Wypadek na rowerze. Kto ma racje?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Wypadek na rowerze. Kto ma racje?

Postprzez The_Tom » czwartek 25 września 2003, 22:59

Bardzo prosze o pomoc. Poniewaz znajomy ktory jest obecnie w szpitalu nie moze zapytac was wiec wystepuje w jego imieniu. Sytuacja byla nastepujaca:
Jechal rowerem po chodniku wzdluz glownej ulicy w pewnym momencie przez chodnik przebiegala boczna droga (dojazd do posesji). Z glownej drogi nagle skrecil samochod wjezdzajac do w ta drozke a znajomy nie zdazyl wychamowac a nawet zareagowac na jego manewr. Policja stwierdzila ze to byla wina rowerzysty.
Jak wedlug was i wedlug przepisow ruchu drogowego. Kto ma racje?
Bardzo prosze o pomoc bo chlopak ma peknieta podstawe czaszki i nawet z tego powodu nie moze sie starac o odszkodowanie (bo niby to jego wina)
Z gory dziekuje
Tom-asz
The_Tom
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 25 września 2003, 22:47
Lokalizacja: Kraków

Wypadek na rowerze

Postprzez złośliwy » piątek 26 września 2003, 09:14

Żeby postawić diagnoze to nalezy zbadac pacjęta.Żeby wypowiedzieć się autorytatywnie kto jest winien trzeba dokładnie znać miejsce i przebieg wypadku.Z tego co wiem ,ze po chodnikach nie wolno jeżdzić, chyba ,że na drodze jest prędkość powyżej 60 km/godzinę. Nie wolno przejeżdzać przez przejścia dla pieszych, w obrebie ,których panuje zasada zachowania szczególnej ostrożności / oczywiście kierowcę też/.Ja gdybym ustalał winnego spowodowania wypadku to interesowałoby mnie , która cześć pojazdu została uszkodzona. Z tego krótkiego opisu nic nie można wywnioskować. W związku z tymi niejasnościami nie mozna jednoznacznie wypowiedzieć się kto jest winien.Jeżeli Twój znajomy będzie miał wątpliwości i nie przyjmnie mandatu /przyjęcie jest jednoznaczne z przyznaniem się do winy/ sprawa zostanie skierowana do sądu,który powoła biegłego sądowego do zbadania całej zaistniałej sytacji. W takim przypadku orzeka sąd, a nie policjant.
złośliwy
 
Posty: 105
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 21:41


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości