Sytuacje drogowe by LeszkoII

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez LeszkoII » niedziela 29 grudnia 2019, 19:45

phpBB [media]


Upatrzyłem sobie miejsce, idealne do zaparkowania tyłem 8) :o :? :P :help: Motywacje etyczne, bo o prawnych to nawet mowy nie ma, kierujące tym kierującym wzmocniły jego poczucie własnej "wartości". Ależ on musiał być z siebie dumny... :hmm:
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez szymonix » czwartek 02 stycznia 2020, 18:30

A o co chodzi ?? Zacznij pisać po polsku..
albo nie - wyslij filmik na STOP CHAM..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez mp0011 » czwartek 02 stycznia 2020, 18:48

W sumie nie wiadomo co było wcześniej, bo tamten mógł tam stać i czekać dobrą minutę z kierunkowskazem jak ten wyjeżdżający się "zbierał", a Leszko akurat podjeżdżał jak już się zwolniło... :mrgreen:
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez LeszkoII » czwartek 02 stycznia 2020, 18:55

mp0011 napisał(a):W sumie nie wiadomo co było wcześniej, bo tamten mógł tam stać i czekać dobrą minutę z kierunkowskazem jak ten wyjeżdżający się "zbierał", a Leszko akurat podjeżdżał jak już się zwolniło...
Wypuszczałem dziewczynę alias kobietę zostawiając jej miejsce do manewrowania "na 5 razy" i zamierzałem zaparkować autko tyłem, bo przodem nie dało rady.
szymonix napisał(a):Zacznij pisać po polsku..
Piszę po polsku.
szymonix napisał(a):wyslij filmik na STOP CHAM..
Nie wyślę, zwłąszcza że kierowca zachował się pewnym sprytem a ja do sprytnych ludzi mam życzliwe usposobienie :lol:
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez szymonix » piątek 03 stycznia 2020, 11:19

Opis dopiero napisałeś jak ci mp0011 napisał, a jak ja napisałem to olałeś .. wszystkich tak olewasz oprócz mp ?? :lol: :lol:
Po polsku -> zrozumiale, jezykiem przyswajalnym przez 99% ludzi.. Zeby nawet eksperci od strzałek zrozumieli.. :hmm:
Tamten był sprytny i obnażył twój "niespryt" .. Na STOP CHAMIE byśmy sie dowiedzieli co o sytuacji sądzą komentujący, bo wielu ma niekoniecznie jednoznaczne spojrzenie na to co sie dzieje.. :spoko:
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez LeszkoII » piątek 03 stycznia 2020, 16:19

Nie olewam nikogo. Po prostu moja odpowiedź niemal zbiegła się w czasie z postem @mp0011, a była nawet szybsza tylko musiałem odebrać tel. i przed ostatecznym zaakceptowaniem pojawił się wpis @mp. Więcej już się tłumaczyć nie zamierzam, bo niby czemu to miałoby służyć?

Ok postaram się o łatwiejszy przekaz, aczkolwiek... do czego zmierzałem? Tytuł filmu, nieprzypadkowy, jest taki: "brak motywacji etycznych i prawnych". Chodzi o przemycenie teorii norm i motywacji Śp. Józefa Kosseckiego. Materia o tyle ciekawa, że tłumaczy, dlaczego Polacy to generalnie kombinatorzy, którzy nie wykazują poszanowania dla prawa. Ma to tez związek z kulawą etyką, ale mimo wszystko Naród Polski wysoko ceni normy etyczne (dobrze vs źle). To jest uwarunkowane historycznie (zabory) i cywilizacyjnie (nauka porównawcza o cywilizacjach Feliksa Konecznego). Kossecki wielokrotnie podkreślał w cyklu swoich wykładów, że słabość w przestrzeganiu prawa (nawet podawał przykłady z ruchu drogowego, gdzieś miałem zapisane, jak znajdę to wkleję) wynika z przeregulowania prawa przez prawodawcę jako "obiekt sterujący". Interesuję się tez cybernetyką prawa.
szymonix napisał(a):Tamten był sprytny i obnażył twój "niespryt"
No widzisz a ja bym tak nigdy nie zrobił. Często widząc zakorkowany ruch z naprzeciwka na drodze publicznej, wynikły z kolejki oczekujących do skrętu w lewo na parking marketu pojazdów, przepuszczam je MIMO, iż ten przepuszczony może mi zająć miejsce parkingowe, bo wjedzie na parking przede mną. Dla mnie to jest normalne zachowanie traktujące ruch drogowy w sposób cybernetyczny. Notabene to czy na zatłoczonym parkingu znajdziemy miejsce w dużej mierze zależy od szczęścia a nie od kolejności wjazdu na parking.
szymonix napisał(a):Na STOP CHAMIE byśmy sie dowiedzieli co o sytuacji sądzą komentujący, bo wielu ma niekoniecznie jednoznaczne spojrzenie na to co sie dzieje..
Pozwalam Ci wkleić ten link na STOP CHAM. Możesz też zdawać relacje TUTAJ odnośnie komentarzy pod nim zamieszczonych :P

phpBB [media]
Nie wiem czy to akurat ten wykład, ale mniej więcej wyjaśnione...
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez LeszkoII » środa 05 lutego 2020, 21:35

phpBB [media]
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez LeszkoII » środa 18 marca 2020, 21:23

Jak w tytule filmu czyli: czy to pojazd uprzywilejowany?

Czy zza kierownicy warto w takiej sytuacji nie reagować?

phpBB [media]
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez mp0011 » środa 18 marca 2020, 21:42

A o co chodzi?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez LeszkoII » czwartek 19 marca 2020, 06:50

O czerwone sygnały. Ktoś powie "ale przecież niebieskie też się świecą"... tak, ale powinny się palić tylko niebieskie a czerwone wyjątkowo i w innych okolicznościach (pilotowanie).
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez waw » niedziela 29 marca 2020, 09:52

Oni stoją. Może to pojazd zamykający kolumnę.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez Cyryl » niedziela 29 marca 2020, 19:37

w oddziale: ruch w kolumnie jest określona maksymalna ilość pojazdów w kolumnie, ale nie minimalna.
ten przepis ma na celu nie blokowania drogi, aby jeden sznur pojazdów nie utrudniał poruszanie się innym użytkownikom, więc jeżeli pojazdów jest więcej niż 10 to odstęp do następnej grupy pojazdów musi wynosić minimum 500m.

dodatkowo w przepis ten (ustp. 5) nie dotyczy pojazdów uprzywilejowanych, więc tak na logikę może być kolumna pojazdów uprzywilejowanych złożona np. z jednego samochodu.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez LeszkoII » środa 26 sierpnia 2020, 19:48

phpBB [media]

Owe przejście znam jak własną kieszeń. Jedna z częściej uczęszczanych przeze mnie tras biegowych na 10 km (~33% trasy). Jako pieszy nigdy nie miałem tam sytuacji podnoszących ciśnienie, najczęściej wpuszczano mnie na jezdnię, aczkolwiek samochody lubią tutaj pędzić nawet do setki (ograniczenie do 60).

Na żywo wyglądało to groźnie... może nawet dobrze, że kamerka mi się popsuła i przestała nagrywać dźwięk.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez LeszkoII » wtorek 01 września 2020, 18:51

phpBB [media]

Dawid i Goliat. Jak mawia Marek Dworak "tym razem wszyscy przeżyli" :lol: Ja też nie umarłem ... ze śmiechu.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez waw » wtorek 01 września 2020, 21:33

O co poszło bo nie rozumiem?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości