Kolizja, ucieczka sprawcy... i umorzenie. Co dalej?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Kolizja, ucieczka sprawcy... i umorzenie. Co dalej?

Postprzez mp0011 » niedziela 19 stycznia 2020, 18:23

Mam mały problemik... ;)

W sierpniu miałem kolizję na przejeździe rowerowym z pewną kierującą.

Miałem zielone, jechałem DdR o tu, a ona stała przed przejazdem i ustępowała pieszym na pasach. Wcześniej skręcała z Jana Pawła II. Niestety, nagle ruszyła i wbiłem się jej w drzwi. Na miejscu była policja - przypadkowy patrol prewencji. Po wysłuchaniu stron i tłumaczenia pani "że rower po przejeździe się przeprowadza" popukali się w czoło, polecili spisać oświadczenie z jej winy i pojechali. Kiedy szukałem wzoru oświadczenia, a pani kartki w samochodzie - wykorzystała okazję i oddaliła się z miejsca.

Sprawa zgłoszona do ubezpieczyciela (wycena szkód na 2500pln) i na policję. Po miesiącu ubezpieczyciel przysłał odmowę, bo policja nie przesłała im papierów. Policja stwierdziła, "że mają rok" na rozwikłanie sprawy i to potrwa.

Teraz (po pół roku) dostałem pismo z policji, że kierująca przedstawiła inną wersję i oni nie wiedzą, komu wierzyć, ani kogo posłać do sądu...

Dodam, że
- na miejskim monitoringu widać, jak zjeżdżam po kolizji z przejazdu mając zielone światło.
- kierująca uciekła, pomimo znacznej wgniotki w drzwiach. Ja miałem OC, więc jeżeli uważała że to moja wina, mogła mnie ścigać.

Co dalej?
Kłócić się z drogówką?
Ubezpieczycielem? I tak powiedzieli, że będzie regres, bo się oddaliła.
Od razu ją pozywać?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 43 gości