Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Henq » sobota 29 lutego 2020, 01:49

Marcel2727 napisał(a):A ja pytam o skrzyżowanie drogi publicznej z wewnętrzną, chyba widzisz, że jest tu różnica?
Nie! Nie o to pytałeś, zacytowałem o co pytałeś :spoko:
Teraz zmieniłeś i pytasz czy droga publiczna zawsze musi być drogą twardą :spoko:
otóż nie :spoko: są drogi publiczne które nie są drogami twardymi a są drogami gruntowymi!

---EDIT

W przepisie masz jasno podane że skrzyżowanie to przecięcie się (itd...) w jednym poziomie dróg :spoko:
następnie masz podane co nie tworzy skrzyżowania, przecięcie (itd...):
drogi twardej z drogą gruntową
drogi twardej z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze
drogi twardej z drogą wewnętrzną
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez gumik » sobota 29 lutego 2020, 09:49

Marcel2727 napisał(a):
gumik napisał(a):Na co nie mają wpływu?


Według tego co jest napisane to na to czy przecięcie takich dróg jest skrzyżowaniem lub nie.

No I?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » sobota 29 lutego 2020, 13:26

Henq napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):A ja pytam o skrzyżowanie drogi publicznej z wewnętrzną, chyba widzisz, że jest tu różnica?
Nie! Nie o to pytałeś, zacytowałem o co pytałeś :spoko:
Teraz zmieniłeś i pytasz czy droga publiczna zawsze musi być drogą twardą :spoko:
otóż nie :spoko: są drogi publiczne które nie są drogami twardymi a są drogami gruntowymi!

---EDIT

W przepisie masz jasno podane że skrzyżowanie to przecięcie się (itd...) w jednym poziomie dróg :spoko:
następnie masz podane co nie tworzy skrzyżowania, przecięcie (itd...):
drogi twardej z drogą gruntową
drogi twardej z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze
drogi twardej z drogą wewnętrzną


Czyli droga publiczna i wewnętrzna może być skrzyżowaniem. Wystarczy, żeby droga publiczna była drogą gruntową? :eek2:
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Henq » sobota 29 lutego 2020, 17:01

Marcel2727 napisał(a):Wystarczy, żeby droga publiczna była drogą gruntową? :eek2:
Nie.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » sobota 29 lutego 2020, 18:10

Henq napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):Wystarczy, żeby droga publiczna była drogą gruntową? :eek2:
Nie.


To dlaczego skrzyżowanie drogi wewnętrznej z gruntowną nie jest skrzyżowaniem? Cały czas mowa o drodze twardej.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Henq » sobota 29 lutego 2020, 18:40

Marcel2727 napisał(a):To dlaczego skrzyżowanie drogi wewnętrznej z gruntowną nie jest skrzyżowaniem?
a masz napisane powyżej co nie jest skrzyżowaniem? przeczytałeś?
Marcel2727 napisał(a):Cały czas mowa o drodze twardej.
że jak droga gruntowa ma być drogą twardą? :eek2:
za to wewnętrzna może być twarda.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » sobota 29 lutego 2020, 20:18

Henq napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):To dlaczego skrzyżowanie drogi wewnętrznej z gruntowną nie jest skrzyżowaniem?
a masz napisane powyżej co nie jest skrzyżowaniem? przeczytałeś?
Marcel2727 napisał(a):Cały czas mowa o drodze twardej.
że jak droga gruntowa ma być drogą twardą? :eek2:
za to wewnętrzna może być twarda.


Skrzyżowanie dróg.

Ja mówię o przepisie.

Tak, przeczytałem i nawet samo to napisałeś, ale jak to się ma do tego o napisałem?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Henq » niedziela 01 marca 2020, 18:39

Marcel2727 napisał(a):Tak, przeczytałem i nawet samo to napisałeś, ale jak to się ma do tego o napisałem?
no chyba nie przeczytałeś, albo nie zrozumiałeś skoro pytasz czy przecięcie drogi gruntowej z twardą tworzy skrzyżowanie.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » niedziela 01 marca 2020, 22:10

Henq napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):Tak, przeczytałem i nawet samo to napisałeś, ale jak to się ma do tego o napisałem?
no chyba nie przeczytałeś, albo nie zrozumiałeś skoro pytasz czy przecięcie drogi gruntowej z twardą tworzy skrzyżowanie.


Nie twardą tylko publiczną :help:
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Henq » niedziela 01 marca 2020, 22:53

Marcel2727 napisał(a):
Henq napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):Tak, przeczytałem i nawet samo to napisałeś, ale jak to się ma do tego o napisałem?
no chyba nie przeczytałeś, albo nie zrozumiałeś skoro pytasz czy przecięcie drogi gruntowej z twardą tworzy skrzyżowanie.


Nie twardą tylko publiczną :help:
mam wrażenie że ty sam nie wiesz o czym piszesz:
Marcel2727 napisał(a):To dlaczego skrzyżowanie drogi wewnętrznej z gruntowną nie jest skrzyżowaniem? Cały czas mowa o drodze twardej.
no i?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » poniedziałek 02 marca 2020, 14:39

CAŁY CZAS JEST MOWA O DRODZE TWARDEJ W PRZEPISACH, A NIE PUBLICZNEJ.

Czego Henq nie rozumiesz, przytoczenie przepisu drogi twardej to nie jest odpowiedź na skrzyżowanie drogi publicznej, której jak sam napisałeś - może być drogą gruntową.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Cyryl » poniedziałek 02 marca 2020, 19:36

czy to tak trudno zrozumieć, że nie każda droga twarda musi być publiczną, a nie każda droga publiczna musi być twardą?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » poniedziałek 02 marca 2020, 20:51

Cyryl napisał(a):czy to tak trudno zrozumieć, że nie każda droga twarda musi być publiczną, a nie każda droga publiczna musi być twardą?


No to powiedz to Henq, bo on nie rozumie.

Mamy drogę wewnętrzną i gruntową publiczną - według przepisów jakie podaliście jest to skrzyżowanie, ponieważ podane przepisy dotyczą tylko drogi twardej. Tymczasem Henq pisze, że to skrzyżowaniem nie jest i próbuję się dowiedzieć dlaczego :hmm:
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Henq » poniedziałek 02 marca 2020, 21:03

Marcel2727 napisał(a):CAŁY CZAS JEST MOWA O DRODZE TWARDEJ W PRZEPISACH, A NIE PUBLICZNEJ.
Czyli droga wewnętrzna nie może być twarda? :eek2: :wow:

Marcel2727 napisał(a):Czego Henq nie rozumiesz, przytoczenie przepisu drogi twardej to nie jest odpowiedź na skrzyżowanie drogi publicznej, której jak sam napisałeś - może być drogą gruntową.
twoich słów:
Marcel2727 napisał(a):To dlaczego skrzyżowanie drogi wewnętrznej z gruntowną nie jest skrzyżowaniem? Cały czas mowa o drodze twardej.
to co do cholery w końcu jest drogą twardą weź się określ!

Marcel2727 napisał(a):
Cyryl napisał(a):czy to tak trudno zrozumieć, że nie każda droga twarda musi być publiczną, a nie każda droga publiczna musi być twardą?


No to powiedz to Henq, bo on nie rozumie.
Ale to tobie mówimy bo jak na razie to ty tego nie rozumiesz!!! :eek2: :help:

Marcel2727 napisał(a):Mamy drogę wewnętrzną i gruntową publiczną
a ta droga wewnetrza to też gruntowa tak? bo pisałeś, że chodzi o twardą :eek2:

Marcel2727 napisał(a):według przepisów jakie podaliście jest to skrzyżowanie, ponieważ podane przepisy dotyczą tylko drogi twardej. Tymczasem Henq pisze, że to skrzyżowaniem nie jest i próbuję się dowiedzieć dlaczego :hmm:
to się dowiaduj dalej masz wszystko napisane nie moja wina, że nie rozumiesz szukaj kombinuj może dotrze w końcu.

Jeszcze raz po kolei może w końcu załapiesz :eek2:
Twoje pytanie:
Marcel2727 napisał(a):Czyli droga publiczna i wewnętrzna może być skrzyżowaniem. Wystarczy, żeby droga publiczna była drogą gruntową? :eek2:

Moja odpowiedź:
NIE!
Podstawa prawna:
Art 2.10 ...określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;
:eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Cyryl » poniedziałek 02 marca 2020, 21:40

Marcel2727 napisał(a):...Mamy drogę wewnętrzną i gruntową publiczną - według przepisów jakie podaliście jest to skrzyżowanie...


a czasem nie cierpisz na zaniki pamięci?

Marcel2727 napisał(a):W PoRD mamy taki oto opis:
skrzyżowanie - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze


Nie ma nigdzie ani słowa o drodze wewnętrznej, ani publicznej - czyli owe cechy nie mają żadnego wpływu.


nikt inny, ale Ty sam w pierwszej swojej wypowiedzi, co prawda było to dawno bo 27 lutego, więc aż 5 dni temu, ale wydaje mi się, że powinieneś jednak pamiętać.

dodatkowo zacytowałeś niekompletnie, bo w cytacie brakuje w Twojej wypowiedzi końcówki:
"...lub z drogą wewnętrzną".

może inaczej:
aby było skrzyżowanie muszą być co najmniej 2 drogi posiadające jezdnię (z wcześniejszej definicji wynika, że na odcinku co najmniej 20m), oraz żadna z tych dróg (nawet gdy posiadają jezdnię na długości ponad 20m) nie może być dojazdem do obiektu znajdującego się przy drodze i żadna z nich nie może być drogą wewnętrzną.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 94 gości