Brawo dla Łodzi - Słomą zasłonił plac manewrowy:)

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Brawo dla Łodzi - Słomą zasłonił plac manewrowy:)

Postprzez ella » piątek 18 kwietnia 2008, 19:42

Słomą zasłonił plac manewrowy

Łódź. Zbigniew Skowroński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, rozwiesza na siatce ogradzającej teren placu manewrowego... słomiane maty.

W ten sposób chce odizolować zdających od rodzin, które obserwują przebieg egzaminu oraz... uniemożliwić egzaminatorom podchodzenie do siatki i rozmawianie z obcymi. Maty mają podobno ochronić też plac manewrowy przed silnymi powiewami wiatru.

- Maty słomiane są na razie tylko na próbę, bo zamierzam zbudować specjalną konstrukcję, która będzie bardziej stabilna od słomy - mówi dyrektor WORD.

- Oczywiście nie mamy nic do ukrycia, ale zdarzały się sytuacje, że egzaminatorzy dochodzili do ogrodzenia i z kimś tam rozmawiali. Chcę wykluczyć takie sytuacje, bo mogą rodzić niepotrzebne skojarzenia.

Jeśli chodzi o kursantów, to obecność mamy, taty czy dziadka za płotem dodatkowo stresuje zdających. Zamiast skupić się na jeździe, rozglądają się, gdzie są ich bliscy.

Kolejnym argumentem za osłonięciem placu, jest silny wiatr. Jego podmuchy potrafią przewracać pachołki. Pomysł dyrektora Skowrońskiego wprawił wzdumienie nie tylko samych zdających, ale również instruktorów nauki jazdy.

- Najpierw myśleliśmy, że to jakiś żart, ale teraz okazuje się, że to prawda. Z relacji kursantów wiemy, że wolą, gdy jednak ktoś z bliskich patrzy na ich poczynania - mówią instruktorzy.

- Teraz pozbawia się ich takiej możliwości. Oryginalna konstrukcja wciągu najbliższych tygodni powinna już okalać cały plac dzierżawiony przez WORD od PKS-u.


:shock: :shock: :roll:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez skov » piątek 18 kwietnia 2008, 20:05

no nie powiem, dyrektor z poczuciem humoru. Tylko te argumenty za "słomą" jakieś takie słabiutkie, oj słabiutkie.
Wiaterek przeszkadza, dziadek z babcią za siatką rozprasza no i ta korupcja przy płocie... :D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Postprzez tom9 » sobota 19 kwietnia 2008, 09:19

Co w tym dziwnego, jest wiele WORDów ktore nie pozwalaja przebywac na placu manerwowym osoba niezdajacym.
Ostatnio zauwazylem ze WORD to idealnie miejsca na spotkania rodzinne :roll: ludzie tam calymi rodzinami przjezdzaja...
zal... :?
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez dariex » sobota 19 kwietnia 2008, 10:51

tom9 napisał(a):Co w tym dziwnego, jest wiele WORDów ktore nie pozwalaja przebywac na placu manerwowym osoba niezdajacym.


W każdym chyba ośrodku egzaminowania wstęp na plac mają jedynie osoby zdające i egzaminatorzy,wiec .. :roll:


a ta słoma,to dopiero żal :roll:
Avatar użytkownika
dariex
 
Posty: 1226
Dołączył(a): niedziela 20 stycznia 2008, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Patsy » sobota 19 kwietnia 2008, 11:02

nie w każdym Wordzie, w Katowicach właśnie mogą przebywać osoby towarzyszące, nieraz widziałam jak ktoś zdawał plac a przy barierkach stali znajomi i patrzeli, zresztą tak jak pisał wyżej Tom wielu ludzi przyprowadza ze soba znajomych na egzamin i rodziny tez przychodza, jak ma to pomóc zdającym to czemu by nie.
Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć:"Jestem w więzieniu w Meksyku"a on na to odpowie:"nic się nie martw, zaraz tam będe".
Avatar użytkownika
Patsy
 
Posty: 251
Dołączył(a): niedziela 01 kwietnia 2007, 19:17
Lokalizacja: śląsk

Postprzez dariex » sobota 19 kwietnia 2008, 11:07

tego faktycznie nie wiedziałam,no ale zakładając,że nie przeszkadzają w egzaminie to nie widzę przeciwwskazań,a sama słoma chyba nie miała służyc ochronie przeciw natrętnej rodzince ;)
Avatar użytkownika
dariex
 
Posty: 1226
Dołączył(a): niedziela 20 stycznia 2008, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » sobota 19 kwietnia 2008, 13:32

dariex napisał(a):W każdym chyba ośrodku egzaminowania wstęp na plac mają jedynie osoby zdające i egzaminatorzy,wiec .. :roll:




Dobrze napisałaś. W każdym ośrodku egzaminowania na plac manewrowy wchodzą tylko osoby zdające i egzaminatorzy.
Osoby towarzyszące oczekują przy barierkach przed placem. Mogą sobie do woli patrzeć.
Jak widać niektórym WORD to przeszkadza. O ile wiem to nie tylko Łódź nie udostępnia widoczności na to co się dzieje na placu.

