Weekendowy wypad

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Weekendowy wypad

Postprzez Delbertevil81 » piątek 06 marca 2015, 11:21

Zakładam, że jest tu kilka osób z Wrocławia :) Planuję wyjazd na weekend z moją dziewczyną. Dwa dni to trochę mało czasu, dlatego zupełnie nie wiem, co warto w tym czasie zobaczyć, zwiedzić, a co można sobie odpuścić. Na pewno pójdziemy na stare miasto, pod hale stulecia. Nie wiem tylko, czy jest sens iść do zoo, bo to cały dzień z głowy, a pogoda nie jest jeszcze zbyt zachęcająca. Nigdy tam nie byliśmy, więc wszystko dla nas będzie nowe i nieznane. O tyle dobrze, że znaleźliśmy w miarę i będziemy mieli wszędzie blisko.
Ostatnio zmieniony wtorek 24 marca 2015, 10:50 przez Delbertevil81, łącznie zmieniany 1 raz
Delbertevil81
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 24 czerwca 2014, 19:21

Re: Weekendowy wypad

Postprzez rusel » piątek 06 marca 2015, 11:35

Pokaż jej infrastrukturę, skrzyżowania, ronda, podziemne przejścia, tramwaje.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Weekendowy wypad

Postprzez jasper1 » piątek 06 marca 2015, 13:26

Ulica Świdnicka poczynając od Arkad (starych, nie galerii handlowej), Dom Towarowy Renoma z nowoczesną przybudówką, dalej Świdnicka w kierunku Rynku, z Rynku na Plac Solny, potem okoliczne uliczki w kierunku Placu Nankiera, na styku Placu z ulicą Piaskową Hala Targowa (w soboty czynna, tam obowiązkowo kwiaty :wink: ) - bardzo ciekawy i wartościowy obiekt inżynieryjny, dalej ul. Piaskową w kierunku Ostrowa Tumskiego, ale za kościołem Najświętszej Marii Panny na Piasku najpierw w lewo na Wyspę Słodową powrót z wyspy w to samo miejsce i dalej na Ostrów Tumsku. Powrót bulwarem nad Odrą zamiast ul. Piaskową, dalej prosto do placu Dominikańskiego, za galerią Park Słowackiego z Rotundą Panoramy Racławickiej (na samą Panoramę chyba szkoda czasu) i Muzeum Narodowym. Polecam spacer bulwarem nad Odrą na tyłach muzeum.

Hala Stulecia koniecznie w połączeniu z Pergolą i Parkiem Szczytnickim. Można dodać ZOO ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo, nie tyle by oglądać wszystkie zwierzaki, co same rozwiązania architektoniczne, wtedy wystarczy 1,5 - 2 godziny. Dojazd do hali Stulecia koniecznie przez Most Grunwaldzki.
Warto się przejechać tramwajem i w ten sposób pooglądać miasto, na przykład trasa z Kazimierza Wielkiego na Krzyki, po drodze nowe obiekty Forum Muzyki przy nim wiedeński przystanek tramwajowy, Sky Tower , Thespian na Rondzie (bez ruchu okrężnego) lub z Kazimierza Wielkiego do Leśnicy (po drodze Muzeum Sztuki Współczesnej z lokomotywa do nieba i fragment poezji konkretnej na ścianie muzeum - Klepsydra Stanisława Dróżdża).

Polecam wygodne buty i komunikację miejską. Bilety do nabycia w pojazdach i na niektórych przystankach, płatność jedynie kartą. Najwygodniej bilety całodobowe, ważne od momentu skasowania. Można używać zamiennie normalnych i ulgowych.

Dużo więcej na
http://www.wroclaw.pl
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Weekendowy wypad

Postprzez McBarbara1962 » sobota 07 marca 2015, 04:42

Wrocławskie ZOO jest najpiękniejsze w Polsce, a do tego zalicza się je również do listy najpiękniejszych na świecie, i choć pogoda nie zachęca, to uważam, że mimo tego warto je odwiedzić :P Osobiście polecam Ogród Japoński oraz wrocławskie fontanny! ;) Fajny klimat ma też wrocławski rynek, o który koniecznie musicie zahaczyć ;) Jeśli nie macie lęku wysokości - wybierzcie się na Sky Tower - z tego miejsca świetnie widać panoramę całego miasta i nie tylko ;)
McBarbara1962
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 25 czerwca 2014, 00:28

Re: Weekendowy wypad

Postprzez ONEALFONS1513 » niedziela 08 marca 2015, 22:05

jasper1 dzięki za ten mini przewodnik :) na pewno wielu z tych miejsc nie znajdziemy w przewodnikach turystycznych :) Oprowadzasz ludzi po wrocławiu? Bo może powinieneś pomyśleć o pracy w tym charakterze :) Wielki plus za to, że polecasz poruszać się komunikacją miejską. Ja osobiście uważam, że komunikacja miejska to dodatkowa "atrakcja turstyczna", której trzeba doswiadczyć w każdym nowymi mieście.
ONEALFONS1513
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 12 maja 2014, 19:03

Re: Weekendowy wypad

Postprzez Klementyn86 » piątek 13 marca 2015, 11:53

Dokładnie - jechać do Wrocławia i odpuścić zoo to duży błąd. Po remoncie i z afrykarium całość prezentuje się świetnie. Osobiście byłam już tam trzy razy z całą rodzinką i za każdym jestem tak samo zachwycona zwierzętami. Poza standardami typu Hala Stulecia czy Ostrów Tumski to takie 'must-see' we Wrocławiu :)
Klementyn86
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 30 czerwca 2014, 20:19

Re: Weekendowy wypad

Postprzez tedmugh » czwartek 08 października 2015, 13:39

Koniecznie pójdźcie do Parku Japońskiego. Jest tam pięknie!
tedmugh
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 07 października 2015, 17:37


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości