Prawo jazdy po odroczce.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy po odroczce.

Postprzez kowal92 » wtorek 15 kwietnia 2014, 11:05

Witam mam taki problem w roku 2010 zostalem zlapany na rowerze pod wplywem, mialem nieduzo promili, w tym roku zdalem prawo jazy na kat.B i dostalem telefon z urzedu ze musze zrobic badania lekarskie i dla nich dosniec, wtedy zostanie wydane prawo jazdy, tylko termin dopiero jest na 28 maja. I jak bym teraz jechał autem to bym dostal mandat 500zl za to ze nie mam prawa jazdy czy dostane 50 zl za nie posiadanie dokumentu ? Prosze o odpowiedz i wrazie czego przeniesienie tematu bo nie wiem czy w dobrm miejscu umiescilem post. Pozdrawiam :|
kowal92
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 15 kwietnia 2014, 10:55

Re: Prawo jazdy po odroczce.

Postprzez among » wtorek 15 kwietnia 2014, 11:23

Skoro nie masz badań lekarskich to Twój dokument nie został jeszcze wyrobiony w PWPW, a więc nie nie masz uprawnień do prowadzenia pojazdu. Na podstawie tego co orzeknie lekarz mogą być ujęte w Twoim prawie jazdy ograniczenia, np. jazda w okularach itp. Jak myślisz oni Ci już wyrobią dokument a później będą coś w nim dopisywać??

Mandat 500 zł i zakaz dalszej jazdy.
Zbieraj punkty karne - 24 punkty możesz wymienić na rower.
"Gdy alkoholu pełne nieba - pękają mózgi oraz drzewa"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
among
 
Posty: 293
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2012, 03:00
Lokalizacja: Szukam Satelity...

Re: Prawo jazdy po odroczce.

Postprzez kowal92 » środa 16 kwietnia 2014, 18:17

W sumie masz racje, dzieki za informacje i pozdrawiam :)
kowal92
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 15 kwietnia 2014, 10:55

Re: Prawo jazdy po odroczce.

Postprzez furby » czwartek 17 kwietnia 2014, 22:18

@among: panstwowy egzamin nadaje uprawnienia. A dokument tylko potwierdza np.dla organow panstwowych.
furby
 

Re: Prawo jazdy po odroczce.

Postprzez oskinstruktor » czwartek 17 kwietnia 2014, 22:40

Furby gdzie Ty to wyczytałeś?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Prawo jazdy po odroczce.

Postprzez among » czwartek 17 kwietnia 2014, 22:43

furby napisał(a):@among: panstwowy egzamin nadaje uprawnienia. A dokument tylko potwierdza np.dla organow panstwowych.


I tu jesteś w błędzie. Uprawnienia do kierowania otrzymuje się po spełnieniu:

Art. 90.1. Prawo jazdy otrzymuje osoba, jeżeli:
1)osiągnęła wymagany dla danej kategorii wiek;
2)uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem i orzeczenie psycho-logiczne o
braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem, o ile jest ono wymagane;
3) odbyła wymagane dla danej kategorii szkolenie;
4) zdała z wynikiem pozytywnym egzamin państwowy wymagany dla danej kategorii;
5) przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez co najmniej 185 dni w każdym roku kalendarzowym ze względu na swoje więzi osobiste lub zawodowe albo przedstawi zaświadczenie, że studiuje od co najmniej sześciu miesięcy.
Zbieraj punkty karne - 24 punkty możesz wymienić na rower.
"Gdy alkoholu pełne nieba - pękają mózgi oraz drzewa"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
among
 
Posty: 293
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2012, 03:00
Lokalizacja: Szukam Satelity...

Re: Prawo jazdy po odroczce.

Postprzez furby » piątek 18 kwietnia 2014, 12:46

@Among: Nadal mylisz sie. Egzamin nadaje Ci uprawnienia (patrz np. UK). Natomiast pj tylko systematyzuje te dane (kiedy zdane, do kiedy badanie, jakie masz kategorie/ograniczenia, itp.)
Dowod? Prosze.
Czy jesli zapomne zabrac pj to
- nie zdalem egzaminu panstwowego?
- nie jestem wpisany do CEPiKu jako kierowca?
- nie potrafie kierowac?
- policja/sm nie potwierdza jakie mam kategorie?
furby
 

Re: Prawo jazdy po odroczce.

Postprzez among » piątek 18 kwietnia 2014, 21:27

furby napisał(a):@Among: Nadal mylisz sie. Egzamin nadaje Ci uprawnienia (patrz np. UK). Natomiast pj tylko systematyzuje te dane (kiedy zdane, do kiedy badanie, jakie masz kategorie/ograniczenia, itp.)
Dowod? Prosze.
Czy jesli zapomne zabrac pj to
- nie zdalem egzaminu panstwowego?
- nie jestem wpisany do CEPiKu jako kierowca?
- nie potrafie kierowac?
- policja/sm nie potwierdza jakie mam kategorie?


A Ty nadal swoje. Rozmawiamy o uprawnieniach do kierowania pojazdem. Uprawnienia, a co dalej idzie za tym dokument, nie zostaną wydane jeżeli nie zostaną spełnione wszystkie warunki. Jednym z nich są badania. Brak badań oznacza brak spełnienia jednego z warunków a to oznacza brak nadania uprawnień.

To samo tyczy się osób, które mają prawo jazdy czasowe ze względu na stan zdrowia. Jeżeli przed upływem okresu na jaki miały wydany dokument nie przedstawią kolejnych badań również tracą uprawnienia. Taki kierowca zdał egzamin? Zdał. Jest w CEPIKu? Jest. Umie kierować? Umie. Policja potwierdzi jego kategorie? Potwierdzi. A mimo wszystko nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Czy teraz jest już to jasne??
Zbieraj punkty karne - 24 punkty możesz wymienić na rower.
"Gdy alkoholu pełne nieba - pękają mózgi oraz drzewa"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
among
 
Posty: 293
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2012, 03:00
Lokalizacja: Szukam Satelity...

Re: Prawo jazdy po odroczce.

Postprzez furby » sobota 19 kwietnia 2014, 11:34

1) Kto sprawdza czy moge otrzymac uprawnienia do kierowania pojazdem? UM? WK? PJ? Lekarz? Nie! WORD? Tak, poprzez egzaminatora.
2) W UK juz po zdanym egzaminie (a jeszcze przed otrzymaniem pj) mozesz wsiasc do wlasnego auta i prowadzic go. I niebiescy nie doczepia sie o brak uprawnien/dokumentu.
furby
 

Re: Prawo jazdy po odroczce.

Postprzez among » sobota 19 kwietnia 2014, 16:18

furby napisał(a):1) Kto sprawdza czy moge otrzymac uprawnienia do kierowania pojazdem? UM? WK? PJ? Lekarz? Nie! WORD? Tak, poprzez egzaminatora.
2) W UK juz po zdanym egzaminie (a jeszcze przed otrzymaniem pj) mozesz wsiasc do wlasnego auta i prowadzic go. I niebiescy nie doczepia sie o brak uprawnien/dokumentu.


Proszę Cię napisz mi skąd Ty bierzesz te wiadomości?? Jak możesz podaj jakiś odnośnik. Ja Ci napiszę tak:

Zdanie egzaminu z wynikiem pozytywnym nie zezwala nam na prowadzenie pojazdu.
Po zdaniu egzaminu, a przed wysłaniem zlecenia do PWPW celem wykonania naszego dokumentu PJ nie posiadamy uprawnień do kierowania. Konsekwencje? Mandat 500 zł i zakaz dalszej jazdy.

Przeczytaj. Zapoznaj się i udzielaj się na forum: http://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-jazdy/egzamin/313460,Jazda-samochodem-po-zdaniu-egzaminu-ale-przed-otrzymaniem-dokumentu.html
Zbieraj punkty karne - 24 punkty możesz wymienić na rower.
"Gdy alkoholu pełne nieba - pękają mózgi oraz drzewa"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
among
 
Posty: 293
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2012, 03:00
Lokalizacja: Szukam Satelity...


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 57 gości