Konfiskata auta

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » poniedziałek 28 listopada 2022, 13:41

Cyryl8 napisał(a):ps. moi koledzy z siatkówki nie mają mnie jak zdziwić, bo większość, z którymi gram znam jeszcze ze szkoły, więc znamy się lepiej niż z naszymi żonami.


Zony nigdy nie znasz do konca......


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » poniedziałek 28 listopada 2022, 13:42

gumik napisał(a):A może kara chłosty dla palących na przystanku autobusowym?


Ale dlaczegp chlosta, kula w leb bez sadu czy wyroku ! :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 28 listopada 2022, 15:01

Kara śmierci jest, że tak powiem jednorazowa, a wygarbować skórę można wielokrotnie.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 28 listopada 2022, 17:04

No to może po prostu podam dane czego oczekuje społeczeństwo... Bo powiedzmy sobie szczerze, że nasze 4 osoby na forum to żaden wskaźnik.

Sondaż z 2020r. na grupie 5000 Polaków. 43% ZA karą śmierci. 41% przeciw. 21% ludzi za wprowadzeniem kary chłosty. Za dożywotnim więzieniem bez możliwości wcześniejszego zwolnienia... 81%.

https://noizz.pl/spoleczenstwo/43-proc- ... ty/f8kt9e8

Ktoś może powiedzieć, że jeden sondaż wiosny nie czyni. No to inne sondaże. 51% ZA karą śmierci. 45% przeciw. A więc większość za karą śmierci.

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,107 ... -kary.html

Inny sondaż: 60% ZA karą śmierci. 27% przeciw.

https://polityka.se.pl/wiadomosci/polac ... -SqZA.html

Z sondażu przeprowadzonego w 2020r. we Francji: 55% ludzi chce przywrócenia kary śmierci.

To już nie są moje fanaberie. To jest głos ludu.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Konfiskata auta

Postprzez gumik » poniedziałek 28 listopada 2022, 20:13

I właśnie dałeś dowód na to, że robienie referendum w każdej sprawie, to nie jest dobry pomysł.

Zapytaj ludzi, czy chcą niepracowac i mieć zapewnioną willę z basenem. Duża większość odpowie, że tak. To jest głos ludu. Czy ma to sens?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » poniedziałek 28 listopada 2022, 20:45

Blacksmith napisał(a):... 4 osoby na forum to żaden wskaźnik.


No jak nie, jak tak !

Klossa nieogladales ? Ostatni odcinek Gruppenführer WOLF !

4 osoby wiec siem liczy ! :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 28 listopada 2022, 21:22

mamy załamanie systemu emerytalnego, poprzednia ekipa podwyższyła wiek emerytalny, co było niepopularne, ale konieczne.
żyjemy dłużej, dłużej zachowujemy zdrowie i coraz mniej ludzi pracuje na rosnącą armię emerytów, w Polsce to prawie 8 mln ludzi.

obecna ekipa obniżyła, aby zdobyć głosy i teraz wraca to do nas z podwójną siłą.
mnie to specjalnie nie dotyczy, ja mam już swój kapitał początkowy, ale zapłacą za tą głupotę osoby w Twoim wieku, gdy ich emerytura będzie mniej niż głodowa.
moje pokolenie dostanie średnio 65% wynagrodzenia, Twoje prawdopodobnie 25% i to jest koszt podejmowania decyzji ku uciesze tłumów, słuchanie głosu ludu we wszystkim.

co do kary śmierci. w krajach w których obowiązuje kara śmierci jest zdecydowanie wyższa przestępczość, natomiast w krajach w których karę śmierci zniesiono, ta przestępczość jest wyraźnie niższa.

jeżeli kara śmierci ma tak zbawienny wpływ na przestępczość, powinno być tak: po zniesieniu kary śmierci od razu powinna wzrosnąć przestępczość zgodnie z zasadą: hulaj dusza piekła nie ma.

tak jednak się nie dzieje.
w tych krajach przestępczość powoli ale stale spada.

w Polsce zniesiono karę śmierci w 1997 roku.
gdy obowiązywała ona w Polsce notowano ponad tysiąc rocznie, po odstąpieniu od kary śmierci ze sporą zwłoką (od 2001 roku) ilość zabójstw w naszym kraju bardzo powoli, ale zaczęła spadać do 625 w tamtym roku.
moim zdaniem zniesienie kary śmierci świadczy o dojrzałości społeczeństwa, stopniu cywilizacji, mniejszej skłonności do przemocy.

