Co jest w końcu ważniejsze?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Co jest w końcu ważniejsze?

Postprzez Marcel2727 » poniedziałek 09 września 2019, 18:09

A mianowicie podczas jazdy mówiono, by czytać znaki od tyłu np. koleś po prawej ma trójkąt to ja mam wtedy pierwszeństwo. Nie miałem obaw do czasu robienia testów - osoba po prawej ma ciągłą linię taka jaka jest przed znakami stop, a ja jadę prosto. Idąc w myśl tej zasady powinienem jechać prosto, ale nie, osoba po prawej ma pierwszeństwo :shock: Jak to w końcu jest?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Co jest w końcu ważniejsze?

Postprzez Henq » poniedziałek 09 września 2019, 19:10

Marcel2727 napisał(a):A mianowicie podczas jazdy mówiono, by czytać znaki od tyłu np. koleś po prawej ma trójkąt to ja mam wtedy pierwszeństwo. Nie miałem obaw do czasu robienia testów - osoba po prawej ma ciągłą linię taka jaka jest przed znakami stop, a ja jadę prosto. Idąc w myśl tej zasady powinienem jechać prosto, ale nie, osoba po prawej ma pierwszeństwo :shock: Jak to w końcu jest?

mówiono ci o znaku pionowym A-7 Ustąp pierwszeństwa i dobrze ci mówiono. Taka sama zasada dotyczy znaku pionowego B-20 STOP.
Natomiast robiąc testy mówisz o znaku poziomym P-12 Linia bezwzględnego zatrzymania - stop. W związku z dyspozycją tego znaku znak ten wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w związku ze znakami pionowymi B-20 lub B-32.
Więc skoro nie było znaku B-20 lub B-32 (i to właśnie te znaki mówiono ci byś wypatrywał - znaki pionowe) to sam znak P-12 jest zwykłym bohomazem na jezdni i nic nie znaczy.

Sprawdź jeszcze raz czy jest B-20 :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Co jest w końcu ważniejsze?

Postprzez Marcel2727 » wtorek 10 września 2019, 17:48

Właśnie go nie widać + nieco pomyślałem i wynika to bardziej z tego, że wyjeżdża się z parkingu lub jest zmiana powierzchni z drogi brukowanej na asfaltową? :? Chociaż jest zapewne tak jak mówisz, dzięki :D
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Co jest w końcu ważniejsze?

Postprzez Henq » piątek 13 września 2019, 14:19

Marcel2727 napisał(a):Właśnie go nie widać
skoro go nie widać to na jakiej podstawie stwierdzasz, że droga jest podporządkowana?
Marcel2727 napisał(a): i wynika to bardziej z tego, że wyjeżdża się z parkingu lub jest zmiana powierzchni z drogi brukowanej na asfaltową? :? Chociaż jest zapewne tak jak mówisz, dzięki :D
nie ma znaczenia czy nawierzchnia jest brukowana czy asfaltowa, jest to nawierzchnia twarda, miało by znaczenie gdyby jedna z nawierzchni była gruntowa.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości