Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez SHREK » czwartek 11 lipca 2019, 08:51

Proszę o pomoc. Który pojazd ma w tej sytuacji pierwszeństwo?
Załączniki
pierwszeństwo.jpg
SHREK
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 11 lipca 2019, 08:42

Re: Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez szymonix » czwartek 11 lipca 2019, 10:36

A.. przecież jedzie drogą z pierwszeństwem..
Czemu pytasz?
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez SHREK » czwartek 11 lipca 2019, 10:38

Pytam bo mam notoryczną sytuację co 2-3 dzień w tym miejscu w której pojazd B dojeżdża do miejsca jak na rysunku (w sensie do środka skrzyżowania) i twierdzi że jest z mojej prawej strony więc ma pierwszeństwo.
SHREK
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 11 lipca 2019, 08:42

Re: Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez Henq » czwartek 11 lipca 2019, 12:54

to mu wytłumacz, że art 25.1 nie ma zastosowania jak są znaki B-20 i D-1 to one regulują pierwszeństwo a B-20 obowiązuje na całym skrzyżowaniu.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez gumik » czwartek 11 lipca 2019, 17:38

SHREK napisał(a):Który pojazd ma w tej sytuacji pierwszeństwo?

A
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez yorki » czwartek 11 lipca 2019, 18:51

SHREK napisał(a):Pytam bo mam notoryczną sytuację co 2-3 dzień w tym miejscu w której pojazd B dojeżdża do miejsca jak na rysunku (w sensie do środka skrzyżowania) i twierdzi że jest z mojej prawej strony więc ma pierwszeństwo.

Musisz spotykać tego samego gostka, bo nie wieżę, że jest ich dwóch. :)
-------
@Henq, par.21 ma kilka punktów i jeszcze więcej podpunktow.
Doprecyzuj, proszę, bo będzie nowa gownoburza, jak mówią niektórzy, a ja nazywam to kolorytem tego forum.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez Henq » czwartek 11 lipca 2019, 23:23

yorki napisał(a):
SHREK napisał(a):Pytam bo mam notoryczną sytuację co 2-3 dzień w tym miejscu w której pojazd B dojeżdża do miejsca jak na rysunku (w sensie do środka skrzyżowania) i twierdzi że jest z mojej prawej strony więc ma pierwszeństwo.

Musisz spotykać tego samego gostka, bo nie wieżę, że jest ich dwóch. :)
co znów cię trzeba edukować? :help:
a to tylko jeden mistrz kierownicy nie zna przepisów?
tylko jeden mistrz kierownicy taki mądry by skrzyżowanie dzielić na dwa?
wyobraź sobie, że nie!
jest was więcej :thumb2:

yorki napisał(a):-------
@Henq, par.21 ma kilka punktów i jeszcze więcej podpunktow.
Doprecyzuj, proszę, bo będzie nowa gownoburza, jak mówią niektórzy, a ja nazywam to kolorytem tego forum.
mistrzu zapisu § 21 dotyczącego tego skrzyżowania nie trzeba precyzować :thumb2: a sam fakt, że w ogóle piszesz o czymś takim, świadczy, że twardo pracujesz na swoje miejsce w tych dzielących skrzyżowanie na dwa, bo nie masz bladego pojęcia "o co kaman" :help:
Może torowisko tu widzisz? albo pierwszeństwo łamane? :hmm: :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez yorki » piątek 12 lipca 2019, 20:58

Henq napisał(a):jak są znaki B-20 i D-1 to one regulują pierwszeństwo a B-20 obowiązuje na całym skrzyżowaniu.

Henq napisał(a): zapisu § 21 dotyczącego tego skrzyżowania nie trzeba precyzować :thumb2:


Skoro uważasz, że B-20 nie dotyczy tylko jezdni, przed którą został umieszczony tylko całego skrzyżowania, to teraz będę się śmiał, że wg ciebie należy zatrzymywać się przed każdą z jezdni drogi z pierwszeństwem, a w opisanym przypadku także w miejscu kolizji A/B :lol: :lol: :lol:

A miałeś szansę wyjść z tego z twarzą...
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez Henq » piątek 12 lipca 2019, 22:11

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):jak są znaki B-20 i D-1 to one regulują pierwszeństwo a B-20 obowiązuje na całym skrzyżowaniu.

Henq napisał(a): zapisu § 21 dotyczącego tego skrzyżowania nie trzeba precyzować :thumb2:


Skoro uważasz, że B-20 nie dotyczy tylko jezdni, przed którą został umieszczony tylko całego skrzyżowania, to teraz będę się śmiał, że wg ciebie należy zatrzymywać się przed każdą z jezdni drogi z pierwszeństwem, a w opisanym przypadku także w miejscu kolizji A/B :lol: :lol: :lol:

A miałeś szansę wyjść z tego z twarzą...
:help:
a miałeś szansę udowodnić, że masz chociaż cień pojęcia o przepisach :help:
człowieczku mały czy tu masz znak B-20 umieszczony w obrębie skrzyżowania? czy przed skrzyżowaniem B-20?
Boże!!! Co ty chcesz jak twój genialny kolega @srumik stosować przepisy dotyczące jezdni na poboczu? :wow: :wow:
ogarnij się w końcu!!!
znak B-20 jest ustawiony przed skrzyżowaniem, więc obowiązuje go zapis z § 21:
1. Znak B-20 "stop" oznacza:
1) zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem;
2) obowiązek ustąpienia pierwszeństwa kierującym poruszającym się tą drogą.
2. Zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku - w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem.


i tyle!!!
Nie dotyczy go zapis o jezdni i nie dotyczy go zapis o torowiskach, a wiesz dlaczego? bo nie jest ustawiony w obrębie skrzyżowania, i nie jest ustawiony przed torowiskiem :help:
Specjalnie tylko o tym wspomniałem, byś wykazał się inteligencją, niestety zabrakło :help: na każdym kroku udowadniasz, że trzeba cię edukować od podstaw :help: to może zacznij od tego co to skrzyżowanie :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez waw » poniedziałek 15 lipca 2019, 00:18

To nie jest łatwe skrzyżowanie, ale chyba nie ma wątpliwości że pierwszeństwo ma "A".
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez Tom661 » wtorek 16 lipca 2019, 09:36

Tak mi się przypomniało skrzyżowanie Mikołowskiej z Obrzeżną Zachodnią w Mysłowicach, gdzie droga podporządkowana (Obrzeżna Zachodnia) ma B-20,
lecz na środku skrzyżowania przed drugą jezdnią drogi z pierwszeństwem przejazdu są postawione A-7 - zarówno dla jadącego od Obrzeżnej Zachodniej,
https://goo.gl/maps/PeJDEWH7ToyjYKDd7
jak i dla jadącego Mikołowską, który skręca w lewo w Obrzeżną Zachodnią.
https://goo.gl/maps/7FEAvTQnmXwtuook7

Jest rzeczą oczywistą, iż w omawianej w tym wątku sytuacji pierwszeństwo ma A.

Natomiast w sytuacji ustawienia A-7 w obrębie skrzyżowania pierwszeństwo miałby B.
Wygląda na to, iż znaki A-7, umieszczone w obrębie skrzyżowania, odwołują pierwszeństwo nadane na wlocie (np. D-1, bądź też art. 25 ust. 1 PoRD). Wyraźnie to jest widoczne na skrzyżowaniu obok węzła Jęzor na S1 w Sosnowcu:
Bez tego A-7 w obrębie skrzyżowania
https://goo.gl/maps/gHQUiK7QDgfpj72JA
biały i szary miały by pierwszeństwo wobec tamtego ciemnego, który nadjechał z naprzeciwka i skręcił w lewo, lecz tamten ciemny miał A-7 tutaj:
https://goo.gl/maps/pozNqq1h1Dj2VSSz8

W efekcie tutaj
https://goo.gl/maps/pDyBkJeVHTV1vLth9
art. 25 ust. 1 został wyłączony.

Komplet A-7 umieszczonych w obrębie tego skrzyżowania uzupełnia A-7 umieszczony tutaj:
https://goo.gl/maps/8uBPoSmLeHtWYsBc9
Ten A-7 z lewej strony, jako umieszczony w obrębie skrzyżowania, informuje kierowcę, że ustępuje pierwszeństwa tylko wobec nadjeżdżających najbliższą jezdnią z lewej strony, natomiast "nadaje pierwszeństwo" wobec nadjeżdżających drugą jezdnią z prawej strony (skręcających w lewo).
Tom661
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota 20 lutego 2016, 19:59

Re: Kto ma pierwszeństwo Katowice DTŚ

Postprzez szymonix » sobota 27 lipca 2019, 11:07

Tom661 napisał(a):Wygląda na to, iż znaki A-7, umieszczone w obrębie skrzyżowania, odwołują pierwszeństwo nadane na wlocie (np. D-1, bądź też art. 25 ust. 1 PoRD).

Tak wygląda..
https://goo.gl/maps/6xfZbhRfT3puQxX1A
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości