Spanie za kierownicą

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Spanie za kierownicą

Postprzez Cyryl8 » środa 28 czerwca 2023, 07:29

pojawił się w sieci taki film pokazujący śpiącą kobietę podczas jazdy za kierownicą Tesli - https://www.youtube.com/watch?v=5qpF3IivmUs.

i coś mi tu nie gra, bo:

Tesla nie pozwala jechać dłużej niż ok.1 min bez kontaktu rąk z kierownicą, w przypadku długiego zdjęcia rąk z kierownicy pojazd zjedzie na pobocze (do prawej), zatrzyma się włączy światła awaryjne i sygnał ostrzegawczy.

istnieje jednak druga możliwość - jeżeli filmik nie jest ustawką reklamową, to osoba kierująca miała świadomość o dezaktywacji czujnika trzymania rąk na kierownicy, poprzez np. nakładkę magnetyczną, jest to obecnie nielegalne, tak jak i w tym przypadku jazda lewym pasem. zatem mamy tu świadome
działanie niegodne naśladowania z daleko idącym zagrożeniem w ruchu drogowym.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Spanie za kierownicą

Postprzez Blacksmith » środa 28 czerwca 2023, 20:51

Z tego co wyczytałem to jest ewentualność, że to model Tesli na rynek USA mający opcję pełnego autopilota. Tesle produkowane na Europę są pozbawione tej opcji. Choć jeśli tak byłoby w istocie to kierowca używa go na naszym kontynencie nielegalnie.

Możliwe też, że to ustawka dla wyświetleń. W końcu nie widzimy na filmiku pełnej kierownicy. Z tego co napisano to Tesla reaguje alarmem już po 10-15 sekundach gdy nie ma rąk na kierownicy.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Spanie za kierownicą

Postprzez gumik » czwartek 29 czerwca 2023, 16:12

Wystarczy przeczytać komentarze. Jest tam oświadczenie kierującej tym autem. Wg. niej nie spała. Na tym filmie też nie da się ocenić, czy spała, czy nie. Jest też link do dłuższego nagrania z jej auta. Moim zdaniem sytuacja bezsensownie rozdmuchana. Jechała jak jechała. Może nie najlepiej, ale przynajmniej nie stwarzała zagrożenia. Szukanie sensacji na siłę.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Spanie za kierownicą

Postprzez ks-rider » czwartek 29 czerwca 2023, 17:10

Jakis patafian zatytuowal, jak zatytuowal a teraz pol Polski sie onanizuje !

Przypomina mi to fakt, gdy kumpel przyszedl do szkoly z drzazga w siusiaku. Gdy byl pytany jak to sie stalo opowiedzial, ze w plocie byly dziura a nad dziura ktos napisal p i z d a wiec on chcial zadupcyc i podczas dupcenia wbila mi sie drzazga !


:)
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Spanie za kierownicą

Postprzez Cyryl8 » czwartek 29 czerwca 2023, 19:14

Za moich młodzieńczych lat dwóch kolegów w nocy namalowali białą farba na asfalcie sylwetkę człowieka, jak po wypadu, jeden odrysował drugiego.

Na następny dzień w sklepie w kolejce mówili jakoby to ruski żołnierz (opodal były koszary sojusznicze) przejechał na śmierć dziewczynę w ciąży.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Spanie za kierownicą

Postprzez ks-rider » piątek 30 czerwca 2023, 16:21

Ale najpierw ja zgwalcil ! :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 258 gości