Zielone na przejsciu dla pieszych po wjechaniu na przejscie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Zielone na przejsciu dla pieszych po wjechaniu na przejscie

Postprzez Johnny T » czwartek 31 sierpnia 2006, 10:51

Witam!

Ostatnio na jazdach mialem taka sytuacje:
Jade na zielonym i skrecam w prawo, upewniam sie czy na przejsciu dla pieszych po skreceniu w prawojest czerwone - jest, moge jechac. W tym jednak momencie podchodzi jakas babka do sygnalizatora, wciska przycisk i swiatlo zmienia sie na zielone. Ja bylem juz cala kabina na pasach (jezdze Manem ;) ), no wiec pojechalem dalej. A instruktor do mnie, ze nie ustapilem pieszemu, i ze za to bym oblal.

Moje pytania brzmia:
1) Czy rzeczywiscie nie ustapilem pieszemu, jezeli wjezdzalem na pasy przy sygnale czerwonym dla pieszych?
2) Czy nie jest to tak samo jak z pieszymi, ktorzy jak wejda na zielonym to moga zejsc nawet na czerwonym. Czy nie nie ma to zastosowania jak sie jedzie autem (wjechalem na czerwonym wiec moge dalej jechac)?
3) Czy mimo to, ze juz wjechalem na pasy i cale je "zajalem" powienienem sie zatrzymac?
4) I jak ja poza tym mialem zauwazyc jakas babke, ze se wlacza zielone jak jej nie bylo podczas mojego wjazdu na pasy??? ;)

Jak myslicie - oblalbym exam???
G-Unit
Johnny T
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 31 sierpnia 2006, 10:41
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Sławek_18 » czwartek 31 sierpnia 2006, 11:04

i co stanałbyś na na srodku pasow i otworzył byś dzwi aby babcia sobie mogła przeskoczyc mowiac "Mentos de freszmiker " :lol: :lol: :lol: Co by to dało, ze byś sie zatrzymał? MIałbyś cofnac? Nie oblał byś, przynajmniej ja bym polemizował jakby co.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » czwartek 31 sierpnia 2006, 11:38

Jade na zielonym i skrecam w prawo, upewniam sie czy na przejsciu dla pieszych po skreceniu w prawojest czerwone

Jeżeli Ty masz zielone to i pieszy ma zielone. Skąd to czerwone?
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez as » czwartek 31 sierpnia 2006, 11:43

Jeżeli Ty masz zielone to i pieszy ma zielone. Skąd to czerwone?

może to nie było zielone tylko strzałka warunkowa w prawo
przyjaciel to ten, który wie o tobie wszystko.... i nadal cię kocha;)
Avatar użytkownika
as
 
Posty: 93
Dołączył(a): piątek 21 lipca 2006, 19:10
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Ad_aM » czwartek 31 sierpnia 2006, 12:05

Może i była to strzałka, chociaż koło mojego domu jest takie skrzyżowanie z dzikim sterownikami. Jeśli w ciągu (najpóźniej) 10s po zapaleniu sie zielonego dla aut, pieszy nie wcisnie guziczka to musi czekać na cały cykl. Jest to droga którą wyjeżdzam z parkingu i wielokrotnie po ruszeniu i skręceniu w lewo czy w prawo, nagle przedemną zapala się zielone i większość pieszych wpada na jadace auta.
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Sławek_18 » czwartek 31 sierpnia 2006, 14:02

ella napisał(a):
Jade na zielonym i skrecam w prawo, upewniam sie czy na przejsciu dla pieszych po skreceniu w prawojest czerwone

Jeżeli Ty masz zielone to i pieszy ma zielone. Skąd to czerwone?

Wiele razy sie spodkalem z czyms takim, jak nie ma pieszych to po kiego licha ma sie swiecic zielone ;-) (oszczednosc pradu i zarowek :D ) jak jest pieszy to wciska przycisk i wchodzi. Oczywiscie, przez to sa jakies nieporozumienia patrz wyzej ;-) a tak jak napisalem wyzej.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 208 gości