myślę, że Ty po prostu jesteś na innym etapie rozwoju cywilizacyjnego.
trochę bliżej drzewa.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez Blacksmith » wtorek 29 listopada 2022, 03:43

gumik napisał(a):I właśnie dałeś dowód na to, że robienie referendum w każdej sprawie, to nie jest dobry pomysł.
'
Aha.. sondaże złe bo gumikowi sondaże nie pasują do światopoglądu? A Ty właśnie dałeś dowód, że chcesz być królem świata. Dlaczego chcesz odebrać LUDOWI decydowanie o tym co chce? Decyzja ludu jest jednoznaczna... kara śmierci musi być!!!

gumik napisał(a):Zapytaj ludzi, czy chcą niepracowac i mieć zapewnioną willę z basenem. Duża większość odpowie, że tak. To jest głos ludu. Czy ma to sens?

O co Ty chcesz pytać tych ludzi?
Ludzi trzeba pytać o realistyczne rzeczy. O to co jest realne do spełnienia. Ludzie chcą kary śmierci!!

Cyryl8 napisał(a):mnie to specjalnie nie dotyczy, ja mam już swój kapitał początkowy, ale zapłacą za tą głupotę osoby w Twoim wieku, gdy ich emerytura będzie mniej niż głodowa.
moje pokolenie dostanie średnio 65% wynagrodzenia, Twoje prawdopodobnie 25% i to jest koszt podejmowania decyzji ku uciesze tłumów, słuchanie głosu ludu we wszystkim.

Nie musiałem czytać książki co ostatnio o niej pisałem aby wiedzieć o tym. Jeśli moje pokolenie dostanie mniej niż trzeba to wyjdziemy na ulicę i "wynegocjujemy" odpowiednią kasę na emeryturę. Albo poleje się... coś tam". Nie będzie jak za Twojego pokolenia. że zgadzamy się na wszystko co zaoferujecie. Oj nie. Moje pokolenie będzie się bić o swoje. gwarantuje.

Cyryl8 napisał(a):co do kary śmierci. w krajach w których obowiązuje kara śmierci jest zdecydowanie wyższa przestępczość, natomiast w krajach w których karę śmierci zniesiono, ta przestępczość jest wyraźnie niższa.

Czy w Chinach tak jest?? Poproszę o dane.

Cyryl8 napisał(a):jeżeli kara śmierci ma tak zbawienny wpływ na przestępczość, powinno być tak: po zniesieniu kary śmierci od razu powinna wzrosnąć przestępczość zgodnie z zasadą: hulaj dusza piekła nie ma.

Słuchaj... O czym Ty w ogóle..., <&%#$@>?? No to jeśli ma być zniesienie kary śmierci i ma wzrosnąć przestępczość... to tym bardziej nie można anulować tej kary śmierci.
Cyryl8 napisał(a): Polsce zniesiono karę śmierci w 1997 roku.
gdy obowiązywała ona w Polsce notowano ponad tysiąc rocznie, po odstąpieniu od kary śmierci ze sporą zwłoką (od 2001 roku) ilość zabójstw w naszym kraju bardzo powoli, ale zaczęła spadać do 625 w tamtym roku.
moim zdaniem zniesienie kary śmierci świadczy o dojrzałości społeczeństwa, stopniu cywilizacji, mniejszej skłonności do przemocy.

Jeszcze raz... O czym Ty pier***lisz?? Jak sam widzisz po moich sondażach to większość ludzi chce powrotu kary śmierci. Wiem, że Cie ten sondaże bardzo bolą.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » wtorek 29 listopada 2022, 05:23

Cyryl8 napisał(a):
jeżeli kara śmierci ma tak zbawienny wpływ na przestępczość, powinno być tak: po zniesieniu kary śmierci od razu powinna wzrosnąć przestępczość zgodnie z zasadą: hulaj dusza piekła nie ma.

tak jednak się nie dzieje.
w tych krajach przestępczość powoli ale stale spada.

w Polsce zniesiono karę śmierci w 1997 roku.
gdy obowiązywała ona w Polsce notowano ponad tysiąc rocznie, po odstąpieniu od kary śmierci ze sporą zwłoką (od 2001 roku) ilość zabójstw w naszym kraju bardzo powoli, ale zaczęła spadać do 625 w tamtym roku.
moim zdaniem zniesienie kary śmierci świadczy o dojrzałości społeczeństwa, stopniu cywilizacji, mniejszej skłonności do przemocy.

myślę, że Ty po prostu jesteś na innym etapie rozwoju cywilizacyjnego.
trochę bliżej drzewa.


Wychidzi na to, ze ci co mieli byc skazani na kare smeirci to masochisci, niema kary smierci, wiec niema co popelniac przestepstwa, bo sie nie oplaca ! :mrgreen:


:)
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » wtorek 29 listopada 2022, 05:27

Blacksmith napisał(a):Jeśli moje pokolenie dostanie mniej niż trzeba to wyjdziemy na ulicę i "wynegocjujemy" odpowiednią kasę na emeryturę. Albo poleje się... coś tam". Nie będzie jak za Twojego pokolenia. że zgadzamy się na wszystko co zaoferujecie. Oj nie. Moje pokolenie będzie się bić o swoje. gwarantuje.


Chyba jedank tak nie bedzie, nie to pokolenie ! Pojdzie jak barany do rzezni, niestety !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » wtorek 29 listopada 2022, 08:51

Jak dziecko:
Jeżeli rodzic zarabia np. 5000 zł, a utrzymanie kosztuje 3000zł może dzieciakowi dać kieszonkowego 500zł.
Ale jak jego dochody się skurcza do 4000 i utrzymanie wzrośnie do 3500, to z czego?
Może dzieciakowi dalej płacić taką sumę, ale po jakimś czasie zabraknie na opłaty i wywala ich z mieszkania.

Cały czas jesteś w przekonaniu, że pieniądze spadają z nieba. Coraz mniej jest pracujących, a ciągle powiększa się już aż nadto liczna armia emerytów.

Gdy Ty będziesz w wieku emerytalnym będzie takich około 11 mln, więc każdy pracujący (których będzie mniej) będzie miał na utrzymaniu 1,5 emeryta.
Jeżeli obłożysz go za wysokimi podatkami wyjedzie np. do Monachium pracować w domu starców i cały system runie.
Będzie jak z naszą opieką zdrowotną, jak coś naprawdę potrzebujesz nie ma co liczyć na NFZ i za kasę idziesz do prywatnego.
Jak dzisiaj nie zaczniesz odkładać na swój fundusz emerytalny, to na starość nie zwiążesz końca z końcem.

Poza tym już widzę demonstrację emerytów palącą pod sejmem opony.

Ale nie martw się ludzi tak naiwnie patrzących na ekonomię jest więcej.
W budżecie na przyszły rok przyjęto inflację na poziomie 9% co jest fikcją, jak cały budżet.
Między innymi dlatego, aby tylko raz rewaloryzować emerytury, w mniejszym stopniu i znowu okpić emerytów.
Rząd ogłasza nowy program budowy mieszkań, bo stary na 3mln nie wypalił, bo był fikcją.
Teraz młodzi mają dostawać kredyty na 2%, tylko skąd te kredyty?
Jeżeli będą, to trzeba będzie tych biorących kredyty obłożysz nowymi podatkami.

Jeżeli chcesz mieć jakąś starość, to zrób coś aby nabyć prawa emerytalne w Niemczech, bo tutaj już się wali, nawet jak ktoś rozsądny zacznie tym zarządzać, to na pewno do Twojej emerytury sytuacja się nie uspokoi, bo jesteśmy zadłużeni bardziej niż za Gierka.
Wydaje mi się że jeszcze nasze wnuki to odczują.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » wtorek 29 listopada 2022, 10:01

Cyryl8 napisał(a):Jak dziecko:
Jeżeli rodzic zarabia np. 5000 zł, a utrzymanie kosztuje 3000zł może dzieciakowi dać kieszonkowego 500zł.
Ale jak jego dochody się skurcza do 4000 i utrzymanie wzrośnie do 3500, to z czego?
Może dzieciakowi dalej płacić taką sumę, ale po jakimś czasie zabraknie na opłaty i wywala ich z mieszkania.

Cały czas jesteś w przekonaniu, że pieniądze spadają z nieba. Coraz mniej jest pracujących, a ciągle powiększa się już aż nadto liczna armia emerytów.

Gdy Ty będziesz w wieku emerytalnym będzie takich około 11 mln, więc każdy pracujący (których będzie mniej) będzie miał na utrzymaniu 1,5 emeryta.
Jeżeli obłożysz go za wysokimi podatkami wyjedzie np. do Monachium pracować w domu starców i cały system runie.
Będzie jak z naszą opieką zdrowotną, jak coś naprawdę potrzebujesz nie ma co liczyć na NFZ i za kasę idziesz do prywatnego.
Jak dzisiaj nie zaczniesz odkładać na swój fundusz emerytalny, to na starość nie zwiążesz końca z końcem.

Poza tym już widzę demonstrację emerytów palącą pod sejmem opony.

Ale nie martw się ludzi tak naiwnie patrzących na ekonomię jest więcej.
W budżecie na przyszły rok przyjęto inflację na poziomie 9% co jest fikcją, jak cały budżet.
Między innymi dlatego, aby tylko raz rewaloryzować emerytury, w mniejszym stopniu i znowu okpić emerytów.
Rząd ogłasza nowy program budowy mieszkań, bo stary na 3mln nie wypalił, bo był fikcją.
Teraz młodzi mają dostawać kredyty na 2%, tylko skąd te kredyty?
Jeżeli będą, to trzeba będzie tych biorących kredyty obłożysz nowymi podatkami.

Jeżeli chcesz mieć jakąś starość, to zrób coś aby nabyć prawa emerytalne w Niemczech, bo tutaj już się wali, nawet jak ktoś rozsądny zacznie tym zarządzać, to na pewno do Twojej emerytury sytuacja się nie uspokoi, bo jesteśmy zadłużeni bardziej niż za Gierka.
Wydaje mi się że jeszcze nasze wnuki to odczują.


Cyryl, jak Ty to czarno widzisz !

Nie bedzie zle, kaczor wypowie wojne i sie podda, problem rozwiazany !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » wtorek 29 listopada 2022, 10:17

Blacksmith napisał(a):...Czy w Chinach tak jest?? Poproszę o dane...


nie wiem czy dane z Chin są wiarygodne, ale jak tak Ci się tak tam podoba, to możesz się przenieść, jesteś wolnym człowiekiem.

gdy cały naród siedzi w czymś co zamieniono na obóz pracy, to trudno mówić o czymkolwiek.

ks-rider napisał(a):...Nie bedzie zle, kaczor wypowie wojne i sie podda, problem rozwiazany !...


tylko komu się podda?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez gumik » wtorek 29 listopada 2022, 15:03

Blacksmith napisał(a): gumik napisał(a):
I właśnie dałeś dowód na to, że robienie referendum w każdej sprawie, to nie jest dobry pomysł.

'
Aha.. sondaże złe bo gumikowi sondaże nie pasują do światopoglądu? A Ty właśnie dałeś dowód, że chcesz być królem świata. Dlaczego chcesz odebrać LUDOWI decydowanie o tym co chce? Decyzja ludu jest jednoznaczna... kara śmierci musi być!!!

gumik napisał(a):
Zapytaj ludzi, czy chcą niepracowac i mieć zapewnioną willę z basenem. Duża większość odpowie, że tak. To jest głos ludu. Czy ma to sens?


O co Ty chcesz pytać tych ludzi?
Ludzi trzeba pytać o realistyczne rzeczy. O to co jest realne do spełnienia. Ludzie chcą kary śmierci!!

Chciałem Ci tylko uświadomić, że decyzje ludu nie zawsze będą słuszne. Ale Ty celowo zignorowaleś ten argument odwracając kota ogonem.
Realny przykład w takim razie. Cyryl pisał. Duża większość ludzi chciałaby zmniejszyć wiek emerytalny. Niestety to nieroztropna decyzja.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » wtorek 29 listopada 2022, 17:43

to jest jak z dzieckiem.

wolałoby jeść na okrągło słodycze, zamiast chodzić do szkoły spędzać czas przy grach komputerowych i TV.
tylko po paru latach nie miałoby zębów, rozwaloną wątrobę, nerki i układ trawienny, w wieku naście lat zaawansowaną cukrzycę oraz zlasowany mózg.

dlatego też wybiera się tych mądrzejszych (sejm, senat), którzy będą w naszym imieniu rządzić, jak rodzic dozując dziecku w rozsądnym stopniu pracę, naukę i rozrywkę.

taki jest ogólny zamysł obecnych systemów rządzenia w rozwiniętych krajach.

patrząc na nasz kraj widać, że i to można zepsuć.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 214 gości