Chore według mnie oznakowanie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Chore według mnie oznakowanie

Postprzez Ekhangel » poniedziałek 29 lipca 2019, 20:48

Jestem ciekaw waszego zdania. Czy ktoś potrafi powiedzieć CO TAM ROBI ten znak pierwszeństwa? Po co go umieszczono, w dodatku w tak mylącym miejscu? Oczywiście, że po "głębszym namyśle" nie może on oznaczać pierwszeństwa względem nadjeżdżających z naprzeciwka - problem w tym, że często na głębsze namysły nie ma czasu w różnych sytuacjach drogowych.

PS. Dziadowska jakość screenów jest spowodowana dziadowskimi ograniczeniami rozmiaru plików na forum
Załączniki
tekst.jpg
odpowiedz.jpg
Avatar użytkownika
Ekhangel
 
Posty: 72
Dołączył(a): sobota 17 lipca 2010, 16:09

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez szymonix » poniedziałek 29 lipca 2019, 20:58

Marek ma rację a tobie pozostaje (bez obrazy) jakiś dokształt.. Takich "podejrzanych" miejsc jest na naszych drogach mnóstwo... Pozdrówka.
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez Ekhangel » poniedziałek 29 lipca 2019, 21:59

To jaki jest cel tego znaku?
Avatar użytkownika
Ekhangel
 
Posty: 72
Dołączył(a): sobota 17 lipca 2010, 16:09

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez Cyryl » wtorek 30 lipca 2019, 16:37

według rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów na drodze, znak po lewej stronie jezdni stanowi powtórzenie znaku ustawionego po prawej stronie, z wyjątkiem paru, które dotyczą tylko tej strony jezdni po której zostały ustawione.

ciekawy jestem ile na tym skrzyżowaniu jest pasów do jazdy na wprost. jeżeli dwa lub więcej, to można sądzić, że znak jest ustawiony dla pojazdów jadących na wprost z lewego lub lewych pasów.
jeżeli jedziemy lewym pasem, a na prawym pasie jedzie równolegle z nami ciężarówka, autobus lub dostawczy/osobówka z dużą przyczepą, to znak pierwszeństwa ustawiony po prawej stronie jezdni, staje się dla nas niewidoczny.
a ponieważ trudno byłoby wbić ten znak w jezdnię między lewym pasem do jazdy na wprost, a pasem do skrętu w lewo, jest on umieszczony po lewej stronie jezdni, tak jak wymaga to rozporządzenie.

takie według mnie były przyczyny ustawienia tego znaku.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez Ekhangel » wtorek 30 lipca 2019, 19:50

Masz rację! Teraz przyjrzałem się bliżej całej tej ulicy, i tam faktycznie znaki są po obu stronach na całej drodze. Nigdy chyba jeszcze nie widziałem takiego rozwiązania, albo może dotychczas nie zwracałem uwagi.

Natomiast zupełnym przypadkiem zauważyłem ciekawą rzecz, a mianowicie drogowcy jednak zauważyli na przestrzeni lat zasadność stosowania dodatkowego i niekonwencjonalnego oznakowania poziomego:

https://zapodaj.net/99034481f56c0.jpg.html
https://zapodaj.net/4a6e3c6f329a2.jpg.html

Wklejam linki, bo wk... mnie tutejsze wgrywanie zdjęć; zredukowałem zdjęcia do absurdalnej jakości, a forum wciąż widzi zbyt duży rozmiar.
Avatar użytkownika
Ekhangel
 
Posty: 72
Dołączył(a): sobota 17 lipca 2010, 16:09

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez szymonix » środa 31 lipca 2019, 13:20

Ekhangel napisał(a):zasadność stosowania dodatkowego

Czy chodzi ci o STOP napisany na jezdni ?? Słabiutko u ciebie ze spostrzegawczością.. A może po prostu jeździsz jakimiś dziwnymi drogami. Jest takich znaków dużo..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez Cyryl » środa 31 lipca 2019, 20:08

Ekhangel napisał(a):...Nigdy chyba jeszcze nie widziałem takiego rozwiązania, albo może dotychczas nie zwracałem uwagi...


wydaje mi się, że raczej nie zwracałeś uwagi.

wszystkie ulice dwujezdniowe w miastach mają oznakowanie po prawej i po lewej stronie.

gdyby ulica (droga) była jednojezdniowa, ale wielopasmowa, stawianie znaków po lewej stronie mija się z celem, ponieważ te znaki zostaną zasłonięte przez pojazdy jadące z przeciwka, ale na drogach/ulicach dwujezdniowych ustawianie znaków po lewej, wydaje się logiczne.

rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów na drodze dopuszcza jeszcze umieszczanie po lewej stronie jezdni powtórzeń znaków z prawej strony, również na drogach jednokierunkowych pod warunkiem, że znajdują się w tym samym przekroju poprzecznym drogi co prawy znak.

jeżeli takie ustawienie znaków przeoczyłeś, to napisy STOP na jezdni mogłeś też.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez Ekhangel » środa 31 lipca 2019, 22:29

Czy tutejszy admin praktykuje usuwanie postów wedle uznania, czy to ja coś przypadkiem kliknąłem? Bo jak tak, to odechciewa się dyskusji.

Ad rem: 10 zł temu, kto mi poda współrzędne geograficzne drugiego takiego poziomego napisu "stop" w Polsce, bo ja nie kojarzę. Przy czym z góry mówię, że w Głogowie i okolicach się nie liczy.
Avatar użytkownika
Ekhangel
 
Posty: 72
Dołączył(a): sobota 17 lipca 2010, 16:09

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez Cyryl » czwartek 01 sierpnia 2019, 06:59

takich znaków jest wbrew pozorom dużo.
mogą być w formie napisu, ale też symbolu.

to działa mniej więcej tak jak kupimy rzadki samochód, gdy kiedyś za komuny kupiłem VW garbusa, to dopiero gdy zacząłem nim jeździć zobaczyłem ile takich samochodów jeździ po drogach, na co wcześniej nie zwracałem uwagi.
Załączniki
STOP%20przy%20wyjezdzie%20z%20drogi%20wewnetrznej.jpg
termoznak-oznakowanie-poziome-b-20-stop-piktogram.jpg
Obraz1.jpg
Obraz1.jpg (22.71 KiB) Przeglądane 6165 razy
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez yorki » czwartek 01 sierpnia 2019, 17:11

Wrotkowska, Lublin
https://maps.app.goo.gl/SZX5tHeen3zCjwFe9

Nie komentuję, link zamieszczam z czystej chęci zysku. :wink:
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez Ekhangel » czwartek 01 sierpnia 2019, 20:42

Cyryl: zdjęcia wyników z Gugla się nie liczą!

yorki - uznaję, proszę nr rachunku na PM. Swoją drogą ciekawy przykład: drogowcy zrobili tu już chyba wszystko co mogli żeby ostrzec przed tym STOP-em. Brakuje jeszcze tylko dmuchanego Chucka Norrisa na trawie, żeby się ludzie zatrzymywali z ciekawości. W każdym razie sytuacja drogowa rzeczywiście to uzasadnia - uzasadnia nawet te dziwaczne czerwone pasy, bo życie jest ważniejsze, niż wygląd ulic. Pytanie dlaczego w tym "moim "miejscu drogowcy nie przewidzieli absolutnie niczego "ekstra"... Obstaję przy twierdzeniu, że mogli chociać wziąć wzgląd na ten niefortunnie umieszczony znak pierwszeństwa i domalować te głupie trójkąciki. I niewykluczone, że kiedyś to jeszcze zrobią, skoro po dwóch latach (2011-2013) wpadli na domalowanie poziomego STOP-u. Mam tylko nadzieję, że nie wpadną na to dopiero po jakimś wypadku śmiertelnym.
Avatar użytkownika
Ekhangel
 
Posty: 72
Dołączył(a): sobota 17 lipca 2010, 16:09

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez yorki » czwartek 01 sierpnia 2019, 21:04

Ekhangel napisał(a):yorki - uznaję, proszę nr rachunku na PM.

No co Ty, żart taki, jakoś wiążę koniec z końcem. :)

Sytuację trzeba przeżyć na żywo. Dlatego o Twoim skrzyżowaniu nie chcę się wypowiadać.
Co do "mojego", to jechałem właśnie dzisiaj.
Oznakowanie na wlocie ma sens.
Dojeżdżasz szeroką, dwujezdniową drogą i nagle masz "rondo" inne niż wszystkie.
Stop na wylocie wg mnie bez sensu, dobra widoczność, można ściągnąć, ale cóż ?
Biedny żuczek musi przestrzegać przepisów. :(
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez Cyryl » piątek 02 sierpnia 2019, 07:24

Ekhangel napisał(a):Cyryl: zdjęcia wyników z Gugla się nie liczą!...


dlaczego?

przecież one przedstawiają realną drogę w Polsce i nie są fotomontażem.
czy to zdjęcie wykonam ja, czy jakiś anonimowa osoba, czy Kowalski, znaki poziome na drodze są.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez Ekhangel » piątek 02 sierpnia 2019, 07:49

Bo chodziło o udowodnienie, że coś takiego można faktycznie spotkać w miarę często, a nie że w Polsce istnieje kilka/naście takich przypadków, i akurat można je znaleźć w Google Images.
Avatar użytkownika
Ekhangel
 
Posty: 72
Dołączył(a): sobota 17 lipca 2010, 16:09

Re: Chore według mnie oznakowanie

Postprzez Cyryl » piątek 02 sierpnia 2019, 12:11

ale zdjęcia umieszczone w internecie nie przedstawiają Ugandy, Pernabuko, ale Polskę.

zgadza się, niektóre z nich mogą być nieaktualne, ale w jednym miejscu takiego oznakowania już niema, a w innych miejscach mogą się pojawić.

czy często?
znak STOP jest rzadko stosowany, natomiast dodatkowo zastosowania dla tego znaku oznaczenia poziomego jest jeszcze rzadsze, więc jak znajdziesz powiedzmy 10 znaków STOP, to w pewnie jeden z nich będzie dodatkowo oznaczony znakiem poziomym.
i te zdjęcia są dowodem, że takie oznakowanie stosuje się i nie jest wybrykiem natury.

mimo, że jestem z Wrocławia, najczęściej przejeżdżam koło takiego znaku w Piskorzynie - https://www.google.pl/maps/@51.4989608, ... bfov%3D100 a zasadność znaku poziomego wynika z dużej odległości ustawienia znaku pionowego od skrzyżowania.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości