A-17 i B-33 w okresie epidemii

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: A-17 i B-33 w okresie epidemii

Postprzez Cyryl » niedziela 19 kwietnia 2020, 06:32

gumik napisał(a):Nie można zakładać, że ograniczenie prędkości jest tylko z powodu pobliskiej szkoły. Być może byłoby również, gdyby szkoły nie było, a na celu miałoby ograniczenie prędkości przed przejściem dla pieszych.


gumik napisał(a):Musiałbyś udowodnić, że mniejsza prędkość przed przejściem dla pieszych nie ma sensu. To mogłoby być trudne.


stąd ten wniosek, być może w zamierzeniach było coś innego, ale ja tak to odczytałem.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: A-17 i B-33 w okresie epidemii

Postprzez szymonix » niedziela 19 kwietnia 2020, 13:56

W soboty i niedziele też są nieczynne, więc znaki powinny być obracane w piątek po południu.. Jestem ZA ! ! !
LeszkoII napisał(a):umieszczenie znaku ostrzegawczego nad znakiem zakazu nie jest uzasadnieniem ograniczenia prędkości

Nie wiem czy się mylisz specjalnie, czy prowokujesz, bo ...
Znak B-33 „ograniczenie prędkości” (rys. 3.2.34.1)
powinien być umieszczony tylko w tych przypadkach, gdy warunki drogowe, otoczenie drogi lub zastosowane oznakowanie ostrzegawcze i urządzenia
bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą w niedostateczny sposób wskazywać kierującym na konieczność zmniejszenia prędkości.
Znak B-33 w zasadzie powinien być poprzedzony znakami ostrzegawczymi podającymi przyczynę ograniczenia prędkości, np. roboty na drodze, niebezpieczny zakręt, śliska jezdnia, inne niebezpieczeństwo itp.
Nie stosuje się znaków B-33, jeśli kierujący w jednoznaczny, niebudzący wątpliwości sposób może ocenić geometrię drogi oraz jej stan
techniczny.

W zasadzie ta 40ka nie musi tu stać wcale - znak ostrzegawczy wymusza szczególna ostrożność a za chwile jest pdp..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: A-17 i B-33 w okresie epidemii

Postprzez Cyryl » niedziela 19 kwietnia 2020, 15:18

dokładnie chodziło mi o coś takiego jak na zdjęciu.

jednak moje pytanie w pierwszym poście jest retoryczne ponieważ zachowania policji można przewidzieć pamiętając o tym jak postępowałą w przeszłości.

we Wrocławiu na ulicy Hutniczej jest Vi LO i tam jest/było (dawno tamtędy nie jeździłem, a przez długi czas była to moja codzienna droga do pracy) również ograniczenie prędkości takim znakiem.

przez cały rok żaden policjant tam się nie zjawił, jednak zaraz po zakończeniu roku szkolnego pojawiał się patrol z radarem karając jadących za szybko.
Załączniki
droga do szkoły1.png
droga do szkoły1.png (132.4 KiB) Przeglądane 3254 razy
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: A-17 i B-33 w okresie epidemii

Postprzez waw » niedziela 19 kwietnia 2020, 17:30

Warto żeby policjanci (i nie tylko oni)pamiętali co mówi kodeks wykroczeń:
Art. 1. § 1. Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę...
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 35 gości