Obecne przepisy: elementy odblaskowe...

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Obecne przepisy: elementy odblaskowe...

Postprzez Johnny_Bravo » niedziela 21 września 2003, 18:54

Możecie mi powiedzieć jak jest obecnie z elementami odblaskowymi barwy zółtej i białej na drodze? Co ksiązka to inaczej, podobnie z programami... a czytając na forum tez trudno wywnioskowac czy wyznaczają to czy tamto a moze to i tamto :)

ps. z krzyzowkami nie mam juz najmniejszych problemow :-)
''Jedna Śmierć To Tragedia, Milion - To Statystyka'' J.P.
Avatar użytkownika
Johnny_Bravo
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota 13 września 2003, 12:45

Re: Obecne przepisy: elementy odblaskowe...

Postprzez Mała » niedziela 21 września 2003, 19:03

Johnny_Bravo napisał(a):
ps. z krzyzowkami nie mam juz najmniejszych problemow :-)

Tak trzymaj :D :D :D

Jeśli chodzi o elementy odblaskowe to odpowiem ci tak jak mnie uczyli, ale jak znam życie to ktoś uzna, że to nie prawda i poda swoją odpowiedź :)

:arrow: elementy odblaskowe barwy czerwonej wyznaczają prawą krawędź jezdni
:arrow: elementy odblaskowe barwy białęj moga wyznaczać lewą krawędź jezdni lub pasy ruchu
:arrow: elementy odblaskowe barwy żółtej wyznaczają tylko pasy ruchu
Życzę powodzenia przy testach :D Kiedy masz egzamin?
Życie jest piękne no matter what :)
Mała
 
Posty: 33
Dołączył(a): środa 20 sierpnia 2003, 17:32
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Johnny_Bravo » niedziela 21 września 2003, 19:24

kiedy egzamin? sam nie wiem... dopiero w piatek wieczorem odebralem wszystkie potrzebne papiery z auto szkoły w tym rowniez zaswiadczenie lekarskie <!> mimo ze nie bylem na zadnych badaniach... nie wnikam dalej :|

mozecie mi powiedziec ile sie placi za badania lekarskie wykonane w normalny 'legalny; sposob?


W przyszlym tygodniu bede chcial jeszcze jechac na Smutna zlozyc papiery. Chce miec egzamin jak najszybciej za soba <jesli zdam oczywiscie :P > Obecnie nie jest zle przy rozwiazywaniu postow, od 5 dni rozwiazuje 25 testow dziennie (z tej strony i programu Encyklopedia Ruchu Drogowego 2k2) Wiekszosc jest bez bledu, trawiaja sie z jednym lub dwoma bledami ale przewaznie z takiego powodu ze nie przeczytam wszystkich odpowiedzi i biore nastepne. Jak nie zdam to sie zalame :| placyk jest prosty gorzej bedzie z miastem bo tam rozne sytuacje moga sie trafic. W czwartek mialem 3 ostatnie godziny. Mialem miec placyk ale koles powiedzial ze jak dobrze bede sie czul na placyku to mozemy jechac na miasto tzn. do Lodzi. Wiec pocwiczylem 1,5 godziny na placyku i doszedlem do wniosku ze jest dobrze... najgorsze to zawracanie na trzy :) na poczatku kursu zawracalem za kazdym razem a ostatnio jest z tym coraz gorzej, tym bardziej ze uliczka na ktorej zawracalem jest 'krzywa' jak cholera. Mały problem mam jeszcze z zatrzymaniem sie na rękawie od 0-40 cm przodem i tylem od lini - niby proste ale nigdy nie wiem czy jest dobrze czy jeszcze troche podjechac. // dobra koniec lania wody // :DD :DD
''Jedna Śmierć To Tragedia, Milion - To Statystyka'' J.P.
Avatar użytkownika
Johnny_Bravo
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota 13 września 2003, 12:45

Postprzez leila » poniedziałek 22 września 2003, 15:45

wiesz to gratuluję że coraz lepiej ćwiczenie czyni mistrza :D a co do placyku to też uważam ze nie jest najgorszy i że gorzej będzie na miescie,ale co do placyku to ja najgorzej mam z prostopadłym przodem-raz wyjdzie raz nie,a z łukiem to się zgadzam bo też (zwłaszcza do przodu)nie wiem czy dobrze się zatrzymałam..oj a tu egzamin się zbliża...już się boję :roll:
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Re: Obecne przepisy: elementy odblaskowe...

Postprzez Łakom » wtorek 23 września 2003, 01:01

Mała napisał(a):


Jeśli chodzi o elementy odblaskowe to odpowiem ci tak jak mnie uczyli, ale jak znam życie to ktoś uzna, że to nie prawda i poda swoją odpowiedź :)

:arrow: elementy odblaskowe barwy czerwonej wyznaczają prawą krawędź jezdni
:arrow: elementy odblaskowe barwy białęj moga wyznaczać lewą krawędź jezdni lub pasy ruchu
:arrow: elementy odblaskowe barwy żółtej wyznaczają tylko pasy ruchu
z dwoma pierwszymi sie zgodze a jeżeli chodzi o barwy zółte to są one wydzielane wtedy gdy zostaje zmieniony pas ruchu czyli różnego rodzaju remonty drogowe. Aha zaznaczam ze nie jestem do końca pewny.
A ja płaciłem za badania 35zł na których pani lekarka :D pokazała mi 2 literki na tablicy ( te z tych większych )
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Re: Obecne przepisy: elementy odblaskowe...

Postprzez BoBeE » wtorek 23 września 2003, 09:45

Łakom napisał(a):
Mała napisał(a):


Jeśli chodzi o elementy odblaskowe to odpowiem ci tak jak mnie uczyli, ale jak znam życie to ktoś uzna, że to nie prawda i poda swoją odpowiedź :)

:arrow: elementy odblaskowe barwy czerwonej wyznaczają prawą krawędź jezdni
:arrow: elementy odblaskowe barwy białęj moga wyznaczać lewą krawędź jezdni lub pasy ruchu
:arrow: elementy odblaskowe barwy żółtej wyznaczają tylko pasy ruchu
z dwoma pierwszymi sie zgodze a jeżeli chodzi o barwy zółte to są one wydzielane wtedy gdy zostaje zmieniony pas ruchu czyli różnego rodzaju remonty drogowe. Aha zaznaczam ze nie jestem do końca pewny.


Jak nie jesteś pewien to nie wprowadzaj go w błąd bo zaraz sam nie będzie wiedział... On się pyta o odblaski... takie małe punkciki często występujące na przykład na niebezpiecznych zakrętach bez oświetlenia itp... tzw przez niektórych kocie oczy...

A to o czym Ty mowisz to zapewne chodziło Ci o znaki poziome barwy żółtej... które rzeczywiście wyznaczają pasy ruchu i są nadrzędne nad białymi (najczęście stosowane przy zmianie organizacji ruchu spowodobanej robotami)

Mała napisała prawidłowo

Pozdr.
Ostatnio zmieniony wtorek 23 września 2003, 16:14 przez BoBeE, łącznie zmieniany 1 raz
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...
BoBeE
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek 14 lipca 2003, 18:57
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 24 gości