kto miał wine???

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

kto miał wine???

Postprzez mireksmlody » piątek 02 lutego 2007, 23:56

witam.wycofywałem ciągnikiem z posesji na droge,droga idzie po lekkim łuku co za tym idzie nie mogłem zobaczyc nadjeżdzajacego samochodu,na drodze był ubity mokry snieg czyli lód zetrzymałem sie już na drodze równoregle do osi jezdni obejzałem sie za siebie i zobaczyłem samochód który ma wciśnięty hamulec i pdkręcone koła który jedzie wprost w mój tył włączyłem bieg i chciałem uciec ale było już za późno.kogo była wina.moja ze nie zachowałem odpowiedniej ostrożności właczając sie do ruchu?czy kierującego samochodem który nie dostosował odpowiedniej prędkości do warunków panujących na drodze i miał letnie opony.prosze o odpowiedz.
mireksmlody
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 02 lutego 2007, 23:40

Postprzez Ad_aM » sobota 03 lutego 2007, 00:28

No jasne, że twoja... nie ustąpiłeś pierwszeństwa przejazdu przy włączaniu się do ruchu. To że miał letnie opony nic nie znaczy - nie ma obowiązku ich zakładania :)
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez scorpio44 » sobota 03 lutego 2007, 00:56

Gdyby byli świadkowie lub niezbite dowody na to, że samochód jechał jak wariat, to tamten kierowca mógłby ewentualnie dostać mandat za wykroczenie. Ale winnym stłuczki i tak pozostałbyś niestety Ty. ;)
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez tkrason » środa 07 lutego 2007, 17:48

Pewne że Twoja - Ty się włączasz do ruchu a nie ten samochód.
A jeśli masz sławbą widoczność powinieneś sobie zapewnic pomoc drugiej osoby.

Pozdrawiam
tkrason
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 06 sierpnia 2006, 12:28


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości