Zawracanie na trzy

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Zawracanie na trzy

Postprzez Zagłoba » wtorek 21 marca 2006, 20:43

Witam!

Mam pytanko dot. zawracania na trzy - co jeśli droga jest zbyt wąska na wykonanie takiego manewru ?
Zagłoba
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek 27 stycznia 2006, 17:44
Lokalizacja: z miasta (wawa)

Postprzez Cycu » wtorek 21 marca 2006, 22:28

Wyjść jest kilka:
a) zawracamy na 5, 10 albo i 20 razy :wink:
b) używamy ręcznego :shock:
c) jedziemy dalej do przodu :lol: :lol: :lol: :D :D :D
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez scorpio44 » wtorek 21 marca 2006, 22:37

Cycu napisał(a):Wyjść jest kilka:
a) zawracamy na 5, 10 albo i 20 razy :wink:
b) używamy ręcznego :shock:
c) jedziemy dalej do przodu :lol: :lol: :lol: :D :D :D

Ewentualnie d) - jedziemy do tyłu. :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Agawa » wtorek 21 marca 2006, 22:39

Albo wycofujemy do tyłu 8) :lol:
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Cycu » wtorek 21 marca 2006, 22:53

No sorry :wink: faktycznie :D nie przyszlo mi do glowy :D
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez Vella » wtorek 21 marca 2006, 23:01

e) wykorzystaj infrastrukturę drogi - jakaś brama, przecznica, podjazd.
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez Sławek_18 » wtorek 21 marca 2006, 23:12

Vella napisał(a):e) wykorzystaj infrastrukturę drogi - jakaś brama, przecznica, podjazd.

Aby nie bylo nieporozumien. z tej opcji korzystamy

Bo jeszcze na nas do prokuratury doniosa ze wprowadzamy innych w blad :)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez scorpio44 » środa 22 marca 2006, 11:16

Sławek_18 napisał(a):
Vella napisał(a):e) wykorzystaj infrastrukturę drogi - jakaś brama, przecznica, podjazd.

Aby nie bylo nieporozumien. z tej opcji korzystamy
Bo jeszcze na nas do prokuratury doniosa ze wprowadzamy innych w blad :)

Ale tutaj nikt nikogo w błąd nie wprowadzał. Nie zawsze przecież jest takie miejsce do zawrócenia jak brama, podjazd itd. A zatem wszystkie pozostałe warianty są tak samo poważną odpowiedzią na zadane pytanie, jak ten.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Sławek_18 » środa 22 marca 2006, 11:24

Przeciez egzaminator nie bedzie Ci kazal zawracac "5, 10 albo i 20 razy ;-) "
Wyrzuci Was z samochodu za zbity p**k jak uzyjecie recznego ( :D )
"jedziemy do przodu" jest odpowiedzia minimalnie dobra, bo chyba egzaminator bedzie mial tak upatrzone miejsce aby bylo mozliwe wykorzystanie odpowiedzi vella

Jakim powazny dzisioj
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez BoGo » środa 22 marca 2006, 14:16

Vella napisał(a):e) wykorzystaj infrastrukturę drogi - jakaś brama, przecznica, podjazd.


Lub, jezeli nie będzie akurat takiej opcji można wykonać zawracanie pomiędzy krawężnikami -koniecznie użyć wstecznego biegu(od prawego skręcamy maksymalnie w lewo i dojezdżamy do lewego krawężnika, potem wsteczny - dobrze jest nie przekraczać osi jezdni, a potem do przodu- należy pamiętać o sygnalizowaniu kierunkowskazami każdego kierunku jazdy).
Przy takim manewrze musimy upewnić się o mozliwości jego wykonania czyli o nieutrudnianiu ruchu oraz nie powodowaniu zagrożenia.
Avatar użytkownika
BoGo
 
Posty: 58
Dołączył(a): wtorek 20 grudnia 2005, 13:31

Postprzez Vella » środa 22 marca 2006, 14:55

BoGo napisał(a):
Vella napisał(a):e) wykorzystaj infrastrukturę drogi - jakaś brama, przecznica, podjazd.


Lub, jezeli nie będzie akurat takiej opcji można wykonać zawracanie pomiędzy krawężnikami -koniecznie użyć wstecznego biegu(od prawego skręcamy maksymalnie w lewo i dojezdżamy do lewego krawężnika, potem wsteczny - dobrze jest nie przekraczać osi jezdni, a potem do przodu- należy pamiętać o sygnalizowaniu kierunkowskazami każdego kierunku jazdy).
Przy takim manewrze dobrze jest upewnić się o mozliwości jego wykonania czyli o nieutrudnianiu ruchu oraz nie powodowaniu zagrożenia.

BoGo, zlituj się, czytałes w ogóle topic?
Opisałeś klasyczne zawracanie na trzy, a przecież Zagłoba pytał co zrobić gdy droga jest zbyt wąska na wykonanie tego manewru.


Wybacz, ale nie pierwszy raz mam wrażenie, że nie czytasz postów na które odpowiadasz...
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez Cycu » środa 22 marca 2006, 18:14

Sławek_18 napisał(a):Przeciez egzaminator nie bedzie Ci kazal zawracac "5, 10 albo i 20 razy ;-) "
Wyrzuci Was z samochodu za zbity p**k jak uzyjecie recznego ( :D )
"jedziemy do przodu" jest odpowiedzia minimalnie dobra, bo chyba egzaminator bedzie mial tak upatrzone miejsce aby bylo mozliwe wykorzystanie odpowiedzi vella


Ale nie pytał przecież o egzamin :P Temat też nie jest w dziale z egzaminami, więc nie wiem, czy chodziło o egzamin :D W dodatku pytanie było o zawracanie "na trzy", czego teraz na egzaminie nie ma :P jest zawracanie z użyciem biegu wstecznego. Ja np. na egzaminie zawróciłem "na dwa" :wink: :P Egzaminatorka powiedziała, żebym znalazł miejsce do zawrócenia, to znalazłem i tyle :) wjechałem prostopadle tyłem pomiędzy dwa samochody i wyjechałem przodem :D a jak bym takiego miejsca nie znalazł to pojechałbym dalej. Nikt nie mówi: dokładnie w tym miejscu masz zawrócić (może są jakieś skrajne przypadki, ale chyba nie takie, żeby zawracać na 10 :D ).
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez BoGo » czwartek 23 marca 2006, 00:41

Vella napisał(a):
Wybacz, ale nie pierwszy raz mam wrażenie, że nie czytasz postów na które odpowiadasz...
[quote

zapewniam cię , że czytam uważnie i staram sie swoimi słowami dokładnie odpowiedzieć w sposób prosty i klarowny.
jeżeli droga jest wąska, a trudno znaleść jakiegoś wjazdu, podjazdu to trudno jechać w nieskończoność tylko trzeba sobie poradzić w danym miejscu czyli wykonując to co opisałem.
Z moimi kursantami robię manewry zawracania na bardzo waskiej ulicy (szerokość około 5,5m) przy wykorzystaniu wjazdu do posesji po prawej jak i po lewej stronie, a również muszą wykonać zawracanie pomiędzy krawężnikami. I robią. Nie na 10 czy 20 ale na 3. I to podczas egzaminu bardzo się im przydaje. Wiem to bo później opowiadają o tym jak to było i co mówili egzaminatorzy. A uwierz mi nie ma większej satysfakcji jak kursant przychodzi i przytacza słowa uznania jakie usłuszał od egzaminatora za to co zademonstrował.

Jeżeli moich postów nie rozumiesz to po prostu spytaj o co w nich chodzi a postaram się inaczej wyjaśnić.[/quote]
Avatar użytkownika
BoGo
 
Posty: 58
Dołączył(a): wtorek 20 grudnia 2005, 13:31

Postprzez scorpio44 » czwartek 23 marca 2006, 00:48

BoGo napisał(a):Jeżeli moich postów nie rozumiesz to po prostu spytaj o co w nich chodzi a postaram się inaczej wyjaśnić.
[/quote]
BoGo, ale Vella doskonale Twojego posta zrozumiała, stwierdziła tylko, że piszesz nie na temat i nie czytasz uważnie pytania, i ja się z nią zgadzam. Zagłoba napisał wyraźnie, że chodzi mu o sytuację, kiedy JEST ZBYT WĄSKO, ŻEBY ZAWRÓCIĆ NA 3, czyli tak jak to opisujesz! Napisałeś o tym drugi raz i nadal jasno z tego wynika, że nie zrozumiałeś pytania Zagłoby.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości