turbinówka

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: turbinówka

Postprzez LeszkoII » czwartek 26 grudnia 2019, 20:00

Henq napisał(a):Czy pojazd cofający jedzie w tym kierunku w którym ruch się odbywa?
Cofanie jest manewrem doraźnym, celowym, chwilowym. Poruszanie się na biegu wstecznym pod prąd drogi jednokierunkowej to wykroczenie, zaś jazda "tyłem do przodu" głupotą.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: turbinówka

Postprzez Henq » czwartek 26 grudnia 2019, 21:09

LeszkoII napisał(a):Poruszanie się na biegu wstecznym pod prąd drogi jednokierunkowej to wykroczenie
podstawę prawną proszę. Cofanie nie jest zabroniony manewrem na jednokierunkowej.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez szymonix » piątek 27 grudnia 2019, 16:36

Jak to mówią "po polsku" a nie językiem lesiowym - uderz w stół a nożyce się odezwą .. No to mamy definicje..
LeszkoII napisał(a):bo trzeba sobie je wyinterpretować w procesie kontekstowej identyfikacji znaczenia, ale do tego konieczna jest wiedza prawnicza i lingwistyczna, zwłaszcza na poziomie kontekstów semantycznych i pragmatycznych. Próba umieszczenia tych definicji w katalogu definicji legalnych obnażałaby ich deficyt eksplicytny lub/albo eksplanacyjny.

Macie nas za debili ?? To sie mylicie i to bardzo - obaj z heniutkiem..
Marcel2727 napisał(a):można jechać dookoła ronda, pokażcie przepis, który tego zabrania.

Przekreślony C-12 - to ci pokaże forumowy geniusz od przepisów..
LeszkoII napisał(a):nie ma przepisu, który expressis verbis zabraniałby

a kto ci pozwolił pisac na polskim forum w innym języku - kultury trochę..
LeszkoII napisał(a):jego treści są w miarę spójne przez redundantność oraz trafne przez klaryfikacyjność.

Popis .. dla przeciętnego kierowcy na drodze .. Na pewno zrozumie, zwłaszcza ten co w "Jedź bezpiecznie" tłumaczy policjantowi, że ma prawko 40 lat, zawsze tak jeździ i nie wyprzedzał, bo tylko jechał swoim pasem.. ha, ha..
Henq napisał(a):Jeszcze na forum nie przeczytałem definicji zawracania,

Na forum ?? To napisz.. Wszyscy skorzystają..
Co zrobiłes gdy ci egzaminator powiedział "proszę zawrócić" ?? Nie ma takiego manewru a zwłaszcza jego definicji - ludzie, ludzie, słyszycie to ??
Dawno to nie było, to zapewne pamietasz..
LeszkoII napisał(a):Poruszanie się na biegu wstecznym pod prąd drogi jednokierunkowej to wykroczenie

Henq napisał(a):podstawę prawną proszę

Przecież ty tu jesteś najlepszy od cytowania przepisów, nie wyręczaj się Leszkiem - jak ci napisze definicje, to zbaraniejesz. Ja bym nie ryzykował, juz wolę chyba twoje czytać..
Idę na piwo..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: turbinówka

Postprzez Henq » piątek 27 grudnia 2019, 23:35

szymonix napisał(a):Jak to mówią "po polsku" a nie językiem lesiowym - uderz w stół a nożyce się odezwą .. No to mamy definicje..
hipokryzja widze u ciebie na wyższym poziomie, chciałbym zauważyć, że "twoja" definicja zawracania również nie błyszczy :eek2:

szymonix napisał(a):Macie nas za debili ?? To sie mylicie i to bardzo - obaj z heniutkiem..
szczerze to ja cie mam teraz za kolejnego analfabetę który nie potrafi prostego nicku przeczytać :help: więc raczej się nie myliłem wcześniej ucząc cię podstaw PoRD które jak widać w każdym kolejnym napisanym poście ominąłeś.

szymonix napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):można jechać dookoła ronda, pokażcie przepis, który tego zabrania.

Przekreślony C-12 - to ci pokaże forumowy geniusz od przepisów..
Przekreślony C-12 :wow: to zapewne w twoim PoRD takie cuda zapewne tam też znajdziemy, że kierunek jazdy=kierunek ruchu? Na szczęście tylko tam :lol:
Jakoś mnie to nie dziwi. Chociaż chciałbym zobaczyć twoją minę jak zdawałeś na PJ a egzaminator wydał polecenie: "na najbliższym skrzyżowaniu proszę skręcić w prawo" a tu SoRO:
Ignacego Mościckiego więc zamiast jechać zgodnie z P-8 do skrętu w prawo ty jedziesz jak znak C-12 mówi a więc dookoła wyspy bo przecież to to samo :spoko: :help:
Boże uchowaj nas od takich geniuszy :lol:

szymonix napisał(a):
Henq napisał(a):Jeszcze na forum nie przeczytałem definicji zawracania,

Na forum ?? To napisz.. Wszyscy skorzystają..
Co zrobiłes gdy ci egzaminator powiedział "proszę zawrócić" ?? Nie ma takiego manewru a zwłaszcza jego definicji - ludzie, ludzie, słyszycie to ??
Dawno to nie było, to zapewne pamietasz..
No i tak bywa jak się konkretnym argumentem przyciśnie płaskloziemców :eek2:
Sam twierdziłeś, że nie ma definicji zmiany kierunku jazdy i zmiany kierunku ruchu, to ci dałem kontr argument że nie ma definicji zawracania :thumb2: a ty co? zamiast merytorycznie na niego odpowiedzieć to zaczynasz ataki personalne i swoje fanaberie, a potem płacz i lament bo cię atakują, obrażają :eek2: A jak mają ci inaczej wytknąć, że jesteś w błędzie i bredzisz skoro proste zapisy do ciebie nie docierają?
Uważasz, że nie ma definicji zmiany kierunku jazdy więc dałem ci przykład, że nie ma definicji zawracania ty z braku argumentów bo cie przepisami zatkałem przerobiłeś to, że twierdzę: nie ma takiego manewru, więc zniżę się do tej twojej pokrętnej logiki:
szymonix napisał(a):Poprosimy definicje - kierunku jazdy i kierunku ruchu.. Ha, ha, ha.. dobrze wiemy, ze nie ma..
Co zrobiłeś gdy ci egzaminator powiedział "proszę skręcić w lewo" ?? Nie ma takiego manewru a zwłaszcza jego definicji - ludzie, ludzie, słyszycie to ?? :wow: :wow: :wow:

To co zrobiłeś gdzie skręciłeś z wiaduktu pyk na główkę? i najważniejsze czy inni uczestnicy ruchu poszli w twoje ślady? :lol: :hmm: :eek2:

szymonix napisał(a):Nie ma takiego manewru a zwłaszcza jego definicji - ludzie, ludzie, słyszycie to ??
Skoro uważasz, że jest definicja zawracania w PoRD to z łatwością ją nam zacytujesz, taki znawca przepisów nie będzie miał z tym problemów prawda? Tylko czekaj dlaczego nie cytujesz tylko atakujesz? Widzę pracujesz ochoczo by twój kolejny klon dostał bana :spoko:
Ale co kto lubi :spoko:

szymonix napisał(a):
LeszkoII napisał(a):Poruszanie się na biegu wstecznym pod prąd drogi jednokierunkowej to wykroczenie

Henq napisał(a):podstawę prawną proszę

Przecież ty tu jesteś najlepszy od cytowania przepisów, nie wyręczaj się Leszkiem
dlatego proszę o podstawę prawną, ja nie znam zakazu cofania na jednokierunkowej może ty? :hmm:

szymonix napisał(a):- jak ci napisze definicje, to zbaraniejesz. Ja bym nie ryzykował, juz wolę chyba twoje czytać..
Idę na piwo..
z chęcią się czegoś nowego nauczę, a ty nie? dalej będziesz twierdził, że ziemia jest płaska?
Pamiętaj piłeś nie jedź :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez Marcel2727 » wtorek 31 grudnia 2019, 17:43

Henq napisał(a):
LeszkoII napisał(a):Poruszanie się na biegu wstecznym pod prąd drogi jednokierunkowej to wykroczenie
podstawę prawną proszę. Cofanie nie jest zabroniony manewrem na jednokierunkowej.


Wychodzi na to, że nie można zaparkować tyłem na jednokierunkowej co podczas nauki jazdy robiłem nie raz :D
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: turbinówka

Postprzez gumik » środa 01 stycznia 2020, 02:28

Trzeba odróżnić parkowanie tyłem od jazdy tyłem "tak se o". Jak ktoś nie widzi różnicy, to można podpytać jakiegoś przedszkolaka. Powinien dać radę wytłumaczyć.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: turbinówka

Postprzez Marcel2727 » środa 01 stycznia 2020, 14:54

gumik napisał(a):Trzeba odróżnić parkowanie tyłem od jazdy tyłem "tak se o". Jak ktoś nie widzi różnicy, to można podpytać jakiegoś przedszkolaka. Powinien dać radę wytłumaczyć.


To, to samo :D Jazda tak se o do tyłu nie jest zabroniona, masz nawet przepisy jak to powinieneś zrobić:

Art. 23
- sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia
- upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się, kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby

A teraz znajdź mi przepis, który tego zabrania.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: turbinówka

Postprzez Henq » środa 01 stycznia 2020, 16:11

Oczywiście, że cofanie na jednokierunkowej nie jest zabronione, czy to 2 metry czy 50 nie ma przepisu zabraniającego cofać na jednokierunkowej, należy oczywiście sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia.
Twierdzenie inaczej że manewr cofania jest zabroniony na jednokierunkowej przez osoby posiadające prawo jazdy jest parodią i dobitnie udowadnia że tacy kierowcy powinni przejść szkolenie jeszcze raz bo ich znajomość przepisów jest na poziomie żenującym. To tak jak by twierdzić że na moście nie wolno wyprzedzać albo że podwójna ciągła zabrania wyprzedzania :dumb:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez gumik » środa 01 stycznia 2020, 21:55

Marcel2727 - jazda tyłem na jednokierunkowej "tak se o" może być spokojnie podciągnięta pod zawracanie, a tego wolno nie robić. Polecam jednak skupić się na tym jak jeździć dobrze, a nie szukać dziury w całym. Bo nie wiem jaki masz w tym cel? Chcesz sobie jeździć pod prąd tyłem i jak Cię drogówka zatrzyma, to kłócić się, że masz rację? - bez sensu.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: turbinówka

Postprzez yorki » środa 01 stycznia 2020, 22:09

Marcel2727 napisał(a):A teraz znajdź mi przepis, który tego zabrania.

Henq napisał(a):Oczywiście, że cofanie na jednokierunkowej nie jest zabronione, czy to 2 metry czy 50 nie ma przepisu zabraniającego cofać na jednokierunkowe

Przepis znajduje się w ROZPORZĄDZENIU MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 31 lipca 2002 r.w sprawie znaków i sygnałów drogowych.
§ 44. 1. Znak D-3 „droga jednokierunkowa” oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa się w jednym kierunku.


Konstrukcja przepisu identyczna z C-12. Chyba żaden z Was nie twierdzi, że można objechać wyspę "pod prąd"? Obojętnie czy przodem, czy na wstecznym.

Oczywiście zgadzam się, że można cofnąć, jeżeli warunki nas zmuszą, ale ciągła jazda pod prąd zabroniona.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: turbinówka

Postprzez JAKUB » środa 01 stycznia 2020, 23:51

yorki napisał(a):(...) Chyba żaden z Was nie twierdzi, że można objechać wyspę "pod prąd"? Obojętnie czy przodem, czy na wstecznym.

Oczywiście zgadzam się, że można cofnąć, jeżeli warunki nas zmuszą, ale ciągła jazda pod prąd zabroniona.
uważam że błądzisz w PoRD.
Jazda na C-12 ("rondo") jest nieobojętna (przód, tył) i
ciągła jazda "pod prąd" (w zgodzie z tu cyt. art 23) jest dozwolona.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: turbinówka

Postprzez yorki » czwartek 02 stycznia 2020, 07:34

JAKUB napisał(a):jest dozwolona.

Sorry, ale nie do końca Cię zrozumiałem.
Czy uważasz, że można :
a) objechac rondo w kierunku przeciwnym do wskazanego znakiem C-12 ale na wstecznym?
b) jechać drogą jednokierunkowa w kierunku przeciwnym do obowiazujacego, ale na wstecznym?
c) jazda pod prąd to jazda w kierunku wlasciwym, ale na biegu wstecznym?
d) ???
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: turbinówka

Postprzez JAKUB » czwartek 02 stycznia 2020, 09:30

a) i b) w zgodzie z art. 23 PoRD - TAK (nawet przed Komisariatem Policji).
Uwaga - nie wolno tyłem wjeżdżać w jednokierunkową, ponieważ zakaz B-2 obowiązuje również kierowcę cofającego.
Temat "turbinówka" również nie cofniesz, bo znaki poziome P-3 nie pozwalają .

c) i d) nie wiem jak @yorki to rozumiesz - "pod prąd to jazda w kierunku właściwym ", " ???"
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: turbinówka

Postprzez yorki » czwartek 02 stycznia 2020, 11:14

No cóż, chyba każdy pozostanie przy swoim. :?
Oprócz Art.23 jest jeszcze Art.5, który wyżej w hierarchii ważności stawia znaki drogowe.
Dla mnie dyspozycja D-3 jest wiążąca.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: turbinówka

Postprzez Marcel2727 » czwartek 02 stycznia 2020, 15:01

gumik napisał(a):Marcel2727 - jazda tyłem na jednokierunkowej "tak se o" może być spokojnie podciągnięta pod zawracanie, a tego wolno nie robić. Polecam jednak skupić się na tym jak jeździć dobrze, a nie szukać dziury w całym. Bo nie wiem jaki masz w tym cel? Chcesz sobie jeździć pod prąd tyłem i jak Cię drogówka zatrzyma, to kłócić się, że masz rację? - bez sensu.


Dałem Ci przepisy jak powinno się nawet cofać, a teraz czekam na przepis od Ciebie, który tego zabrania.

Jeśli dla kogoś cofanie to zawracanie, to powinien wrócić do szkoły jazdy i się douczyć - to samo powiedziałbym drogówce i nie przyjął zwyczajnie mandatu, a jeśli Ty byś go przyjął... no cóż.

Wychodzi też zatem, że na dwukierunkowej można cofać tylko na lewym pasie, bo na prawym będzie to pod prąd :hmm:

Znajdźcie mi tutaj drogę jednokierunkową:

Art. 23
2. Zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej.
Ostatnio zmieniony czwartek 02 stycznia 2020, 15:11 przez Marcel2727, łącznie zmieniany 2 razy
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości