Sytuacje z rowerzystami

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez mp0011 » czwartek 03 sierpnia 2023, 14:26

Cyryl8 napisał(a):może inny przykład:

gość pobazgrał coś na kamienicy na wrocławskim rynku i dostaje jakiś mandat, a ja chciałbym aby zapłacił za usuwanie szkód jakie uczynił.
nie będę wyszczególniał, ale wszelkie prace jakie dokonuje się na zabytkach ze względu na nadzór konserwatora zbytków koszty idą dwukrotnie w górę.

podsumowując, gość robi szkody na 100 - 200 tyś zł, a dostaje mandat na 200-1000zł. dlaczego my jako podatnicy mamy do tego dopłacać?

wracając do tematu:

powiedzmy, że na skutek tej działalności poszkodowanych było 10 osób, 5 z nich uszkodziło rowery (niewielka suma), ale 5 z nich ucierpiało na zdrowiu.
jeżeli podliczymy koszty leczenia, kwoty które te osoby zarobiłby gdyby nie kontuzje spowodowane tym działaniem, wyjdą już poważne sumy.

gdybyś to Ty był sprawcą co wybrałbyś:
10 - 20 batów, czy 200 - 300 tyś do zapłaty?


Ja tam uważam, że za celowe i powtarzające się dewastacje powinna być kara więzienia (lub areszt domowy) połączona z obowiązkową pracą na rzecz społeczeństwa (lub kopanie rowów, albo kamieniołomy) za minimalną stawkę. Siedzi aż spłaci wyrządzone szkody. Oczywiście w międzyczasie opłaca też koszty swojego utrzymania.

Często nowe stacje PKP mają połowę szyb rozwalonych. Może sama taka szyba jakoś mega droga nie jest, ale sądzę, że jakby patus który ją rozwalił musiał pomachać 3 miesiące łopatą żeby ją spłacić z minimalnej, to następnym razem moczył by się na sam dźwięk tłuczonego szkła...


BTW. Co do zdjęcia z kratką... to raczej nie jest u nas (inne znaczki roweru). I u nas stosuje się prostokątne odpływy, między innymi z tego powodu ;)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez Cyryl8 » czwartek 03 sierpnia 2023, 15:02

wszystko fajnie, ale:
1. skąd weźmiesz tyle więzień?
2. skąd weźmiesz tylu strażników do pilnowania w czasie odsiadki i w czasie pracy?
3. większość wandali nie potrafi robić niczego?
4. minimalna płaca dzisiaj to 23,50zł, a jest sporo ludzi pracujących za mniej, więc czy to sprawiedliwe?

tak jak wspomniałeś rozwiązanie jest nadzwyczaj proste: zastosować kratkę inną nawet symetryczną, np taką:
https://allegro.pl/oferta/ruszt-oslony- ... PUEALw_wcB

1. kara dla projektanta za taki projekt, ale nie musi być chłosta, wystarczy zamknąć dostęp do projektów publicznych.
2. zamiast przestawiać tą kratkę, czy zmieniać polski system penitencjarny nie lepiej wydać z własnej kieszeni 12,39zł i zmienić tą pokrywę?
Załączniki
1i.jpg
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez ks-rider » czwartek 03 sierpnia 2023, 22:43

Blacksmith napisał(a):
-Takie samochody zazwyczaj są regularnie serwisowane i utrzymywane w dobrym stanie technicznym.
-Szkoły jazdy często wymieniają swoje samochody co kilka lat, więc samochody te są stosunkowo nowe i mają niewielki przebieg.
-Mogą one mieć dodatkowe funkcje, które są przydatne podczas nauki jazdy, takie jak pedały podwójnego sterowania lub dodatkowe lusterka.

WADY:
-Zazwyczaj te samochody nie są wyposażone w dodatkowe funkcje, które byłyby przydatne w codziennej jeździe, takie jak systemy nawigacyjne czy klimatyzacja.
-Często te samochody są lakierowane w charakterystyczne barwy szkoły nauki jazdy, co może oznaczać, że trudno będzie sprzedać taki samochód w przyszłości, gdy będziesz chciał się go pozbyć."


Zadko kto w Niemczech kupuje auto na nauke jazdy. Z regoly jest to 2 - lati lesing. Co do przebiegu, to jest roznie, jak ktos mieszka blisko szkoly, to fakt, moze miec i 25 000 przebieg rocznie a moze miec i 50 000 km jak mieszka w wiekszej odleglosci.

Przy leasing'u nikt, nie odda Ci pedlow bo te przechdza do tego samego modelu tylko nowego. Ale owszem, moze sie trafic. JA uzywam uniwersalnych na linkach i mam je juz 16 lat, Przechodza z auta do auta.

Lusterka tez zabieram, tak aby wogole nikt nie wiedzial, ze auto jezdzilo na nauce jazdy.

W dzisiejszych czasach kazde auto ma klime. Navi to juz inna bajka, ale mysle, ze rowniez.

Raczej nikt nie lakieruje, bo wszyscy oklejeja, wtedy tylko polerka,


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez ks-rider » czwartek 03 sierpnia 2023, 22:52

Blacksmith napisał(a):Przykre są też komentarze zamieszczone pod tym postem...

-Wagnerowcy już działają :spoko:

-Metoda obrzydliwa ale jak najbardziej zrozumiała
-Rowerzyści, największa zaka*a ruchu drogowego.

-Tak trzeba robić i je*** rowerzystów
-Przyjdą takie czasy, że rowerzyści będą tylko w podręcznikach do historii

-Dobra opcja. Wymusza zwolnienie rowerzysty na skrzyżowaniu. Do zera

-To się k**** patrzy gdzie się jedzie, nie?


Źle się dzieje w tym narodzie


Przyszlo Ci na mysl, ze oni sami wypracowali sobie taka a nie inna opinie ?

Sa bezkarni, bo sa anonimowi, przykrecic im tablice rejestracyjne i sprawa ulegla by odmienie !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez Blacksmith » piątek 04 sierpnia 2023, 15:08

Cyryl8 napisał(a):tak jak wspomniałeś rozwiązanie jest nadzwyczaj proste: zastosować kratkę inną nawet symetryczną, np taką:
https://allegro.pl/oferta/ruszt-oslony- ... PUEALw_wcB

Jak spojrzałem to się uśmiałem. To jest kratka... np. do prysznicu do odpływu wody. Ale fakt faktem, że mogliby na tych ulicach robić inne te kratki, np. falowane.
Cyryl8 napisał(a):3. większość wandali nie potrafi robić niczego?

Potrafią niszczyć. A więc idealnie nadawaliby się do rozbiórek, itp.
ks-rider napisał(a):Przyszlo Ci na mysl, ze oni sami wypracowali sobie taka a nie inna opinie ?

Ale też nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka :wink:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez Cyryl8 » piątek 04 sierpnia 2023, 15:35

Blacksmith napisał(a):,,To jest kratka... np. do prysznicu do odpływu wody...


to zamiast 12,95 zł wydasz 13,95 zł.

wybór jest bardzo duży.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez Blacksmith » piątek 04 sierpnia 2023, 16:44

Pytanie tylko czy mi tak wolno iść i wymienić kratkę od studzienki kanalizacyjnej.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez Cyryl8 » piątek 04 sierpnia 2023, 17:16

znowu dziwi mnie Twoja fascynacja Teksasem, USA itp. gdzie ruch obywatelski jest bardzo silny i z powodu wielkich przestrzeni, małej gęstości zaludnienia obywatele wiele razy w historii musieli brać sprawy w swoje ręce.

a nagle tu przy wymianie kratki odpływowej pokazujesz duszę carskiego urzędnika, który nic nie zrobi bez wyraźnego polecenia, no chyba że za łapówkę.

ja proponuję abyś zapytanie o wymianę tej kratki od razu napisał do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez Blacksmith » piątek 04 sierpnia 2023, 17:52

Nie rozumiemy się chyba. Ja nie chce ani nie namawiam do łamania prawa* W takim Texasie jest prawo do łatwego kupienia i noszenia broni? Jest. I tam bym kupił i nosił od dawna. Natomiast w Polsce muszę przejść całą procedurę, co też swoją drogą mam zamiar zrobić gdy finanse pozwolą.

*Są wyjątki. Bo czasem sobie pozwolę na wychylenie piwa z kumplem gdzieś w parku. Raz dostałem mandat i karnie opłaciłem.
Inna sprawa, że uważam ten przepis za chory bo co komu przeszkadza gdy ktoś kulturalnie sobie piwo w parku wypije i wrzuci puszkę do śmietnika.
W Niemczech można i absolutnie nikomu to nie przeszkadza.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez ks-rider » piątek 04 sierpnia 2023, 18:31

Blacksmith napisał(a):...Natomiast w Polsce muszę przejść całą procedurę, co też swoją drogą mam zamiar zrobić gdy finanse pozwolą.


Ile lat jestes juz w Niemczech ?

Zabierasz sie za to jak rak do stosunku, w Niemczech dawnojuz mialbys zrobione poswiecajac powiedzmy 2 x trzy godziny w miesiacu, i nie mow prosze, ze w miesiacu nie znajdziesz 6 godzin wolnego czasu.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez Blacksmith » piątek 04 sierpnia 2023, 19:06

ks-rider... przecież wiesz jaka jest moja sytuacja i jaka pracę wykonuje. Ja jestem w Niemczech-nazwijmy to -gościnnie. W domach prywatnych. Nie mogę tu za dużo zadziałać.
Muszę być cały czas w miejscu pracy albo w pobliżu na krótko. Tak mniej więcej rocznie to pół roku w DE a pół roku w PL.
ks-rider napisał(a):i nie mow prosze, ze w miesiacu nie znajdziesz 6 godzin wolnego czasu.

Sęk w tym, że ja mogę tyle co pojechać na zakupy i z powrotem.

Ale co innego w Polsce i tu będę działał.

Poza tym nie mam obywatelstwa DE a chyba ono jest niezbędne (?) Nawet w sytuacji gdybym kiedyś zamieszkał na stałe...
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez Cyryl8 » piątek 04 sierpnia 2023, 20:15

Blacksmith napisał(a):...Natomiast w Polsce muszę przejść całą procedurę, co też swoją drogą mam zamiar zrobić gdy finanse pozwolą...


ale ja pisałem o wymianie kratki, na które nie trzeba zezwolenia, a na te 20 zł chyba Cię stać?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez ks-rider » piątek 04 sierpnia 2023, 20:57

Blacksmith napisał(a):ks-rider... przecież wiesz jaka jest moja sytuacja i jaka pracę wykonuje. Ja jestem w Niemczech-nazwijmy to -gościnnie. W domach prywatnych. Nie mogę tu za dużo zadziałać.
Muszę być cały czas w miejscu pracy albo w pobliżu na krótko. Tak mniej więcej rocznie to pół roku w DE a pół roku w PL.
ks-rider napisał(a):i nie mow prosze, ze w miesiacu nie znajdziesz 6 godzin wolnego czasu.

Sęk w tym, że ja mogę tyle co pojechać na zakupy i z powrotem.

Ale co innego w Polsce i tu będę działał.

Poza tym nie mam obywatelstwa DE a chyba ono jest niezbędne (?) Nawet w sytuacji gdybym kiedyś zamieszkał na stałe...


Umowmy sie, ze w tygodniu przysluguje Ci conajmniej jeden dzien wolnego. I to zadna laska, nalezy sie jak psu buda - sory za porownanie.

Obywatelstwa miec nie mosisz, nie pamietam ile ale bodajze po 3 - 5 latach mozesz bez problemu robic pozwolenie. Obywatelstwo nie jest do tego potrzebne.

W PL wyrobil bys sie w 4 miechy, tylko chciec trzeba.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez Blacksmith » piątek 04 sierpnia 2023, 21:01

Cyryl8 napisał(a):ale ja pisałem o wymianie kratki, na które nie trzeba zezwolenia, a na te 20 zł chyba Cię stać?

Ale to nie u mnie te kratki ze zdjęcia i nie wiem gdzie to się znajduje.
ks-rider napisał(a):Umowmy sie, ze w tygodniu przysluguje Ci conajmniej jeden dzien wolnego.

Chciałbym!!! :mrgreen:

Ale niestety nie.

Ja nawet zameldowania nie mam.
ks-rider napisał(a):W PL wyrobil bys sie w 4 miechy, tylko chciec trzeba.

Wiem. Będę działał.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sytuacje z rowerzystami

Postprzez Cyryl8 » piątek 04 sierpnia 2023, 21:13

Blacksmith napisał(a):
Cyryl8 napisał(a):ale ja pisałem o wymianie kratki, na które nie trzeba zezwolenia, a na te 20 zł chyba Cię stać?

Ale to nie u mnie te kratki ze zdjęcia i nie wiem gdzie to się znajduje...


kompletnie mnie nie rozumiesz.

pytałeś o to czy wolno Ci wymienić taką kratkę,
nie ważne gdzie to jest, jeżeli stwarza zagrożenie, to trzeba zmienić jeżeli to nie wymaga od nas większego wysiłku.

noszenie broni w Teksasie i większości stanów wynika z tego, że z braku stróżów prawa, sądów, administracji obywatele musieli często brać sprawy we własne ręce.
to wynika z postawy obywatelskiej, potrzeby utrzymania porządku, a broń w tamtych warunkach była jednym z narzędzi.

jeżeli do tego nie dojrzałeś, czy będziesz miał broń czy nie nie ma znaczenia.
jeżeli nie potrafisz podjąć samodzielnej decyzji w sprawie kratki za 20zł bez konsultacji, to po co Ci broń?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 219 gości