Wyprzedzanie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Wyprzedzanie

Postprzez Henq » piątek 15 listopada 2019, 21:06

JAKUB napisał(a):Pomijając epitety trzyma Pan do końca podsłyszaną linię,
Januszu z Koziej Wólki (@JAKUB) hipokryto perfidny, sam zaczynasz więc o co masz pretensje?
JAKUB napisał(a): choć pewnie nie zachowywałby się w sporze tak WZOROWO jak zatrzymany kierowca (jb. 695 -2 min.).
yhm wzorowo wytłumaczył co to wyprzedzanie :thumb2: brawo oby więcej takich idiotów polska policja zatrzymywała :spoko: zapewne nauki pobierał u ciebie o ile to nie ty, bo nie może być, aż dwóch takich znawców przepisów co nie wiedzą co to wyprzedzanie i zmianę pasa mylą z wyprzedzaniem :dumb:
JAKUB napisał(a):Nauczanie przyszłych kierowców to nie jest ustawianie po kontach sali wykładowej ludzi którzy szukają wiedzy o zachowaniu się w ruchu drogowym.
widzisz jak na wykładzie nie zdobędziesz wiedzy jak w twoim przypadku to jazda na pamięć skutkuje właśnie takimi mandatami :lol:
JAKUB napisał(a):Jak wielu takich JANUSZY NAUCZANIA przygotowuje ludzi do samodzielnej jazdy po drogach?
no w 2 min filmu widać, że jest was dwóch :help: albo jeden i ten sam :hmm:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Wyprzedzanie

Postprzez Marcel2727 » niedziela 24 listopada 2019, 14:58

Znalazłem jeszcze coś takiego, a mianowicie dopóki przód naszego samochodu nie jest za przodem samochodu tego obok to wszystko jest okej:
Obrazek
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Wyprzedzanie

Postprzez Henq » niedziela 24 listopada 2019, 19:16

Marcel2727 napisał(a):Znalazłem jeszcze coś takiego, a mianowicie dopóki przód naszego samochodu nie jest za przodem samochodu tego obok to wszystko jest okej
raczej chodzi o prędkości, jeżeli dwa albo trzy pojazdy jadą z taką samą prędkością to nie ma wyprzedzania. Może również być tak, że pojazd jedzie szybciej, ale zrównuje się z pojazdem obok i jadą z taką samą prędkością, więc również nie ma wyprzedzania.
Natomiast tak jak miało to miejsce na filmie jedź bezpieczniej, jeżeli jeden pojazd hamuje (zwalnia ale się nie zatrzymał jeszcze) a drugi nie to jest to wyprzedzanie.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Wyprzedzanie

Postprzez Marcel2727 » niedziela 24 listopada 2019, 19:38

Henq napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):Natomiast tak jak miało to miejsce na filmie jedź bezpieczniej, jeżeli jeden pojazd hamuje (zwalnia ale się nie zatrzymał jeszcze) a drugi nie to jest to wyprzedzanie.


Nawet jak jest nieco dalej od samochodu lub jego przód nie jest za przodem tego obok?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Wyprzedzanie

Postprzez Henq » niedziela 24 listopada 2019, 20:09

Marcel2727 napisał(a):Nawet jak jest nieco dalej od samochodu
nieco dalej nie przejeżdża obok pamiętaj przepis

Marcel2727 napisał(a):lub jego przód nie jest za przodem tego obok?
jak jeden hamuje a drugi nie to jakie maja prędkości?

Skoro jeden ma mniejszą prędkość od drugiego to jakim cudem przód w końcu nie znajdzie się za przodem tego obok? Musiał by hamować tak jak ten obok a opisana sytuacja z filmu nie jest hamowaniem dwóch pojazdów.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Wyprzedzanie

Postprzez Marcel2727 » niedziela 24 listopada 2019, 20:43

Henq zbytnio mącisz swoimi odpowiedziami i o to mi głównie chodzi. Przecież to, że ktoś hamuje nie oznacza, że druga osoba jest za jego maską - wystarczy użyć odrobiny wyobraźni. Zostańmy po prostu przy tym, że maska tego z tyłu nie przekracza tego obok.

I w sumie rodzi się kolejne pytanie, bo jak poznać, który wyprzedza, gdy samochody jadą w taki sposób przez dłuższy czas na równi?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Wyprzedzanie

Postprzez waw » niedziela 24 listopada 2019, 21:52

Marcel2727 napisał(a):Znalazłem jeszcze coś takiego, a mianowicie dopóki przód naszego samochodu nie jest za przodem samochodu tego obok to wszystko jest okej:

Policja stosuje takie uproszczenie przy nakładaniu mandatów. Ale ciekawie może byc tutaj:
https://www.google.pl/maps/@51.2588408, ... 312!8i6656
jak pojazd na skrajnie lewym pasie zatrzyma się by przepuścić pieszych a za chwilę pod samą linię zatrzymania podjedzie ktoś na prawym lub środkowym to przód będzie trochę wystawać, więc będzie to ominięcie pojazdu który zatrzymał się by przepuścić pieszych, mimo że szkodliwość czynu zerowa.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Wyprzedzanie

Postprzez Henq » niedziela 24 listopada 2019, 22:43

Marcel2727 napisał(a):Henq zbytnio mącisz swoimi odpowiedziami i o to mi głównie chodzi. Przecież to, że ktoś hamuje nie oznacza, że druga osoba jest za jego maską - wystarczy użyć odrobiny wyobraźni.
Wszystko masz wytłumaczone nie nasza wina, że nie rozumiesz.
Widzisz jak byś oglądał odcinek "Jedź bezpiecznie" który dwa razy tu wstawiałem to zauważył byś, że jeden pojazd jedzie pasem prawym a drugi pojazd daleko w tyle zapiernicza pasem lewym. Auto z pasa prawego hamuje a auto z lewego nie hamuje i co się dzieje? Ano to o czym edukował policjant z tego filmiku właśnie idiotę z pasa lewego który to wyprzedzał przed przejściem dla pieszych, ale szedł w zaparte, że to nie wyprzedzanie bo przecież nie jechał za pojazdem :dumb:

Marcel2727 napisał(a):Zostańmy po prostu przy tym, że maska tego z tyłu nie przekracza tego obok.
no i gdzie tu wyprzedzanie?

Marcel2727 napisał(a):I w sumie rodzi się kolejne pytanie, bo jak poznać, który wyprzedza, gdy samochody jadą w taki sposób przez dłuższy czas na równi?
no przwcież ci pisałem ten co jedzie szybciej wyprzedza! Ty czytasz w ogóle to co się do ciebie pisze?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Wyprzedzanie

Postprzez Marcel2727 » poniedziałek 25 listopada 2019, 01:40

Henq, ale tam typek wyprzedza dokładnie na przejściu dla pieszych (tam gdzie są namalowane pasy już przyśpieszył na tyle, że jest za samochodem) i bezpośrednio za nim, więc jak to się ma do mojej wypowiedzi? Może pokaż o który dokładnie Ci samochód chodzi, bo jak na razie ciągle mącisz, a to co napisałem nawet i w tym przypadku się sprawdza.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Wyprzedzanie

Postprzez JAKUB » poniedziałek 25 listopada 2019, 04:58

Marcel2727 napisał(a):Henq zbytnio mącisz swoimi odpowiedziami (...)
Henq napisał(a):Wszystko masz wytłumaczone nie nasza (...??)wina, że nie rozumiesz.
Marcel2727 napisał(a):Henq, (...), bo jak na razie ciągle mącisz, a to co napisałem nawet i w tym przypadku się sprawdza.
osobowość ps. wykładowcy "JANUSZA NAUCZANIA."@Henq na mnogą się podzieliła.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Wyprzedzanie

Postprzez Henq » poniedziałek 25 listopada 2019, 10:37

Marcel2727 napisał(a):Henq, ale tam typek wyprzedza dokładnie na przejściu dla pieszych (tam gdzie są namalowane pasy już przyśpieszył na tyle, że jest za samochodem)
po pierwsze nie za samochodem a przed samochodem! Przód czy tył pojazdu to powinieneś wiedzieć co to jest.
Po drugie: min 2:00 filmu pojazd na lewym pasie jechał wcześniej za samochodem białym nie obok i rozpoczyna wyprzedzanie przed przejściem - za co już jest mandat, a kończy lekko na przejściu, więc jak sam widzisz nie jechał cały czas obok pojazdu, a jechał za pojazdem szybciej od tego pojazdu, co skutkowało, że wyprzedził pojazd wolniej jadący, a wystarczyło zrównać się prędkością z tym białym pojazdem i za przejściami bo tam są więcej niż jedno (to dla @JAKUB bo chłopek ma problemy co to liczba mnoga) przejście dopiero przyspieszać, wówczas nie było by wyprzedzania przed czy na przejściu a za przejściami.

Marcel2727 napisał(a):więc jak to się ma do mojej wypowiedzi? Może pokaż o który dokładnie Ci samochód chodzi,
może zacznij od tego co to za pojazdem a co to przed pojazdem :spoko:

Marcel2727 napisał(a): bo jak na razie ciągle mącisz, a to co napisałem nawet i w tym przypadku się sprawdza.
nie! nic ci się nie sprawdza bo cały czas mieszasz "za" z "przed".

---

JAKUB napisał(a):osobowość ps. wykładowcy "JANUSZA NAUCZANIA."@Henq na mnogą się podzieliła.
panie Januszu z Koziej Wólki (@JAKUB) oprócz mnie to np @Cyryl i @mp0011 tłumaczą koledze co to jest wyprzedzanie, więc jak byś ogarniał j. polski a dokładnie jego podstawy to wiedział byś, że więcej niż jedna osoba to liczba mnoga! Nie wiń nikogo za swoje braki. :wall:
Ale dziękujemy że po raz kolejny twoja wypowiedź tak wiele wniosła do tematu :thumb2: okazała się ona bardzo pomocna oby więcej takich rodzynków :help: :dumb:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Wyprzedzanie

Postprzez Marcel2727 » środa 27 listopada 2019, 02:23

Czyli nie patrząc już tak bardziej dokładnie na dane sytuacje to wystarczy, że przód samochodu na przodzie jest bardziej na przodzie, już przód samochodu z tyłu?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości