Pierwszeństwo łamane - kto komu i dlaczego ustępuje?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Pierwszeństwo łamane - kto komu i dlaczego ustępuje?

Postprzez Henq » sobota 22 czerwca 2019, 23:15

JAKUB napisał(a):
D.U. - Załącznik do nru 220, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 r. - str. 36 napisał(a):(...)Jeżeli osie dróg poprzecznych nie przecinają się na skrzyżowaniu, a nie można zastosować indywidualnego (dla każdego z nich) oznakowania, to pod znakiem A-6a, A-6b lub A-6c umieszcza się tabliczkę T-6b. .)
Dla Ciebie Henq to jest nieistotne i zostałeś mentalnie przy T-6a.
masakra i taka znajomość przepisów nas raczy swoją inteligencją? :help:
panie mentalny może czas się rozwijać co? popatrz:
A-6a tak wygląda:
Obrazek

A-6b tak wygląda:
Obrazek

A-6c tak wygląda:
Obrazek

z której strony panie mentalny zarządca ustawił którykolwiek z tych znaków?
no śmiało daję ci szansę wskaż :spoko:

Ustawodawca dał ci D-1 i zmianę kierunku drogi z pierwszeństwem na skrzyżowaniu :spoko: więc odpowiednią tabliczkę pod ten znak :help: :thumb2:

JAKUB napisał(a):Skrzyżowanie co 25 m, . . .
o a to coś nowego sam wymyslasz te przepisy czy ci się popieprzyło z umieszczaniem znaku A-7 od skrzyżowania? :eek2:
możesz wskazać gdzie jest napisane o 25m? chętnie się doszkolę :spoko:
oj coś ci nie wróże byś wskazał cokolwiek z wyżej wymienionych :help:

JAKUB napisał(a):to dla Ciebie MATRIX, ale w psim węszeniu i szczekaniu jesteś mistrzem.
bankowo w przepisach drogowych względem ciebie jestem mistrzem, ja wiem, że jak brak wykształcenia i ślepy fanatyzm to nadrabia się szczuciem i atakami, ale może czas najwyższy wejść w cywilizację? zarzucić lewackie podejście i zacząć się dokształcać?
JAKUB napisał(a):Dobrze, że przez internet nie możesz ugryźć, . . .
nie mistrzuniu całe szczęście, że przez internet ty nie możesz nikogo zabić, są w przeciwieństwie do ciebie jeszcze rozumni ludzie na tym świecie :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Pierwszeństwo łamane - kto komu i dlaczego ustępuje?

Postprzez ks-rider » niedziela 23 czerwca 2019, 03:36

Henq napisał(a):...ale żeś wytłumaczył brawo ty :spoko: to już było wiadome wcześniej
no można by było, tylko, że zarządca (nie ustawodawca ;) ) oznakował skrzyżowanie tak, że znaki pionowe mówią o jednym skrzyżowaniu i obowiązuje art 25.1 a znaki poziome o dwóch skrzyżowaniach i pojazd który wjechał z podporządkowanej na główną na drugim skrzyżowaniu ma pierwszeństwo :spoko:
czyli jak? wytłumaczysz nam co to znaczy, że na obydwóch uliczkach dochodzących do skrzyżowania jest ustąp pierwszeństwa?



No nie bylo wiadomo wczesniej, bo nie czatalem wszystkich postow a na filmie widac nie bylo.


Z tym zarzadca miales racje, popiol na moja Lysine ! :mrgreen:



a tak miedzy nami, to gra to wogole jakas role ? Dla mnie wazniejsze jest, ze przed wjazdem na droge z pierszenstwem te znaki zostaly umieszczone.

Z tego co widze na Google Maps nie ma pierszenstwa, bo jest tam ustawiony znak ustap pierszenstwa.


P.S. tego swiata nie naprawisz. :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Pierwszeństwo łamane - kto komu i dlaczego ustępuje?

Postprzez JAKUB » niedziela 23 czerwca 2019, 18:31

rafal5757 napisał(a):Obejrzyjcie film i napiszcie swoje zdanie. Sprawa jest oczywista, przynajmniej jak dla mnie.

https://www.youtube.com/watch?v=iIzMUSwHqxM&feature=youtu.be

Uczestnicy ruchu na filmie,; w przeciwieństwie do userra Henq, radzą sobie z zaprezentowanym skrzyżowaniem.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Pierwszeństwo łamane - kto komu i dlaczego ustępuje?

Postprzez Henq » niedziela 23 czerwca 2019, 18:51

JAKUB napisał(a):
rafal5757 napisał(a):Obejrzyjcie film i napiszcie swoje zdanie. Sprawa jest oczywista, przynajmniej jak dla mnie.

https://www.youtube.com/watch?v=iIzMUSwHqxM&feature=youtu.be

Uczestnicy ruchu na filmie,; w przeciwieństwie do userra Henq, radzą sobie z zaprezentowanym skrzyżowaniem.
o czyli jednak to skrzyżowanie :hmm: :spoko: jakże szybko braki nadrobione brawo ty :spoko: czyli to jednak do tej pory user JAKUB nie radził sobie ze skrzyżowaniem twierdząc, że tam są dwa skrzyżowania :mrgreen: oczywiście w zależności od której strony sobie jechał - albo jedno skrzyżowanie, albo dwa, jak mu było wygodniej :lol: :lol: :lol: . Cieszy mnie bardzo jak ktoś nadrabia braki :spoko: żebyś ty jeszcze biedaku wiedział dlaczego tam jest jedno skrzyżowanie to już byłbyś całkowicie douczony :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Pierwszeństwo łamane - kto komu i dlaczego ustępuje?

Postprzez JAKUB » niedziela 23 czerwca 2019, 20:03

userr Henq odpowiedz proszę:
dlaczego na filmie (czas0.51)
pojazd wyjeżdżając z podporządkowanej (czas 0.44) przejeżdża przed pojazdem jadącym w lewo, a poruszającym się po drodze z pierwszeństwem?
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Pierwszeństwo łamane - kto komu i dlaczego ustępuje?

Postprzez Henq » wtorek 25 czerwca 2019, 17:54

JAKUB napisał(a):userr Henq odpowiedz proszę:
dlaczego na filmie
ponieważ pojazd wjeżdżający na skrzyżowanie z podporządkowanej błędnie założył, że minął już skrzyżowanie i jest na drodze głównej, czym wymusił pierwszeństwo nad pojazdem który skręca w lewo na skrzyżowaniu z pierwszeństwem łamanym. Zapewne nie patrzył na znaki pionowe, zasugerował się znakami poziomymi i jak to w mentalności kierowców: jadę prosto mam pierwszeństwo.
Mało to, na filmiku od p. Dworaka z pierwszeństwem łamanym, geniuszy wjeżdża z podporządkowanej prosto przed pojazd który z głównej skręca w lewo bo nie patrzą ma znaki jeżdżą na pamięć - prosto mam pierwszeństwo :eek2: :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości