Pierwszeństwo przy wjeździe na parking

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Pierwszeństwo przy wjeździe na parking

Postprzez mp0011 » sobota 04 stycznia 2020, 04:08

Ale ja przecież od początku tak pisałem, i zdania nie zmieniłem... Na normalnym skrzyżowaniu też zresztą pierwszeństwa się nie ustala, jeżeli nie ma punktu kolizyjnego. O czym więc od 3h dyskutujemy?

A za link dzięki, nie widziałem go, bo dodałeś po edycji...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Pierwszeństwo przy wjeździe na parking

Postprzez Cyryl » sobota 04 stycznia 2020, 07:05

moim zdaniem z pierwszego rysunku nic nie wynika, bo jeden wyjeżdża, drugi wjeżdża i można to zrobić bezkolizyjnie.

natomiast jeżeli sama sytuacja ma miejsce na parkingu, to czy jeden jedzie z Sieradza, a drugi do Biłgoraju (bo nawet tam można przedłużyć strzałki) na samą sytuację na parkingu nie będzie miało wpływu.

a to czy jest to skrzyżowanie czy nie, moim zdaniem również nie ma znaczenia, bo:

"Art. 25. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża.
3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się również w razie przecinania się kierunków ruchu poza skrzyżowaniem."
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości