Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » czwartek 27 lutego 2020, 10:37

W PoRD mamy taki oto opis:
droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;

skrzyżowanie - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze


Nie ma nigdzie ani słowa o drodze wewnętrznej, ani publicznej - czyli owe cechy nie mają żadnego wpływu.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez gumik » czwartek 27 lutego 2020, 15:50

Na co nie mają wpływu?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » czwartek 27 lutego 2020, 19:44

gumik napisał(a):Na co nie mają wpływu?


Według tego co jest napisane to na to czy przecięcie takich dróg jest skrzyżowaniem lub nie.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Cyryl » czwartek 27 lutego 2020, 21:58

Marcel2727 napisał(a):...Nie ma nigdzie ani słowa o drodze wewnętrznej, ani publicznej - czyli owe cechy nie mają żadnego wpływu.


czy masz kłopoty ze wzrokiem czy jesteś aż tak leniwy?

zacytowałeś z PoRD Art. 2 ust. 1, ale już następujących za min ustępów 1a, 1b już nie doczytałeś, więc Twoje "nigdzie" jest po prostu nieprawdą.

przeczytaj jeszcze Art. 2.2. - droga twarda.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » czwartek 27 lutego 2020, 22:49

droga twarda - drogę z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m; inne drogi są drogami gruntowymi;


Co to wnosi do tematu? :hmm:

1a)
droga publiczna – drogę w rozumieniu art. 1 pojęcie drogi publicznej ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 2068, z późn. zm. );
1b)
droga wewnętrzna – drogę w rozumieniu art. 8 drogi wewnętrzne ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych;


A artykuł 8 jest o miejscach do parkowania dla niepełnosprawnych :hmm: Może doprecyzuj o co Ci chodzi, bo chyba sam się gubisz w tych całych przepisach.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Cyryl » piątek 28 lutego 2020, 09:13

nie wiem czy się gubię czy nie, ale sam napisałeś:
Marcel2727 napisał(a):...Nie ma nigdzie ani słowa o drodze wewnętrznej, ani publicznej ...


więc pokazałem Ci że jednak jest i to całkiem blisko.

jeżeli nie zmęczy Cię to, to możesz zajrzeć do rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów na drodze, wtedy przekonasz się, że droga wewnętrzna jest oznaczona odpowiednim znakiem, więc gdzie i jaka jest ma już drugorzędne znaczenie.

natomiast ten temat nie wiem czy jest pytaniem czy stwierdzeniem?
bo nie wiem co i jak mam doprecyzować.

może byś napisał czego oczekujesz, ale w miarę zrozumiałym językiem.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » piątek 28 lutego 2020, 12:01

Z czego mnie uczono przecięcie drogi wewnętrznej i publicznej nie jest skrzyżowaniem, włączamy się nawet do ruchu wyjeżdżając z drogi wewnętrznej na publiczną.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Henq » piątek 28 lutego 2020, 22:41

Marcel2727 napisał(a):Nie ma nigdzie ani słowa o drodze wewnętrznej, ani publicznej - czyli owe cechy nie mają żadnego wpływu.
ty zmień PoRD dobra :thumb2: w obowiązującym jest tak:
skrzyżowanie - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;

:spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Cyryl » piątek 28 lutego 2020, 22:55

Marcel2727 napisał(a):Z czego mnie uczono przecięcie drogi wewnętrznej i publicznej nie jest skrzyżowaniem...


nie wiem z czego Cię uczono.
ale gdybyś był z Afryki pomyślałbym, że uczysz się pilnie przez całe ranki ze swej murzyńskiej pierwszej czytanki...
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » piątek 28 lutego 2020, 22:58

Henq napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):Nie ma nigdzie ani słowa o drodze wewnętrznej, ani publicznej - czyli owe cechy nie mają żadnego wpływu.
ty zmień PoRD dobra :thumb2: w obowiązującym jest tak:
skrzyżowanie - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;

:spoko:


A gdzie masz napisane, że droga twarda = droga publiczna :hmm:

Oraz droga twarda =/= droga wewnętrzna :hmm:
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Henq » piątek 28 lutego 2020, 23:40

Marcel2727 napisał(a):A gdzie masz napisane, że droga twarda = droga publiczna :hmm:

Oraz droga twarda =/= droga wewnętrzna :hmm:
a jak to się ma do twojego pytania z pierwszego postu? Skrzyżowanie? Pytałeś gdzie jest o drodze wewnętrzej to masz w przepisie, który nieudolnie cytujesz :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » sobota 29 lutego 2020, 00:07

Jeszcze raz - przepis mówi o drodze twardej, a ja o publicznej.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Henq » sobota 29 lutego 2020, 00:14

Marcel2727 napisał(a):Jeszcze raz - przepis mówi o drodze twardej, a ja o publicznej.

może ty sam nie wiesz o czym mówisz?
Marcel2727 napisał(a):Nie ma nigdzie ani słowa o drodze wewnętrznej, ani publicznej - czyli owe cechy nie mają żadnego wpływu.

co jak co ale chyba sam sobie nie będziesz zaprzeczał? Są tu już tacy co się zapomnieli przelogować :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » sobota 29 lutego 2020, 00:47

Skrzyżowanie drogi twardej z wewnętrzną nie jest skrzyżowaniem.

A ja pytam o skrzyżowanie drogi publicznej z wewnętrzną, chyba widzisz, że jest tu różnica?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Droga wewnętrzna i publiczna to skrzyżowanie?

Postprzez Marcel2727 » sobota 29 lutego 2020, 00:53

Chyba, że droga twarda = droga publiczna.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości