turbinówka

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: turbinówka

Postprzez gumik » czwartek 02 stycznia 2020, 15:07

Musisz odróżnić jazdę "tak se o" od cofnięcia tylko w celu np. zaparkowania. Dopóki te dwie rzeczy są dla Ciebie tym samym, to nie jestem w stanie Ci przedstawić swojego punktu widzenia.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: turbinówka

Postprzez Marcel2727 » czwartek 02 stycznia 2020, 15:15

gumik napisał(a):Musisz odróżnić jazdę "tak se o" od cofnięcia tylko w celu np. zaparkowania. Dopóki te dwie rzeczy są dla Ciebie tym samym, to nie jestem w stanie Ci przedstawić swojego punktu widzenia.


W prawie też to rozdzielone nie jest zatem dlaczego ja miałbym i to rozdzielać? Cofanie to cofanie, wyprzedzanie to wyprzedzanie i nie ważne czy jest jakiś powód ku temu czy nie.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: turbinówka

Postprzez Henq » czwartek 02 stycznia 2020, 19:56

yorki napisał(a):Przepis znajduje się w ROZPORZĄDZENIU MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 31 lipca 2002 r.w sprawie znaków i sygnałów drogowych.
§ 44. 1. Znak D-3 „droga jednokierunkowa” oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa się w jednym kierunku.
Proszę o podkreślenie tego przepisu, wytłuszczenie czy też zakolorowanie, bo czytam i nic nie ma. Jak masz problem ze znalezieniem całego przepisu (co mnie nie zdziwi bo takowego brak), to proszę chociaż o słowa: "cofanie" albo "jazda do tyłu" :spoko:

yorki napisał(a):Konstrukcja przepisu identyczna z C-12.
dokładnie, mowa o kierunku ruchu a nie o jeździe konkretnego pojazdu, po raz kolejny gdzie w C-12 jest na temat kierunku jazdy? Gdzie w D-3 jest na temat kierunku jazdy?.

yorki napisał(a):Chyba żaden z Was nie twierdzi, że można objechać wyspę "pod prąd"? Obojętnie czy przodem, czy na wstecznym.
A to na skrzyżowaniu nie wolno cofać :wow: :wow: :wow:
kolejny przepis z palca? Kodeks drogowy do ręki i czytaj art 23.2 i na pamięć!

to powinno ci pomóc zrozumieć:
https://youtu.be/Jr4RNEB84zM?t=45

yorki napisał(a):Oczywiście zgadzam się, że można cofnąć, jeżeli warunki nas zmuszą, ale ciągła jazda pod prąd zabroniona.
jazda pod prąd? cofanie uważasz za taką samą jazdę jak przodem pod prąd? :wow: :eek2:

yorki napisał(a):Dla mnie dyspozycja D-3 jest wiążąca.
Dyspozycja znaku który to znak stawia się na wlocie na autostradę bądź na drodze ekspresowej tak? I co się nagle stało? dotarło czy jeszcze nie?

---

gumik napisał(a):jazda tyłem na jednokierunkowej "tak se o" może być spokojnie podciągnięta pod zawracanie
:dumb: tak tak a wyprzedzanie można podciągnąć pod parkowanie :dumb: masakra czytając takie wpisy...
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez gumik » czwartek 02 stycznia 2020, 20:28

Marcel2727 napisał(a):
gumik napisał(a):Musisz odróżnić jazdę "tak se o" od cofnięcia tylko w celu np. zaparkowania. Dopóki te dwie rzeczy są dla Ciebie tym samym, to nie jestem w stanie Ci przedstawić swojego punktu widzenia.


W prawie też to rozdzielone nie jest zatem dlaczego ja miałbym i to rozdzielać? Cofanie to cofanie, wyprzedzanie to wyprzedzanie i nie ważne czy jest jakiś powód ku temu czy nie.

Ponieważ jesteś osobą myślącą i umiesz się "kapnąć", że jazda pod prąd, to jazda pod prąd, nie ważne, czy przodem, czy tyłem, czy bokiem. ;)
https://youtu.be/3N3dxbmz3xg
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: turbinówka

Postprzez yorki » czwartek 02 stycznia 2020, 21:09

Henq napisał(a):to powinno ci pomóc zrozumieć:
https://youtu.be/Jr4RNEB84zM?t=45

Jedyne co można wywnioskować z tego filmiku, to to, że jak ma się kolegę policjanta to nie odpowiada się za niezastosowanie się do przepisu zawartego w Art.23.1.3)
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: turbinówka

Postprzez Henq » czwartek 02 stycznia 2020, 21:12

gumik napisał(a):Ponieważ jesteś osobą myślącą i umiesz się "kapnąć", że jazda pod prąd, to jazda pod prąd, nie ważne, czy przodem, czy tyłem, czy bokiem. ;)
a ty jestes osobą która twierdzi, że umie czytać więc:
viewtopic.php?t=7674#p225465
Dwa ostatnie wpisy należą do instruktorów :spoko:

Jak byś nadal nie doczytał bo i po co nadwyrężać główkę to dla innych którzy chcą jednak się czegoś nauczyć:
http://badanie-techniczne.pl/2019/05/cz ... zna-cofac/

I najlepsze z tego artykułu:
Przepisy nie zabraniają cofania na drodze jednokierunkowej.


---

yorki napisał(a):Jedyne co można wywnioskować z tego filmiku, to to, że jak ma się kolegę policjanta to nie odpowiada się za niezastosowanie się do przepisu zawartego w Art.23.1.3)
tak, a komu to nie ustąpili panowie policjanci pierwszeństwa cofając na skrzyżowaniu?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez yorki » piątek 03 stycznia 2020, 07:48

Henq napisał(a):tak, a komu to nie ustąpili panowie policjanci pierwszeństwa cofając na skrzyżowaniu?

ok. 1,15 min. Gościu wzywa drugi patrol.
Henq napisał(a):I najlepsze z tego artykułu:
Przepisy nie zabraniają cofania na drodze jednokierunkowej.
---

A mnie bardziej spodobało się to:

Niedopuszczalne jest celowe poruszanie się wstecz, np. jadąc tyłem po drodze jednokierunkowej.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: turbinówka

Postprzez Henq » piątek 03 stycznia 2020, 08:03

yorki napisał(a):ok. 1,15 min. Gościu wzywa drugi patrol.
który to drugi patrol ogląda nagranie z monitoringu pojazdu, na którym widać jak gościu dojeżdża do SoRO a radiowóz już znajduje się na SoRO, więc kto ma pierwszeństwo na C-12+A-7? O jakim nieustąpieniu więc jest mowa? Znów widzisz tylko to co chcesz widzieć?
yorki napisał(a):A mnie bardziej spodobało się to:

Niedopuszczalne jest celowe poruszanie się wstecz, np. jadąc tyłem po drodze jednokierunkowej.
A dalej czytamy:
Czy na drodze jednokierunkowej oznaczonej znakiem D-3 można cofać? Czy na drodze jednokierunkowej można jechać tyłem? Odpowiedź brzmi TAK, ale zgodnie z przepisami.
Niestety znów czytasz tylko to co tobie najwygodniejsze i interpretujesz sobie pod siebie.
Każdy artykuł w internecie czy to "auto świat" czy to szkolenia instruktorów jasno i wyraźnie wskazuje że cofanie na jednokierunkowej nie jest manewrem zabronionym!
Doczytałeś już o znaku D-3 i autostradach i drogach ekspresowych czy temat umarł bo niewygodny?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez Marcel2727 » piątek 03 stycznia 2020, 17:34

Henq z nim nie ma sensu dyskutować, bo to jest forumowy ekspert - przepisy? Instruktorzy? Głupie pytanie, które jest na egzaminie w WORD? On wie przecież najlepiej, jak jest dwukierunkowa to musisz zmienić pas na lewy cofając, bo inaczej jedziesz pod prąd :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=-41qos77K4M

Skoro już się tak bawimy to ja znalazłem Gumika jak się uczył na prawo jazdy.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: turbinówka

Postprzez gumik » piątek 03 stycznia 2020, 17:56

No to jak już się bawimy i weźmiemy definicje słownikową zawracania:

zawrócić — zawracać
1. «zacząć się poruszać w kierunku przeciwnym niż dotychczas»
2. «spowodować, że ktoś lub coś zacznie poruszać w kierunku przeciwnym niż dotychczas»

Zresztą definicja z każdej stronki traktującej o nauce jazdy się z tym pokrywa.

