jednokierunkowa, wyprzedzanie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez yorki » środa 22 stycznia 2020, 21:44

Już widzę oczami wyobraźni jak kolumna rządowa "na bombach" stoi przed A-7, bo na glownej jakiś głupek cofa...

No bo nie ma przepisu ważniejszego od znaków, prawda ?
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez Henq » środa 22 stycznia 2020, 22:06

a od sygnalizacji świetlnej? :hmm: kolumna rządowa na czerwonym? :wow: już widzę policjanta który dla @yorki daje pierwszeństwo gdy na "na bombach" kolumna rządowa czeka na czerwonym :spoko:
Już widzę kolumnę rządowa "na bombach" czekającą z prawej strony na czerwonym świetle, bo jakiś głupek ma zielone to wjeżdża... No jak przecież ustawa ważniejsza od sygnalizacji? :hmm: A nie czekaj jaki to wyrok sądu zapadł jak na czerwonym wjechał pojazd uprzywilejowany w prawidłowo jadący pojazd na zielonym? Nie pamiętasz? nie znasz? to poszukaj Sąd Rejonowy w Słupsku (II K 124/11) :spoko:

Człowieku weź ty się nie pogrążaj jeszcze bardziej, to że nie znasz przepisów drogowych przyjąłem do wiadomości, to, że czytanie ze zrozumieniem postów nie jest twoją mocną stroną, udowodniłeś nie raz, a teraz co jeszcze będziesz sobie niestworzone historyjki wymyślał bo nie ogarniasz prostych rzeczy? Może zacznij czytać ze zrozumieniem co pisze w postach a potem się wypowiadaj ok.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez Marcel2727 » czwartek 23 stycznia 2020, 00:26

yorki napisał(a):Już widzę oczami wyobraźni jak kolumna rządowa "na bombach" stoi przed A-7, bo na glownej jakiś głupek cofa...

No bo nie ma przepisu ważniejszego od znaków, prawda ?


Dokładnie tak, masz nawet w tym wątku przepis i najistotniejszy fragment zaznaczony na czerwono. Czego nie rozumiesz?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez yorki » czwartek 23 stycznia 2020, 07:51

Henq napisał(a):a od sygnalizacji świetlnej? ....

Nie pływaj, jak to masz w zwyczaju tylko odpowiedz na pytanie, czy pojazd uprzywilejowany może nie zastosować się do znaku drogowego?
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez gumik » czwartek 23 stycznia 2020, 09:38

Rzecz nie rozchodzi się jedynie o pierwszeństwo. Cofający ma obowiązek upewnić się, że nie zagrozi bezpieczeństwu, ani nie utrudni ruchu. Wykonując tak dziwny przejazd jaki opisał @Marcel2727 można być pewnym, że zaistnieje co najmniej jedno z powyższych.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez JAKUB » czwartek 23 stycznia 2020, 11:34

Henq napisał(a):(...)pojazd zawracający również (.. jak cofający???) ma: "nietypowe, złe do kierunku jazdy wymagania techniczne" :eek2: o cokolwiek ci chodzi :help:
będziesz tak sobie wybierał co ci pasuje a co nie? :hmm: może dasz nam jakiś algorytm czym się kierujesz w takim wyborze?(...)
Jakie elementy techniczne (kolory i snop świateł) w kieruku jazdy ma pojazd zawracający, a pojazd cofający?
Technika jazdy zawracający a cofający również jest odmienna
Dlatego obowiązkowo art.3.1 -czyli cofając następuje zaniechanie "wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego"(art.3.1.)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez Henq » czwartek 23 stycznia 2020, 23:44

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):a od sygnalizacji świetlnej? ....

Nie pływaj, jak to masz w zwyczaju
ja wiem, że argumenty i konkretne zapisy PoRD niezgodne z twoją wizją to "pływanie w obłokach" - udowodniłeś to już nie raz :help:
Dzieciaku z czym do ludzi? Bo na pewno nie ze swoją wiedzą :eek2:

yorki napisał(a):tylko odpowiedz na pytanie,
odpowiedź była, wiem przerosła cię trzeba poszukać i trzeba przeczytać, ależ ci kłody rzucam pod nogi :learn:

yorki napisał(a):czy pojazd uprzywilejowany może nie zastosować się do znaku drogowego?
a to nie znasz zapisów PoRD? aha sorry faux pas :eek2: więc nie wiem w ogóle czy jest sens się produkować skoro do tej pory nie doczytałeś i do tej pory się nie dokształciłeś to czy to coś zmieni?
No ale spróbuję:
art 53.2 Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie...
b) w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych,

widzisz ot tak "kolumna rządowa "na bombach"" nie może sobie olewać znaków drogowych, więc tak będzie stała na A-7 bo jakiś "głupek" sobie cofa, a skoro kolumna rządowa ma pilota "debila" to właduje się w tego "głupka" bo nie zachowa szczególnej ostrożności i sąd skarze tego "debila" a nie "głupka" przykład dany powyżej - szkoda, że nie zrozumiałeś oszczędziło by to dużo, no chyba że będzie to Najsztub to sąd nie skrze :eek2:

rozumiesz już?

---

gumik napisał(a):Rzecz nie rozchodzi się jedynie o pierwszeństwo.
no tak bo pierwszeństwo regulują znaki :spoko:
gumik napisał(a):Cofający ma obowiązek upewnić się, że nie zagrozi bezpieczeństwu, ani nie utrudni ruchu.
no widzisz nie ma "obowiązku" ma tylko "sprawdzić" czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, a przy zawracaniu pojazdowi zabrania się zawracania w warunkach, w których mogłoby to zagrozić bezpieczeństwu ruchu na drodze lub ruch ten utrudnić, a i tak zawraca na drodze głównej dwujezdniowej utrudniając ruch pojazdom wjeżdżającym spod A-7 :wow:
No co jest dalej będziesz sobie wybierał co ci odpowiada a co nie by swoje bzdurki przeforsować?


No to dwóch z trójcy :spoko:

---

JAKUB napisał(a):
Henq napisał(a):(...)pojazd zawracający również (.. jak cofający???) ma: "nietypowe, złe do kierunku jazdy wymagania techniczne" :eek2: o cokolwiek ci chodzi :help:
będziesz tak sobie wybierał co ci pasuje a co nie? :hmm: może dasz nam jakiś algorytm czym się kierujesz w takim wyborze?(...)
Jakie elementy techniczne (kolory i snop świateł) w kieruku jazdy ma pojazd zawracający,
zawracający? To zależy w której fazie zawracania jest z przodu z boku z tyłu?
JAKUB napisał(a):a pojazd cofający?
po wrzuceniu wstecznego jak ma światła sprawne to biały :spoko:
JAKUB napisał(a):Technika jazdy zawracający a cofający również jest odmienna
przy zawracaniu na trzy? :wow: ciekawe :hmm:
JAKUB napisał(a):Dlatego obowiązkowo art.3.1 -czyli cofając następuje zaniechanie "wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego"(art.3.1.)
Dziwne, że dla ciebie A-7 ustąpienie pierwszeństwa - powstrzymanie się od ruchu -> tak mówi definicja art 2.23 (sprawdź bo widać nie znasz a wielce dyskutujesz) nie spełnia art 3.1 :eek2: :wall:
No niestety tak bywa jak się własny PoRD pisze i swoje bzdurki chce przeforsować


P.S Trzech na trzech fachowców przepisy przybiły :ups:
Ale tak bywa jak się przypisuje swoje ideologie tylko pod jeden przepis, a drugi nagle burzy światopogląd :mrgreen:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez JAKUB » piątek 24 stycznia 2020, 10:30

@Henq - w całości się z Tobą nie zgadzam.
Wrącenie zawtracania na trzy całkowicie Cie pogrąża.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez Henq » piątek 24 stycznia 2020, 11:46

jak widzę komuś się tutaj coś bardzo bardzo pomyliło.
Ty nie masz zgadzać się, czy nie zgadzać się ze mną bo mi to leży...
ty masz PoRD znać i stosować, a PoRD wyrażenie mówi że masz znak drogowy A-7/B-20 i twoim zakichanym obowiązkiem jest się do niego stosować "nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe." Jak widać to ty się pogrążasz coraz bardziej olewajac ten zapis, a wybiórczo stosując inny.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez Marcel2727 » sobota 25 stycznia 2020, 00:55

JAKUB napisał(a):@Henq - w całości się z Tobą nie zgadzam.
Wrącenie zawtracania na trzy całkowicie Cie pogrąża.


No faktycznie, udowodniłeś że nie ma racji, dzięki! :D
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez Henq » sobota 25 stycznia 2020, 01:29

Marcel2727 napisał(a):No faktycznie, udowodniłeś że nie ma racji, dzięki! :D
no, te argumenty mnie też przekonały :spoko: widać, że mamy do czynienia z wybitnym specjalistą PoRD, aż chce się czytać książki wydane przez takiego fachowca :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez JAKUB » sobota 25 stycznia 2020, 08:02

Babcia mnie nauczyła:
"NIE KŁUĆ SIĘ Z IDIOTĄ.
PRZECIĄGNIE CIE NA SWOJĄ STRONĘ I POKONA DOŚWIADCZENIEM."
za takiego @Heng Cie uważam więc nawet się nie wysilaj na epitety, bo argumentôw już nie masz.
Ja cofając będę czekał aż inne pojazdy sobie pojadą w swoją stronę art 3.1, a Ty będziesz uzurpował sobie pierwszeństwo z art 5. Kto ma rację? Do zobaczenia na drodze.
Jeszcze jedno od Babci:
PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez Marcel2727 » sobota 25 stycznia 2020, 17:53

Szkoda, że poprawnie pisać nie nauczyła.

Ale w sumie mam jeszcze jedno pytanie, mam nadzieje, że tym razem obędzie się bez obrażania.

Są dwa samochody, jeden włącza się do ruchu, a drugi zawraca z wykorzystaniem infranstruktury, który ma pierwszeństwo?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez Henq » sobota 25 stycznia 2020, 20:16

JAKUB napisał(a):Ja cofając będę czekał aż inne pojazdy sobie pojadą w swoją stronę art 3.1, a Ty będziesz uzurpował sobie pierwszeństwo z art 5. Kto ma rację?

ale ja nic sobie nie będę uzurpował, art 5 nie ma nic wspólnego z pierwszeństwem, nic dziwnego, że ty nie masz pojęcia o przepisach drogowych jak ty takich podstaw nie ogarniasz :dumb:
Cały czas ci tłumaczę, że ja będę stał przed znakiem A-7 który nakazuje mi ustąpienia pierwszeństwa!
Widzę pojazd cofający na drodze głównej który wg zapisu ustawy powinien mi ustąpić pierwszeństwa bo cofa, ale ja wiem, że nie mam prawa jechać bo mam się zastosować do znaku A-7 i ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom poruszającym się drogą główną. Mam się zastosować do znaku drogowego nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe! Proste zapamiętaj to sobie, z ustawy wynika, że to cofający ma ustąpić pierwszeństwa i tak by było gdyby nie było znaku drogowego, na twoje nieszczęście takowy znak jest i twoim zakichanym obowiązkiem jest zastosowanie się do niego!

JAKUB napisał(a):Do zobaczenia na drodze.
ja ci już na ten temat pisałem, oby nie, ja pragnę żyć.

---

Marcel2727 napisał(a):Ale w sumie mam jeszcze jedno pytanie, mam nadzieje, że tym razem obędzie się bez obrażania.
koronnym argumentem w postach całej trójki jest: "bo ja tak mówię". Żadnego przepisu nie uświadczysz na te ich rewelacje, a wystarczy takiem przytoczyć przepis to zaczynają się ataki i bluzgi... zresztą masz przykład powyżej inteligencji... :eek2:

Marcel2727 napisał(a):Są dwa samochody, jeden włącza się do ruchu, a drugi zawraca z wykorzystaniem infranstruktury, który ma pierwszeństwo?
art 17 włączający się do ruchu jest ostatni w hierarchii.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: jednokierunkowa, wyprzedzanie

Postprzez Marcel2727 » niedziela 26 stycznia 2020, 00:51

Podobne pytanie zadałem niedawno i Gumik odpowiedział mi, że to kwestia kultury :D :D :D @Jakub powiedz mi czemu mam się was słuchać, a @Henq już nie skoro mam konkretną i jasną odpowiedź z przepisem prawnym?

Teraz już wiem, że zawracający ma w takiej sytuacji pierwszeństwo.

Co do znaku A7 to jak w końcu? Nawiązała się spora dyskusja, nadal pierwszeństwo ma cofający nawet jak cofa z wykorzystaniem drogi podporządkowanej?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości