HI FI

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » czwartek 28 grudnia 2023, 19:02

Dzisiaj trafilo mi sie jak slepel kurze ziarno

wyrwalem za 10 % wyrtosci. i dzieki temu moglem posmerac Marylin Monroe po cyckach ! :mrgreen:

https://www.ebay.de/itm/224822491610?ha ... R7SQ45WWYw


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » środa 17 stycznia 2024, 20:43

Pomine, ze dzis zaszalalem jak zadko kiedy. Kupilem dzis 16 vinyli.

Zamowilem miedzy innymi

Jean Michele Jarre -> jego najnowsza plyta Oxyworks. Ma przyjsc pod koniec tygodnia.

A teraz z innej beczki.

Tak mnie ostatnio troche nostalgia naszla. :mrgreen: Porozmawialem troche z roznymi ludzmi o wzmacniaczu Technics'a

( chodzi o te modele z duzymi na caly wzmacniacz " wycieraczkami " Podobac vizualnie zawsze misie to podobalo ale, no wlasnie ten Technics. Kiedys w domu byl magnetofon National. ( siostzrana firma Matsushita -> Technics. National'abym kupil a Technics'a NIE ! :mrgreen:

Teraz mialem okazje to nadrobic i trafilo sie. Nie wiem, czyjak slepel kurze ziarno ale zapragnalem miec ten " wycieraczkowy " wzmacniacz. Tyle, ze absolutnie nie mialem zamiaru inwestowac w neigo absurdalna kase. Tak wiec wybor padl na wieze rozmiaru MIDI.

Sprzet nosi nazwe SE CA 1060

Nie jestb w pelni sprawny, bo podswietlanie jednej wycieraczki nie dziala, nie dziala za dobrze panel podswietlajacy Tuner.

Pilot jest i dziala. Sprzet mimo, ze MIDI jest zacnej klasy, bo magnetofony kasetowe wyposazone sa w Dolby C.

Aby bylo smiesznie w zeszlym tygodniu zakupilem identyczna wieze, tyle, ze w lepszym stanie i pelnosprawnym oswietleniem wzmacniaczowych wycieraczek.

Obydwie wieze ida do PL. Ta niepelnosprawna trafi do jakiegos zakladu, gdzie przewrocona zostanie do stanu pierwotnego. Gdy to nastapi pomysle o jej sprzedazy, na razie ciesze sie sluchajac na niej muzy. Sprzedawca dorzucil dwie kasety. :mrgreen:

A wyglada to tak.

Za dodatkowe 69 Jurkow moglem dokupic oryginalne 3 drozne kolumny Technics'a ale te jakos sobie podarowalem, kolumn u mnie w domu raczej nie brakuje a obecnie w

Wilk Audio Project w Poznaniu sa tuningowane moje 4 Denon'y. :mrgreen:

Ciekawe, jak po tuningu beda graly ? :mrgreen:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » środa 07 lutego 2024, 23:06

Sklep Nie dla IDIOTOW dal doopy, plt nie doszla do dzisiaj ! Zlozylem reklamacje, w tym tygodniu mam dostac !

Dzisiaj zaszalalem, doszlo 27 ( stan optyczny - rewelacja, okladki jak nowe ! ) nowch vinyli. Powoli mm problem, bo brakuje czasu sluchac, a jeszce ponad 95 Mini Disc'ow jest do odsluchu i z metr
CD :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » czwartek 08 lutego 2024, 01:34

Co to jest plt?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » czwartek 08 lutego 2024, 22:39

plyta.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » czwartek 08 lutego 2024, 22:52

ostatnio tak mam, że sama muzyka mi nie wystarczy, mam mnóstwo nagranych koncertów.
wiem, że można na nich wspomagać się na wiele sposobów, ale nie ma powtórek, a kontakt z publicznością czasem jest wart tyle co sama muzyka.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » piątek 09 lutego 2024, 21:50

Cyryl8 napisał(a):ostatnio tak mam, że sama muzyka mi nie wystarczy, mam mnóstwo nagranych koncertów.
wiem, że można na nich wspomagać się na wiele sposobów, ale nie ma powtórek, a kontakt z publicznością czasem jest wart tyle co sama muzyka.


Dzisiaj po pracy ( 4 lekcyjne ) podjechalem do studia. Zalatwilem sprawe no i zostalem zaproszony do pokoju odsluchowego kina domowego.

Powiem tak, Woofer ma 12 cali ( 12 000 € ) sama koncowka mocy ( 9 000 € ).

Najpierw posluchalismy Michael Bubley z koncertu.....

Pierwsze uderzenie bass'u zaparlo dech w klacie. Muza jako taka. Kolejnym pokazem byla scena z filmu Top Gun II - Tomcio leci kanionem.

Qufa, fotele niesamowite mialem wrazenie, ze wbudowano w nie vibrator !

Jestem naprawde pod wrazeniem, niedlugo pryjedzie produent glosnikow aby je dostroic....

Qufa, cos w zyciu robie zle, bo na ten sprzet racze mnie stac nie bedzie....

Cyryl.

Ja generalnie za koncertami nie przepadam a nagran z koncertu nie uznaje, Preferuje nagrania studyjne.

A jak lubisz ogladac koncerty to polecam zestaw kina domowego.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » piątek 09 lutego 2024, 22:42

ks-rider napisał(a):...Pierwsze uderzenie bass'u zaparlo dech w klacie...


z tą głośnością to musisz ostrożnie, aby nie przekroczyć progu niekontrolowanego oddawania moczu, określenie z liceum.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » piątek 09 lutego 2024, 22:52

ks-rider napisał(a):...A jak lubisz ogladac koncerty to polecam zestaw kina domowego...


mam ale rzadko oddaję się muzyce bez reszty, czasem puszczam i w tym czasie coś robię na komputerze.

ostatnio przygotowuję szkolenie dla kierowców przewożących ładunki ponadnormatywne, robię sobie na kompie prezentacje, a na górze leci jakiś koncert.
dzisiaj oglądam siatkówkę.
Załączniki
20240209_215000.jpg
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » sobota 02 marca 2024, 20:59

W zeszlym tygodniu mialem troche wolnego czasu miedzy zajeciami wiec udalem sie dosklepu aby troche poszperac po nosnikach dzwieku.

No nie powiem, trafilo sie juz drugi raz, jak slepel kurze ziarno.

Dawno kupilem podwojny vinyl Ray Charls za 4 € - wartosc ponad 100 Jurkow :mrgreen:

Na stoisku z CD'kami znalazlem Roger Waters Special 24 k Edition. Cena 1 € wartosc 164 € :mrgreen:

Wlasnie jej slucham, bo vinyle dzisiaj wyczerpalem.

Za dwa tygodnie trzeba bedie cos tam dokupic ! :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » niedziela 03 marca 2024, 08:51

Jestem w Spale na turnieju oldbojów, wczoraj w Karczmie Spalskiej była impreza I nasz kolega siatkarz dał koncert na gitarze z drugim gościem.
Grali głównie bluesy.
Koledzy z Białowieży serwowali swojski bimber - Duch Puszczy.

Także też było muzycznie.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » niedziela 03 marca 2024, 10:10

Cyryl8 napisał(a):Jestem w Spale na turnieju oldbojów, wczoraj w Karczmie Spalskiej była impreza I nasz kolega siatkarz dał koncert na gitarze z drugim gościem.
Grali głównie bluesy.
Koledzy z Białowieży serwowali swojski bimber - Duch Puszczy.

Także też było muzycznie.


Musiala byc faaaaaaaaaaaaaajna impreza ! :spoko:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » niedziela 03 marca 2024, 16:26

Tak grali
Załączniki
yyy.jpg
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 18 marca 2024, 08:59

ponieważ wczoraj zmarł Ernest Bryll dzisiaj słucham płyty Na szkle malowane z jego tekstami i muzyką Katarzyny Gaertner, która kiedyś była wielkim hitem.

https://www.youtube.com/watch?v=aZ5YaLz9wng
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez gumik » środa 27 marca 2024, 16:24

Trochę w temacie. Ostatnio wpadł mi ciekawy materiał odnośnie cyfrowego zapisu dźwięku i mitów z tym związanych.

https://www.youtube.com/watch?v=cD7YFUYLpDc
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 191 gości