I teraz - nie ma znaczenia, czy jedziesz, bokiem, czy ukosem - jazda pod prąd na jednokierunkowej jest zabroniona. Zaparkowanie równolegle tyłem nie jest jazda pod prąd, a tym bardziej zawracaniem.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: turbinówka

Postprzez Henq » piątek 03 stycznia 2020, 19:33

www.kursprawojazdy.pl napisał(a):Zawracanie - Manewr ten polega na wykonaniu skrętu o 180o w celu kontynuacji jazdy w kierunku przeciwnym.

No prościej się nie da :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez Marcel2727 » sobota 04 stycznia 2020, 02:23

I teraz - nie ma znaczenia, czy jedziesz, bokiem, czy ukosem - jazda pod prąd na jednokierunkowej jest zabroniona.


Zatem kierując się Twoją logiką czemu parkowanie tyłem w którym się przecież cofa już jest dopuszczalne?

zawrócić — zawracać
1. «zacząć się poruszać w kierunku przeciwnym niż dotychczas»


Parkując tyłem poruszamy się w przeciwnym kierunku.

Zawracanie to poruszanie się w kierunku przeciwnym.

Zatem parkując tyłem zawracamy? xD
Ostatnio zmieniony sobota 04 stycznia 2020, 02:49 przez Marcel2727, łącznie zmieniany 2 razy
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: turbinówka

Postprzez Henq » sobota 04 stycznia 2020, 02:42

Marcel2727 napisał(a):"I teraz - nie ma znaczenia, czy jedziesz, bokiem, czy ukosem - jazda pod prąd na jednokierunkowej jest zabroniona."

Zatem kierując się Twoją logiką czemu parkowanie tyłem w którym się przecież cofa już jest dopuszczalne?

"Cofanie:
1. «zacząć się poruszać w kierunku przeciwnym niż dotychczas»"

Parkując tyłem poruszamy się w przeciwnym kierunku.

Cofanie to jazda w przeciwnym kierunku.

Zatem parkując tyłem cofamy się.


Używaj "quote" bo teraz nie wiadomo co jest twoje a co nie, jeszcze mistrzowie tego forum przypiszą ci słowa które sami wypowiadają, a ty cytujesz :spoko:
zaufaj mi przerabiałem na tym forum już każdy rodzaj manipulacji :spoko:
wystarczy przycisnąć przepisami, a jak to mówiąc tonący brzytwy się chwyta.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez Marcel2727 » sobota 04 stycznia 2020, 03:00

Henq napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):"I teraz - nie ma znaczenia, czy jedziesz, bokiem, czy ukosem - jazda pod prąd na jednokierunkowej jest zabroniona."

Zatem kierując się Twoją logiką czemu parkowanie tyłem w którym się przecież cofa już jest dopuszczalne?

"Cofanie:
1. «zacząć się poruszać w kierunku przeciwnym niż dotychczas»"

Parkując tyłem poruszamy się w przeciwnym kierunku.

Cofanie to jazda w przeciwnym kierunku.

Zatem parkując tyłem cofamy się.


Używaj "quote" bo teraz nie wiadomo co jest twoje a co nie, jeszcze mistrzowie tego forum przypiszą ci słowa które sami wypowiadają, a ty cytujesz :spoko:
zaufaj mi przerabiałem na tym forum już każdy rodzaj manipulacji :spoko:
wystarczy przycisnąć przepisami, a jak to mówiąc tonący brzytwy się chwyta.


Zauważyłem, że przy przepisach jakoś każda "logika" ucieka...

Teraz zauważyłem w sumie pewien bezsens w jego komentarzu, kierując się tym co napisał wychodzi na to, że cofanie to zawracanie.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: turbinówka

Postprzez Henq » sobota 04 stycznia 2020, 03:18

Marcel2727 napisał(a):w jego komentarzu
jest tu kilku takich, to nie odosobniony przypadek.
ale też nie można im zarzucić mają swoje momenty :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości