Zmiana pasa ruchu

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Zmiana pasa ruchu

Postprzez szymonix » poniedziałek 24 czerwca 2019, 18:05

Katowice Ceglana skręt w lewo.jpg

Kiedy zmienicie pas ruchu ?
W niebieskim miejscu egzaminator podaje komendę "na skrzyżowaniu z sygnalizacją proszę skręcić w lewo".
Pytanie jest do instruktorów, pisać w dziale nie można..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez szymonix » środa 26 czerwca 2019, 19:29

Na forum nie ma instruktorów??
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez rafal5757 » środa 26 czerwca 2019, 21:13

Pas ruchu należy zmienić jak najwcześniej, o ile jest to możliwe od razu po wydaniu polecenia. Ja bym zmienił tam gdzie jest czerwona linia.
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » czwartek 27 czerwca 2019, 18:33

szymonix napisał(a):
Katowice Ceglana skręt w lewo.jpg

Kiedy zmienicie pas ruchu ?
po minięciu skrzyżowania z Krzemienną. Dużo przerywanej rozdzielającej lewoskrętny pas od prawoskrętnego pasa tam nie pozostaje maks na dwa samochody więc trzeba to zrobić zaraz za skrzyżowaniem by nie pozostać na pasie do prawoskrętu bo dalej już jest linia ciągła i mandat :wink:

rafal5757 napisał(a):Pas ruchu należy zmienić jak najwcześniej, o ile jest to możliwe od razu po wydaniu polecenia. Ja bym zmienił tam gdzie jest czerwona linia.
przecież pierwszy lewoskręt (czerwona strzałka) jest do wjazdu na stację paliw i znak P-8b dotyczy właśnie lewoskrętu na tym skrzyżowaniu więc jazda na wprost z tego pasa przez skrzyżowanie do następnego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną to niezastosowanie się do P-8b i oblany egzamin
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez rafal5757 » czwartek 27 czerwca 2019, 20:14

Wjazd na stacje tworzy z naszą drogą skrzyżowanie? Przed wjazdem na stacje i przed skrzyżowaniem z sygnalizacją są oddzielne znaki pionowe informujące z którego psa można jechać w danym kierunku?
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » czwartek 27 czerwca 2019, 21:31

rafal5757 napisał(a):Wjazd na stacje tworzy z naszą drogą skrzyżowanie?
po pierwsze: musi być skrzyżowanie by egzekwować P-8b? czy tylko na skrzyżowaniu obowiązuje strzałka do skrętu w lewo? jakaś podstawa prawna? :hmm:
po drugie: a to na skrzyżowaniu nie może być drogi do obiektu? czytaj ze zrozumieniem skrzyżowanie tworzy Ceglana z Krzemienną :spoko:

rafal5757 napisał(a):Przed wjazdem na stacje i przed skrzyżowaniem z sygnalizacją są oddzielne znaki pionowe informujące z którego psa można jechać w danym kierunku?
a muszą być znaki pionowe? proszę wskazać w wytycznych znaku P-8x, że nie może być ustawiony bez jakiegokolwiek pionowego :spoko: aż dziw bierze, że instruktor takich rzeczy nie wie :hmm:
Coś namieszałeś chcesz znak F-10 albo F-11 stosowany na skrzyżowaniu a sam twierdzisz, że wjazd na stację nie tworzy skrzyżowania :eek2: :hmm: w omawianej sytuacji takowych nie może być bo to hybryda skrzyżowania, z nie skrzyżowaniem :thumb2:

Jak mnie pamięć nie myli to był tu na forum obrazek i omawiana sytuacja pasa do wjazdu na obiekt przydrożny oznaczony P-8d i przedłużenia takowego do skrętu w prawo na skrzyżowaniu dalej i oznaczonego kolejnym P-8d więc odsyłam do tego tematu to sytuacja analogiczna :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez rafal5757 » piątek 28 czerwca 2019, 09:43

Jakbyś zauważył na końcu postawiłem znaki zapytania.

rafal5757 napisał(a):a muszą być znaki pionowe? proszę wskazać w wytycznych znaku P-8x, że nie może być ustawiony bez jakiegokolwiek pionowego aż dziw bierze, że instruktor takich rzeczy nie wie


Czy napisałem, że muszą być?

rafal5757 napisał(a):czytaj ze zrozumieniem


Zadałem tylko pytanie. Dokładnie, należy czytać ze zrozumieniem i nie interpretować tego co ktoś napisał.

rafal5757 napisał(a):aż dziw bierze, że instruktor takich rzeczy nie wie


to tylko Twoje błędne myślenie.
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » piątek 28 czerwca 2019, 16:31

rafal5757 napisał(a):Jakbyś zauważył na końcu postawiłem znaki zapytania.
zadałeś trzecie pytanie, pierwsze powinieneś zadać sobie: czy musi być skrzyżowanie by malować i egzekwować znaki P-8b?, drugie powinieneś zadać również sobie: czy tylko na skrzyżowaniu można skręcić zgodnie z P-8b?
to są podstawy które każdy instruktor powinien znać, wiec twojego trzeciego pytania w ogóle nie powinno być, bo to podważa autorytet jako instruktora :eek2:

rafal5757 napisał(a):Czy napisałem, że muszą być?
więc po co pytasz o znaki pionowe skoro masz znaki poziome które masz egzekwować? no coś nie halo w takim razie?

rafal5757 napisał(a):Zadałem tylko pytanie. Dokładnie, należy czytać ze zrozumieniem i nie interpretować tego co ktoś napisał.
jak widzisz twoje pytania to pytanie trzecie, gdybyś zadał sobie wcześniej sam moje dwa pytania, to twoich w ogóle by nie było, a że się pojawiły to raczej nie za dobrze rokuje dla instruktora :eek2:

rafal5757 napisał(a):to tylko Twoje błędne myślenie.
dlaczego błędne? udowodniłeś, że nie masz pojęcie do czego służy P-8b - wszystko czarno na białym :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez yorki » piątek 28 czerwca 2019, 20:39

170 napisał(a):§ 87. 1. Znaki:
1) P-8a „strzałka kierunkowa na wprost”,
2) P-8b „strzałka kierunkowa do skręcania”,
3) P-8c „strzałka kierunkowa do zawracania”
oznaczają, że jazda z pasa ruchu, na którym są umieszczone, jest dozwolona tylko w kierunku wskazanym strzałką; ....

Ani słowa, że dotyczy tylko zjazdu na stację paliw.
A może na tym skrzyżowaniu-nieskrzyżowaniu ten pas ruchu się kończy?
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » piątek 28 czerwca 2019, 22:39

yorki napisał(a):Ani słowa, że dotyczy tylko zjazdu na stację paliw.
ani słowa, że dotyczy tylko skrzyżowania :thumb2:
natomiast jest jak byk:
Dz.U. 220 napisał(a):...stosuje się w celu wskazania, że z pasa, na którym się znajduje, dozwolona jest jazda tylko w lewo.
uważasz, że gdzie jest ta jazda dozwolona tylko w lewo? w najbliższym miejscu gdzie na jezdni przecinają się kierunki ruchu lub najbliższym skrzyżowaniu, czy dalej można sobie bezkarnie jechać prosto? :hmm:

yorki napisał(a):A może na tym skrzyżowaniu-nieskrzyżowaniu ten pas ruchu się kończy?
a może fachofiec @yorki w końcu poczyta co to pas ruchu, co to jezdnia, co to skrzyżowanie? :hmm:
tak ten pas ze strzałką kierunkową w lewo kończy się w miejscu krzyżowania się kierunków ruchu ze stacji benzynowej i Ceglanej, tj na skrzyżowaniu Ceglanej z Krzemienną :spoko: i tam należy stosować się do znaku P-8b "Strzałka kierunkowa w lewo", przejazd prosto - z tego pasa przez skrzyżowanie, lub przecięcie kierunków ruchu - jest niedopuszczalne, i grozi oblanym egzaminem, a w przypadku interwencji policji mandatem 250zł i 5pkt :thumb2:
Wiesz nie wiem jaka szkoła uczyła cię na PJ ale czas wrócić tam i zażądać zwrotu gotówki :spoko: w "prawdziwej" szkole z taką wiedzą nie dostał byś karty rowerowej :eek2: - wybacz taki mamy klimat :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez yorki » piątek 28 czerwca 2019, 22:56

Henq napisał(a):tak ten pas ze strzałką kierunkową w lewo kończy się w miejscu krzyżowania się kierunków ruchu ze stacji benzynowej i Ceglanej, tj na skrzyżowaniu Ceglanej z Krzemienną :spoko:

Nie widzę ani D-14 ani P-9 ani P-21, gdzie je ukryli?
Henq napisał(a):i tam należy stosować się do znaku P-8b "Strzałka kierunkowa w lewo", przejazd prosto - z tego pasa przez skrzyżowanie, lub przecięcie kierunków ruchu - jest niedopuszczalne, i grozi oblanym egzaminem, a w przypadku interwencji policji mandatem 250zł

Ale tak pomiedzy strzałkami można prosto? Czy już po minieciu pierwszej dajemy ostro w lewo ? :mrgreen:
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » piątek 28 czerwca 2019, 23:19

yorki napisał(a):Nie widzę
niestety wiem, czytam twoje wpisy :help:
yorki napisał(a):ani D-14
Boże! :help: ty tak serio? koniec pasa ruchu powolnego? :wow: i ty śmiesz o czymkolwiek dyskutować? z taką wiedzą! :help:
yorki napisał(a):ani P-9
a to znak uprzedza cię o zmianie kierunku czy o opuszczeniu pasa? :hmm:
yorki napisał(a):ani P-21,
a tutaj to aż mnie zatkało, wytłumaczysz swoją logikę stosowania P-21 przy zmianie kierunku jazdy? :hmm: - może to jakaś ukryta wizja?
yorki napisał(a):gdzie je ukryli?
przed tobą!!! :help:
i całe szczęście sądząc po twoich wypowiedziach, bo naprawdę nie masz bladego pojęcia gdzie się co stosuje :help:

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):i tam należy stosować się do znaku P-8b "Strzałka kierunkowa w lewo", przejazd prosto - z tego pasa przez skrzyżowanie, lub przecięcie kierunków ruchu - jest niedopuszczalne, i grozi oblanym egzaminem, a w przypadku interwencji policji mandatem 250zł

Ale tak pomiedzy strzałkami można prosto? Czy już po minieciu pierwszej dajemy ostro w lewo ? :mrgreen:
a to po minięciu pierwszej masz przecięcie kierunków ruchu? ty tak na poważnie? czy naprawdę trzeba z tobą korepetycje :eek2: :help: jakim cudem ty jeszcze poruszasz się po drogach pozostanie zagadką :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez yorki » piątek 28 czerwca 2019, 23:54

Henq napisał(a):ty tak serio?
Powiem ci szczerze, że nie do końca. Lubię się pośmiać jak się spinasz.
Ale ad rem.
Twierdzisz, że strzalki dotyczą konkretnego miejsca opuszczenia pasa ruchu. Podaj dokladny przepis o tym mówiący. Zgodzilbym się z tym jeśli pas ruchu konczyl by się na zjeździe do stacji paliw, ale wtedy byłoby to oznakowane w sposób jaki przedstawiłem wcześniej. (Komentarzye, że D-14 dotyczy tylko pasa ruchu powolnego i pozostałe idiotyzmy nie są warte odpowiedzi). Pas prowadzi dalej do skrzyzowania z sygnalizacją i jedynym "legalnym" kierunkiem jazdy z niego jest "w lewo".
Posluchaj Rafała5757, bo jest to prawidlowy sposób jazdy, zresztą twój również. Ale jak sam zauważyłeś (jadąc jak zielona strzałka) zmieści się max 2 auta, a L-ki to jedna i to z trudem. I to przy optymistycxnym założeniu, że nie będzie ruchu na sasiednim pasie.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez Henq » sobota 29 czerwca 2019, 00:40

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):ty tak serio?
Powiem ci szczerze, że nie do końca.
wiesz tutaj są ludzie którzy będą zdawać PJ a twoje wypowiedzi im raczej w tym nie pomogą :help:

yorki napisał(a):Lubię się pośmiać jak się spinasz.
cytowanie ci konkretnych przepisów nazywasz spiną? to już wszystko jasne, że nie potrafisz odróżnić skrzyżowania, linii wyprowadzających, zmiany pasa ruchu, oraz końca pasa ruchu :spoko: a to tylko z tego tygodnia, bo od twoich idiotyzmów z wcześniej to mnie do dziś głowa boli :help:

yorki napisał(a):Twierdzisz, że strzalki dotyczą konkretnego miejsca opuszczenia pasa ruchu. Podaj dokladny przepis o tym mówiący.
przecież podałem czy ty czytać nie umiesz? po raz kolejny mam cytować to co jest zapisane w 220?:
Dz.U.220 napisał(a):stosuje się w celu wskazania, że z pasa, na którym się znajduje, dozwolona jest jazda tylko w lewo.
ja pierniczę i dziwić się, że niektórych już cholera brała na takich typów co czytać nie umieją :help: a ciebie nie uczyli "ekspercie" o zmianie kierunku jazdy? Gdzie z jezdni na jezdnię można skręcić? Uczyli w ogóle?
czytając twoje wypociny to ja naprawdę nie wierzę, że ty masz PJ

yorki napisał(a):Zgodzilbym się z tym jeśli pas ruchu konczyl by się na zjeździe do stacji paliw,
jakoś twoje zgadzanie się z przepisami których nie rozumiesz "leży mi martwym bykiem", żałuję tylko, że podniosłem rękawicę nierównej walki, wyedukowania takiego "eksperta" :eek2:

yorki napisał(a):ale wtedy byłoby to oznakowane w sposób jaki przedstawiłem wcześniej
tak poznaliśmy twoją szkołę - koniec pasa powolnego D-14 :eek2:
wiesz podstawa prawna mówiąca, że obowiązkowo należy znakować koniec pasa ruchu mogła by ci teraz pomóc :spoko:
szkoda, że takowej brak panie "fahofiec" :help:

yorki napisał(a): (Komentarzye, że D-14 dotyczy tylko pasa ruchu powolnego i pozostałe idiotyzmy nie są warte odpowiedzi).
a czego dotyczy mistrzuniu? to jest właśnie twoja wiedza, cytujesz definicję oderwane od rzeczywistości, o których nie masz pojęcia :help:

yorki napisał(a):Pas prowadzi dalej do skrzyzowania z sygnalizacją i jedynym "legalnym" kierunkiem jazdy z niego jest "w lewo".
bzdura!!! co za głąb cię uczył?- aha sorry ty najpierw pokaż skan PJ bo to jest niemożliwością by taki "fahowiec" mógł zdać na PJ :help:
Pas prowadzi do miejsca zmiany kierunku jazdy, czyli z tego pasa w miejscu zmiany kierunku jazdy na jezdni należy zmienić ten kierunek jazdy!!! Jazda prosto przez skrzyżowanie czy też jak w tym przypadku od lewej strony przez przecięcie kierunków ruchu, a od prawej przez skrzyżowanie, jest jazdą na wprost!!! Niezastosowanie się do P-8b mandat 250zł i 5pkt

yorki napisał(a):Posluchaj Rafała5757, bo jest to prawidlowy sposób jazdy,
:dumb: to on cie uczył? :help: :eek2: ooo to wiele tłumaczy :spoko: ciekawe czy się do ciebie przyzna :lol:

yorki napisał(a): zresztą twój również.
a to jakiś wyższy stopień...? mój sposób to przepisy PoRD i jego załączniki :thumb2: + taryfikator mandatowy :lol: 8)

yorki napisał(a): Ale jak sam zauważyłeś (jadąc jak zielona strzałka) zmieści się max 2 auta, a L-ki to jedna i to z trudem. I to przy optymistycxnym założeniu, że nie będzie ruchu na sasiednim pasie.
ooo :wow: to jakieś zaginanie rzeczywistości już
:wow: :wow: :wow:
a to L-ki są jakieś inne?
większe?,
tylko jedna wejdzie?
Ja staram się czytać i przetwarzać te twoje durne wpisy, ale na prawdę miej litość ileż można :help: ?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Zmiana pasa ruchu

Postprzez yorki » sobota 29 czerwca 2019, 06:33

Kazałem ci podać konkretny przepis, czekam.
Twoje dyrdymały mnie nie interesują.
--------
A tak na marginesie, jak tam test na spostrzegawczość?
Zauważyłeś już coś?
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości