Jedziesz dwa razy za szybko - tracisz prawo jazdy

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Czy uważasz, że odbieranie prawa jazdy za takie wykroczenie

jest doskonałym pomysłem, pomoże ostudzić piratów drogowych
10
23%
niestety nic nie da, po zakończeniu akcji wszystko wróci do normy
9
21%
jest bzdurnym pomysłem, bo wystarczy na drodze osiedlowej przekroczyć prędkość tylko o 20 km/h, by stracić tak potrzebny w pracy dokument
24
56%
 
Liczba głosów : 43

Postprzez jimorrison » piątek 01 września 2006, 16:50

Uwazam ten przepis za bezsensowny. Zamiast zabierac prawojazdy powinno sie pomyslec - dlaczego trzeba stawiac ograniczenie do 40km/h? Czy za przeproszeniem projektant za wczasu nie mogl pomyslec o organizacji ruchu i o tym zeby zaprojektowac bezpieczny ciag komunikacyjny? Wykonawca nie mogl rzetelnie wykonac roboty, a inwestor nie szczedzic naszych pieniedzy? Potem dopuszcza sie takie buble i ogranicza do 50km/h.... :| Jak juz cos robic to porzadnie!
Jesli bysmy surowo/restrykcyjnie zaczeli karac w W-wie wszystkich lamiacych przepis o dop. predkosci to stolica by stanela w jednym wielkim korku, infrastruktura zwiazana z transportem drogowym lezy i kwiczy, system ulic jest pomyslany jednostkowo a nie globalnie (bo przecież co ma projekt ulicy A do ulic B,C,D i E, które są w okolicy?).
Swoja droga jesli juz taki przepis tworzyc i wdrazac w zycie to nie w miescie a poza miastem, gdzie predkosci sa wieksze, natezenie pojazdow ciezkich jest nieporownywalnie wieksze i gdzie (niestety) stan nawierzchni w znakomitej wiekszosci miejsc jest oplakany, gdzie manewr wyprzedzania czesto nalezy do manewrow kategorii - uda mi sie - przezyje - nie uda - "dobranoc się z państwem".
Zeby dobrze funkcjonowal system scigania delikwentow lamiacych przepis :D :lol: to na kazdego kierowce powinien przypadac jeden policjant :) bowiem noga na pedale gazu zawsze moze troche przyciazyc. Z drugiej strony ktos powie - niesprawiedliwe bo obiektywnie patrzac prawko zostanie zabrane na prawde dobremu kierowcy ktory mial po prostu pecha. Natomiast istny wariat drogowy zawsze bedzie mial fuks i uniknie kontroli..

Co do zabierania prawka to chyba wszyscy dobrze wiedza, ze zakazany owoc bardziej kusi :| ciekawe ilu bedzie takich delikwentow bedzie ktorzy na pelnym gazie przejada przez ograniczenie na adrenalince myslac: "zlapie mnie? nie zlapie...? bedzie stal - czy nie?"... Chore - prawda? Ale przeciez dla zdrowego na umysle czlowieka pojsc i ukrasc cos ze sklepu jest czyms nie normalnym, a ile mamy kradziezy? Kleptomania wcale nie jest az takim zadkim zjawiskiem spolecznym.
Karanie nigdy nie odniesie takiego rezultatu co ksztalcenie, wychowywanie, i prewencja.
Lepiej chyba za wczasu zapobiegac ale nie imho poprzez karę
pozdr.
jimorrison

prawo jazdy kat.B, 1 podejście
teoretyczny 1.07.2005=>zdany, praktyczny 21.07.2005=>zdany, odebrane 4.08.2005

Był: FSO Caro 2.0 DOHC, FSO Atu 1.6 OHV, FSO Caro 1.4 DOHC
Jest: FSO Caro 1.6 DOHC
Avatar użytkownika
jimorrison
 
Posty: 983
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2005, 17:17
Lokalizacja: prohibicja

Postprzez miros » środa 06 września 2006, 22:13

a ja mam takie pytanko: na jakiej podstawie policja bedzie zabierac prawo jazdy tym co przekrocza dwukrotnie predkosc?
Czy gdzies w kodeksie wykroczen jest zapisane, ze za takie przekroczenie predkosci jest odbierane prawo jazdy?
Z tego co wiem, to policja moze odebrac prawo jazdy, kiedy kierowca jest pod wplywem, przekroczyl dopuszczalna ilosc punktow no i cos tam pewnie jeszcze, ale jakos nie przypominam sobie mozliwosci odbierania prawka za dwukrotne przekroczenie predkosci.
A jesli nawet cos takiego mialoby wejsc, to czy nie powinien zadecydowac o tym sejm. Jakas nowelizacja ustawy czy cos?
Czy komenda glowna policji ma prawo, robic co jej sie podoba?

ogolnie to cos czuje, ze nawet jesli to wejdzie i zaczna zabierac prawka to ludzie sie tak WKUR....., ze ktos w koncu zlozy pozew, a za nim pojda inni.
No i komus z komendy dostanie sie po dupsku.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Cycu » czwartek 07 września 2006, 12:16

miros napisał(a):a ja mam takie pytanko: na jakiej podstawie policja bedzie zabierac prawo jazdy tym co przekrocza dwukrotnie predkosc?
Czy gdzies w kodeksie wykroczen jest zapisane, ze za takie przekroczenie predkosci jest odbierane prawo jazdy?


Uzasadnieniem dla zastosowania takiego środka karnego może być art. 86 KW par. 1 i 3
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez miros » czwartek 07 września 2006, 13:39

Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
podlega karze grzywny.
§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.


no to ja w sumie nie moge sie doczekac reakcji sadow na zalew spraw zwiazanych z przekroczeniem predkosci.
jest tu napisane, ze "mozna" orzec zakaz prowadzenia, wiec nie jest to automat. Nie ma zasady: przekroczyles predkosc dwukrotnie - zakaz prowadzenia pojazdow.
Sad musi zdecydowac co zrobic, a juz widze, ze ot tak hurtowo bedzie zabieral prawka, bo ktos z komendy wpadl na super pomysl.
Co jeszcze lepsze to wydaje mi sie, ze powolujac sie na ten paragraf moznaby odebrac prawko kazdemu kto spowoduje wypadek. gosc nie zachowal nalezytej ostroznosci, spowodowal zagrozenie bezpieczenstwa, wiec mozna mu odebrac prawko.

Mi to wyglada na straszaka, zostalo to konkretnie rozdmuchane w mediach, napewno niektorzy beda sie teraz bali przekraczania dwukrotnie predkosci (i dobrze), ale watpie zeby ktos stracil prawko z tego powodu.
Skoro pijani kierowcy nie trafiaja do wiezien i czesto jezdza dalej bez prawka, to juz widze jak sad odbierze komus prawo jazdy za przekroczenie predkosci.

BZDURA
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez invx » wtorek 12 września 2006, 18:38

absurd 8)
invx
 
Posty: 495
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 20:40

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 267 gości