Słama to wyjątkowy pomysł :D Teraz to ludziska bedą z ciekawości dziurki w słomie robić, żeby zobaczyć co się tam dzieje. Zakazany owoc zawsze lepiej smakuje to i więcej będzie ciekawskich :wink:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rocko19 » sobota 19 kwietnia 2008, 14:05

a moim zdaniem plac manewrowy powinien byc kryty dachem: czy jest zima-snieg,czy jest deszcz itp w kazdych warunkach pogodowych jest inaczej a tak zawsze jest sucho i niema problemu;)
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Postprzez dariex » sobota 19 kwietnia 2008, 16:40

no tak oczywiście,w związku z czym najlepiej żeby nad miastem pociągnąc dach,niech będzie miło ,sucho i przyjemnie to nie bedzie problemu...
Avatar użytkownika
dariex
 
Posty: 1226
Dołączył(a): niedziela 20 stycznia 2008, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » sobota 19 kwietnia 2008, 19:10

Trzeba też zamknąć kawałek miasta gdzie zdaje się egzamin, żeby inni kierowcy nie przeszkadzali i nikt na zdających nie patrzył.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez yahoo234 » sobota 19 kwietnia 2008, 19:12

Ja z kolei słyszałam wiele opinii osób, którym przeszkadza, że na placyku się na nich patrzy. I nie chodzi tylko o rodzinę i znajomych, ludzie zdający placyk są zazwyczaj obserwowani przez tłum gapiów, którzy często głośno komentują (o, tej się udało, a tamtemu nie). A to może niektórych rozpraszać.
Avatar użytkownika
yahoo234
 
Posty: 164
Dołączył(a): sobota 22 grudnia 2007, 13:55

Postprzez dariex » sobota 19 kwietnia 2008, 19:33

Yahoo no niby masz rację ale czy tak czy siak wyjeżdzając na egzamin na miasto,nie patrzy na Ciebie kilka osób ale setki.
Więc co? Tak jak napisała wyżej Ella,zamykamy kawałek miasta bo egzamin jedzie i kierowca się peszy?
Avatar użytkownika
dariex
 
Posty: 1226
Dołączył(a): niedziela 20 stycznia 2008, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Postprzez tom9 » sobota 19 kwietnia 2008, 20:33

smieszna moze wydawac sie tylko ta sloma a nie to ze word nie zyczy sobie innych osob. Pewnie chcieli cos na szybko zrobic i padlo na slome. Ja nie mialbym nic przeciwko gapia gdyby ludzie mieli zdrowy rozsadek. Gdyz uwazam ze przyjezdzanie z 5-7 osobami jest zalosne :roll: Dobrze ze nie przjezdzaja busem jak na komunie. Z wordow jakie znam to w dabrowie gorniczej plac jest zamkniety, nikt procz zdajacych w danej chwili nie jest wstanie wejsc na niego ani tez okolice co uwazam za dobrym rozwiazaniem.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez stask » sobota 19 kwietnia 2008, 20:59

dobrze ze to zrobili bo nie raz slyszalem ze to ludzi denerwowalo jak ktos sie patrzyl, zwlaszcza ze tam przyjezdzaly elki z kursantami zeby sobie popatrzyli jak wyglada egzamin :D
stask
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek 29 sierpnia 2006, 20:25

Postprzez malamama » sobota 19 kwietnia 2008, 21:25

no to na marsie będzie trzeba zlokalizować word i tam egzaminować, póki co gapiów nie będzie
:D
mi tam na egzaminie nie przeszkadzało,że sie gapią bo i dlaczego.wręcz przeciwnie czułam sie o wiele lepiej,że za płotem dobra duszka trzyma za mnie kciuki :D
12.04.2008 zdany egzamin :D
23.04.2008 prawo jazdy do odbioru w urzędzie
malamama
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 14 kwietnia 2008, 23:04

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości