Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 07 stycznia 2024, 16:48

zawsze mogli.

ITD kontrolują pojazdy wykonujące transport według Ustawy o Transporcie Drogowym, jednak w razie rażącego łamania przepisów mogą kontrolować pojazdy inne.

fotoradary od chyba 10 lat weszły w zakres ITD.
oni przeglądają zapisy i wysyłają mandaty.
to chyba odbywa się automatycznie.
we Wrocławiu ta komórka mieści się na ul. Międzyleskiej.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » czwartek 11 stycznia 2024, 01:36

Co do mnie... Byłem przy Heidelbergu do 4 stycznia. Niestety w nocy z 2 na 3 stycznia podopieczny zmarł przy mnie i rodzinie. Smutna końcówka pracy, ale cóż. Jednak planowo 4 stycznia pojechałem z Heidelbergu bezpośrednio na mój stary adres przy Monachium.

......................................

Smutne statystyki dotyczące jakości powietrza w Polsce. Tutaj z dnia wczorajszego (tj. 10.01.24.) Pod względem zanieczyszczonego powietrza Poznań na drugim miejscu... na świecie. Wrocław też nie za ciekawie bo 6 miejsce na świecie.
Niestety ale nasz kolega gdyby spędził cały dzień na zewnątrz to jakby spalił paczkę papierosów... albo nawet gorzej?

To pokazuje jak ważne jest przechodzenie na zieloną energię i zakazy palenia w piecach węglowych.

Obrazek
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2055
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » czwartek 11 stycznia 2024, 10:01

czyli co?
mam zacząć palić paczkę dziennie i stan powietrza się polepszy?
ale tak się zastanawiam, czy jakbym nie wychodził na zewnątrz, to czy bym oddychał innym powietrzem?

mieszkam we Wrocławiu od urodzenia i raczej się to nie zmieni.
na stan powietrza nie mam większego wpływu, więc pozostaje mi żyć w takiej rzeczywistości jaka jest, ale większość nie pamięta jak było.

mieszkam na placu, który wygląda jak rynek małego miasteczka. wokół są budynki z lat '30-tych ubiegłego wieku, dwupiętrowe.
jest 13 klatek schodowych na których jest przeciętnie 6 mieszkań. przeciętnie, bo niektóre są na zgięciach budynku.
np. w naszym mieszkaniu, gdy byłem dzieckiem były 4 pice kaflowe, kuchnia węglowa i pic w łazience, który paliło się w sobotę na kąpiel całej rodziny.
czyli 5 palenisk węglowych w jednym mieszkaniu, 30 w jednej klatce, 390 na placu.

dzisiaj prawie wszyscy mają ogrzewanie gazowe i tak jest w całym mieście w starym budownictwie, paleniska węglowe zostały w zasadzie tylko w części mieszkań komunalnych.

pamiętam jeszcze czasy lata '70-te i '80-te, gdy wypuszczono jakieś smrody w Chemitexu i Polifarbu na Kowalach my musieliśmy zejść z boiska na Morskim Oku (kąpielisko) czy na stadionie olimpijskim, bo tak śmierdziało, że nie można było grać.

dzisiaj jest bez porównania lepiej, ale nie znaczy, że jest dobrze i nie mogłoby być lepiej.
przez ostatni okres mieliśmy rabunkową gospodarkę środowiska: zaniżono normy ścieków (stąd katastrofa na Odrze), spalin (było przyzwolenie na palenie wszystkim), wycinka lasów szła na potęgę.
ponieważ co weekend jeżdżę gdzieś w okolice Wrocławia miałem okazję to zaobserwować i w rezerwatach przyrody, gdzie był zakaz zbierania runa leśnego (jagody, grzyby) wycinka zdrowych buków odbywała się bez przeszkód.
cieszę się, że wstrzymano wyręb lasów, a dotyczy to też okolic Wrocławia, bo staramy się codziennie (jak się da być na spacerze w lasku Osobowickim, czy Rędzińskim po sąsiedzku)
jeżeli do tego dodamy zahamowanie fotowoltaiki i wiatraków, promocję węgla, niechęć do pojazdów innych niż spalinowych, ten obraz jaki przedstawiłeś jest owocem świadomej i celowej działalności naszych władz w ostatnim okresie.

miejmy nadzieję, że to się zmieni w miarę szybko.
oczywiście na zmiany w powietrzu i przyrodzie będziemy musieli poczekać dłużej.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » czwartek 11 stycznia 2024, 12:15

Cyryl,
na Twoim miejscu bym sie przeprowadzil w miejsce, gdzie to powietrze jest lepsiejsze, bo nic dobrego to nie wrozy, a z robota sie slubu nie bralo !

Moj pracodawca przygral w uja. Nie placil od konca pazdziernika.

Dzisiaj wieczorem bede do niego dzwonil kiedy konkretnie wyplaci. W razie zgloszenia do urzedu traci
z automatu " wiarygodnosc " idzie mu sie kopcic i uprawnienia do prowadzenia szkoly zostaja cofniete.

W przypadku gdy straci " wierygodnosc " / Zuverlässigkeit. traci z automatu pozwolenie na bron !

Ja juz od 02.01. w nowej szkole, ale niestety, finansowo ( na aucie ) jestem w plecy, wiec nie wiadomo jak dlugo tam zagrzeje miejsce.

Godzin troche malo, ale powoli sie rozkreca !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » czwartek 11 stycznia 2024, 14:42

masz rację, ale to nie takie proste.

mam swoje przyzwyczajenia, jak wspomniałem mieszkam tu od urodzenia i tu mi się podoba.
mam tu przyjaciół, towarzystwo w którym się obracam i wśród których się dobrze czuję.
tu gram w siatkówkę, z paroma kolegami od początków szkoły średniej, więc to szmat czasu, tu mam swoją drużynę z którymi wielokrotnie stawałem na podium Mistrzostw Polski.

z pracą jest tak, że pracuję już tylko na pół gwizdka, mimo że parę firm chciałoby aby pracował u każdego na pełny etat.

pocieszam się tym, że w samym Wrocławiu przebywam tylko część swojego czasu.
staramy się codziennie przez godzinę spacerować w podwrocławskich lasach.
co weekend (prawie) jesteśmy na wyjeździe poza miastem.
od dwóch lat jesteśmy w ciągu roku na trzech dłuższych wyjazdach poza granicami kraju, a poza tym jeszcze parę razy na krótszych wyjazdach, jeszcze są wyjazdy na zawody siatkówki, których jest w roku gdzieś koło 10.

dodatkowo jest jeszcze jeden ważny czynnik - żona, z którym muszę się liczyć, a ona też na swoje towarzystwo, chodzi do kin, teatrów, galerii itp.

podsumowując, może jak bylibyśmy młodsi, to pewnie bardziej poważnie zastanawialibyśmy się nad wyprowadzką, ale teraz jest już chyba dla nas za późno.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » czwartek 11 stycznia 2024, 20:35

Cyryl8 napisał(a):masz rację, ale to nie takie proste.

mam swoje przyzwyczajenia, jak wspomniałem mieszkam tu od urodzenia i tu mi się podoba.
mam tu przyjaciół, towarzystwo w którym się obracam i wśród których się dobrze czuję.
tu gram w siatkówkę, z paroma kolegami od początków szkoły średniej, więc to szmat czasu, tu mam swoją drużynę z którymi wielokrotnie stawałem na podium Mistrzostw Polski.

z pracą jest tak, że pracuję już tylko na pół gwizdka, mimo że parę firm chciałoby aby pracował u każdego na pełny etat.

pocieszam się tym, że w samym Wrocławiu przebywam tylko część swojego czasu.
staramy się codziennie przez godzinę spacerować w podwrocławskich lasach.
co weekend (prawie) jesteśmy na wyjeździe poza miastem.
od dwóch lat jesteśmy w ciągu roku na trzech dłuższych wyjazdach poza granicami kraju, a poza tym jeszcze parę razy na krótszych wyjazdach, jeszcze są wyjazdy na zawody siatkówki, których jest w roku gdzieś koło 10.

dodatkowo jest jeszcze jeden ważny czynnik - żona, z którym muszę się liczyć, a ona też na swoje towarzystwo, chodzi do kin, teatrów, galerii itp.

podsumowując, może jak bylibyśmy młodsi, to pewnie bardziej poważnie zastanawialibyśmy się nad wyprowadzką, ale teraz jest już chyba dla nas za późno.


Cyryl,

czlowiek nie zwierze !
Kumam o co Cichodzi ale ja np juz powoli nie mogedoczekac sie momentu kiedy sie zmiasta wyprowadze, lub moze zmienie miejsce zamieszkania gdy mloda albo kupi albo wybuduje dom, choc wolalbym aby wybudowa, to mialbym wieksze pole do popisula z projektowaniem pod siebie wlacznie z pokojem odsluchowym i kinowym ! :mrgreen:


:)
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 12 stycznia 2024, 20:47

wrocławski WORD zakupił pojazd egzaminacyjny na kat. C - MAN TGL z automatyczną skrzynią biegów.

do niedawna było tak, że gdy zdaliśmy egzamin na pojeździe z automatyczną skrzynią biegów dostawaliśmy prawo jazdy tej kategorii z kodem 78 oznaczającym, że kierowca może prowadzić wyłącznie pojazd z automatyczną skrzynią biegów.

od niedawna wystarczy, że posiadamy prawo jazdy kat. B bez tego kodu, czyli na egzaminie udowodniliśmy, że potrafimy jeździć pojazdem z manualną skrzynią biegów, następne kategorie mimo zdawania na pojeździe z automatyczną skrzynią dostajemy bez ograniczeń. chodzi o kat. C i D.

wczoraj firma z którą współpracuję zakupiła identyczny pojazd też z automatyczną skrzynią biegów.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 15 stycznia 2024, 22:58

Na ferie, choć tylko tygodniowe wybraliśmy się do Ciechocinka, jest tu całoroczny kemping.
Jakieś 20kn za Koninem na drodze wojewódzkiej 266 zapomnianej przez Boga i drogowców zaczął się armagedon.

Spadający śnieg początkowo topniejący zamarzał na asfalcie i zrobiła się szklanka.
Na podjeździe, którego obecność można stwierdzić tylko poziomica stanęło kila samochodów i potem miały kłopoty z ruszeniem, ale w końcu ruszyły.
Kamper, który ma napęd na przód, a większość obciążenia na tył nie był w stanie ruszyć.
Przyszło parę osób że wsi i pomagali pchać.
Mój samochód dodatkowo trzeba było pchać z boku, bo chciał zjechać do rowu. W tym czasie rozpętała się śnieżyca, co ciekawe z grzmotami i błyskawicami.
W końcu ruszyłem.

Przez 40 km jechałem na 1 i 2 biegu przez dwie i pół godziny. Potem zrobiło się znośnie ale do prędkości 40 km/h.

Do Ciechocinka 300 km dojechaliśmy po 8 godzinach, godzina na obiad I zakupy, ale cali.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 16 stycznia 2024, 00:09

Jeśli warunki były tak tragiczne to zamiast ryzykować nie lepiej było po prostu przeczekać w tym kamperze czy nawet przenocować gdyby zaszła taka potrzeba?
Przecież kamper jest właśnie m.in. do tego.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2055
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 16 stycznia 2024, 06:26

Zastanawiałem się nad tym, ale jak napisałem była to droga wojewódzka i stanie na niej byłoby lekkomyślnością, zjechanie groziło nie wjechaniem, a gdy dojechaliśmy do stacji benzynowej, gdzie można byłoby stanąć na noc, to warunki poprawiły się na tyle, że można było już jechać na drugim biegu 25 km/h.
Poza tym nie jestem niedzielnym kierowcą, szlachectwo zobowiązuje, a rzeczywistość (to że dojechaliśmy bezpiecznie) zweryfikowała moją decyzję.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » wtorek 16 stycznia 2024, 12:08

Cyryl8 napisał(a):Na ferie, choć tylko tygodniowe wybraliśmy się do Ciechocinka, jest tu całoroczny kemping.
Jakieś 20kn za Koninem na drodze wojewódzkiej 266 zapomnianej przez Boga i drogowców zaczął się armagedon.

Spadający śnieg początkowo topniejący zamarzał na asfalcie i zrobiła się szklanka.
Na podjeździe, którego obecność można stwierdzić tylko poziomica stanęło kila samochodów i potem miały kłopoty z ruszeniem, ale w końcu ruszyły.
Kamper, który ma napęd na przód, a większość obciążenia na tył nie był w stanie ruszyć.
Przyszło parę osób że wsi i pomagali pchać.
Mój samochód dodatkowo trzeba było pchać z boku, bo chciał zjechać do rowu. W tym czasie rozpętała się śnieżyca, co ciekawe z grzmotami i błyskawicami.
W końcu ruszyłem.

Przez 40 km jechałem na 1 i 2 biegu przez dwie i pół godziny. Potem zrobiło się znośnie ale do prędkości 40 km/h.

Do Ciechocinka 300 km dojechaliśmy po 8 godzinach, godzina na obiad I zakupy, ale cali.


Ze tez Ci sie chcialo ! :mrgreen:

W taka pogode, to sie w domu w cieplych bamboszach siedzi ! :mrgreen:

Ja jestem szczesliwy, ze nikt mnie z chalupy nie wygania, co najwyzej smieci wyniesc :mrgreen:

Caly czas odsluch i YTleci, z vinilami mam koncowke, ale przyszlo ponad 80 mini disc'ow wiec tez trzeba bedzie przesluchac. Wlasnie leci Manhatan Transfer. :mrgreen:

Wczoraj kupilem Space - Magic Fly ( to co zawsze w Studio 2 lecialo ) Genialny utwor !

Oooooo i wlasnie kupilem Sheila B. O tyle dobrze, bo koszty wysylk iodpadna, sprzedawca z
mojej wioski ! :mrgreen:

Godzin troche w nowej firmie malo, trafila sie znowu gwiazda, ma na imie Jihad ! i dokladnie tak tez jezdzi, nie reformowalna, na razie ja doimy, bo i tak nic z tego nie bedzie ! Tez nie rozumie, ze bez jezyka sie nieda !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 16 stycznia 2024, 15:19

Dlatego też jesteśmy w Ciechocinku, aby posiedzieć w ciepłych basenach.

U mnie jest tak, że za dobrym instruktorem idą klienci niezależnie z którą firmą współpracuje.
Może ci egzotyczni po prostu Ciebie lubią,może wśród nich wyrobiłeś sobie taką markę, że tak za Tobą ciągną?
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 16 stycznia 2024, 20:23

Okazuje się, że kemping w Ciechocinku, bogato wyposażony (a jesteśmy sami, więc wszystko do naszej dyspozycji) znajduje się obok dworach autobusowego.

W Ciechocinku komunikacja miejska jest bezpłatna, choć nie do końca bo gmina pobiera od każdego kuracjusza 6 zł/doba klimatycznego.
Kursują tutaj autobusy elektryczne Solaris Urbino.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » środa 17 stycznia 2024, 20:49

Cyryl8 napisał(a):Dlatego też jesteśmy w Ciechocinku, aby posiedzieć w ciepłych basenach.

U mnie jest tak, że za dobrym instruktorem idą klienci niezależnie z którą firmą współpracuje.
Może ci egzotyczni po prostu Ciebie lubią,może wśród nich wyrobiłeś sobie taką markę, że tak za Tobą ciągną?


Tak generalnie jest zawsze ! W moim przypadku zawsze zastanawiam sie, czy wziasc kogos ze soba czy tez nie. W wiekszosci przypadkow biore tylko tychn ktorych lubie i gdy jestem zdania, ze warto, reszta balastu zostaje na starych smieciach, bo po co sobie samemu zycie utrudniac ?

W obecnem przypadku wezme jedynie tylko jedna laske - czarna. Jest spoko, tu urodzona wiec z jezykiem zadnych problemow i w dodatku jest kumata.

A cala reszta tych egzotycznych niech wsiada na ponton i zpowrotem do ojczyzny !

Znowu sostalem syryjska gwiazde, ani be, ani me, ani kukuryku. jaj przydomek to Jihad ( swieta wojna ) i tak jak juz pisalem dokladnie tak samo jezdzi !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » środa 17 stycznia 2024, 21:49

To chyba nie tak, możesz wziąć jednego klienta czy dwóch, ale większość sama wybiera.
Jeżeli instruktor mający dobrą zdawalność zmienia firmę, to klienci idą za nim.
Oczywiście nie wszyscy sprawdzają skuteczność instruktora, ale znacząca część tak.

Więc jeżeli egzotyczni kursanci zwiedzieli się, że zmienisz firmę, to może szamani plemienni zarekomendowali Cię.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości