Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » sobota 10 września 2016, 21:25

LeszkoII napisał(a):Jeszcze jeden bajer, będzie można po nr rejestracyjnym(tylko) przeglądać dane o dowolnym autobusie i trolejbusie (np. termin badań technicznych, rok produkcji).

Ameryki nie odkryłeś. Działa to już ze dwa lata i często korzystam z tego.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » piątek 16 września 2016, 19:06

Co może robić pojazd egzaminacyjny na parkingu należącym do sieci handlowej?

Obrazek

Notabene przepisy nie wymuszają na kierującym ściągania tablicy "L" podczas nieprzeprowadzania egzaminu państwowego. Bubel?
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » piątek 16 września 2016, 23:46

LeszkoII napisał(a):Co może robić pojazd egzaminacyjny na parkingu należącym do sieci handlowej?

Na moje oko parkuje.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 17 października 2016, 19:42

http://testnaprawojazdy.interia.pl/

Dziś. Rejestracja od 20:00, test rusza 20:30.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez Karolina1994 » poniedziałek 17 października 2016, 21:13

LeszkoII napisał(a):http://testnaprawojazdy.interia.pl/

Dziś. Rejestracja od 20:00, test rusza 20:30.

Zarejestrować sie nie mogłam :hmm:
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Forum Chat #1

Postprzez eragon » piątek 21 października 2016, 18:17

LeszkoII napisał(a):przepisy nie wymuszają na kierującym ściągania tablicy "L" podczas nieprzeprowadzania egzaminu państwowego. Bubel?

Art. 55.

1. Pojazd do nauki jazdy lub przeprowadzania egzaminu państwowego oznacza się tablicą kwadratową barwy niebieskiej z białą literą "L", umieszczoną na pojeździe. W warunkach niedostatecznej widoczności tablica umieszczona na pojeździe, z wyłączeniem tablicy na motocyklu, powinna być oświetlona. Tablica, którą oznaczony jest motocykl, powinna być wykonana z materiału odblaskowego.

2. Podczas kierowania pojazdem do nauki jazdy przez osobę inną niż osoba ubiegająca się o uprawnienie do kierowania pojazdem tablica, o której mowa w ust. 1, powinna być zasłonięta lub złożona.

Od razu bubel - nie dopisane jest, fakt.. Ale chyba powinni.. :lol:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » czwartek 10 listopada 2016, 18:21

Moja kompozycja (a raczej zabawia instrumentem) w stylu, który jest mi całkowicie obcy. Zapraszam do wysłuchania.

http://www85.zippyshare.com/v/ER8yi3Hp/file.html
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » piątek 18 listopada 2016, 09:44

Czy może być szkolona osoba, której nie zatrzymano PJ lecz tylko cofnięto uprawnienia? (art. 22 ust. 3 UoKP)

Zwracam uwagę na różnicę między cofnięciem uprawnień a zawieszeniem. (art. 104a UoKP).

Jasper :help:
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » piątek 18 listopada 2016, 12:00

eragon napisał(a):
LeszkoII napisał(a):przepisy nie wymuszają na kierującym ściągania tablicy "L" podczas nieprzeprowadzania egzaminu państwowego. Bubel?

Art. 55.

1. Pojazd do nauki jazdy lub przeprowadzania egzaminu państwowego oznacza się tablicą kwadratową barwy niebieskiej z białą literą "L", umieszczoną na pojeździe. W warunkach niedostatecznej widoczności tablica umieszczona na pojeździe, z wyłączeniem tablicy na motocyklu, powinna być oświetlona. Tablica, którą oznaczony jest motocykl, powinna być wykonana z materiału odblaskowego.

2. Podczas kierowania pojazdem do nauki jazdy przez osobę inną niż osoba ubiegająca się o uprawnienie do kierowania pojazdem tablica, o której mowa w ust. 1, powinna być zasłonięta lub złożona.

Od razu bubel - nie dopisane jest, fakt.. Ale chyba powinni.. :lol:

Tylko co by mieli dopisać? Że podczas postoju tablica powinna być ściągnięta? Wtedy instruktor/egzaminator musiałby ją zakładać albo podczas jazdy, albo tuż przed tym jak pojazd ruszy. ;-) Byłoby to bardzo niepraktyczne. Szczególnie w czasie kiedy pojazd czeka na następnego kursanta. Wtedy instruktor musiałby za każdym razem składać, a potem zakładać tablicę na nowo. Moim zdaniem ten przepis jest na tyle precyzyjny na ile powinien. To co tam jest na dachu zaparkowanego samochodu w zasadzie i tak nie ma znaczenia. Ważna jest informacja, że jak pojazd jedzie, to że kieruje nim osoba bez uprawnień.

LeszkoII napisał(a):Moja kompozycja (a raczej zabawia instrumentem) w stylu, który jest mi całkowicie obcy. Zapraszam do wysłuchania.
http://www85.zippyshare.com/v/ER8yi3Hp/file.html
Ciekawe i bardzo mroczne. :-) Mam wrażenie, że prawa ręka słabo się synchronizowała do rytmu lewej.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » piątek 18 listopada 2016, 18:16

gumik napisał(a):Tylko co by mieli dopisać? Że podczas postoju tablica powinna być ściągnięta?
Nie, bo podczas postoju nikt nie kieruje pojazdem. Widziałem przesiadkę po oblanym egzaminie i egzaminator nie ściągnął "L" ani jej nie zasłonił, tak pojechali do WORDu.
Mam wrażenie, że prawa ręka słabo się synchronizowała do rytmu lewej.
Lewa ręka gra ciągle ten sam rytm i ten sam dźwięk. Wydaje się, że nie ma "synchronizacji", ale to złudzenie słuchacza.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » piątek 18 listopada 2016, 23:46

LeszkoII napisał(a): Widziałem przesiadkę po oblanym egzaminie i egzaminator nie ściągnął "L" ani jej nie zasłonił, tak pojechali do WORDu.
I dobrze...przecież nie jest to pojazd do nauki jazdy.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » sobota 19 listopada 2016, 08:59

Ale skąd mam wiedzieć, jadąc za nim, czy kieruje kandydat czy egzaminator?
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez eragon » sobota 19 listopada 2016, 20:15

gumik napisał(a): co by mieli dopisać?

w 55/2 po slowie "jazdy" dodaje się tekst "lub przeprowadzania egzaminu państwowego"
LeszkoII napisał(a): egzaminator nie ściągnął "L" ani jej nie zasłonił

Nie musi - pojazd egzaminacyjny nie jest ujęty w tym paragrafie..
LeszkoII napisał(a):czy kieruje kandydat czy egzaminator?

Po stylu jazdy .. :lol: :lol: :lol:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » sobota 19 listopada 2016, 21:36

LeszkoII napisał(a):Ale skąd mam wiedzieć, jadąc za nim, czy kieruje kandydat czy egzaminator?

Jakie to ma dla Ciebie znaczenie ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » niedziela 20 listopada 2016, 08:17

Ma znaczenie, bo wiedząc że L-ka na dachu jest używana podczas egzaminu zachowuję szczególną ostrożność przejeżdżając obok lub jadąc za. Jeżeli pojazd prowadzi egzaminator (ten sam, którego mogę spotkać na drodze w innym niż L-ka pojeździe), to nie muszę zachowywać sz. o. i mogę pozwolić sobie na więcej luzu. Nieściąganie lub niezasłanianie tablicy to utrudnianie ruchu.

Art. 55 ust. 2 to bubel.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 57 gości