Kto ma pierwszeństwo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » wtorek 26 listopada 2019, 23:11

JAKUB napisał(a): Ale z Ciebie Robert (@Henq) JANUSZ WYKŁADÓW. Prawio o Ruch Drogowym mówi inaczej, ale najpierw należy rozróżniać jezdnię od drogi.
Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602 napisał(a):10) skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; (..)

Ale z ciebie Janusz (@JAKUB) Janusz z Koziej Wólki. Nie dość, że głąb to do tego analfabeta :help:
analfabeta:
(1.1) eduk. człowiek dorosły nieumiejący czytać ani pisać, czyli nieznający alfabetu
(1.2) przen. pot. pejor. / eufem. osoba płci męskiej zupełnie nieznająca się na czymś

Biedny Januszek z Koziej Wólki (@JAKUB) nie doczytał:
Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602 napisał(a):10) skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia;...

Widzisz by można było mówić o skrzyżowaniu zgodnym z PoRD minimum dwie drogi MUSI każda z nich mieć jezdnię i muszą się te dwie jezdnie ze sobą albo przecinać, albo łączyć, albo rozwidlać :thumb2:
Na prawdę żal mi tego Janusza z Koziej Wólki (@JAKUB) pseudo ekspercika, zapewne dwie drogi połączone chodnikiem też mu tworzą skrzyżowanie co za głąb :dumb:
Po raz kolejny widzę zabłysną Januszek z Koziej Wólki (@JAKUB) od siedmiu boleści ekspercik, a dopiero co nie wiedział co to liczba mnoga, teraz nie potrafi czytać słowa jezdnia :wow: :help:
Jak można się tak błaźnić? :hmm:
Jak takie coś tu funkcjonuje na tym forum to pozostanie zagadką :help:
Ostatnio zmieniony wtorek 26 listopada 2019, 23:27 przez Henq, łącznie zmieniany 1 raz
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » wtorek 26 listopada 2019, 23:26

Drezyna napisał(a):Oczywiście możliwe jest, że czegoś nie rozumiem.
jest tak ponieważ błędnie zakładasz, że w tym przypadku jezdnie które się ze sobą łączą tworzą część wspólną jak ma to miejsce na klasycznym skrzyżowaniu "X" albo "T" a tu niestety wygląda to inaczej.
Drezyna napisał(a):Powiedz mi, gdzie dokładnie Twoim zdaniem mieści się skrzyżowanie? Które punkty je ograniczają z każdej strony?
z jednej strony linia ciągła jedna a z drugiej strony koniec załamania drogi dochodzącej i masz już linię oddzielająca pasy na jezdni a nie na skrzyżowaniu, skrzyżowanie już dawno minięte, o czym pisałem ci wcześniej. Częścią wspólną w tym przypadku jest właśnie ta część wyłączona z ruchu ten trójkąt co tworzą linie ciągłe z każdej dochodzącej jezdni, w miejscu gdzie przechodzą w jedną linie a droga dochodząca nie jest już załamana a równoległa kończy się skrzyżowanie, potem to już jedna jezdnia.
Przypatrz się jak ładnie masz pokazaną część wspólną skrzyżowania:

Obrazek

Część wyłączona z ruchu z każdej jezdni łączy się ze sobą dostrzegasz?, niestety minusem takiego połączenia jest to, że większość skrzyżowania jest wyłączona z ruchu :lol:

Mówiłem, że to wszystko było omawiane w wątkach o skrzyżowaniach na autostradach i w innych w których była mowa o pasach włączenia, albo pasach przeplatania.
Poczytaj:
https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... Id,2476103

na pewno ci się rozjaśni.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez JAKUB » wtorek 26 listopada 2019, 23:33

Robercie @Henq.
Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602 napisał(a):6) jezdnia – część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów;

Ty @Henq masz specjalny , osobisty Kodeks Drogowy.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez JAKUB » wtorek 26 listopada 2019, 23:53

Oczywiście wśród kierowców nie brakuje domorosłych "specjalistów" i "ekspertów", którzy wiedzą najlepiej, jak jest. Samochód czerwony ma pierwszeństwo. Bo tak! Bo ja tak uważam! Bo tak mi mówił znajomy instruktor albo starszy brat, bo tak przeczytałem w necie... Rzecz jasna ten, kto ma inne zdanie, natychmiast jest mieszany z błotem i obdarzany epitetami z rynsztoka. No, ale to typowe dla ludzi, którym brakuje merytorycznych argumentów, a zbytnią inteligencją i kulturą nie grzeszą.

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... ign=chrome
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » środa 27 listopada 2019, 00:10

JAKUB napisał(a):Robercie @Henq.
Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602 napisał(a):6) jezdnia – część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów;

Ty @Henq masz specjalny , osobisty Kodeks Drogowy.
Eh Januszu z Koziej Wólki (@JAKUB) jak to wszystko trzeba ci tłumaczyć :help:
Za to ty Januszu z Koziej Wólki (@JAKUB) masz własną wizję skrzyżowania:
9) chodnik - część drogi przeznaczoną do ruchu pieszych;
A tak wygląda ta twoja wizja:

Skrzyżowanie wg ekspercika Janusza z Koziej Wólki (@JAKUB):
Obrazek

No tak chodniki się łączą więc jest to skrzyżowanie :spoko: Oby jeszcze 8) pobocze - część drogi się mu nie łączyły dwa ze sobą, bo aż strach pomyśleć co taki "inteligent" jest w stanie wymyślić. :hmm: :wow:
Brawo brawo, jeszcze na tym swoim skrzyżowaniu światła sobie pierdzielnij będzie cię oświetlało! :lol:
Jak już pisałem ale widocznie nie doczytałeś (nie dziwne) oby więcej takich rodzynków chętnie się pośmiejemy :spoko:

JAKUB napisał(a):Oczywiście wśród kierowców nie brakuje domorosłych "specjalistów" i "ekspertów", którzy wiedzą najlepiej, jak jest. Samochód czerwony ma pierwszeństwo. Bo tak!
No i to jest dowód na to jakim pokręconym człowieczkiem jesteś; PRZECIEŻ WSZYSCY PISZĄ, ŻE PIERWSZEŃSTWO MA NIEBIESKI

po raz kolejny jak się nazywa osoba nie umiejąca czytać? ehh Januszu z Koziej Wólki (@JAKUB) :help: przestań pajacować!

JAKUB napisał(a):Rzecz jasna ten, kto ma inne zdanie, natychmiast jest mieszany z błotem i obdarzany epitetami z rynsztoka. No, ale to typowe dla ludzi, którym brakuje merytorycznych argumentów, a zbytnią inteligencją i kulturą nie grzeszą.
dobrze, że wykazujesz chociaż odrobinę samokrytyki :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez JAKUB » środa 27 listopada 2019, 00:25

Masz @Henq problem, bo nie rozróżniasz pojęć zawartych w Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602
Mieszasz elementy składowe drogi z pojęciem droga i jeszcze chwalisz sie swoim poplątaniem pojęć.
p.s.
Ostatni wpis to cytat z podanego przez Ciebie linka. Sam nie pamiętasz co piszesz, a innym podajesz polski kierowco.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » środa 27 listopada 2019, 00:42

JAKUB napisał(a):Masz @Henq problem, bo nie rozróżniasz pojęć zawartych w Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602
Mieszasz elementy składowe drogi z pojęciem droga i jeszcze chwalisz sie swoim poplątaniem pojęć.
Masz @JAKUB problem z czytaniem i to wielkie, nie widzisz zapisu że musi być przecięcie połączenie lub rozwidlenie dwóch jezdni by można było mówić o skrzyżowaniu, nie doczytałeś tego zatrzymałeś się na słowie droga i pieprzysz głupoty jakich mało to wyszło ci to co wyszło połączenie dwóch dróg chodnikami tworzy wg ciebie skrzyżowanie :dumb: i jeszcze zarażasz swoją głupotą innych :help:
Muszą być dwie jezdnie i muszą się one przecinać, rozwidlać lub łączyć, by tworzyć skrzyżowanie, jak droga nie ma jezdni i łączy się z drugą drogą bez jezdni to wówczas nie jest to skrzyżowanie! Zapamiętaj to sobie raz na zawsze i przestań pisać głupoty!

JAKUB napisał(a):p.s.
Ostatni wpis to cytat z podanego przez Ciebie linka. Sam nie pamiętasz co piszesz, a innym podajesz polski kierowco.
ależ ja dobrze pamiętam co piszę w przeciwieństwie do ciebie, a to, że zacytowałeś ten teks to tylko się cieszyć jak już ci pisałem: że wykazujesz chociaż odrobinę samokrytyki :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Drezyna » środa 27 listopada 2019, 11:25

Twierdzenie, że skrzyżowanie obejmuje głównie obszar wyłączony z ruchu, jest godne ekspertów najwyższej rangi. Niestety ja do nich nie należę. Pierwotnym i najbardziej podstawowym sensem istnienia pojęcia "skrzyżowanie" jest możliwość łączenia, rozdzielania i przecinania torów ruchu. Z tym łączy się immanentnie możliwość interakcji pomiędzy pojazdami. Dlatego uważam, że w omawianym przypadku skrzyżowanie kończy się nie wcześniej, niż w punkcie, przed którym pojazdy miały możliwość zajęcia wybranego miejsca przed wyjazdem ze skrzyżowania na drogę wylotową. Eksperci najwyższej rangi mogą się z tym oczywiście nie zgodzić i twierdzić, że na dowolnym skrzyżowaniu sięga ono powiedzmy pi metrów od domniemanej linii połączenia dróg, a dalej to już tylko jedna droga i zmiana pasów. Ja jednak stawiam na pierwszeństwo czerwonego, oczywiście z zachowaniem ostrożności na ekspertów najwyższej rangi!
Drezyna
 
Posty: 1139
Dołączył(a): wtorek 30 sierpnia 2011, 16:59

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » niedziela 01 grudnia 2019, 22:29

Jak ja uwielbiam wypowiedzi w stylu: "uważam", "ja stawiam", czy też "moim zadaniem". Są to wypowiedzi nie poparte przepisami drogowymi tylko własne przypuszczenia.
Od razu widać, że taki oponent nie ma bladego pojęcia o przepisach drogowych :lol:
W PoRD nie ma miejsca na własne zdanie. Przykładem jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Twierdzenie, że skrzyżowanie nie może w większości składać się z obszaru wyłączonego z ruchu jest ewidentnym przykładem braku znajomości omawianego tematu - przecież SoRO w większości składa się z obszaru wyłączonego z ruchu jakim jest wyspa centralna. :eek2:
Wystarczy spojrzeć na rozbudowane skrzyżowania w dużych miastach gdzie pełno jest wysepek oraz linii P-21, a ruch pojazdów odbywa się tylko na niewielkim obszarze przecięcia się ze sobą jezdni. Więc skoro taka osoba nie ma pojęcia z czego i jak zbudowane jest skrzyżowanie to czego się dziwić, że dla takiej osoby linia P-2 oddziela dwie drogi od siebie a nie pasy ruchu o tym samym kierunku :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez JAKUB » poniedziałek 02 grudnia 2019, 11:08

Henq napisał(a):Jak ja uwielbiam wypowiedzi w stylu: "uważam", "ja stawiam", czy też "moim zadaniem". Są to wypowiedzi nie poparte przepisami drogowymi tylko własne przypuszczenia.
Od razu widać, że taki oponent nie ma bladego pojęcia o przepisach drogowych (...)
Każdy Profesor uczelni wyższej będzie używał takich zwrotów podczas swojej prezentacji.
PoRD jako słowo spisane różnie może być interpretowane, a czasem nawet bardzo skrajnie (przykład egzaminatora z Szaflar, czy dziennikarza Neischtub'a, a zwykły OB kierowca.).
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Drezyna » poniedziałek 02 grudnia 2019, 12:22

Nie słyszałem o zakazie użycia P-2 w obrębie skrzyżowania. Widocznie to jakaś nowa wiedza tajemna. Natomiast słyszałem, że powierzchnia P-21 nie stanowi jezdni. Skrzyżowania zbudowane z powierzchni wyłączonej z ruchu to naprawdę koncepcja godna ekspertów lepszego sortu. Na marginesie, eksperci dzielą się na takich, którzy wiedzą, oraz takich którzy nie wiedzą. Ci drudzy pouczają pozostałych. Przy okazji pytanie, bo widzę, że są problemy z jednoznacznością:

Skrzyżowanie to przecięcie, połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami: dróg czy jezdni?
Drezyna
 
Posty: 1139
Dołączył(a): wtorek 30 sierpnia 2011, 16:59

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 02 grudnia 2019, 20:12

Drezyna napisał(a):Skrzyżowanie to przecięcie, połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami: dróg czy jezdni?
Dróg. Ta definicja nadaje się do kosza, bo jest redundantna tekstowo.

Jeśli droga A przecina się (...) z drogą B (w jednym poziomie), to oczywistym jest, że takiemu przecięciu przyporządkować trzeba jakąś przestrzeń tego przecięcia. Stąd nie widzę sensu frazy "łącznie z powierzchniami...". No właśnie...: dlaczego "z powierzchniami" a nie "z powierzchnią" /w liczbie pojedynczej/? Ile powierzchni ma przecięcie (część wspólna) dwóch prostokątów? Wydaje mi się, że jedną :help:
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez JAKUB » poniedziałek 02 grudnia 2019, 20:27

LeszkoII napisał(a):(...)Dróg. Ta definicja nadaje się do kosza, bo jest redundantna tekstowo(...)
Wręcz przeciwnie. Określone w PoRD pojęcie podstawowe 1.Droga ... jest zwornikiem określonych następnie jej elementów składowych.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Drezyna » poniedziałek 02 grudnia 2019, 20:46

W mojej profesorskiej opinii też przecięcie dróg, choć niektórzy twierdzą, że jezdni, (a nawet P-21). Co do redundancji, to jest niefortunne pokłosie Konwencji Wiedeńskiej, gdzie mamy "...open areas...". Ktoś chciał dobrze, ale czegoś zabrakło.
Drezyna
 
Posty: 1139
Dołączył(a): wtorek 30 sierpnia 2011, 16:59

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez JAKUB » poniedziałek 02 grudnia 2019, 21:23

Drezyna napisał(a):(...). Co do redundancji, to jest niefortunne pokłosie Konwencji Wiedeńskiej, gdzie mamy "...open areas...". Ktoś chciał dobrze, ale czegoś zabrakło.
Prędzej niefortunne (ułomne) tłumaczenie Konwencji Wiedeńskiej na język polski, ... choć mi wszytko pasuje.
Droga to wyznaczony geodezyjne otwarty (bo mieszczący w sobie wszystkie elementy składowe) teren ziemi.
Taka działka budowlana na której stawiamy to co tam potrzebujemy otwarta na możliwości technicznego rozwoju.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 63 gości