szybkie pytanko- obrazek

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

szybkie pytanko- obrazek

Postprzez Leatherwolf » sobota 09 września 2006, 11:34

witam, mam egzamin za 6 dni, i chciałbym o coś spytać :)
jadąc drogą jednokierunkową, jak na obrazku, i zmieniając kierunek ruchu, mam ustawić się przy lewej krawędzi (czarna strzałka), czy prawej (czerwona)? mi się wydaje, że przy lewej :wink: a pytam, ponieważ bardzo często widzę, jak kierowcy ustawiają się przy prawej w takiej sytuacji. a niektórzy skręcają dopiero przy drugim miescu (na rysunku bardziej u góry).

Obrazek
Leatherwolf
 
Posty: 11
Dołączył(a): sobota 26 sierpnia 2006, 00:12

Postprzez cman » sobota 09 września 2006, 11:48

W tej sytuacji czarna strzałka, ale wszystko zależy od ewentualnych linii, jeśli są w rzeczywistości namalowane.

Tutaj jest spory topic o tym:
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3774
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Radwan » sobota 09 września 2006, 20:59

Witam. Uważam, że jest to przejęzyczenie, Leatherwolf napewno miał na uwadze jezdnię jednokierunkową a nie drogę jednokierunkową na której jak wiemy zawracać nie można. Tor jazdy po czarnej strzałce jest prawidłowy (bardziej bezpieczny). Pozdrawiam
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez asfalt » sobota 09 września 2006, 23:10

to ja chciałbym a propo's tego rozwinąć sytuację - co się ma dziać dalej, jeśli jesteśmy na takiej drodze, w której są dwa pasy w każdą stronę. Który pas mamy zająć po zawróceniu - czy jest to gdzieś w przepisach sprecyzowane? Sytuację taką przedstawia poniższy rysunek - która droga jest dobra - 1 czy 2 ??

Obrazek
Avatar użytkownika
asfalt
 
Posty: 50
Dołączył(a): sobota 29 lipca 2006, 16:19

Postprzez Tomek_ » sobota 09 września 2006, 23:15

Obie naszkicowane sytuacje sa poprawne, choc zawsze lepiej trzymac sie prawego pasa jesli nie ma wyraznej potrzeby poruszania sie lewym.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez scorpio44 » sobota 09 września 2006, 23:35

Po skręcie lub zawróceniu mamy prawo zająć dowolny pas, pamiętając jednak o tym (dotyczy głównie egzaminu ;)), że trzymając się sztywno litery prawa, powinniśmy jechać pasem prawym, jeżeli nie zamierzamy skręcać w lewo ani wyprzedzać itd. Ale w sytuacji z rysunku Asfalta nawet jeżeli docelowo zamierzamy zająć prawy pas, to jeżeli jest on zajęty, a lewy jest wolny i wyrobimy na lewy nie zahaczając o prawy, to oczywiste jest, że zawrócimy na lewy, a potem sobie zmienimy na prawy.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 209 gości