Zmiana pasa ruchu

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez rafal5757 » sobota 29 czerwca 2019, 10:14

Henq najpierw naucz się odpowiadać na pytania. Tak jak Yorki napisał nie spinaj się tak, poluźnij gumę w majtach, bo jak pęknie będzie bolało :lol:

Jak wcześniej napisałem nie interpretuj tego co ktoś napisał, skoro zadaje pytanie to oczekuję odpowiedzi.

Skoro nie ma znaku pionowego mówiącego o kierunkach jazdy z poszczególnych pasów ruchu, w sytuacji gdy cały pas do skrętu w lewo jest zajęty, znajdujesz się w niebieskim miejscu - gdzie zmienisz pas ruchu?
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » niedziela 30 czerwca 2019, 01:44

yorki napisał(a):Kazałem ci podać konkretny przepis, czekam.
zał nr 2 do Dz. U. 220 pkt 3. Strzałki
:thumb2:
Ileż można? :help: wcześniej już to podawałem, co nie rozumiesz? :help:

yorki napisał(a):Twoje dyrdymały mnie nie interesują.
ja posiłkuję się PoRD więc wybacz, że te zapisy cię przerastają :help:
może jednak ty zdaj na to PJ i dopiero się wypowiadaj bo, nie ma takiej opcji by taki, że się tak wyrażę "mistrz" posiadał PJ no chyba, że w "stolycy" kształcony - a to by dużo wyjaśniało w końcu elita "fahofców" stamtąd się wywodzi :help:
p.s. te: "" specjalnie dla srumika on ogarnia pręgierz ortograficzny :thumb2:

--------

rafal5757 napisał(a):Henq najpierw naucz się odpowiadać na pytania.
wybacz, że zasugerowałem się twoim avatarem i uznałem cię za inteligentnego instruktora :help: nie zauważyłem, że ty ze "stolycy"
więc wracam do twojego pierwszego postu który był odpowiedzią na mój:
kształcimy stolice napisał(a):
rafal5757 napisał(a):Wjazd na stacje tworzy z naszą drogą skrzyżowanie?
nie tworzy
rafal5757 napisał(a):Przed wjazdem na stacje
nie ma
rafal5757 napisał(a):i przed skrzyżowaniem z sygnalizacją są oddzielne znaki pionowe informujące z którego psa można jechać w danym kierunku?
nie ma


mam nadzieję, że jasno i wyraźnie odpowiedziałem na twoje "inteligentne" pytania :eek2: nawet wyróżniłem odpowiedzi na czerwono :spoko: tylko w jakim celu? :hmm: :help:

ale skoro spełniłem twoje zalecenia to teraz moja kolej by zadać pytania na które odpowiesz prawda?

1 skoro wjazd na stację nie tworzy z "naszą" (tu chyba powinno być zamiast naszą to główną :dumb: ) drogą skrzyżowania to znaczy, że można z P-8b pojechać prosto?

2 skoro przed wjazdem na stację nie ma żadnych znaków pionowych to znaczy, że znaki poziome nie wystarczają? muszą być znaki:"F" bo znaki: "P" samoistnie nie mogą?

3 przyznaj się nie dostrzegłeś skrzyżowania z Krzemienną? :spoko:

rafal5757 napisał(a):Jak wcześniej napisałem nie interpretuj tego co ktoś napisał, skoro zadaje pytanie to oczekuję odpowiedzi.
dostałeś :spoko: rozumiem, że będziesz tak konsekwentny i odpowiesz na pytania skoro ci zadałem takowe konkretne :spoko:

rafal5757 napisał(a):Skoro nie ma znaku pionowego mówiącego o kierunkach jazdy z poszczególnych pasów ruchu, w sytuacji gdy cały pas do skrętu w lewo jest zajęty, znajdujesz się w niebieskim miejscu - gdzie zmienisz pas ruchu?
ja na prawdę nie chcę podważać twojego avatara, ale każdy instruktor zauważył by tam skrzyżowanie, zauważył by tam zmianę kierunku jazdy, zauważył by tam jazdę przez skrzyżowanie z pasa do lewoskrętu prosto :help: a ty nie! i jeszcze namawiasz do łamania przepisów? :help:

przez skrzyżowanie jedziesz prosto więc stoisz grzecznie na pasie ("prosto") uniwersalnym prawym , mijasz skrzyżowanie z Krzemienną i wjeżdżasz na pas do lewoskrętu na Francuską :spoko:
co w tym trudnego?


no i dochodzimy do konkluzji: widzisz ja się nie spinam. ponieważ nie jestem byle jakim instruktorkiem któremu wytyka błędy pierwszy lepszy użytkownik forum, a wręcz przeciwnie :spoko:
nawet jak widzę odpowiedzi na post - jakikolwiek post nie musi być mój - usera yorki albo usera srumika to już wiem, że nie ma to nic wspólnego z PoRD no ileż można edukować tą patologię drogową skoro sama nie chce czytać przepisów :help: :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez rafal5757 » niedziela 30 czerwca 2019, 09:16

rafal5757 napisał(a):przez skrzyżowanie jedziesz prosto więc stoisz grzecznie na pasie ("prosto")


Przez które skrzyżowanie jadę prosto?

Skoro lewy pas jest zajęty, nie widać znaków poziomych, nie ma znaku pionowego, dlaczego mam dalej jechać prawym pasem skoro mam skręcić w lewo?

rafal5757 napisał(a):1 skoro wjazd na stację nie tworzy z "naszą" (tu chyba powinno być zamiast naszą to główną )


to coś zmienia?


rafal5757 napisał(a):nie jestem byle jakim instruktorkiem


rafal5757 napisał(a):ja na prawdę nie chcę podważać twojego avatara


jeśli chodzi o podważanie kompetencji to Twoje niektóre wypowiedzi na tym forum nie mają nic wspólnego z przepisami ruchu drogowego. Więc zejdź na ziemię.
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » niedziela 30 czerwca 2019, 12:17

czyli jednak nie odpowiesz :eek2:
niewygodne czy nie rozumiesz? :help:
wiesz jak się pultasz, że ci ktoś nie odpowiada, to trzeba być na tyle inteligentnym by samemu też odpowiadać a nie udawać greka :thumb2: inaczej to hipokryzja :help:

rafal5757 napisał(a):Przez które skrzyżowanie jadę prosto?

pierwsze :spoko: to którego nie widziałeś i do którego się nie przyznajesz :lol:

rafal5757 napisał(a):Skoro lewy pas jest zajęty, nie widać znaków poziomych, nie ma znaku pionowego, dlaczego mam dalej jechać prawym pasem skoro mam skręcić w lewo?
skoro chcesz skręcić, masz stać i czekać aż ci się pas do lewoskrętu zwolni, a pas do lewoskrętu z ulicy Ceglanej na ulicę Francuską zaczyna się mniej więcej tutaj:
Obrazek
a wcześniej to jest pas do lewoskrętu na stację Lotos który kończy się na skrzyżowaniu z ulicą Krzemienną i tam masz skręcić w lewo z tego pasa, a nie jechać prosto :spoko:

rafal5757 napisał(a):jeśli chodzi o podważanie kompetencji to Twoje niektóre wypowiedzi na tym forum nie mają nic wspólnego z przepisami ruchu drogowego.
a to ciekawe, wskażesz które? może znów ne zrozumiałeś przepisów drogowych? w końcu miałeś tylko cztery lata nieobecności na forum, wiec zapewne mało czasu by nadrobić braki :spoko: Wszystkie moje wypowiedzi podparte są zapisami z PoRD - skoro ich nie rozumiesz to zapewne ustawa jest "durna" ale to tylko dla ciebie :spoko: śmiało pytaj chętnie ci wytłumaczę - tylko wykaż choć trochę inicjatywy i chęci współpracy a nie pieprz dyrdymałów jak @yorki czy @srumik bo braków nadrobić się nie chce :help: Może znów znikniesz na cztery lata z forum by nadrabiać braki? Swoją drogą to jakaś plaga jest czy co, że po kilkuletnich nieobecnościach na forum aktywują się konta? Czy to ma coś wspólnego z wczasami elity warszafskich instruktorów :hmm:

rafal5757 napisał(a):Więc zejdź na ziemię.
twardo po niej stąpam, i w przeciwieństwie do ciebie wiem kiedy należy się zastosować do P-8b :spoko: i widzę skrzyżowania :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez yorki » środa 03 lipca 2019, 06:46

Henq napisał(a):
yorki napisał(a):Kazałem ci podać konkretny przepis, czekam.
zał nr 2 do Dz. U. 220 pkt 3. Strzałki

Człowieku, w "220" są informacje dla drogowców, wymiary jaką farbą i gdzie je wymalowac.
Ja pytam o przepis z PoRD ewentualnie z Rozp. O znakach drogowych.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » środa 03 lipca 2019, 15:48

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):
yorki napisał(a):Kazałem ci podać konkretny przepis, czekam.
zał nr 2 do Dz. U. 220 pkt 3. Strzałki

Człowieku, w "220" są informacje dla drogowców, wymiary jaką farbą i gdzie je wymalowac.
Ja pytam o przepis z PoRD ewentualnie z Rozp. O znakach drogowych.
220 jak i 170 to są wytyczne do znaków drogowych, znaków które są opisane w kodeksie drogowym, znaków do których masz się stosować! Nie odpowiada ci Dz.U. 220 to przestań się na niego powoływać w swoich wypowiedziach na forum pseudoekspercie :help:
stosuj Dz. U. 170:
§ 87.
1. Znaki:
1) P-8a "strzałka kierunkowa na wprost",
2) P-8b "strzałka kierunkowa do skręcania",
3) P-8c "strzałka kierunkowa do zawracania"
oznaczają, że jazda z pasa ruchu, na którym są umieszczone, jest dozwolona tylko w kierunku wskazanym strzałką; połączone symbole znaków P-8a, P-8b lub P-8c oznaczają zezwolenie na ruch w kierunkach wskazanych strzałkami kierunkowymi.

tutaj:Obrazek
też pojedziesz prosto z pasa ze strzałką w lewo? przecież nie ma "D-14 ani P-9 ani P-21, gdzie je ukryli?" :hmm:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez yorki » środa 03 lipca 2019, 20:21

Widzę, że dalej udajesz głupiego. (Albo raczej, jak już ktoś zauważył na forum ; wcale nie udajesz.)

Odpowiesz czy nie ?

A co do "220" to ciekawe informacje można tam wyczytać.
Np. "3.2.1
....Strzałki kierunkowe stosuje się ...
.... Długość odcinka pasa ruchu, na którym należy umieścić strzałki, powinna
być taka, aby kierujący został dostatecznie wcześnie poinformowany o przeznaczeniu tego pasa do
jazdy w określonym kierunku. Odległość umieszczenia pierwszej strzałki od początku linii ciągłej
dzielącej pasy ruchu powinna wynosić co najmniej:
60 m — na drogach o dopuszczalnej prędkości do 70 km/h,...."

Zmierzysz sobie ?
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » środa 03 lipca 2019, 21:29

yorki napisał(a):Widzę, że dalej udajesz głupiego. (Albo raczej, jak już ktoś zauważył na forum ; wcale nie udajesz.)

Odpowiesz czy nie ?

A co do "220" to ciekawe informacje można tam wyczytać.
Np. "3.2.1
....Strzałki kierunkowe stosuje się ...
.... Długość odcinka pasa ruchu, na którym należy umieścić strzałki, powinna
być taka, aby kierujący został dostatecznie wcześnie poinformowany o przeznaczeniu tego pasa do
jazdy w określonym kierunku. Odległość umieszczenia pierwszej strzałki od początku linii ciągłej
dzielącej pasy ruchu powinna wynosić co najmniej:
60 m — na drogach o dopuszczalnej prędkości do 70 km/h,...."

Zmierzysz sobie ?
widzę ekspert nadal w formie :thumb2: kazać to ty sobie możesz :lol:
człowieczku ty rozumiesz zapis "jest dozwolona tylko w kierunku wskazanym strzałką" skoro dojeżdżasz pasem do skrętu w lewo do miejsca gdzie masz jechać w lewo to co tu pieprzysz, ze nadal jedziesz prosto? :wow: :help:
słowo powinna wynosić, a co jak nie wynosi? rozumiem, że twoja logika w tym momencie nakazuje by nie stosować się do strzałek? :thumb2: brawo ty :dumb:

takie coś doczytałeś:
Strzałki kierunkowe umieszcza się przede wszystkim:
- na skrajnych pasach, z których nie wolno jechać na wprost lub nie wolno skręcać
a ty geniuszu chcesz ze strzałki w lewo jechać prosto! :wow:
czytać nie umiesz kolejny analfabeta na forum? Przepis to §87
widzę nie wygodne pytania zadaję skoro taki fahofiec jak ty unika odpowiedzi na nie :lol: :lol: :lol: :help:
Jak czytam te twoje wpisy to na 100% nie ja udaję tylko ty, już ci geniuszu pisałem pokaż prawo jazdy bo nie ma opcji by taki ewenement zdawał na PJ i zdał :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez yorki » czwartek 04 lipca 2019, 06:19

A ty to doczytales?
"Jeżeli po zastosowaniu powyższych zasad pozo-
staje bez strzalek kierunkowych tylko jeden pas
ruchu, wówczas również na nim należy umieścić
strzałki."
Tak trudno zrozumieć, że oznaczono wlot drogi na skrzyżowaniu z Francuską?

Niedługo nie będziesz wiedział z którego pasa zaparkować, jak ci strzałki nie namalują.

Wiem, że masz problemy ze skrzyżowaniami, gdzie wloty są umiejscowione blisko siebie. Ale ja edukowanie ciebie kończę.

Aha... i może czas zrozumieć, że to z twoją głową coś nie tak, a nie naszymi (ja, gumik, rafal, kg, szerszon i wielu innych).
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » czwartek 04 lipca 2019, 11:45

no i nadal odpowiedzi brak - niewygodna prawda panie fhofcu :help: :lol:
yorki napisał(a):A ty to doczytales?
"Jeżeli po zastosowaniu powyższych zasad pozo-
staje bez strzalek kierunkowych tylko jeden pas
ruchu, wówczas również na nim należy umieścić
strzałki."
a co to ma do tematu? już sam nie wiesz jak się bronić? :help:
czyli wszystkie lewoskręty w Polsce są źle oznakowane? bo tak mówi fahofiec yorki :spoko:

DK94
https://maps.app.goo.gl/oP9wjbndGdyWUY2Y7
pierwszy lepszy lewoskręt, jakoś nie widzę oznakowanego jednego pasa który pozostał :hmm:
zapewne pojedziesz prosto z tego lewoskrętu? tylko uważaj fahofcu bo przed tobą rozumny człowiek stoi i czeka na pasie do swojego lewoskrętu :hmm: :spoko:

yorki napisał(a):Tak trudno zrozumieć, że oznaczono wlot drogi na skrzyżowaniu z Francuską?
tak trudno zrozumieć że oznakowano na skrzyżowaniu skręt w lewo na stację? pas do lewoskrętu z ul Francuską zaczyna się za skrzyżowaniem ulicy Krzemiennej z ulicą Ceglaną, ale nie sądzę byś to zrozumiał...

yorki napisał(a):Niedługo nie będziesz wiedział z którego pasa zaparkować, jak ci strzałki nie namalują.
jak widać ja wiem, tobie namalowali strzałki a ty nadal nie masz pojęcia co robić, z lewoskrętu ciśniesz prosto :dumb:

yorki napisał(a):Wiem, że masz problemy ze skrzyżowaniami, gdzie wloty są umiejscowione blisko siebie. Ale ja edukowanie ciebie kończę.
nie przypominam sobie żebyś ty kogokolwiek wyedukował, ty nawet nie wiesz co to skrzyżowanie :help:

yorki napisał(a):Aha... i może czas zrozumieć, że to z twoją głową coś nie tak, a nie naszymi (ja, gumik, rafal, kg, szerszon i wielu innych).
z moją głową jest wszystko w porządku, nie zrozumiesz tego nie posiadasz odpowiedniej wiedzy i dlatego cię proste przepisy przytłaczają, nie dajesz sobie rady z prostymi zapisami więc nadrabiasz chamstwem, znane to już jest...
i nie porównuj się do szerszona czy innych bo każdy z nich przerasta cię znajomością PoRD :help: nie dorównujesz im wiedzą.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez szymonix » niedziela 07 lipca 2019, 17:30

Szkoda, że nie wypowiadają się instruktorzy, bo w podtekście pytania chodzi o zachowanie na egzaminie.
Szkoda też, że każda dyskusja na tym forum (poczytane troche wątków) zawsze przechodzi w obrzucanie się błotem i wytykanie drugiemu nieznajomość przepisów.
Szczerze mówiąc to liczyłem na wypowiedź wspomnianego wcześniej szerszona. Nie ma - trudno.
Do rzeczy - z tego co wiem, instruktorzy z Katowic uczą tak jak kolega rafal5757 .. I jeszcze jedna ciekawostka - egzaminatorzy nie oblewają za taki przejazd.
Ja jednak bym był za tym, żeby pas ruchu zmienić za zjazdem do stacji.. Zapewne pogarsza to przepustowość skrzyżowania z Francuską, ale tak mówią przepisy. Inny problem, to zmiana pasa w dużym ruchu miejskim. Tam nie ma miejsca po prostu przez jadących nielegalnie, czyli "na wprost" z pasa do lewoskrętu..
Z tematem zmierzył się też Dworak w programie ..
phpBB [media]

Wygląda na to, że najprostszym i zadowalającym wszystkich rozwiązaniem byłoby domalowanie strzałki zezwalającej na jazdę "na wprost" - tanio, logicznie i bezproblemowo.. Zarówno w Krakowie jak i w Katowicach..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » niedziela 07 lipca 2019, 19:39

szymonix napisał(a):Szkoda, że nie wypowiadają się instruktorzy, bo w podtekście pytania chodzi o zachowanie na egzaminie.
Szkoda też, że każda dyskusja na tym forum (poczytane troche wątków) zawsze przechodzi w obrzucanie się błotem i wytykanie drugiemu nieznajomość przepisów.
zdziwiony? skoro mamy tu takich ekspertów pokroju @yorki czy @gumik :help: zauważ co się dzieje jak się im przepisy których nie znają zacytuje, albo co gorsze zinterpretują je pod siebie :dumb:

szymonix napisał(a):Szczerze mówiąc to liczyłem na wypowiedź wspomnianego wcześniej szerszona. Nie ma - trudno.
poczekaj może wróci z urlopu, przestanie kłamać i manipulować to się dowiesz, chyba, że znów będziesz miał inne zdanie od niego to się zacznie :help: :spoko:

szymonix napisał(a):Do rzeczy - z tego co wiem, instruktorzy z Katowic uczą tak jak kolega rafal5757 .. I jeszcze jedna ciekawostka - egzaminatorzy nie oblewają za taki przejazd.
zweryfikuj informacje, żaden szanujący się egzaminator czy instruktor nie zezwoli na jazdę prosto z pasa do skrętu w lewo. nie wierzysz tu masz ogólnodostępny kontakt:
Pełnomocnik ds. kontaktów z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, ze starostwami, mediami oraz OSK:
Eugeniusz Tomala
e-mail: e.tomala@word.katowice.pl
kom: 785-008-232
zapytaj na pewno uzyskasz odpowiedź ;)

szymonix napisał(a):ale tak mówią przepisy.
i dlatego nie spotkałem się z szanującym się instruktorem który uczył by inaczej :spoko:

szymonix napisał(a):Inny problem, to zmiana pasa w dużym ruchu miejskim. Tam nie ma miejsca po prostu przez jadących nielegalnie, czyli "na wprost" z pasa do lewoskrętu..
wystarczy patrol policji w godzinach szczytu, zobaczysz jak będą ładnie przejeżdżać skrzyżowanie i czekać w korku :lol: :lol:

szymonix napisał(a):Z tematem zmierzył się też Dworak w programie ..
no widzisz, przepisy :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez szymonix » niedziela 07 lipca 2019, 20:51

Henq napisał(a):no widzisz

Widzę..
Widzę co się dzieje, dlatego pytam..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 57 gości