Konfiskata auta

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » poniedziałek 21 listopada 2022, 19:21

Blacksmith napisał(a):W sumie to prawda. Zapewne znajdą się osoby co pojadą po pijaku nawet gdyby karą była bezwzględna gilotyna. Choć w tym przypadku recydywa by już nie groziła.
Niestety póki technika nie jest tak zaawansowana aby samochód uniemożliwił jazdę osobie pijanej to musimy polegać na karach.


He, he, ten text z recydywa zajefajnie mi sie podoba ! :mrgreen:

Technike zawsze da sieobejsc, u mnie na wsi co niktorzy maja zamontowane alkomaty, ze niby nie odpalisz auta , bo trzeba dmuchac. Co sprytniejsi woza z soba " Blasebakg'i " takie jak w kuzni i obchodza.... :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 21 listopada 2022, 19:33

ks-rider napisał(a):
Blacksmith napisał(a):W sumie to prawda. Zapewne znajdą się osoby co pojadą po pijaku nawet gdyby karą była bezwzględna gilotyna. Choć w tym przypadku recydywa by już nie groziła.
Niestety póki technika nie jest tak zaawansowana aby samochód uniemożliwił jazdę osobie pijanej to musimy polegać na karach.


He, he, ten text z recydywa zajefajnie mi sie podoba !...


czytałem, że podczas szkolenia przeciw terrorystom - samobójcom, tłumaczy się że ci zamachowcy nie mają doświadczenia.
Cyryl8
 
Posty: 2437
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez Blacksmith » wtorek 22 listopada 2022, 22:58

ks-rider napisał(a):Sprawiedliwie bedzie gdy nie bedzie konfiskaty, tylko odsiadka bez zwiasow ! ( Zaraz wyskoczy sie, ze podatnik placi :mrgreen: ! )

To akurat byłoby łatwe do realizacji, tylko wystarczą chęci wymiaru sprawiedliwości. Wykonywanie jakichś robót, np. przy zieleni miejskiej, przy sortowaniu odpadów czy coś albo brak jedzenia. A zapewniam... brak jedzenia to WIELKA motywacja do wykonywania pracy. Taki osadzony po 3-4 dniach padnie na ziemię i będzie błagał o wykonywanie pracy w zamian za jedzenie.
Patologia i hańba, że u nas tego nie ma.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2052
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » środa 23 listopada 2022, 08:28

Byłbyś szczęśliwy w Rosji radzieckiej z czasów Stalina, czy dzisiejszej KRLD, bo tam system kar jest/był identyczny z tym co Ci odpowiada.
Cyryl8
 
Posty: 2437
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » czwartek 24 listopada 2022, 05:15

Blacksmith napisał(a):To akurat byłoby łatwe do realizacji, tylko wystarczą chęci wymiaru sprawiedliwości. Wykonywanie jakichś robót, np. przy zieleni miejskiej, przy sortowaniu odpadów czy coś albo brak jedzenia. A zapewniam... brak jedzenia to WIELKA motywacja do wykonywania pracy. Taki osadzony po 3-4 dniach padnie na ziemię i będzie błagał o wykonywanie pracy w zamian za jedzenie.
Patologia i hańba, że u nas tego nie ma.


Wydaje Ci sie ! Jak myslisz, dlaczego niewolnictwo zostalo zniesione - podpowiem, wydajnosc pracy. W mojej klatce mieszkalo kiedys 4 klawiszy z ktorymi czesto rozmawialem. W pudle maja zaklady pracy, i nie jestes w stanie zmusic ich do niczego a Twoim zasranym obowiazkiem jest danie im ubrania, zarcia i opieki zdrowotnej. W przeciwnym wypadku komisja ochrony praw czlowieka zrobi z TOBA porzadek.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez Blacksmith » czwartek 24 listopada 2022, 06:25

ks-rider napisał(a):W pudle maja zaklady pracy, i nie jestes w stanie zmusic ich do niczego a Twoim zasranym obowiazkiem jest danie im ubrania, zarcia i opieki zdrowotnej. W przeciwnym wypadku komisja ochrony praw czlowieka zrobi z TOBA porzadek.

Wiem, że tak jest. Ale to jest właśnie chore. A zmuszać do pracy nie trzeba... głód by sam zmusił.

Cyryl8 napisał(a):Byłbyś szczęśliwy w Rosji radzieckiej z czasów Stalina, czy dzisiejszej KRLD, bo tam system kar jest/był identyczny z tym co Ci odpowiada.

Mam wrażenie, że Tobie z kolei odpowiada, że ci ludzie są utrzymywani z Twoich podatków. Mnie nie odpowiada.

Nikt nie mówi, że ma być identycznie jak za Rosji Stalina, prawo szariatu w Iranie, czy w Arabii Saudyjskiej, gdzie jak choćby dzisiaj czytałem masowo poleciały głowy... w dosłownym znaczeniu.
Prawo można by odpowiednio zmodyfikować na nasze warunki. Np. za kradzież baty ale nie kamieniowanie za to, że kobieta łydki pokaże czy coś.

W Twoim "cywilizowanym" świecie, jak np. w Norwegii taki Breivik za zabójstwo 80 młodych ludzi dostał za karę pobyt w sanatorium gdzie narzekał i pisał skargi, że nie dają mu najnowszych konsol do gier i musi korzystać ze starych.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2052
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » czwartek 24 listopada 2022, 10:40

Blacksmith napisał(a):...Nikt nie mówi, że ma być identycznie jak za Rosji Stalina,..


Blacksmith napisał(a):...A zapewniam... brak jedzenia to WIELKA motywacja do wykonywania pracy...


głód był powszechnie stosowany za Stalina w obozach pracy i nie tylko.
jeżeli głód chcesz stosować jako karę lub motywację, to jak ma być inaczej niż za Stalina?
to w czym jesteś lepszy od Stalina czy Kim Dzong Una, który głodem motywuje cały naród do pracy?

niestety tylko w państwach gdzie obowiązuje szariat stosowane są kary chłosty.
musisz pamiętać, że prawo jest zawsze spójne, więc jeżeli są stosowane w jakimś zakresie kary średniowieczne, to obowiązują one w innych dziedzinach.
jeżeli w jednym zakresie jest prawo współczesne, to i w innych dziedzinach też.

Blacksmith napisał(a):...W Twoim "cywilizowanym" świecie, jak np. w Norwegii taki Breivik za zabójstwo 80 młodych ludzi dostał za karę pobyt w sanatorium gdzie narzekał i pisał skargi, że nie dają mu najnowszych konsol do gier i musi korzystać ze starych.


masz rację ale tylko częściowo, bo w historii Norwegii taki Breivik trafił się tylko raz, a prawo jest stosowane ciągle, codziennie i dotyczy wszystkich.
patrząc na przestępczość w Norwegii i jakość życia statystycznego obywatela, chyba jest trochę lepiej niż w ZSRR za Stalina czy w państwach islamskich.

oczywiście, prawo jest dziełem człowieka i jak człowiek jest niedoskonały, to jego prawo też.
jest to zbiór pewnych przepisów, ale życie pokazuje tak wiele przypadków, że nie sposób wszystkich przewidzieć i znaleźć dla nich rozwiązanie.
ale są systemy prawne lepsze i gorsze, my - Europejczycy mamy okres średniowiecza już za sobą, a o skuteczności prawa świadczy przestępczość w danym kraju.

ja również nie znam lekarstwa na wszystko, ale skłonny jestem przychylać się do rozwiązań najskuteczniejszych.
Cyryl8
 
Posty: 2437
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez gumik » czwartek 24 listopada 2022, 15:39

Blacksmith napisał(a):Mam wrażenie, że Tobie z kolei odpowiada, że ci ludzie są utrzymywani z Twoich podatków. Mnie nie odpowiada.


Tyle, że jakbyś nie płacił na więziennictwo, to nawet byś tego nie zauważył. Już gdzieś to wyliczałem tu. To jest nieznaczny promil budżetu.

Grunt, że niebezpieczne osoby są odizolowane. A to czy siedzą w sanatorium, czy w kołchozie, to już mnie mało interesuje skoro praktyczna różnica jest dla mnie żadna.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » czwartek 24 listopada 2022, 22:22

gumik napisał(a):...Grunt, że niebezpieczne osoby są odizolowane. A to czy siedzą w sanatorium, czy w kołchozie, to już mnie mało interesuje skoro praktyczna różnica jest dla mnie żadna.


tak jak kiedyś pisałem, nasz kolega albo jest bardzo młody, albo ma jeszcze sposób myślenia 12-latka.

jest coś takiego jak czas, którego nigdy już nie odzyskasz.
tak jak napisałeś: nie ważne czy jesteś w sanatorium czy w kołchozie, jesteś tam gdzie nie chcesz i robisz rzeczy jakich nie chcesz lub nie możesz robić rzeczy jakich chcesz.

weźmy takiego Breivika, popełnił zbrodnię mają 32 lata, został osadzony na 10 lat, a potem sąd skazał go na najwyższy wymiar kary w Norwegii - 21 lat.
czyli wyjdzie mając 54 lata (czas rozprawy).

teraz wyobraź sobie ile tracisz będąc w odosobnieniu między 32 i 54 rokiem życia.
w tym czasie większość ludzi się żeni, doczekuje się dzieci (czasem wnuków), osiąga największe sukcesy w pracy, w tym czasie jesteśmy najbardziej kreatywni.

on tego okresu w życiu nie ma i nie będzie miał i tu czy w tym czasie będzie przebywał w surowej celi czy w luksusach niewiele to zmieni, może szybciej minie mu czas, ale tego straconego nikt i nic mu nie zwróci.

jeżeli nie nasz kolega nie potrafi sobie tego wyobrazić, to najlepiej ocenić to mając 54 lata, więc musi poczekać, pod warunkiem że jego życie nie polega tylko na zaliczeniu dnia dzisiejszego, bo wtedy faktycznie życie na wolności niczym się nie różni od życia w odosobnieniu w lepszych warunkach.
Cyryl8
 
Posty: 2437
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » czwartek 24 listopada 2022, 22:40

[quote="Blacksmith"]
Wiem, że tak jest. Ale to jest właśnie chore. A zmuszać do pracy nie trzeba... głód by sam zmusił.
[/guote]

Blacksmith

zrozum jedno jest roznica gdy pozbawiasz kogos wolnosci i MUSISZ zapewnic mu warunki bytu, bez wzgledu na to czy Ci sie podoba czy tez nie ! Nalezy mu sie jak psu buda !

Zauwaz roznice, ze to zupelnie co innego gdy glod zmuszy do pracy wolnego obywatela a skazanca !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez Blacksmith » piątek 25 listopada 2022, 00:05

gumik napisał(a):Tyle, że jakbyś nie płacił na więziennictwo, to nawet byś tego nie zauważył. Już gdzieś to wyliczałem tu. To jest nieznaczny promil budżetu.

Tu nie chodzi czy na więziennictwo idzie rocznie 10 miliardów czy 10 mln. zł. I czy budżet to odczuwa czy nie. Chodzi o zasady. Po prostu uważam, że osadzony powinien sam zapylać na swoje utrzymanie w pudle.
Więzienia powinny być samofinansujące się!

Tu nie chodzi o to aby JEDYNIE odizolować osadzonego od społeczeństwa. To jest ważne, ale on ma też odczuwać, że ponosi karę.

Cyryl8 napisał(a):teraz wyobraź sobie ile tracisz będąc w odosobnieniu między 32 i 54 rokiem życia.

O czym Ty w ogóle piszesz? Jak śmiesz w ogóle coś takiego pisać!!?? Co mnie obchodzi, że pełnoprawny terrorysta tam straci lata życia? A co z latami życia tych 80 młodych ludzi? Do kupy to tysiącami lat ich życia. O tym już w ogóle nie pomyślałeś!! Nawet słowa o nich nie napisałeś.

No nic. Nie zgadzamy się w tym temacie po prostu.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2052
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » piątek 25 listopada 2022, 07:30

Co jam śmieć lub nie śmieć?
Taki jest wyrok sądu norweskiego, nie mój.
Próbuję wytłumaczyć dlaczego.

W USA są wyroki skazujące na np. 200 lat więzienia i matematycznie może by się zgadzało, ale czy jest wykonalne?

Przypominam, że system kar ustanawia społeczeństwo poprzez wybranych przedstawicieli, więc jak chcieli - tak mają.

Nam może się to podobać lub nie, jednak tego nie zmienimy, ale jako wolni ludzie możemy wybrać kraj o odpowiadającym nam systemie prawnym.
Zawsze możesz wyjechać i zamieszkać w krajach islamskich lub w KRLD.
Cyryl8
 
Posty: 2437
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » piątek 25 listopada 2022, 10:35

Blacksmith napisał(a):Tu nie chodzi czy na więziennictwo idzie rocznie 10 miliardów czy 10 mln. zł. I czy budżet to odczuwa czy nie. Chodzi o zasady. Po prostu uważam, że osadzony powinien sam zapylać na swoje utrzymanie w pudle.
Więzienia powinny być samofinansujące się!

Tu nie chodzi o to aby JEDYNIE odizolować osadzonego od społeczeństwa. To jest ważne, ale on ma też odczuwać, że ponosi karę.

Dalej nie rozumiesz !

O ile moge zgodzic sie z pewnymi aspektami tak,

Zasada kraju cywilizowanego jest wlasnie utrzymywanie wiezien i w nich osadzonych. Smieszy mnie w tej chwili, gdy czytam, on ma poniesc kare !

Wiec sie zapytam ? A siedzac on tej kary nie ponosi ? Bo moze uwazasz, ze to wakacje ? Jezeli chcesz aby osadzony pracowal, to niestety ale musisz mu za to zaplacic ! Wtedy pudlo nie jest niczym innym jak posrednikiem pracy. W mojej wsi jest sporo zakladow na terenie pudla w ktorych wiezniowie pracuja ale dostaja za to minimalna kase.

Co do budget'u to wolal bym o wiele aby jacys decydenci nie rozpierdälali tej kasy na prawo i lewo, tylko wydawali ja z glowa co wogole nie jest mozliwe. Teraz moze oblich sobie ile kasy idzie na to wieziennictwo a ile idzie na ochrone pomnikow bo spoleczenstwo sie burzy ! Sprawdz sobie na co pisiory wydaja kase a co wazniejsze sprawdz roznice %% ile tego jest i jak sie to ma, to tak dla zasady !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » piątek 25 listopada 2022, 14:05

myślę, że cała dyskusja jest bezprzedmiotowa, bo mamy kompletnie inny system wartości.

dla mnie karą byłoby pędzenie monotonnego trybu życia.
nie potrafię robić ciągle tych samych rzeczy.

całe swoje życie robię coś nowego, teraz to symulator, tworzenie materiałów do e-learningu.
dla mnie cały urok życia polega na tym, że nie wiadomo co będę robił jutro.
odpoczynek to cygańskie życie w kamperze w drodze, gdzie oczy poniosą, z wieloma niespodziankami.

następna sprawa, jako człowiek dojrzały zdaję sobie sprawę z upływu czasu i jego nieuchronnej utracie.

poza tym bardzo cenię wolność, chcę robić to o czym sam decyduję, nawet jeżeli są to niezbyt trafione decyzje.
największą karą jest zabranie możliwości wpływania na własne życie.

ale znam ludzi, którzy wolą aby decydować za nich, podejmowanie decyzji jest dla nich z jednej strony mordęgą, z drugiej jest na kogo zwalić złe konsekwencje, a codzienna rutyna jest dla nich czymś najważniejszym.

dla nich kara więzienia w lepszych warunkach może wydawać się błogosławieństwem.

niech to będzie ilustracją:
https://www.youtube.com/watch?v=w019MzRosmk
Cyryl8
 
Posty: 2437
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez gumik » piątek 25 listopada 2022, 17:47

Blacksmith napisał(a):O czym Ty w ogóle piszesz? Jak śmiesz w ogóle coś takiego pisać!!?? Co mnie obchodzi, że pełnoprawny terrorysta tam straci lata życia? A co z latami życia tych 80 młodych ludzi? Do kupy to tysiącami lat ich życia. O tym już w ogóle nie pomyślałeś!! Nawet słowa o nich nie napisałeś.

No nic. Nie zgadzamy się w tym temacie po prostu.


Tych młodych ludzi nikt już nie przywróci do życia. Więc z tej perspektywy jest to zupełnie wszystko jedno jaka będzie kara. Myślisz że rodziny będą czuły się lepiej? Będą mialy większą satysfakcję jak kara będzie surowsza? Nie ma ŻADNEGO sposobu, aby przywrócić stan poprzedni. Jedyne co możesz zrobić, to zapobiec żeby ta osoba nie zrobiła tego jeszcze raz. Możesz to zrobić jej sposobem, poprzez terror. Wtedy się wiele od niej nie różnisz. Albo możesz to zrobić w cywilizowany sposób. Ty wybierasz.

Nie będę już wspominał o przypadkach nieprawidłowych wyroków....
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości