Nowe znaki w Niemczech

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Nowe znaki w Niemczech

Postprzez Cyryl8 » sobota 08 października 2022, 10:22

mam prośbę do naszego kolegi z Niemiec o pomoc, bo na pewno jest lepiej zorientowany.

w Niemczech pojawiły się nowe znaki drogowe, jeden dotyczy pojazdów autonomicznych, drugi możliwość jazdy buspasem pojazdem z kierowcą i co najmniej dwoma pasażerami, trzeci zalecane ominięcie miejsc w których mogą się tworzyć korki.

nie wiem czy są jeszcze jakieś nowe i może więcej szczegółów.
Załączniki
pojazd autonomiczny.png
pojazd autonomiczny.png (115.49 KiB) Przeglądane 6192 razy
trzy osoby.jpg
ominięcie miejsc niebezpiecznych.jpg
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Nowe znaki w Niemczech

Postprzez ks-rider » sobota 08 października 2022, 11:43

Kolega z Niemiec sie nie wypowie, bo jak na razie jestes pierwszy od ktorego to slysze :mrgreen:

Sorry Cyryl, nie zawsze mozna wygrac ! :mrgreen:

Pytanie od kiedy te znaki maja wejsc ?

Za zwyczaj, o nowinkach dowiadujemy sie na doszkalaniu, a tu jeszcze bodajze rok trzeba odczekac, bo sa co 4 lata :mrgreen:

Chyba, ze wlasciciel szkoly raczy poinformowac lub natkniesz sie na nie prowadzac teorie i wtedy jest jasne :mrgreen:

Brzmi troche dziwnie ale taki lajf. :mrgreen: No chyba, ze jestes w " stowarzyszeniu ", wtedy zostajesz poinformowany, ale to kosztuje 230 € rocznie,a ja wydaje kase na konkrety a nie ma pierdöly.



:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Nowe znaki w Niemczech

Postprzez Cyryl8 » sobota 08 października 2022, 17:23

w Polsce warsztaty doskonalenia zawodowego dla wykładowców i instruktorów są co rok, niestety kiedyś były rzeczywiste, dzisiaj są papierowe.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Nowe znaki w Niemczech

Postprzez ks-rider » sobota 08 października 2022, 21:59

U mnie co 4 lata ale faktycznie musisz je odbyc. Bez zaswiadczenia nie masz prawa dalszego szkolenia.

Do tej pory zawsze bralem szkolenie motocyklowe na torze, ale z cenami powariowali wiec ostatnie robilem z zakresu kat. B,

Nastepne chyba rowniez bedzie z " B ", chyba, ze bedzie organizowal kumpel instruktor techniki jazdy z " A "


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Nowe znaki w Niemczech

Postprzez Cyryl8 » niedziela 09 października 2022, 06:20

U nas musisz do 7.01. każdego przedstawić zaświadczenie o odbyciu tych warsztatów.
Bez tego zawieszają Ci uprawnienia.

Kategoria jest obojętna, bo to jest (miała być) aktualizacja przepisów I wymiana doświadczeń między instruktorami.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Nowe znaki w Niemczech

Postprzez ks-rider » niedziela 09 października 2022, 07:17

Cyryl8 napisał(a):U nas musisz do 7.01. każdego przedstawić zaświadczenie o odbyciu tych warsztatów.
Bez tego zawieszają Ci uprawnienia.

Kategoria jest obojętna, bo to jest (miała być) aktualizacja przepisów I wymiana doświadczeń między instruktorami.

U mniekategoria rowniezjest obojetna.

Masz rozne modele

co roku jedendzien

raz na dwa lata dwa dni

raz na czterylata 3 dni


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Nowe znaki w Niemczech

Postprzez Cyryl8 » niedziela 09 października 2022, 07:53

kiedyś na początku, gdy rzeczywiście te warsztaty się odpbywały prowadziłem w paru miastach w Polsce i część poświęcałem na praktykę.

najzabawniejsze było to, że ja również musiałem w urzędzie przedstawić zaświadczenie uczestnictwa i mimo, że sam prowadziłem w roku kilka takich warsztatów, dla urzędników było to nieistotne, musiałem przedstwić zaświadczenie, że byłem słuchaczem takich warszttów i słuchałem tego, co sam mówiłem kilka razy w roku.

tak samo jest ze szkoleniem okresowym dla kierowców zawodowych, w których muszą uczestniczyć co 5 lat.
posiadając prawo jazdy pozwalające mi na pracę w zawodzie kierowcy musiałbym uczestniczyć w takim szkoleniu, czego nie robię, bo nie jest mi to potrzebne.
ale sam prowadzę w formie wykładów takie szkolenia między innymi dla wrocławskich firm transportu miejskiego MPK, czy Michalczewski.
jednak gdybym chciał pracować jako kierowca, również nie miałoby znaczenia dla urzędników, że prowadzę takie szkolenia.
musiałbym iść za taki kurs do kolegi i dostać zaświadczenie ukończenia.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Nowe znaki w Niemczech

Postprzez ks-rider » niedziela 09 października 2022, 11:18

Coz, paranoje sa wszedzie.

Ja np. w wojsku naprawialem bron. Oczywiscie mialem zaswiadczenie, ze to robilem, ale to bylo wojsko a nie cywil.

Tak wiec musialem pojsc na kurs i odbebnic.

Gdy robilem PJ musialem odbyc szkolenie z zakresu pierwszej jeratownikiem WOPRstem , mimo tego, ze jestem ratownikiem WOPR.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 194 gości