Straszne

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Straszne

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 15 lipca 2002, 15:59

jak myslicie, co jest przyczyną wypadków w ostatnich dniach autobusów Polskich? (na trasach) Prosze o opinie....ja przytocze tutaj słowa kolegi .... :
"Powodem wypadków są nieodpowiedzialni kierowcy, których zżera rutyna kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat spędzonych za kółkiem. Jeśli weźmie ona górę nad wyobraźnią i poczuciem odpowiedzialności oraz świadomością, że się wiezie ludzi a nie ziemniaki to nieszczęście gotowe. Póki nie będziemy bezlitośnie karać idiotów za kólkiem więzieniem i odebraniem prawa jazdy takie rzeczy będą się zdażać. "
Z którymi się zgadzam . I dopowiem że stan techniczny też gra tutaj bardzo ważną role
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kasia » poniedziałek 15 lipca 2002, 18:25

Kolejny powód:
KUPOWANE PRAWA JAZDY.... Tak, wyobraźcvie sobie, że kierowcy autobusów którzy nas wożą, nie chcą się uczyć przepisów ani jazdy (dla autobusu bardzo specyficznej - pewnie niektórzy wiedzą o co chodzi), lecz wolą sobie kupić prawo jazdy...
I jeszcze jeden:
STAN TECHNICZNY POJAZDÓW.... Słyszelście może wypowiedź jednej z pasażerek autobusu, który rozbił się na Węgrzech. Podobno kierowcy mówili na chwilę przed wypadkiem coś o braku hamulców... I jak na dzień dzisiejszy temat umilkł...

Ogólnie jednak jest to straszne.....
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Autobusy

Postprzez złośliwy » niedziela 21 lipca 2002, 13:39

Czy Wy jesteście głupcami?Dlaczego ulegacie paranoji?

Jeżdże bardzo często autobusem .
Przedewszystkim kontrole stanu technicznego , jak policjan na drodze może sprawdzic stan techniczny autobusu? niech najpierw zaczną sprawdzać stacje diagnostyczne , które podpisują dowody rejestracyjne. Kilka dni temu policjant zabrał mi dowód rejestracyjny za nie zaplombowaną linke tacchografu i pęknięty klosz tylnego lewego swiatła mijania. Dedykuje to panu policjantowi który o 3 rano kontrolował mnie przy stacji CPN w Jankach szkoda że szef nie pozwolił odesłac dowodu zastępczego do komendata głownego policji.
W tamtym roku wiozłem grupę na wycieczkę do Wa-wy na 200km byłem kontrolowany 6 razy po 40 minut, nie pomagały tłumaczenia , a jadąc z powrotem chciał mi zakazać dalszej jazdy za przekroczenie czasu pracy, oczywiście przed wyjazdem autobus był sprawdzany.Konstrukcja autobusu według normy przewiduje zużycie oleju 2,5% do zużycia paliwa.
W autobusie marki autosan z otworu w obudowie sprzegła nawet nowym pokazuja sie krople oleju , a oni zabierają dowód za wyciek oleju może niech się przejadą do zakładów naprawczych i fabryki autobusów i tam zrobią porzadek.Kiedyś brałem dzieci o 4 rano do Gdańska policjańci przyjechali sprawdzic autobus polonezem bez świateł pozycyjnych z tyłu, amnie się czepiał za niski poziom płynu w zbiorniczku spryskiwacza. Najlepszy numer jak podjechałem fabrycznie nowym autobusem pod wycieczkę a policjant zawrócił mnie za brak dzwonka, i nie pomogły tłumaczenia ,że jeżeli przedział pasażerski ma połączenie z kierowca to nie ma potrzeby montowania takiego dzwonka, sprawa oparła sie wyżej ale wycieczka pojechała innym autobusem, najgorsze że się okazało ,że ja miałem racje i poniosłem koszt , który nikt mi nie zwrócił
Powiem krótko to rzad Polski jest winien tych zabitych osób , dlatego że prowadzi zła politykę transportową. Wiecie ,że koleiny są w takim stanie ,że nie powinno korzystać sie z dróg. Kto ogłasza zakaz poruszania sie cięzarówek po drogach , a mówi sie ,że można jeżdzic od 23.oo do 6.oo rano. Dlaczego firmy transportowe prócz opład podatku drogowego płaca za korzystanie z dróg krajowych , posiadanie pojazdu, certyfikaty i inne dodatkowe opłaty. Wiadomo nowy autobus kosztuje niskiej klasy około 500 tys zł [/b]niskiej klasy i powiedzcie mi jak go kupic kiedy państwo podpisuje umowy na przewóz dzieci do szkół za 2 zł za kilometr. Wiecie ile dni uczycie się w szkole około 152 dni. to policzcie ile kosztuje amortyzacja kierowca podatki opłaty i dlaczego jezdzicie starymi struclami za kilka groszy.Czy kierowca niechciaby jeżdzic nowym super sprawnym autem, czy właściciel nie chciałby posiadac aut do 5 lat? Tak właśnie robi się zadymę aby odwrócić uwagę od spraw istotnych i wybacz ale widzę że się im to udało
złośliwy
 
Posty: 105
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 21:41

Postprzez Kasia » wtorek 30 lipca 2002, 13:23

Myślę, że jeszcze jednym powodem sytuacji na drodze jest "oszczędność" w naszym kraju. To fakt, co napisał Złośliwy, że ceny za 1 km przewozu są... ja napiszę śmieszne. Dokładnie wiem ile kosztuje utrzymanie autobusu w dobrym stanie, dlatego też między innymi wycofaliśmy się z przewozów. Wykorzystujemy teraz autobus do innych celów.

Jest jednak w tym wszystkim duża wina wielu kierowców, szczególnie przewoźników prywatnych. Oszczędzając jeżdżą swoim sprzętem tak długo jak tylko się toczy, nie dbając zupełnie o jego stan. A propos! Kiedyś jeden z zawodowych "szoferów" śmiał się, że jadę wyważać koła w ciężarówce. "Po co?" - to było jego stwierdzenie.

Uważam, że powyższe zachowania wynikają przede wszystkim z zadufania w sobie kierowców z praktyką, a to wynika poniekąd z błędów w szkoleniu kandydatów na kierowców.

Pozdrawiam kierowców!
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez mpaszko » piątek 30 sierpnia 2002, 22:39

To wina pracodawców ,którzy wyciskają z kierowców ile sie da.
mpaszko
 
Posty: 75
Dołączył(a): wtorek 23 lipca 2002, 23:08
Lokalizacja: Biała Podlaska


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości