Zakaz skrętu w prawo, a wjazd do posesji?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Zakaz skrętu w prawo, a wjazd do posesji?

Postprzez Marcel2727 » środa 15 stycznia 2020, 21:17

Henq napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):Henq tylko zakaz ten może dotyczyć także wjazdu do takiej Biedronki z prawego pasa, a nie tylko skrzyżowania, więc czemu miałoby to nie dotyczyć zwykłej posiadłości?
a widzisz zgodnie z przepisami nie powinno tak być, zgodnie z przepisami: Zakazy wyrażone znakami B-21 i B-22 obowiązują na najbliższym skrzyżowaniu, z zastrzeżeniem ust. 3.
O tym ci pisałem.
Ale jak zwykle przepisy swoje a zarządca drogi swoje. Był już tu poruszany ten wątek bodajże @LeszkoII wstawił znak B-22 umieszczony jak się nie mylę w Nowym Sączu przy skręcie w prawo na prywatną posesję chyba dworzec autobusowy.


Jak brzmi ustawa 3? I w sumie zasadzie ustawa czego? PoRD?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Zakaz skrętu w prawo, a wjazd do posesji?

Postprzez Henq » czwartek 16 stycznia 2020, 00:28

Marcel2727 napisał(a):Jak brzmi ustawa 3? I w sumie zasadzie ustawa czego? PoRD?
Nie ustawa a ustęp tu na forum (zresztą nie tylko) przyjęło się, że ustawa to DZ.U. a ustęp to kolejny punkt paragrafu (ust.)

Więc w tym wypadku chodzi o Dz.U.170 §21 i ustęp 3 tego paragrafu czyli zapis:
3. Znaki B-21 i B-22 znajdujące się w obrębie skrzyżowania dotyczą tylko najbliższej jezdni, przed którą zostały umieszczone.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zakaz skrętu w prawo, a wjazd do posesji?

Postprzez LeszkoII » czwartek 16 stycznia 2020, 19:44

Henq napisał(a):Więc w tym wypadku chodzi o Dz.U.170 §21 i ustęp 3 tego paragrafu
Numerów Dzienników Ustaw już się nie podaje przy cytowaniu aktów normatywnych, jest to zbędne, wystarczą pozycje przypisane do danego roku wydania Dzienika. Przykładowo w notacji "Dz.U.2002.1393" ostatni człon (po kropce) oznacza własnie nr pozycji. Numerowanie Dzienników to jeszcze zaszłość konieczności postaci drukowanej. Dziś mamy wersje cyfrową w systemie dostępu do informacji prawnej, więc nie musimy szukac numeru "gazetki", w której opublikowano jakąś ustawę. Dostajemy treść ustawy (i innych aktów prawnych) niejako na "cyfrowej tacy".
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Zakaz skrętu w prawo, a wjazd do posesji?

Postprzez ks-rider » czwartek 16 stycznia 2020, 21:11

Cyryl napisał(a):...o ile w przypadku n. stacji benzynowej, to jest jasne ...


Dla mnie nie jest jasne, bo stacja jest prywatna. Jezeli wiec wlasciciel posesji / terenu sobie Jakis znak ustawi to NIE MAM obowiazku sie do niego stosowac.

To tyle, jak to jest u mnie.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Zakaz skrętu w prawo, a wjazd do posesji?

Postprzez Henq » piątek 17 stycznia 2020, 01:31

ks-rider napisał(a): to NIE MAM obowiazku sie do niego stosowac.
:dumb: twoim zakichanym obowiązkiem jest się do niego stosować!
2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wymienionymi w ust. 1 pkt 1, w zakresie:
2) wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych.

ale tak bywa jak się przepisów nie zna i tworzy własny PoRD.

ks-rider napisał(a):To tyle, jak to jest u mnie.
:wink:
dziękować na szczęście tylko u ciebie :hmm: :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zakaz skrętu w prawo, a wjazd do posesji?

Postprzez ks-rider » piątek 17 stycznia 2020, 12:17

Henq napisał(a): twoim zakichanym obowiązkiem jest się do niego stosować!


Powiedzial kto ? Taki patafian jak ty ? No siory :mrgreen:

ale tak bywa jak się przepisów nie zna i tworzy własny PoRD.

Henq napisał(a):
dziękować na szczęście tylko u ciebie :hmm: :eek2:


WIelokrotnie zarzucales mi, ze w PL przepisy sa inna, no pacz pan, a tu w tym przypadku nie dochodzi, ze w Niemczech moga byc inne :mrgreen:

Generalnie jestes ignorowanym i twoje posty nie sa widoczne, chyba, ze klikne aby sie wyswietlily.

Posluchaj chloptasiu, ja nie tworze wlasych przepisow o ruchu drogowych bo te w Niemczech sa jasne inie pozostawiaja jakichkolwiek watpliwosci, tyle, ze trzeba je znac. Moje kwalifikacje zawodowe sa
" Über jeden Zweifel erhaben" - tak to sie u mnie mowi. I takim pucybutom jak ty nie jest jeoceniac, bo troche ci brakuje ( i z przodu i z tylu i po bokach ).

Postuluj wiec moze aby ten gniotjakim jest PoRD zostal wreszcie sprecyzowany, bo jak na razie to ty i tobie podobni nie potrafia na autostrade wjechac :mrgreen:

MOzesz sie potruchic i odpowiedziec, wiedz jednak, ze nastepnego postu nie wyswietle, i nie odpowiem.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Zakaz skrętu w prawo, a wjazd do posesji?

Postprzez Cyryl » piątek 17 stycznia 2020, 18:30

nie znam prawa drogowego w Niemczech tak szczegółowo, ale podczas swojej kariery jako kierowca tira ładowałem się wielokrotnie w firmach w Niemczech.
nie zastosowanie się do znaków na terenie prywatnym - firmie groziło karami. sam tego nie doświadczyłem (stosowałem się do tych znaków), ale na bramach było przypomnienie aby stosować się do znaków drogowych na terenie tej firmy, z zaznaczeniem, że niestosowanie się będzie karane.

ładowałem się w paru firmach ładunkami niebezpiecznymi ADR i tam nie stosowanie się do znaków nie wchodziło w ogóle w rachubę.
poruszanie się na piechotę poza wyznaczonymi drogami dla pieszych również było surowo karane.
o niestosowaniu się do znaków nie słyszałem, ale o zapaleniu fajki (zakaz otwartego ognia, czy to fajka czy kuchenka gazowa) w kabinie przez polskiego kierowcę i karze grubo ponad 300 DEM, było to tyle ile w Polsce zarabiano w dwa miesiące, słyszałem.

również wiozłem szafę sterowniczą z firmy ABB (we Wrocławiu) na teren amerykańskiej bazy wojskowej pod Regensburgiem, tam też były znaki, ale Amerykanie mają dość luźne podejście do przepisów.
na bramie od strony bazy, aby być czytelnym dla wyjeżdżających, był napis: "zapnij pasy i nie wyjeżdżaj po alkoholu".
Ostatnio zmieniony piątek 17 stycznia 2020, 18:49 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakaz skrętu w prawo, a wjazd do posesji?

Postprzez Henq » piątek 17 stycznia 2020, 18:45

Można głową w ściane tłuc.. – kto był bucem będzie buc ...
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 151 gości