P3 zawracanie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: P3 zawracanie

Postprzez Henq » czwartek 12 września 2019, 13:18

Cyryl napisał(a):można jednak przyjąć, że nie każdy pojazd omijający zaparkowany na dłużej pojazd przekraczając podwójną linię ciągłą, musi uderzyć w inny pojazd.
dlaczego ty nie czytasz co się do ciebie pisze? nie chodzi o uderzenie w inny pojazd chodzi o nie przyjęcie mandatu w związku z przekroczeniem P-4 i sprawa trafia do sądu no i na jaki paragraf się powołasz co zwalnia z nie stosowania się do znaku P-4? Sąd z automatu przyklepie rację policjantowi, jak chcesz się odwołać dalej to słucham na jakiej podstawie?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: P3 zawracanie

Postprzez Cyryl » czwartek 12 września 2019, 16:22

z tym sądem nie byłbym taki pewien, bo okazuje się że wyroki orzekają osoby nie bardzo znające się na PoRD.

ostatnio dzwonił do mnie kierowca autobusu ze Szczecina, który został ukarany mandatem za wjazd autobusem za znak B-5. odmówił przyjęcia mandatu, sprawa trafiła do sądu, gdzie utrzymano decyzję policjanta. a on dzwonił, aby zapytać się czy jest sens odwoływania się.

najwidoczniej masz rację niezależnie od zgodności z PoRD, sąd jakby z automatu przyznaje rację policjantowi.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: P3 zawracanie

Postprzez Henq » piątek 13 września 2019, 01:06

Cyryl napisał(a):z tym sądem nie byłbym taki pewien, bo okazuje się że wyroki orzekają osoby nie bardzo znające się na PoRD.
no coś ty? na prawdę? :eek2:
Więc można założyć, że wyrok sądu najwyższego mówiący, że pojazd skręcając na skrzyżowaniu zmienia kierunek całego ruchu (czyli wszystkich pojazdów na skrzyżowaniu) a nie tylko swój kierunek jazdy, wydał sędzia "nie bardzo znający się na PoRD"? :mrgreen:

Cyryl napisał(a):ostatnio dzwonił do mnie kierowca autobusu ze Szczecina, który został ukarany mandatem za wjazd autobusem za znak B-5.
serio ostatnio?
internet huczy od twoich zapytań w tym temacie od roku 2017 :help:

Cyryl napisał(a):odmówił przyjęcia mandatu, sprawa trafiła do sądu, gdzie utrzymano decyzję policjanta. a on dzwonił, aby zapytać się czy jest sens odwoływania się.
a ten "on" widział tabliczkę pod znakiem B-5 "dotyczy autobusów"?
czy takowej brak? bo widzisz nie każdy pojazd ciężarowy to autobus? :mrgreen:

Cyryl napisał(a):najwidoczniej masz rację
najwidoczniej trzymam się wykładni PoRD, a nie pseudointerpretacji :help: :spoko:

Cyryl napisał(a):niezależnie od zgodności z PoRD, sąd jakby z automatu przyznaje rację policjantowi.
niestety w pierwszej instancji tak. :spoko:
więc nasze prawo w całej okazałości pozwala na odwołanie się od takowej decyzji :mrgreen: ale by obronić swoje rację należy w drugiej instancji wystąpić z konkretnym przepisem :thumb2:
a
"Omijałem busa który wypuszczał pasażerów, więc najechałem i przekroczyłem P-4, ponieważ zagradzał mi jezdnie" :eek2:

nie jest konkretnym przepisem :thumb2:
:eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: P3 zawracanie

Postprzez Cyryl » piątek 13 września 2019, 07:52

Henq napisał(a):...
Cyryl napisał(a):ostatnio dzwonił do mnie kierowca autobusu ze Szczecina, który został ukarany mandatem za wjazd autobusem za znak B-5.
serio ostatnio?
internet huczy od twoich zapytań w tym temacie od roku 2017...


na temat tego znaku rozmawiałem w roku 2016, 2015 itp., a w epoce przedinternetowej również w latach '80-tych i '90-tych, ale co to ma do sprawy?

natomiast wspomniana rozmowa telefoniczna miała miejsce w czerwcu tego roku, więc z mojego punktu widzenia "ostatnio".

o omijaniu przeszkody pisałem nie powołując się na przepisy, ale jak to jest traktowane na egzaminie (kat. C, C+E i D) we Wrocławiu.
nawet nie wiem jak jest na egzaminie kat. B lub motocyklowych, więc wyraźnie to zaznaczyłem.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości