym wozic poczatkowo instrukcje piasaną duzymi literami, żeby sie nie pogubić. Ale mnie nie przeszkadza ta wajcha. Mam to co mam i na razie nic innego nie kupię.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Slawek » niedziela 28 marca 2004, 21:03

Automatem kieruje się super - ogromna wygoda. Jedyny problem to, że na skrzyżowaniach traci się cenne sekundy, bo mój przynajmniej rusza z dwójki (chyba, że wrzucam nadgaz, ale wtedy są duże przepały).
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Łakom » poniedziałek 29 marca 2004, 10:56

Colin jeżdziłes kiedyś z automatem :?: przełączanie biegów to jest przyjemnosć, a co ci da sekfencyjna skrzynia :?: takie skrzynie tak jak pisałeś są montowane na rajdach bo tam jest walka o sekundy a na drodze te sekundy na hu.ja ci sie przydadzą, Ja jeździłem golfem II z automatem ( jakaś limitowana wersja czy cuś ) na skrzyżwoaniach brakowało mi czegoś, ale jazda jest naprawde fajna, w korkach nie machasz lewarkiem i sprzęgłem,
systemy kontroli trakcji, które sprawiają, że tej kontroli nad samochodem wogle sie nie ma
komputer ma myslec za kierowce i np. nie wjedziesz na czerwonym, nie uciekniesz od policji
zdalna, satelitarna rejestracja prametrów samochodu: prędkości, pozycji na drodze itp. itd. coś podobnego do tachografów w ciężarówkach
wystawianie fotoradarów na każdym skrzyżowaniu
Aha piszes że motoryzacja idze w złym kierunku, automaty w stanach były juz w latach 60-tych, i jak wiadac tam kazdy samochód ma taka skrzynie,

i tu motoryzacja idzie w złym kierunku :?: systemy kontroli trakcji sa jednymy z najczęściej kupowanymi dodatkami do samochodów, oprócz abs-u i poduszek, to jest dla bezpieczeństwa, ale ty oczywiście sie nagrałeś w colina III i IV i teraz myślisz ze taka skrzynei trzeba mieć, i tak samo potrafisz jeździć, jak w komputerze i potrafisz opanowac samochód,
Inteligenty komputer, co jest w tym złego, I jeszcze piszesz nie uciekniesz policji, człwoeku wyjdz na świat rzeczywisty to nie jets nfs, czy też też inna jakaś tam gra, to jest życie, po cholere chcesz uciekać policji, i przejeźdzac na czerwonym :?:
fotoradary nie jestem ich zwolennikiem ale nei ich przeciwnikiem ale dla takich jak ty to powinno sie co 10 m taklie stawiać, myslisz ze po co oni jest stawiaja :?: dla kasy :!: no moze i tak ale to poprawia znacznie bezpieczeństwo, przed głupkami i wariatami takimi jak ty......
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Colin is the best » poniedziałek 29 marca 2004, 14:03

Łakom napisał(a):przed głupkami i wariatami takimi jak ty......

Może zacznę od tego, że nie jestem głupkiem, ani wariatem, za jakiego mnie uważasz :x Wolałbym żebyś mnie nie wyzywał - ja też mogę napisać co o tobie myślę.

Łakom napisał(a):Colin jeżdziłes kiedyś z automatem :?:
przełączanie biegów to jest przyjemnosć, a co ci da sekfencyjna skrzynia :?: takie skrzynie tak jak pisałeś są montowane na rajdach bo tam jest walka o sekundy a na drodze te sekundy na hu.ja ci sie przydadzą,

Jechałem kiedyś z kolegą, który miał w aucie automata. Czułem się jakbym jechał autobusem niskopodłogowym, a nie samochodem - tylko siedzisz i naciskasz gaz - praktycznie nic od ciebie nie zależy, moc reguluje się automatycznie. Najlepiej sobie poternuj wyjazdy z zasp śnieżnych z automatem i od razu przestaniesz go lubić. Skrzynia sekwencyjna daje natomiast możliwość swobodnej zmiany biegów i jednocześnie nie wymaga zabawy sprzęgłem. A mi nie chodzi o sekundy, tylko o komfort jazdy. Jeżeli chcesz wiedzieć, to rajdy są po to, aby testować nowe rozwiązania technologiczne. a sekwencyjne skrzynki już są montowane w niektórych droższych samochodach.

Łakom napisał(a):motoryzacja idzie w złym kierunku :?: systemy kontroli trakcji sa jednymy z najczęściej kupowanymi dodatkami do samochodów, oprócz abs-u i poduszek, to jest dla bezpieczeństwa, ale ty oczywiście sie nagrałeś w colina III i IV i teraz myślisz ze taka skrzynei trzeba mieć, i tak samo potrafisz jeździć, jak w komputerze i potrafisz opanowac samochód,
Inteligenty komputer, co jest w tym złego, I jeszcze piszesz nie uciekniesz policji, człwoeku wyjdz na świat rzeczywisty to nie jets nfs, czy też też inna jakaś tam gra, to jest życie, po cholere chcesz uciekać policji, i przejeźdzac na czerwonym :?:

Sa dobre systemy kontroli trakcji, są i złe. Abeesy i systemy antypoślizgowe są generalizując dobre. Ale pomyśl sobie teraz o ostastnim wynalazku BMW - kierownica ma się dostosowywać do stylu i warunków jazdy. Czyli np. jedziesz po prostej przez długi czas, to kierownica nie wyczówa lekkich obrotów i auto jedzie prosto, tyle że jak wjedziesz do miasta, albo będzie jakiś nawrót, cz coś innego, to nie będziesz wiedział jak zareaguje kierownica - skręcisz ją mocno, a auto tylko delikatnie skręci. Nie chcę sie za bardzo na ten temat rozpisywać.
A co do colinów, to nie pisze się III i IV, tylko 3 i 04, bo to nie Quake. Poza tym nie jestem fanatykiem gierek rajdowych, tylko kibicem rajdowym, o czym już kiedyś pisałem. I nie będę pisał po raz drugi.
Z tym uciekaniem od policji i czerwonym światłem (podobnie jak wyprzedzanie w ostatniej chwili), to był żart rzecz jasna, ale jak widać nie wszyscy go zrozumieli. Zresztą i tak sporo osób wjeżdża na skrzyżowanie na żółtym z czerwonym.

Łakom napisał(a):fotoradary nie jestem ich zwolennikiem ale nei ich przeciwnikiem ale dla takich jak ty to powinno sie co 10 m taklie stawiać, myslisz ze po co oni jest stawiaja :?: dla kasy :!: no moze i tak ale to poprawia znacznie bezpieczeństwo

Dla kasy :!: :D :!: bo niby po co :?: :) :?: Nakładają chore ograniczenia, których nikt nie przestrzega, nawet oni sami. Radary jakby były nastawione na 50km/h to fotografowały by prawie wszystkich kierowców - na szczęscie próg jest podnisiony o 20km/h
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez Łakom » poniedziałek 29 marca 2004, 15:34

Colin przejechałeś sie raz z kolegą gdzie był automat i odrazu krytukujesz takie skrzynie, jeżeli by one były złe nie było by ich w mersedesach, bmw, jaguarach, i innych tego tyup samochodach, nie wiem czy wiesz ale w stanach przeważaja tylko takie skrzynie, a jeżeli by one były tak jak je opisujesz nikt by ich kupował, Skrzynie sekfencyje nie wiem jakie samochody je maja ale samochody sportowe seryjne mają skrzynie manualne, /porshe, ferari, maclaren, lamborgini itd. a jeżeli te sekwencyjne były by takie jak opisujesz to czemu ich tam niema :?: bo są za drogie :?: przeciesz cena w takich samochodach nie gra roli,
Druga sprawa to to ze nie masz jeszcze prawka a mówisz nam kierowcom ze manualne skrzynie są złe, jeździłes kiedys ze skrzynią sekfencyjną ( z kolegą oczywiście ) :?: Pogadamy dopiero jak będziesz miał prawko i bedziesz jeździł samochodem.........
Jeżeli chodzi o wyjazd z zaspy śnieżnej czy też grząskiego błota ze skrzynia automatyczą trzeba poprzedzić zmianą lewarka na pozycje 1 ( tu jest to różnie w zalezności do marki i danego modelu, przeważnie jest to symbol 1 na samym dole ) inaczej moza uszkodzic cała skrzynie.....
A powiedz mi dlaczego ci przeszkadza ta "zabawa ze sprzęgłem" :?:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 marca 2004, 16:17 przez Łakom, łącznie zmieniany 1 raz
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości